Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6311 odpowiedzi na ten temat

#5521 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 20:20

Żywienie bydła mlecznego

Przydał by sie parametr mocznik jeszcze,  ale moim zdaniem brakuje tez tu białka.

Edytowany przez GrzesiekAgro, 12 marzec 2016 - 20:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 04:39
  •  

#5522 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 479 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 20:54

Żywienie bydła mlecznego

Ja mam Auto Agro i tam placisz 54 netto i tam jest na wymiar do 11m3 taka cena .

Daj spokuj z tym paszowozem rozmawiałem z kilkoma użytkownikami i kazdy twierdzi nigdy wiecej, U sąsiada mtz 82 ledwo daje rade mieszać.

#5523 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 21:15

Żywienie bydła mlecznego

mam pytanie do użytkowników czy komukolwiek zdażyło sie że zmienił system żywienia z tradycyjnego na tmr i zauważył coś takiego . krowy jedzą sobie dziennie 700 kg tmr jakieś dwa tygodnie nagle wysypuje z wozu wieczorem po dojeniu przychodze rano i prawie nic nie ubyło oprócz przegarniania i szukania bóg wie czego przez krowy męcze się tak z tym od grudnia zeszłego roku dodam ze nieraz cały wóz poszedł w gnój bo myślałem zeto wina kiszonki jednak się myliłem bo samą z balota jedzą a w tmr  nie chcą na stole paszowym lezy tmr a one żrą smierdzące siano z pod nóg mam chęć nieraz już to wszystko zaorać . po tygodniu im przejdzie minie dwa nieraz trzy tygodnie i zpowrotem to samo dodam że walcze z chorobą od sierpnia czy to efekt choroby czy ja cos zle robie .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5524 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 21:21

Żywienie bydła mlecznego Nie masz problemów z kwasicą? Nie napisałeś nic, co wrzucasz, w jakiej ilości, jakie parametry mleka itp.

#5525 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 21:26

Żywienie bydła mlecznego podaj nam co wrzucasz do wozu i w jakich ilościach. myślę, że to kwasica, i najprawdopodobniej zła struktura paszy. Najlepiej gdybyś miał sita paszowe i one bardzo dużo by nam wyjaśniły, a tak to wróżenie z fusów.
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#5526 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 21:55

Żywienie bydła mlecznego

No widzisz ja przed zakupem , rozmawialem z rolnikami co go maja kilka lat i mieszaja 10m3 60tkami i sobie chwala , Ja tez jestem bardzo zadowlony z tym ze mieszam na pierwszej przekladni nie pociete bele 50 km ma czasami na pocztku ciezko , ale nie ma biedy. Przed zakupem ogladlem zagraniczne wozy, bylem na pokazach i ciesze sie ze nie przeplacilem.

mam pytanie do użytkowników czy komukolwiek zdażyło sie że zmienił system żywienia z tradycyjnego na tmr i zauważył coś takiego . krowy jedzą sobie dziennie 700 kg tmr jakieś dwa tygodnie nagle wysypuje z wozu wieczorem po dojeniu przychodze rano i prawie nic nie ubyło oprócz przegarniania i szukania bóg wie czego przez krowy męcze się tak z tym od grudnia zeszłego roku dodam ze nieraz cały wóz poszedł w gnój bo myślałem zeto wina kiszonki jednak się myliłem bo samą z balota jedzą a w tmr  nie chcą na stole paszowym lezy tmr a one żrą smierdzące siano z pod nóg mam chęć nieraz już to wszystko zaorać . po tygodniu im przejdzie minie dwa nieraz trzy tygodnie i zpowrotem to samo dodam że walcze z chorobą od sierpnia czy to efekt choroby czy ja cos zle robie .

tez tak mialem w moim przypadku to bylo zbyt duzo niestrawnego wlokna (dodalem siana).

#5527 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 22:06

Żywienie bydła mlecznego Do wozu idzie 100kg słomy 500kg sianokiszonki 400kg kukurydzy i 250 kg wyslodek mokrych to idzie na dwa dni na 18 krow tluszcz 3.9 bialko 3.1 kwasicy raczej niema bo kal jest normalny
Probowalem juz wszystkiego chyba byla tresciwa w wozie wyrzucilem bo myslalem ze to to a tu zero poprawy buly dotatkowe bufory i drozdze i siano dodawalem i nic

#5528 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 22:11

Żywienie bydła mlecznego

Jest jeszcze cos takiego jak zasadowica nadmiar białka i przez to nadmierne wydzielanie amoniaku w zwaczu. Wystepuje zadko raczej jak ktos stosuje mocznik alo przesadzi z lucerna. zebys znal mocznik to by ulatwilo sprawe. Mi to wyglada na za duzo wlokna (slomy ) 5 kg sztuka ,ujmij polowe.

Edytowany przez GrzesiekAgro, 12 marzec 2016 - 22:14.

#5529 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 22:19

Żywienie bydła mlecznego Zobacze z ta sloma mocznika niedam rady sprawdzić bo oceny niema a w mleczarni nie robią w labolatorium powiedzieli 100zl za badanie

#5530 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 22:27

Żywienie bydła mlecznego

Ocena dobra sprawa ;) Widzisz parametry od kazdej krowy i mozna wyciagnac jakies wnioski. Ja bym mieszal codziennie na Twoim miejscu. Pamietaj ze sloma musi by scieta na sieczke bo inaczej zapycha krowy i mniej pobieraja.

Edytowany przez GrzesiekAgro, 12 marzec 2016 - 22:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5531 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 22:45

Żywienie bydła mlecznego

zawsze daje słome do wozu  po balocie kiszonki  bo odwrotnie to mi nie chce pociąć kiszonki dobrze jest za mokra i takie zlepy niepocięte zostają 

#5532 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 13 marzec 2016 - 11:52

Żywienie bydła mlecznego

Do wozu idzie 100kg słomy 500kg sianokiszonki 400kg kukurydzy i 250 kg wyslodek mokrych to idzie na dwa dni na 18 krow tluszcz 3.9 bialko 3.1 kwasicy raczej niema bo kal jest normalny
Probowalem juz wszystkiego chyba byla tresciwa w wozie wyrzucilem bo myslalem ze to to a tu zero poprawy buly dotatkowe bufory i drozdze i siano dodawalem i nic

Nie znam suchej masy Twoich kiszonek, ale przyjmując średnią z norm żywienia wychodzi, że w TMR masz 28-29kg suchej masy, to niemożliwe żeby krowy to zjadły. Nie wspomnę o 100kg słomy- za dużo włókna i za suchy tmr.

Proponuje coś takiego:

450kg kiszonka z kukurydzy

270kg sianokiszonka

180kg wysłodki

18kg słoma

4kg paszy treściwej 20% białka.

+ premia paszy treściwej według wydajnośći od 1kg(28L) - 4kg(40L). Krowa co doi ponad 40L ma dostać 8kg paszy treściwej łącznie.

To tak na szybko.

Patrz na niedojady jak duzo zostaje to zmniejsz słome na 10kg. Obserwuj parametry mleka białko, tłuszcz, mocznik.

#5533 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 13 marzec 2016 - 12:17

Żywienie bydła mlecznego

Zobacze z ta sloma mocznika niedam rady sprawdzić bo oceny niema a w mleczarni nie robią w labolatorium powiedzieli 100zl za badanie

Wchodż pod ocenę i to szybko i koniecznie żywieniowca z sitami, to ci pomoże to ogarnąć.

A na szybko polecam badania mleka za grosze w Laboratorium Oceny Mleka. Ja posiewy robię w Białymstoku. W twoim regionie musi być coś takiego.

U mnie qq kiedyś nie chciały jeść przez grzyba. A wysłotki to z balotów i nie śmierdzą chociaż?

Wóz Pronar widziałam w trakcie mieszania i podawania u rolnika. To jedyny z małych, który polecają. Reszta firm chce za maluchy tyle co za duże i nie mają 5m3 do pokazania u rolnika nawet.

Edytowany przez przezuwaczka, 13 marzec 2016 - 12:23.

#5534 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 16:51

Żywienie bydła mlecznego Tresciwej nie chce znowu do wozu sypać bo przebierają i kwasica odrazu zrobie te proporcje co kolega reebok pisze zobaczymy?

#5535 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 17:48

Żywienie bydła mlecznego A ile takiego pmr u powinna jedna krowa zjesc dziennie ?

#5536 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 13 marzec 2016 - 20:17

Żywienie bydła mlecznego

Krowy zjadaja 45-50kg średnio świeżej masy tmru.  Mieszaj wedlug kolejnosci: sloma, sianokiszonka, kiszonka z kukurydzy, wyslodki z paszą i nie będą sortować bo pasza przyklei się do wysłodek.

#5537 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 21:52

Żywienie bydła mlecznego Boję się tresciwej dawać do wozu bo moje krowy kopią w tmr jak dziki w ziemi a tak przy dojeniu dostaja wedlug wydajnosci

#5538 Share k110

k110

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 21:59

Żywienie bydła mlecznego Witam do dawki dla krowy dołożyłem 20% soi do śruty 15% sruty z qq+bufor. Daje 10kg wyslodek siano i sloma do woli a wydajność sie nie poprawiła 15l dziennie krowa rasa sim/montbeliarde to szczyt jej możliwości?

#5539 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 22:23

Żywienie bydła mlecznego

Pmr to bez tresciwych wiec odejmij te kg co dajesz tresciwej tak od ok 50 kg . Ja uwzam ze kazdy ma inne krowy i tak mniej wiecej wiesz ile zjadajly bez paszowozu , to z wozem zjedza 10-15% wiecej nawet.

A ktory to dzien laktacji? Najwazniesze to dobre  objetosciowe i stopniowo zwiekszac tresciwe .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5540 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 13 marzec 2016 - 22:24

Żywienie bydła mlecznego Witam a jaki jest koszt wejścia pod ocenę i jak to wogole wygląda