Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6349 odpowiedzi na ten temat

#5461 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 08 marzec 2016 - 06:25

Żywienie bydła mlecznego Dafagro wymieniali mi ślimak w moim bvl. I z tego jestem bardzo zadowolony. Mają dobra stal. I noże.
Jak miałem ta ich 10 na zastępstwo to też mieszalem 2 razy dziennie.
Plusem jest wysoki ślimak i dużo noży.

Fajna sprawa te przeciwnoze automatyczne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 11:10
  •  

#5462 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 12:46

Żywienie bydła mlecznego Witam wstąpiłem w ocenę bydla mlecznego i przyszły mi wyniki kilka krow mam które mają białko poniżej 3% i kilka sztuk z somatyka od 250 do 500. Dwie sztuki do zasuszenie z somatyka po 500. Co robić koledzy?
Mocznik w normię od 150 do 200.
Lukash06

#5463 Share hodowca

hodowca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 12:46

Żywienie bydła mlecznego witam. niestety nie mam obory pod oceną, jalowka 1.5 tygodnia po wycieleniu na ten moment dostaje kiszonkae z kukurydzy, sruta z kukurydzy 1.5kg, sruta rzepakowa 2 kg, sruta sojowa 1kg, sruta zbożowa 3 kg dolfos bmp, dolfos drożdże, siano, słoma, na ten moment zauważyłem ze zaczyna chudnąć, daje ok 30 litrów na dobę mleka, co powinienem zmienić co ewentualnie dodać? z góry dziękuję za pomoc

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5464 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 13:46

Żywienie bydła mlecznego

Witam wstąpiłem w ocenę bydla mlecznego i przyszły mi wyniki kilka krow mam które mają białko poniżej 3% i kilka sztuk z somatyka od 250 do 500. Dwie sztuki do zasuszenie z somatyka po 500. Co robić koledzy?
Mocznik w normię od 150 do 200.

Takie sztuki z somatyke prow 300tys ja sasuszam na ceprawin. I dostają ade i witaminę C

Sztuką z białkiem poniżej 3 brakuje energii.
http://olx.pl/i2/ofe...tml#:0b663ad892

@Przezuwaczka może coś takiego Cię zainteresuje. Ślimaki zawsze można zregenerować

#5465 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 14:38

Żywienie bydła mlecznego Rolstudent
Zootechniczka od której kupowalismy niedawno o krowy powyżej 11 tys litrów w laktacji mówiła ze oni też zasuszaja cepravin a weterynarz od nas powiedział ze to jest zły środek i on tego nie ma. A podawać do wymienia tuby na zapalenie?
"Ade" co to takiego? Witamina C domiesniowo?
A krowa która się doi i daje dziennie ok 35 l ma 300 tys somatyke co z nią zrobić? Białko i tłuszcz w normię
Lukash06

#5466 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 14:52

Żywienie bydła mlecznego Ceprawin ma to do siebie ze on bardzo długo działa. Często jest i na 6 i 7 dzień po porodzie jeszcze w mleku. Dlatego tu obowiązkowo badanie. Być może dlatego twój wet mówi że to zły środek. Poza tym działa świetnie.

Witamina ADE i C domiesniowo. To niewiele kosztuje.
Takie sztuki koło 300 400 należy obserwować. Wyrazie potrzeby dobrać antybiotyk i leczyć.

#5467 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 15:17

Żywienie bydła mlecznego Tez tak myślałem, a co do tych krów z podwyższona somatyka będę smarowal ich maścią. A co do witaminy to ade sypka a C to dawałem nieraz krowa jak nie było rui.
A uzupełnienie Energi czym polecasz? Mam do dyspozycji gliceryne po 3,2 zł za litr. Kukurydzę mielona dostają ok 1 kg.
Lukash06

#5468 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 16:12

Żywienie bydła mlecznego

u mnie kukurydza malo pomagala. dopiero gliceryna pomogla na zaspokojenie potrzeb enegretycznych, ale ja kupuje troche tansza nieodbarwiana po 1,5/kg

#5469 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 16:54

Żywienie bydła mlecznego Już tyle czasu tu wałkujemy ten sam problem. I tyle razy pisałem o potrzebie stosowania cukrów prostych. Żeby prawidłowo zmetabolizowac skrobię trzeba choć deko cukrów prostych co kolega @tay29 właśnie potwierdził. 2wystarczy już 0.3kg gliceryny 86%

#5470 Share PolskiRolnikt

PolskiRolnikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 17:04

Żywienie bydła mlecznego

Ta tańsza nieodbarwiona nie szkodzi krowom? Jeśli nie to też zainwestuję bo teraz będzie więcej wycieleń.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5471 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 17:24

Żywienie bydła mlecznego Czysta rafinowana nie ale jest droższa a ta tańsza pewnie wątrobę trochę wykańcza no ale cena robi swoje tez będę musiał kupić gliceryne ale 1000 litrów nie potrzebuje a mniej każdy już ceni sobie...
Lukash06

#5472 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 17:36

Żywienie bydła mlecznego Może być ta brązowa 86procent. Etanolu jest w niej 0.02% więc To jak dla was 100 do śniadania

#5473 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 17:37

Żywienie bydła mlecznego

ja ostatnio z dowozem i z paletopojemnikiem 1700 za 900kg zaplacilem no i na fakture 23%. ja mialem problem z cystami krow. jeszcze przed moim kursem na inseminacje w stadzie byl problem z rozrodem. brakowalo energii w paszy co objawialo sie tym iz na 3 sztuki zacielone 1 sie zacielila 2 pozostale mialy cysty, dodatkowo badane byly 3 sztuki powycieleniu ok 2-3tyg i one juz mialy cysty na jajnikach. od nowego roku zaczalem stosowac gliceryne i przy odwiedzinach weterynarza na  5 sztuk odpolowalo 3 szt i zadnej cysty nie bylo. takze u mnie pomaga. ja podaje 2 tyg przed wycieleniem i do 3 miesiecy po wycieleniu. teraz zaluje tylko ze wczesniej nie zaczalem jej stosowac bo niepotrzebnie wydawalem pieniadze na hormony i inseminatora.

Edytowany przez tay29, 08 marzec 2016 - 17:38.

#5474 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 17:49

Żywienie bydła mlecznego To mnie już 1800 brutto kasuje. A raz w miesiącu biorę.

#5475 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 20:00

Żywienie bydła mlecznego

Też zacząłem stosować glicerynę nieoczyszczoną 86 procent(sprzedawca z allegro, olx z podlaskiego)  ale na ich stronie z ofertą pisze, że zawiera ona 0,09 % metanolu a nie etanolu. Na razie nic się nie dzieję, krowy w lepszej formie ale mam trochę pietra, że w dalszej perspektywie to im zaszkodzi. Daje 300-400 gram tydzień przed wycieleniem i trzy cztery tygodnie po. Jakie jest Wasze zdanie?

#5476 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 20:24

Żywienie bydła mlecznego

Witam!

Czyli do metabolizowania skrobi gliceryna w okołoporodowym i po wycieleniu. Czy stosujecie i kiedy zaczynacie podawac wysłodki ? Ja wczesniej przyzwyczajalem przed wycieleniem toffi teraz zaczym tydz po.Czytałem ze to pasza ketogenna i powinno ja sie ograniczac w okoloporodym co o tym sadzicie?

Edytowany przez GrzesiekAgro, 08 marzec 2016 - 20:27.

#5477 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3183 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 21:00

Żywienie bydła mlecznego Krowy chętnie pobierają glicerynę czy tylko do wozu lać?

#5478 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 21:14

Żywienie bydła mlecznego

U mnie na pasze to srednio , wlewalem do poidła ale chyba najlepiej to do pyska z butli. na pasze to raczej 99% bo ta 86 to calkiem tylko wachaly. Moim zdaniem do wozu nie poniewaz , nie dziala ona energetycznie jak pobieraja caly dzien po trochu

#5479 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 21:16

Żywienie bydła mlecznego

dziwne te krowy masz albo towar jakiś lipny... ja tylko bańke dotkne to cała obora staje na baczność i czeka na cukierki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5480 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 08 marzec 2016 - 21:30

Żywienie bydła mlecznego

Nie dziwi mnie to co mowisz , bo o glicerynie pare lat temu mowil mi znajomy zootechnik ze brat polewa krowa jak koncza jesc kukurydze i wylizuja koryta doslownie i tez czekaja az dostana . Jak kupilem pierwszy raz 86 i polewalem to tylko nosami szturaly. Potem 99 na pmr i to samo , probowalem tez wyslodki w wiadrze dla wycielonym polac i wymieszac i gorzej pobieraly jak bez nie tofii heh moze i naprawde sa jakies dziwne ...:P