Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6303 odpowiedzi na ten temat

#5241 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 15 luty 2016 - 23:12

Żywienie bydła mlecznego Na prawdę nie wiem ile płacę. U mnie się sprawdza i żadnych zalegań, porażen itp nie mam, ale i hf nie hoduję. Marża pewnie niezła a jak widzisz da się taniej kupić. Od 15 zł nie zbankrutuję. Kupuję je u weta i częściowo dlatego, że to jedyny lekarz w okolicy, który ma pojęcie o robocie. Tak w ogóle to po co otręby i kiełki w betalacu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 09:26
  •  

#5242 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 15 luty 2016 - 23:12

Żywienie bydła mlecznego

Czyli to co ma powinno jej wystarczyć czy coś można dodać to tego co spożywa teraz ?, nie chodzi mi o tłuczenie ale polepszenie warunków jej, obecnie ma 13 l na dzień
Dodam że jest to krowa an własny użytek.

Myślę, że napewno jest zdrowa i nic więcej do szczęścia jej nie potrzeba. Mleko zdrowe i ekologiczne, więc po co to psuć. Ocieli się i pewnie na majową trawkę pójdzie. Pilnuj, żeby jej nie otłuścić i zmniejsz wszystkiego, gdy spadnie z 10 l i dołóż siana. Takie karmienie to ogromna rzadkość:)

#5243 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 16 luty 2016 - 05:45

Żywienie bydła mlecznego

Na prawdę nie wiem ile płacę. U mnie się sprawdza i żadnych zalegań, porażen itp nie mam, ale i hf nie hoduję. Marża pewnie niezła a jak widzisz da się taniej kupić. Od 15 zł nie zbankrutuję. Kupuję je u weta i częściowo dlatego, że to jedyny lekarz w okolicy, który ma pojęcie o robocie. Tak w ogóle to po co otręby i kiełki w betalacu?

a co on ma wspolnego z zaleganiem skoro to mieszanka laktacyjna? Nie poorownuj rego z betalacem skoro w tum drugim wogule nie ma karotenu jak cos lacto plus. Grosz do grosza i.... Pewnie to jakiq nosnik te orebie i kielki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5244 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 16 luty 2016 - 07:15

Żywienie bydła mlecznego

Jeżeli mamy ustawioną dawkę dla krów i teraz chcemy ją zwiększyć krowom, które już są w trakcie laktacji (należymy do federacji) to bierzemy dane z tabel i układa żywieniowiec ?. Nie odbije się to na podwyższonej somatyce? Sami raczej nie będziemy odczytywać z tabulogramów i dokładać, lepiej powierzyć to komuś kto się zna. Czy wogóle da się zrobić coś takiego może wolniej ale żeby jeżeli krowa ma potencjał to żeby jej jeszcze trochę dorzucić.

#5245 Share przezuwaczka

przezuwaczka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:Produkcja mleka, cukiernictwo artystyczne

Napisany 16 luty 2016 - 08:45

Żywienie bydła mlecznego Najłatwiej, gdy żywieniowiec zróżnicuje dawkę w zależności od wydajności. Ja mam tak co 5 litrów, a takie do 100 dni w grupie wyżej. Można samemu próbować, tak żeby energię z białkiem podnosić równomiernie i nie przekraczać treściwej jwdnorazowo 3 kg.

Edytowany przez przezuwaczka, 16 luty 2016 - 08:46.

#5246 Share zootechnik1982

zootechnik1982

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 16 luty 2016 - 08:53

Żywienie bydła mlecznego

Zobaczcie jaką znalazłem cud pigułkę w sieci    http://breakingweekl...com/48/wdt-969/

#5247 Share Karol2121

Karol2121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 luty 2016 - 08:57

Żywienie bydła mlecznego

Myślę, że napewno jest zdrowa i nic więcej do szczęścia jej nie potrzeba. Mleko zdrowe i ekologiczne, więc po co to psuć. Ocieli się i pewnie na majową trawkę pójdzie. Pilnuj, żeby jej nie otłuścić i zmniejsz wszystkiego, gdy spadnie z 10 l i dołóż siana. Takie karmienie to ogromna rzadkość :)

No w małych gospodarstwach i przy krowach na własny użytek buraki sieczka i śruta to normalność np. u mnie w okolicy każdy tak karmi w zimie.

Edytowany przez Karol2121, 16 luty 2016 - 08:58.

#5248 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 16 luty 2016 - 10:11

Żywienie bydła mlecznego Cynara scolymus czyli karchoch zwyczajny. Prawdziwa cud tabletka. Przebijają nawet Sano.

#5249 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 16 luty 2016 - 10:32

Żywienie bydła mlecznego

Zobaczcie jaką znalazłem cud pigułkę w sieci http://breakingweekl...com/48/wdt-969/

Hehe cuda wianki i to wszystko od jednej malej tabletki normalnie czary mary dla najwnych.

#5250 Share xzibit0000

xzibit0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 16 luty 2016 - 10:42

Żywienie bydła mlecznego

Thomas2135  stosujesz te tabletki skoro tak je wychwalasz? :P

Ps. 0 informacji na temat magicznego ,,Liforex Complex'' co jest oczywiste, że to zwykłe naciąganie pieniędzy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5251 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 16 luty 2016 - 11:46

Żywienie bydła mlecznego A ty wiesz co to sarkazm?

#5252 Share PolskiRolnikt

PolskiRolnikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 luty 2016 - 11:58

Żywienie bydła mlecznego

Powiedzcie mi jak kupię od kogoś QQ albo Sianokiszonkę z pryzmy cały samochód ok 25 ton to jak ją od nowa ubiję i przykryję to się nie popsuje? mi się wydaje że już jak zruszona to się będzie grzać a następnie psuć także nie wiem

#5253 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 16 luty 2016 - 12:07

Żywienie bydła mlecznego

dobrze myślisz... ciekawe jakby to zlać kwasem propionowym który stosuje się w celu zabezpieczenia ściany silosa jak się wolno wybiera

#5254 Share PolskiRolnikt

PolskiRolnikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 16 luty 2016 - 12:15

Żywienie bydła mlecznego

To trzeba by było na mniejszej ilości to przetestować za drogi interes na eksperymenty :)

#5255 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 16 luty 2016 - 17:23

Żywienie bydła mlecznego

przezuwaczka  Czyli ma spojrzeć na tabelę i z ustawionej dawki zobaczeć ile na daną chwilę krowy dają z niej mleka.Dobrze rozumiem?. Jaki ma być stosunek 1:1 tak? Tylko, że jest jeszcze jedna sprawa po jednej ocenie to dużego odniesienia żywieniowiec nie będzie miał i zootechnik powiedział,żeby się wstrzymać z ustalaniem dawki do drugiego doju. My dajemy w chwili obecnej 4.5 kg na 24h w 3 odpasach czyli po 1.5kg na odpas. Więc można jeszcze coś podnieść o ile krowy mają rezerwę :).

A tego kawałka wypowiedzi nie rozumiem

Ja mam tak co 5 litrów, a takie do 100 dni w grupie wyżej.

#5256 Share Morfek

Morfek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 16 luty 2016 - 19:45

Żywienie bydła mlecznego

Moim zdaniem najlepiej jest ulożyć jakas dawke i sie jej trzymac do probnego udoju. Dostajesz wyniki i widzisz jak dawke zmodyfikowac czy dorzucic bialka czy energii itd. Żywieniowiec mniej wiecej powie ci ile czego teraz dać a reszte powie po probnym jak zobaczy ocenę 

#5257 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 16 luty 2016 - 19:55

Żywienie bydła mlecznego

Źle trochę napisałem dostają 6 kg na dobę po 2 kg na odpas tylko jedna dostaję 4.5kg. No tak narazie jest dostają te 6 kg i zobaczymy co będzie dalej jak będzie dój i pierwsze wyniki jaki będzie poziom białka tłuszczu i moczniku. Dużo się nie znam dlatego wolę teraz na tą chwilę korzystać z pomocy ludzi :). Z pewnością człowiek z upływem czasu będzie nabierał wprawy do wszystkiego.

#5258 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 16 luty 2016 - 22:56

Żywienie bydła mlecznego a co sądzicie o paszach z ekoplonu ?

#5259 Share kromlek

kromlek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 17 luty 2016 - 10:40

Żywienie bydła mlecznego otworzyłem pryzme z kukurydzy z tego roku no i jest uboga w energię, czym najlepiej podnieść ta energię? mielone ziarno czy może kiszone ziarno w big bagach ccm? ziarno mielone kupiłem po 1000/tonę trochę drogo mi się wydaje a ccm tańszy podobno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5260 Share PolskiRolnikt

PolskiRolnikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 17 luty 2016 - 10:49

Żywienie bydła mlecznego

Ja kupuję całe ziarno z QQ i gniotę w młynku razem z mieszanką i takim sposobem ospa ma trochę więcej energii