Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6361 odpowiedzi na ten temat

#541 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 20:20

Żywienie bydła mlecznego Kiszonka z kukurydzy przez cały rok i w zbiorniku na pewno przybędzie, a przynajmniej nie będzie się tak wąchać liczba oddawanego mleka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 06:00
  •  

#542 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 20:52

Żywienie bydła mlecznego

no wydaje mi sie ze 5 kg sruty rano i wieczorem znowu to troche przesada jak na raz i moze byc poprostu zakwaszona a wiesz moze jakie ma parametry mleka

u nas na fakturze tylko tłuszcz podają i jest 3,7% . Jak nie daje śruty to już w ogóle mleka nie ma. Nie mam na tyle kiszonki żeby dawać cały rok, wiem że byłoby to dobre. Ale czy coś zmienić w takich warunkach jak mam żeby było lepiej??

#543 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 22:52

Żywienie bydła mlecznego @kamis2010 sam tłuszcz to z deka mało...poza tym 3,7 nie jest za wysoki(moi rodzice mają takie białko, tłuszcz z ostatniego badania 4,8) Problemem może być jakość kiszonek- muszą być bardzo dobrej jakości, jeśli tak jest, to wydaje mi się, że masz za mało energii-stąd ta różnica w ilości mleka po dodaniu treściwego. Tyle że bez kiszonki z kukurydzy ciężko będzie podnieść zawartość energii w dawce... a potrzebujesz jej zapewne bardzo dużo żeby zbilansować bardzo dużą ilość białka jaką wnosisz z kiszonką z lucerny i koniczyny. Poza tym powtórzę, że chyba u tej sztuki masz kwasicę (z powodu zbyt dużych porcji paszy treściwej) Jeśli 3,7% to średni tłuszcz ze stada, to możesz się spodziewać, że ta sztuka może mieć niższy (a tłuszcz w okolicach 3,5% to już subkliniczna kwasica żwacza) KONIECZNIE dodatek kwaśnego węglanu sodu do paszy treściwej (soda oczyszczona) i te 10 kg na 3 a lepiej 4 razy podziel). Ewentualnie rozważałbym zakup wysłodek granulowanych np z melasą jako kiepski, ale zawsze substytut kiszonki z kukurydzy.

Tak z ciekawości- co to za mleczarnia co nie podaje zawartości np białka w mleku. W hochland zawartość białka to prawie podstawa ceny (tłuszcz też istotny, ale nie aż tak). Poza tym podają też zawartość laktozy i mocznika co ułatwia żywienie szczególnie, że nie mogę rodziców na ocenę hodowlaną namówić.

Edytowany przez ppp, 06 grudzień 2011 - 22:56.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#544 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 11:44

Żywienie bydła mlecznego najlepiej to zmniejsz dawke tej tresciwej tak do 6 kg w 3 odpasach i jak juz zaczniesz dawac kukurydze to dawaj jej 2/3 w stosunku do sianokiszonki jesli mowisz ze masz taka super do tego dodaj kwasny weglan i drozdze i powinna zwiekszyc mleka i z tymi ziemniakami tez bym nie przesadzał raczej dla urozmaicenia niz jao pasza po z tego co napisałes to wynika tez 10 kg na dzien a to sporawo 5kg wystarczy

#545 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 11:49

Żywienie bydła mlecznego Jak będziesz karmił sianokiszonką i kukurydzą to ziemniaki są zbędne. Nie za bardzo rozumiem po co je dajesz- bo jak widzisz efektu nie przynoszą żadnego.

A jeżeli ta krowa daje 8l mleka to dodatek treściwej w zasadzie jej nie przysługuje- z dobrych kiszonek (kukurydza+sianokiszonka) krowa wyprodukuje Ci 15 l mleka- powyżej tego powinno się dodawać pasze treściwą- 1kg na każde 2-2,5 litra mleka. Więc na początek to bym w ogóle zszedł do max 4 kg dziennie i nie robił zwierzęciu krzywdy- jak podniesie produkcje to podniesiesz treściwą.

Edytowany przez ppp, 07 grudzień 2011 - 11:59.

#546 Share Bugsik

Bugsik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 13:08

Żywienie bydła mlecznego Witam
Używa ktoś z was takie drożdże?
http://allegro.pl/fa...1979654780.html
Czy to dobra cena? W porównaniu do drożdży u mnie dostępnych, dawka wychodzi o połowę mniejsza na szt/dz...
Jeśli dobrze liczę to z 10kg/t przy 5kg treściwej na dzień by wystarczyło.
Poprawcie mnie jeśli się mylę...

#547 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 18:36

Żywienie bydła mlecznego

najlepiej to zmniejsz dawke tej tresciwej tak do 6 kg w 3 odpasach i jak juz zaczniesz dawac kukurydze to dawaj jej 2/3 w stosunku do sianokiszonki jesli mowisz ze masz taka super do tego dodaj kwasny weglan i drozdze i powinna zwiekszyc mleka i z tymi ziemniakami tez bym nie przesadzał raczej dla urozmaicenia niz jao pasza po z tego co napisałes to wynika tez 10 kg na dzien a to sporawo 5kg wystarczy

to ile dawać tej sody oczyszczonej na sztukę ?? a drożdże takie jak kolega wyżej napisał ?

Edytowany przez Kamis2010, 07 grudzień 2011 - 19:58.

#548 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 20:06

Żywienie bydła mlecznego weglanu tak to mozesz dawac 150-200g a drozdze to mozesz nawet zwykłe piwowarskie dawac tylko ich daje sie wiecej niz drozdzy aktywnych

#549 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 21:16

Żywienie bydła mlecznego

Witam
Używa ktoś z was takie drożdże?
http://allegro.pl/fa...1979654780.html

daje ktoś coś takiego ? opłaca się to

weglanu tak to mozesz dawac 150-200g a drozdze to mozesz nawet zwykłe piwowarskie dawac tylko ich daje sie wiecej niz drozdzy aktywnych

codziennie ?a skąd wziąć takie piwowarskie ??

#550 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 22:44

Żywienie bydła mlecznego @kamis2010- nie pamiętam jakich drożdży(chyba coś zmieszane z witaminami- bufor, czy jakoś tak z PROMLEKO), ale używamy w gosp już długo- nie ma problemów z apetytem, wskazane szczególnie przy dużej ilości kiszonki z kukurydzy i paszy treściwej. Mieliśmy problemy z apetytem krów, szczególnie pod wiosnę, ale po tym jak zaczęliśmy dawać drożdże nie ma już problemu. Tak więc moim zdaniem się opłaca, bo co z tego jak nawieziesz górę żarcia jak nie będą chciały jeść- a drogie to nie jest. Co do węglanu te 150-200 gram na dzień, to jak żywisz dużą ilością treściwych, 5-6kg i więcej, jeśli dajesz mniej, to i kwaśnego węglanu możesz podać mniej (np 50g).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#551 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 07 grudzień 2011 - 22:56

Żywienie bydła mlecznego

Tak z ciekawości- co to za mleczarnia co nie podaje zawartości np białka w mleku. W hochland zawartość białka to prawie podstawa ceny (tłuszcz też istotny, ale nie aż tak). Poza tym podają też zawartość laktozy i mocznika co ułatwia żywienie szczególnie, że nie mogę rodziców na ocenę hodowlaną namówić.

Tak, bo tutaj cena za jednostkę białka jest zazwyczaj ok. 2x większa niż za jedn. tłuszczu.
A od ciebie który oddział Hochlandu odbiera mleko? Kaźmierz czy Węgrów?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#552 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 23:13

Żywienie bydła mlecznego Węgrów, ale z tego co wiem, pchają nasze mleko do nowego oddziału w Baranowie. A skąd jesteś, bo coś czuję, że mamy do siebie niedaleko? :)

Edytowany przez ppp, 07 grudzień 2011 - 23:14.

#553 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 23:23

Żywienie bydła mlecznego 25km za Siedlcami a ty? ;)

A kredy pastewnej (węglanu wapnia) ile powinno się dawać? Tyle samo co kwaśnego węglanu?

#554 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 23:26

Żywienie bydła mlecznego Trochę nie na temat ale muszę zadać to pytanie. mam możliwość zakupu kiszonki z QQ , pryzma oddalona jest ode mnie o 20km i pytanie mam takie.Na ile dni mogę przywieść kiszonki żeby się nie popsuła ??i nie zaszkodziła krową :) ubijać ją czymś po przywiezieniu ??przykrywać?? i po ile u was taka kiszonka ??

Edytowany przez Kamis2010, 07 grudzień 2011 - 23:27.

#555 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 23:30

Żywienie bydła mlecznego :) to tak jak ja, tyle, że w którą stronę??? Ja mieszkam na max zadupiu pomiędzy Siedlcami a Węgrowem- Mokobody Kolonia(tzn, teraz w Szczecinie, ale w dowodzie mam inaczej). Tu masz dawkowanie, szkoda, ze nie ma całego artykułu: Mój odnośnik

#556 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 23:36

Żywienie bydła mlecznego Napiszę ci już na PW bo zaraz moderator sam nas tam wyśle :P

#557 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 00:08

Żywienie bydła mlecznego

Trochę nie na temat ale muszę zadać to pytanie. mam możliwość zakupu kiszonki z QQ , pryzma oddalona jest ode mnie o 20km i pytanie mam takie.Na ile dni mogę przywieść kiszonki żeby się nie popsuła ??i nie zaszkodziła krową :) ubijać ją czymś po przywiezieniu ??przykrywać?? i po ile u was taka kiszonka ??

Jeśli nie masz swojej kiszonki i ta co chcesz kupić jest dobrej jakości- pachnie, nie ma śladów gnicia i pleśni(jak ma to możesz się spodziewać, że z czasem będzie tego więcej) i większość ziaren kukurydzy jest rozdrobniona to warto. Zimą od biedy 2 razy w tygodniu jak przywieziesz to da radę. Nie przykrywaj, najlepiej jakby Ci ktoś to wycinakiem naładował, tak, żebyś karmił z kostki, bo jak nawrzucasz widłami to zacznie się psuć, chyba, że ściśnie mróz- ale straty energetyczne będą nieuniknione. Raczej nie przykrywaj i w cieniu trzymaj.

#558 Share kamilrudy

kamilrudy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 10:09

Żywienie bydła mlecznego witam jestem nowy. chciałbym się poradzić na temat stosowania PROTAMILK-u. mam za niski poziom białka w dawce, czy może cos innego podać.? z góry dziękuje za porade.

#559 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 10:50

Żywienie bydła mlecznego to zapros doradce SANO to ci wszysto wyjasni :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#560 Share kamilrudy

kamilrudy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 16:19

Żywienie bydła mlecznego

to zapros doradce SANO to ci wszysto wyjasni :lol:

Dzięki :) wiem , ale kazdy żywieniowiec będzie chwalił swoją firmę i swoje produkty. Chodzi mi o konkretne opinie. skład protamilku dokładnie znam ale czy to przyniesie efekty!?