Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6344 odpowiedzi na ten temat

#5961 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1135 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 18:23

Żywienie bydła mlecznego Ale mocznik trzymał się do 200, nic nie wskazywało na to ze brakuje energii. No nie ma co, teraz trzeba zadbać i dobrze obrobić pryzme gorzej, że zbiornik się przelał wczoraj i kolejny wydatek
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 12:59
  •  

#5962 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 18:47

Żywienie bydła mlecznego A powiedzcie jaka słoma jest na skarmianie dla krów najlepsza? Ja daje jara jęczmienna to u nas mówią ze najlepsza.

#5963 Share Simental_pl

Simental_pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 19:23

Żywienie bydła mlecznego Usunelismy slome z dawki paszowej i nie scielimy nią w oborach gdyż jest zbyt droga w zakupie. Od jakiegoś czasu używamy łuski owsianej i okazało się że sprawdza się nie gorzej niż sloma. Obornik będzie doskonały. Jutro zamieszczę na naszej stronie film ze scielenie w oborach.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5964 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 20:05

Żywienie bydła mlecznego

Moglibyście powiedzieć jak wygląda u was okres przejściowy, bo mam dwie rozbierzne ze sobą koncepcje. Byłbym bardzo wdzięczny.

#5965 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 08 wrzesień 2016 - 20:32

Żywienie bydła mlecznego Jak zużycie i cena takiej łuski?

#5966 Share Simental_pl

Simental_pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 20:38

Żywienie bydła mlecznego Na dwie obory auto 16 ton wystarcza na trzy tygodnie. Co do szczegółów to proszę o kontakt na mail.

#5967 Share PolskiRolnikt

PolskiRolnikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 09:10

Żywienie bydła mlecznego

Chyba znam przyczynę ale nie jestem pewien ta kukurydza którą teraz daję koszona miesiąc temu i 2-3 dni później wyciekały soki póki dawałem zielonkę wszystko było ok a ta może mieć mało wartości bo wyciekały soki stąd obniżenie wydajności?

#5968 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 09 wrzesień 2016 - 13:55

Żywienie bydła mlecznego

Moglibyście powiedzieć jak wygląda u was okres przejściowy, bo mam dwie rozbierzne ze sobą koncepcje. Byłbym bardzo wdzięczny.

Trzeba połączyć ze sobą przyzwyczajanie flory bakteryjnej do dawki laktacyjnej z odmiennym niż w laktacji zapotrzebowaniem na minerały.
Daję 30 % PMR, słoma/siano, premix zasuszeniowy. Tydzień przed wycieleniem PMR do woli 1kg osypki premii. Stopniowo zwiększam, żeby osiągnąć max w 3 tyg.
Działa to nieżle w kwesti apetytu po wycieleniu. Niestety premix nie podchodzi i muszę bolusy z wapnem dawać ocielonym. Cielęta też są duże, mogłyby być trochę mniejsze.

#5969 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 07:13

Żywienie bydła mlecznego Wiem ze nie na temat. Ale miał ktoś z was problem z wytracaniem się tłuszczu z mleka w zbiorniku. U mnie jest taki problem i jak zbiornik jest pusty to zostaje na ściankach taki tłusty twarożek. Już zmieniłem czas włączania się mieszadła i nie wiem co dalej bo dalej to samo. Temp mam ustawiona ze przy 6 się zalacza a przy 4 wylacza. Mieszadło co 25min na minute. Wcześniej co 15 na 2 min.

#5970 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 11 wrzesień 2016 - 07:46

Żywienie bydła mlecznego chiqutaB miałem raz takie zjawisko jak nie było prądu i chłodziłem mleko po wydojeniu (3 udój) dojarką gdyż chłodnia nie chciała pracować razem z dojarką też zadtanawiałem się skąd masło na ściankach chłodni . kiedy włączasz chłodnie odrazu razem z dojarką czy po tym jak mleko zacznie płynąć ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5971 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 11 wrzesień 2016 - 08:16

Żywienie bydła mlecznego

Trzeba połączyć ze sobą przyzwyczajanie flory bakteryjnej do dawki laktacyjnej z odmiennym niż w laktacji zapotrzebowaniem na minerały.
Daję 30 % PMR, słoma/siano, premix zasuszeniowy. Tydzień przed wycieleniem PMR do woli 1kg osypki premii. Stopniowo zwiększam, żeby osiągnąć max w 3 tyg.
Działa to nieżle w kwesti apetytu po wycieleniu. Niestety premix nie podchodzi i muszę bolusy z wapnem dawać ocielonym. Cielęta też są duże, mogłyby być trochę mniejsze.

ja podaje prela 1,5 z sano i dobrze pobierają odwapmienia zdarzaja się tylko u krów powyżej 4 laktacji ale to raczej nie unikniemy. Na jak długo zasuszasz? Ja na 6 tygodni to 90% cieli się sama

#5972 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 08:29

Żywienie bydła mlecznego

Mam problem z mućkami. mleko spadło sporo od jakiegoś czasu co odbiór jest coraz mniej. zaczęło się gdy skończyła się zeszłoroczna QQ, przez 2 tyg dostawały trawę i treściwe tylko i zaczęło się że niektóre zaczęły tak dziwnie oddychać i jakby dyszeć i kaszleć, zacząłem im dawać śrutowane ziarno kukurydzy trochę pomogło, teraz już 2 tyg dostają świeżą kukurydzę trawę i treściwe (ale w małych ilościach pszenica soja rzepak witaminy drożdże) i mleko dalej spada i krowy kaszlą i szybko oddychają. Nie mam już pomysłu co im może być. Przebiałkowane? Kał normalny sporadycznie luźniejszy. Zdarzają się ziarna QQ w kale niestrawione. Macie jakieś pomysły?

#5973 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 11 wrzesień 2016 - 10:49

Żywienie bydła mlecznego

u mnie podobnie tylko mocznik prawie 400 odstawiłem wcale bialko i na starsza trawe teraz ziarno kuku i mam nadzieje ze bedzie ok

#5974 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 11:02

Żywienie bydła mlecznego 6 tyg zasuszenia jest optymalne. U mnie starsze krowy też czasem nie reagują na profilaktykę.
90% samodzielnych porodów to ładny wynik :)
Całe ziarno w kale pojawia się, gdy brak struktury (zakwaszenie) lub ziarno słabo zgnieciono w sieczkarni.
Czy oprócz kaszlu i sapania nie mają fluków z nosa? A może poprostu upał im dokucza. Dodatek energii pomaga go przetrwać.

Edytowany przez przezuwaczka, 11 wrzesień 2016 - 11:05.

#5975 Share pedro2

pedro2

Kupię słomę w belach w promieniu 100km od Łomży. Usługi transpor

• Members
  • PipPipPip
  • 1135 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 13:25

Żywienie bydła mlecznego Qq skoszona i jest problem bo po ugnieceniu brakuje ok 20 cm folii po całej długości, jak myślicie nic się nie stanie jak dosztukuje? Dać zakład pod spód skleić brzeg i obsypać grubo piachem... jeden tak robił i nic się nie działo jak myślicie? Do jutra nie mogę czekać bo wczoraj o 19 koszona
KUPIĘ SŁOMĘ W PROMIENIU 100KM OD ŁOMŻY.

#5976 Share Daniels28

Daniels28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 13:48

Żywienie bydła mlecznego tak jak mowisz i nie powinno sie nic dziac. Daj gruba warstwe ziemi i powinno byc dobrze.

#5977 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 14:39

Żywienie bydła mlecznego Kolego slawek włączam chłodnię jak zaczynam doić krowy. Już pomysły mi się kończą co z tym fantem zrobić bo wcześniej było ok i zapewne przez to tłuszcz 3.6

#5978 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 11 wrzesień 2016 - 15:48

Żywienie bydła mlecznego Mieszadło wlaczaj raczej częściej. Na nawet co 10 minut na 2

#5979 Share PolskiRolnikt

PolskiRolnikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 15:58

Żywienie bydła mlecznego

Chiquita zobacz czy czujniki działają dobrze bo mi raz mylił się o 4 stopnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5980 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 17:19

Żywienie bydła mlecznego Ok przestawię mieszadło na częściej. Dzisiaj sprawdzę termometrem jaka jest temp rzeczywista mleka. Dzisiaj mleka malo bo rano zabierali mleko. Myślałem ze zbyt częste chodzenie mieszadła to powoduje.