Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6315 odpowiedzi na ten temat

#6001 Share Simental_pl

Simental_pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 wrzesień 2016 - 10:04

Żywienie bydła mlecznego Piszę jaka konkretnie jest nasza dawka zywieniowa jak sobie koledzy życzyli w mailu.
Sloma 1kg
Kiszonka z traw 8kg
Kiszonka z kuku 250kg
Otreby jeczmienne 3kg
Sól 0,04kg
Profisan 0.25
Drożdże hefe 0.05
Ddgs 3kg
Mluto 5kg
Pelnoporcjowa 4kg
Melasa 0,50kg
Pelnoporcjowa ma zawartość 25% bialka a ddgs 33% procent bialka. Oczywiście jest kupowany mokry i sami pakujemy go w rekawy. Wydajność na dziś to 8200.
Slome zastąpimy od poniedziałku luska owsiana bądź orkiszowa. Zależy jaka będzie w sprzedaży. Cena jest dużo lepsza a wartości odżywcze nieporównywalne. Czekaliśmy tylko na wyniki badań. Używamy też łuski jak już pisałem do,scielenia i jest rewelacyjna. Zapraszam na nasz film ze scielenia na naszą stronę. www.simental.pl.
w przyszłym tygodniu zamieszczę film jak obornik z łuski idzie na pole.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 09:27
  •  

#6002 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 16 wrzesień 2016 - 11:41

Żywienie bydła mlecznego

Weszła Nowa qq i trzeba skorygować dawkę, mocznik spadł. Z wysokobialkowych dostają tylko rzepak, co dorzucić soje czy pelnoporcjowke?

Mi już na przejściowej qq podskoczylo białko.
narazie zwiekszaj rzepak.

#6003 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 17 wrzesień 2016 - 10:17

Żywienie bydła mlecznego Mnie na zielonej spadł mocznik i wzrosło białko. Teraz na przejściówce z qq znowu spadło białko. Po wynikach z federacji zrobię korektę, bo mleko równo się trzyma.
Wysłodki Toffi kupiłam po 880 zł/tonę. Cena ponad 200 zł spadła.
Nie rozumiem udei dodawania łyski do TMR. Słoma jest dla struktury i pobydzenia przeżuwania, a łuska do czego? Teraz mam dużo kiszonki z traw, to wcale nie dodaję słomy i sruktura jest ok. Jaką funkcję w dawce ma łuska owsiana, jeśli każdy kilogram sm jest cenny, aby dostarczyć coś wartościowego?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Bydło na wypasie zobacz »

•  

#6004 Share Simental_pl

Simental_pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 11:16

Żywienie bydła mlecznego Niestety obawiam się że kiszonki traw może nam nie wystarczyć. Wiosną wypadło nam sporo świeżych lak które musieliśmy odnawiac. Do tej pory do dawki dodajemy jak widać slome co według mnie wpływa korzystnie na zdrowotnych bydla. Rozpoczniemy testy z luska która może być lepsza od slomy. Z pewnością będzie nie gorzej pobudzac przezuwanie. Ma więcej właściwości odżywczych i nie trzeba jej ciąć w paszowozie.

#6005 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 17 wrzesień 2016 - 13:12

Żywienie bydła mlecznego

Mnie na zielonej spadł mocznik i wzrosło białko. Teraz na przejściówce z qq znowu spadło białko. Po wynikach z federacji zrobię korektę, bo mleko równo się trzyma.
Wysłodki Toffi kupiłam po 880 zł/tonę. Cena ponad 200 zł spadła.
Nie rozumiem udei dodawania łyski do TMR. Słoma jest dla struktury i pobydzenia przeżuwania, a łuska do czego? Teraz mam dużo kiszonki z traw, to wcale nie dodaję słomy i sruktura jest ok. Jaką funkcję w dawce ma łuska owsiana, jeśli każdy kilogram sm jest cenny, aby dostarczyć coś wartościowego?

Ja zawsze suche dawałem ale jak na razie nie opłaca się ich kupować jak mokre po 100zl to w przeliczeniu na suche wychodzi 400zl także jak dla mnie 1200zl oszczędności miesięcznie. Jak cena spadnie do 80zl za mokre to wezmę z 6-7 samochodów w pryzmy i będzie na cały rok.

#6006 Share emattti

emattti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 13:35

Żywienie bydła mlecznego Od kilku krów mam białko i tłuszcz wręcz identyczny(bi3,40 i tl3,40), czasami nawet białko większe od tłuszczu(bi3,50 tl3,20), są to krowy około lub ponad 200dnia laktacji, śruty nie dostają tak dużo 2-3kg, sianokiszonki mają do oporu no i mocznik u nich jest 300-400. Krowy mają apetyt, tłuste nawet sa. Przy kwaszone są czy coś wdawce zmienić bo trochę niski ten tluszcz

Edytowany przez emattti, 17 wrzesień 2016 - 16:03.

#6007 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 21:16

Żywienie bydła mlecznego A ile mleka dają, bo mocznik za wysoki moim zdaniem. Tak jakby za dobrze jeść dostawały. Zmniejsz im jeszcze treściwe, aby mleko nie spadło. Są w takim momencie laktacji, że łatwo o otłuszczenie, a wtedy problemy w następnej murowane.

Nie lubię mokrych wysłodek, bo łatwo się psują, a kiszenie to zawracanie du*y :)

Edytowany przez przezuwaczka, 17 wrzesień 2016 - 21:23.

#6008 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1123 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 21:34

Żywienie bydła mlecznego Dlaczego dajecie wyslodki skoro qq do oporu? Czy może macie braki
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#6009 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 08:26

Żywienie bydła mlecznego

wysłodki to bezpieczna energia nie zakwaszają jak kukurydza .

#6010 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 09:06

Żywienie bydła mlecznego Wysłodki dostarczają energii w postaci cukrów prostych i nie zakwaszają. Qq to skrobia, ale lepiej wykorzystywana niż ze śrut.
Takie są moje wnioski z kilku lat obserwacji. Najlepiej krowy reagują na różnorodną dostępność w dawce. Odkąd mam takie powyżej 10 tys to stosuję wysłodki cały rok. Gdy qq będzie tegoroczna i z ładną skrobią, zmniejszę do 1kg suchych dziennie i wróci melasa. Narazie przejściówka, wartość słabsza, więc idzie 2 kg.

Edytowany przez przezuwaczka, 18 wrzesień 2016 - 09:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6011 Share emattti

emattti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 13:54

Żywienie bydła mlecznego Lepiej dawać wyslodki toffi czy srute kukurydziana? Cena podoba a co daje lepsze wyniki?

#6012 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1123 postów

Napisany 18 wrzesień 2016 - 15:52

Żywienie bydła mlecznego Aha ok tak myślałem, że coś jest na rzeczy bez powodu nikt by nie ladowal kasy skoro qq full. Dobrze wiedzieć
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#6013 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 19 wrzesień 2016 - 16:39

Żywienie bydła mlecznego Jak wy wychodzicie na swoje jak dajecie kuku do oporu (co już jest drogie) i do tego aż 2 kg suchych wyslodek na sztukę plus kiszonka no i treściwe jak mleko po 1.1 zł ? Ni jak tego nie mogę przeliczyć żeby wyjść na swoje. Dawałem wyslodki jak nie miałem kuku teraz dawałem kuku i wyslodki czterem sztuka taki eksperyment i żadnej różnicy nie widzę także szkoda 100 zł za 100 kg wydlodek.
Efekt był jak zabrakło mi kuku to mogę potwierdzić.
Lukash06

#6014 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 19 wrzesień 2016 - 17:00

Żywienie bydła mlecznego Kieszonka z qq to tania pasza. W kalkulatorach żywieniowych przyjmuje się ze toną kosztuje 130zl.
Przy cenie kieszonki z trawy gdzie przyjmuje się 250 do nawet 350zl to tanio.

#6015 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 19 wrzesień 2016 - 17:16

Żywienie bydła mlecznego Kalkulator a realia to duża różnica. Np w tamtym roku napewno uzyskanie tony kukurydzy za 130 zł to musiałbyc jakiś cud. Mówimy o dobry kukurydzy gdzie kolba jest dorodna
A wyslodki biuro dręczy znalezionych i sprasowanych
Lukash06

#6016 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 19 wrzesień 2016 - 17:56

Żywienie bydła mlecznego Ja na qq w tamtym roku nie narzekam. W tym obrodzila bardzo więc rekompensuje to jakoś straty z tamtego roku.

Grunt to dobrze przygotować i rozdoic krowy. Bez tego późniejsze dokładanie czego kolwiek może zaboleć.

My jako hodowcy często gęsto oszczędzamy tam gdzie nie powinniśmy. Czyli okres zasuszenia i przygotowanie.
A po wycieleniu myślimy ze jak krowa dostanie 5 kg paszy 23% Biała to mleko ciurkiem będzie jej lecieć. A tak nie jest.
Głupi dodatek 150ml gliceryny na 2 tygodnie przed wcieleniem więcej zrobi dla krowy dobrego niż po 10kg tresciwej bez przygotowania.

#6017 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 13:10

Żywienie bydła mlecznego Gliceryna jest bardzo dobra przed wycieleniem. Zabrakło mi teraz dla kilku krow i jest efekt który widać. U mnie gliceryna czysta po 4.5 zł...
Lukash06

#6018 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 14:51

Żywienie bydła mlecznego To co produkujemy sami czyli qq, bele itp to cały nasz kapitał. Gdybym nie robiła sama treściwych tylko kupowała gotowe, nie stać by mnie było na wysłodki i inne dodatki. Gdy widzę, że 80% krów trzyma mleko powyżej 30 l przez 6-8 miesięcy, nawet pierwiastki, to wiem, że warto. Doję takie, co przeciągnęły zacielenie i w 305 dni było 13 tys. Jak dalej będzie powyżej 30 l , to dobiją do 18 tys. Więc mimo kar zaciskam zęby i im nie żałuję. Jestem im to winna za tę pracę i ilość mleka :P
W zasuszeniu trzeba dbać o nie podwójnie. Czy ktoś miał może ketozę przez odcięcie żarcia do zasuszenia, bo Kowalski o tym pisał?

#6019 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 20 wrzesień 2016 - 20:06

Żywienie bydła mlecznego Miałem ketoze tylko u jalowek kupnych z hodowli dwie sztuki przy wcieleniu miały 30 miesięcy i były dość tłuste dawałem gliceryne ale nie pomogło. Zasuszam tak krowy ze obcinam im treściwe, kuku dostają tylko trochę zaszczyki i po tygodniu wracają do treściwej kuku i sianokiszonki. Oczywiście przez cały okres dostają witaminy. Po ocieleniu nie ma problemu z ketoza
Lukash06

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6020 Share czesio1612

czesio1612

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 07:41

Żywienie bydła mlecznego

Wysłodki dostarczają energii w postaci cukrów prostych i nie zakwaszają. Qq to skrobia, ale lepiej wykorzystywana niż ze śrut.
Takie są moje wnioski z kilku lat obserwacji. Najlepiej krowy reagują na różnorodną dostępność w dawce. Odkąd mam takie powyżej 10 tys to stosuję wysłodki cały rok. Gdy qq będzie tegoroczna i z ładną skrobią, zmniejszę do 1kg suchych dziennie i wróci melasa. Narazie przejściówka, wartość słabsza, więc idzie 2 kg.

A ja mam pytanie w jakiej formie dorzucacie suche wysłodki do wozu paszowego? ja aktualnie suche prasowane mocze i dopiero dosypuje, ale jest to dość uciążliwe