Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6311 odpowiedzi na ten temat

#5421 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 03 marzec 2016 - 20:23

Żywienie bydła mlecznego No właśnie nie znasz obsady a mówisz 5,5 to wąsko, przy 15 sztukach da się w miarę sprawnie wybierać, przezuwaczka ma chyba trochę więcej sztuk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 03:35
  •  

#5422 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 03 marzec 2016 - 21:25

Żywienie bydła mlecznego Ja mam około 400sztuk bydła i silosy dlugosc 46m na qq szerokość 10m wysokość 2,5. Sztuk 2. Wchodzi w nie około 40ha qq.

Silosy na trawę 8m szerokosci 2m wysokości. 2 szuki
I 6m szerokości 2m wysokości bez jednej ściany 2sztuki.

Trawy zbieramy około 70ha x 4

#5423 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 03 marzec 2016 - 21:42

Żywienie bydła mlecznego

Silosy dobra sprawa oszczędność folii ugniatania bo nie ugniatamy w poprzek. Tylko koszt. I tak jak mówią poprzednicy buduję się w kształcie litery V żeby lepiej ugniatać.

A na OSN to można silosy robić ? myślałem, że to chodzi tylko o płyty obornikowe. Nie znam tego tematu do końca więc pytam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5424 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 03 marzec 2016 - 22:04

Żywienie bydła mlecznego Na OSN na silosy może składać tylko młody rolnik świeżo po przejęciu gospodarstwa(12 mies). Też mieliśmy skorzystać, ale poprawka przyszła w grudniu i robimy to sami.
Mam dojnych 20 szt, wszystkiego ponad 40. 7 ha qq (część miała być na ziarno)i wiem dokładnie ile wybieram szerokością z pryzmy. Zawsze jest za szeroka, a w silosie zrobię w końcu, jak zechcę. Silosy i tak robię większe i narazie wszystkiego nie wykorzystam, ale w przyszłości się przyda. Trawa w pryzmę pewnie tylko I pójdzie. Silos będzie póżniej, to za rok się wykorzysta.
Faceci. Macie chyba kompleksy jakieś :P wszystko musi być większe niż potrzeba. Ciągnik większy, paszowóz 2x taki, silos żeby się mijać. Normalnie dzieci ;) Mojemu też muszę czasem wiadro wody na ten czerep...

rolstudent szacun, normalnie fabryka mleka. Możesz sobie fajnie grupy robić, a odpowiedzialność jaka. Ile osób zarządza oprócz ciebie. Bo rozumiem, że to rodzinna firma.

Edytowany przez przezuwaczka, 03 marzec 2016 - 22:40.

#5425 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 10:00

Żywienie bydła mlecznego Doje teraz 125krów Ale planuje już spadek do 100. Bo nie ma sensu doic mleka w cenie B.

Ogólnie koszty pracy są na tyle duże ze ciezko kogoś zatrudnić więc stado obsługujemy sami. Ja moja luba mój brat bratowa i moja mama. Chętnie zatrudnił bym jedną osobę na mieszanie paszy i dojenie rano.

#5426 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 11:19

Żywienie bydła mlecznego Właśnie w tym rzecz. My pracujemy tylko we dwoje. Teściowa nam pomaga, ale głównie przy dzieciach. Nie mamy rzadnych ktedytów i w końcu trzeba coś wziąć, żeby się nie zarypać. Mimo nieciekawej sytuacji kontynujemy plany. Najpierw mieliśmy dochować się fajnych krów i nsuczyć się je karmić. Do wakacji 80% będzie takich z potencjałem ponad 10 tys. Następnie paszowóz, silosy i powiększenie budynków. Obora narazie oddala się co raz bardziej...

Edytowany przez przezuwaczka, 04 marzec 2016 - 11:22.

#5427 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 12:32

Żywienie bydła mlecznego To Ty masz większy postęp jak ja. Choć jak wrzucę 25 sztuk ze stada to średnia mi do 9.5 pewnie skończy.

Silosy bardzo ułatwiają. Jeśli masz miejsce kombinuj tak żeby zrobić płytę 5m. Później ścianę silosu 3 komory i za ścianą znów płytę. Wtedy masz tylko jedną ścianę do wyczesania A już silos większy jak by o 2 komory. Ściany nie muszą być pochylenie. Bo niby to ułatwia gniecenie Ale utrudnia wybieranie.

Dowiedz się też ile by to kosztowało u Daniela Dąbrowskiego. Chłopaki dobrze robią i dość tanio. Z zacieraniem posadzek włącznie.

#5428 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 14:08

Żywienie bydła mlecznego Bo jest ich mało i połowa stada będzie pochodzić od jednej krowy. Są jeszcze z czasów kiedy wszystko zacielało się nasieniem seksowanym. Słomka wtedy wychodziła średnio po 200 zł. W tamtym roku wymieniłam 7, teraz będzie 9, a malutkie mam takie żyletki, że nie mogę się nimi nacieszyć. Obym umiała zaspokoić ich potrzeby.

#5429 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 15:24

Żywienie bydła mlecznego

w piatek była korekcja racic  niektóre miały >15miesicy od poprzedniej

5 wrzodów na 18krówx4 nogi

2 nogi z zanokcica

po korekcji dziegiec pedzlem

mam problem z 1 krowka 8letnia  bardzo dobra dojka    kondycja ma słabą 5-6zeber widac

od srody nie potrafi stać  w wtorek stała na 2 nogach reszte oszczedzala i sie opierała o słupek

wczoraj ja podnieślismy to na przednie stała tylna 1 troche ale 2 nie chce a wrzoda nie miala zadnego

co zrobić?

apetyt dobry chec do życia również

#5430 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 15:36

Żywienie bydła mlecznego A problemy ze wstawaniem na pewno mają coś wspólnego z korekcją w tym przypadku? Nie wycielała się przypadkiem niedawno? Coś więcej powiedz jeśli może to być istotne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5431 Share PolskiRolnikt

PolskiRolnikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 15:41

Żywienie bydła mlecznego

Mam do zakupu baloty a w nich się trafia coś takiego jak wstawiam to jest dobre dla krów czy to zielsko ? Trochę słaba jakość zdjęć ale może ktoś coś dojrzy?

VEzuSjB.jpgZYsGbG6.jpgRR0iDKO.jpgxoTQCnJ.jpg

#5432 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 15:41

Żywienie bydła mlecznego

120 dzien laktacji  kryta 20.01    obenie dawała około 35 dziennie  a wydojona na podnoszeniu 3 l ;/

#5433 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 15:57

Żywienie bydła mlecznego

Na OSN na silosy może składać tylko młody rolnik świeżo po przejęciu gospodarstwa(12 mies). Też mieliśmy skorzystać, ale poprawka przyszła w grudniu i robimy to sami.
Mam dojnych 20 szt...

Spokojnie to była tylko sugestia :)
Ja akurat łapię się na OSN, podobno na 99% że załapię się więc trzeba korzystać, normalnie bym pewnie pryzmę robił zamiast budowy silosu który też wyszedł tylko przy okazji (główny cel to beczkowóz) bo nie można samych maszyn brać.
Ja mam ambitne plany powiększania stadka więc i buduję trochę z zapasem jeśli chodzi o długość.

Na OSN na silosy może składać tylko młody rolnik świeżo po przejęciu gospodarstwa(12 mies). Też mieliśmy skorzystać, ale poprawka przyszła w grudniu i robimy to sami.
Mam dojnych 20 szt...

Spokojnie to była tylko sugestia :)
Ja akurat łapię się na OSN, podobno na 99% że załapię się więc trzeba korzystać, normalnie bym pewnie pryzmę robił zamiast budowy silosu który też wyszedł tylko przy okazji (główny cel to beczkowóz) bo nie można samych maszyn brać.
Ja mam ambitne plany powiększania stadka więc i buduję trochę z zapasem jeśli chodzi o długość.

#5434 Share PolskiRolnikt

PolskiRolnikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 17:44

Żywienie bydła mlecznego

Co to może być i czy jest to jadalne i nieszkodliwe dla krów wysyłam lepsze zdjęcia:

j9nGL0c.jpgn8aKdeM.jpg2gPFQwq.jpguRypgkc.jpgDZs9k7V.jpgKXq3Wzn.jpgzPHNFbu.jpg

#5435 Share Rols

Rols

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 19:12

Żywienie bydła mlecznego

Witam. Daję krowom: 25kg ququ 7sianokiszonki, 7 kg wysłodki i 5 kg treściowej 20,8% i słomę ok 1,5kg . Ququ jest słaba i ma 28 % skrobii. Dawałem wcześniej pasze 18,8% białka i zmieniłem jakieś 3 tygodnie temu na 20,8 % białka. Było dobrze a teraz krowy zleciały mi w ciągu 6 dni jakieś 3-4l na dobę z mleka i słabo pobierają jedzenie. Mam pytanie czy to może być ketoza subkliniczna i jak ja szybko zwalczyć ?? Dołożyć im śruty z ququ ok 0,5 kg na szt czy zejść na paszę 18,8% i tą śrutę z ququ im dołożyć ?? 

#5436 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 19:18

Żywienie bydła mlecznego

Polski rolnik te zielsko to albo szczywół albo jakiś gatunek barszczu tak czy tak to nie jadalne a nawet szkodliwe .

#5437 Share tomek0303

tomek0303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:heh kobiety, sport, rolnictwo, i jak kazdy w tym wieku imprezy itp.

Napisany 04 marzec 2016 - 20:52

Żywienie bydła mlecznego

szkodliwe i zauwazylem ze rosnie na kwasnych lakach... wiec krowy Ci nie rusza tej "sianokiszonki"

Edytowany przez tomek0303, 04 marzec 2016 - 21:50.

#5438 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 20:58

Żywienie bydła mlecznego Mi to wygląda na szczaw koński, kobylak. Nie jest szkodliwy a działa przeciwbiegunkowo. Porównaj podpowiedzi kolegów i moją i zobacz co to za roślina. Krowy głupie nie są i tego nie zjedzą. Jeśli to jakiś barszcz to uważaj.
Mi to wygląda na szczaw koński, kobylak. Nie jest szkodliwy a działa przeciwbiegunkowo. Porównaj podpowiedzi kolegów i moją i zobacz co to za roślina. Krowy głupie nie są i tego nie zjedzą. Jeśli to jakiś barszcz to uważaj.

#5439 Share PolskiRolnikt

PolskiRolnikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 21:20

Żywienie bydła mlecznego

Dzięki panowie za odpowiedź  raczej to nie jest szczywół pasuje bardziej do Podagrycznik albo Marek Szerokolistny a może to i kobylak w poniedziałek jadę do ODR zobaczyć co mi powiedzą dam znać co to było :)

Dzięki panowie za odpowiedź  raczej to nie jest szczywół pasuje bardziej do Podagrycznik albo Marek Szerokolistny a może to i kobylak w poniedziałek jadę do ODR zobaczyć co mi powiedzą dam znać co to było :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5440 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 04 marzec 2016 - 21:22

Żywienie bydła mlecznego Można to ustrojstwo jeszcze w wodę wrzucić i ocenić kształt liści i kwiatostanów. Ciekawe czy sanepid coś by pomógł.Jeśli grzyby oceniają, to może i "zioła" :)

ODR to dobry kierunek. Ciekawe co oni powiedzą.

Edytowany przez przezuwaczka, 04 marzec 2016 - 21:24.