Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6302 odpowiedzi na ten temat

#5161 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 05 luty 2016 - 06:50

Żywienie bydła mlecznego

to ile złużywasz słomek na skuteczne pokrycie????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 05:49
  •  

#5162 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 05 luty 2016 - 10:46

Żywienie bydła mlecznego Tyle ile trzeba. Na tyle mało że nawet nie myślę o własnym byku A część krów kryje seksem. Ilość słomkę jest tu mniej ważna. Ważne żeby krowa była cielna przed 150 daniem laktacji.

Dużo sztuka kryjemy już około 40 dnia i w następnej rui. Jakoś wtedy lepiej łapią.

#5163 Share emattti

emattti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 05 luty 2016 - 12:33

Żywienie bydła mlecznego

mam dwie sztuki gdzie bialko jest wieksze od tluszczu w mleku, czyli jest przykwaszona? co podac zeby zwiekszyc tluszcz czy moze cos w dawce oganiczyc?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#5164 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 05 luty 2016 - 12:36

Żywienie bydła mlecznego

Myslałem ze sie pochwalisz,skoro jest u Ciebie tak dobrze....Mi wychodzi 2,2 przy wydajności 8200 za rok i uważam ze jest to dość słaby winik ,a ilość słomek jest ważna,bo nikt mi je za darmo nie daje wiec czy złużyjesz 5 słomek za 80 ziko na jedną sztukę czy 1 to naprawdę dla ciebie nie ma znaczenie????Przecież każdemu chodzi aby krowa była cielna.

#5165 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2504 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 05 luty 2016 - 14:25

Żywienie bydła mlecznego 2,2? To nie narzekaj, wiesz jaka jest średnia bardziej globalna? W Polsce rzecz jasna mam na myśli. Jak się dowiesz to się ciesz że masz taką jak masz, chociaż jakoś słabo mi się to widzi...

#5166 Share Karror830

Karror830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 05 luty 2016 - 15:03

Żywienie bydła mlecznego

kolego hybert21 joserą lacto plus chcesz zastapic sianokiszonke? Przeciez jest to mieszanka witaminowo-mineralna a nie koncentrat białkowy, dorzuc sr rzepakowej, soji , wiecej witamin najlepeij z chelatami , trzymaj mocznik chociaz w okolicy 200, i tak jak kolega rolstudent pisze dbaj aby nie chudly, po wycieleniu musisz dbac aby nie chudła. jezeli to co pobierze energii z kiszonki z qq jest malo, dorzuc np srutowane ziarno qq. 

Co do plodnosci to same witaminki wiele nie dadzą, temat rzeka, na to wplyw ma wiele czynnikow, od zywienia (energia, bialko, wit, mineraly, po choroby chcoazby ketoza czy choroby ukl plciowego). 

#5167 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 05 luty 2016 - 15:30

Żywienie bydła mlecznego Każdy w rozrodzie ma swój system. Wyniku 2.2 gratuluję można powiedzieć że to wynik jeden z lepszych w Polsce. Ja mam 2,8na krowach 1.3 na jalowkach. I uważam to za wynik bardzo dobry.

Ja nie pakuje się w koszty. Pierwsze trzy krycia są wg doboru. Później idą tanie byki z reinsyminacjami. I wtedy nie patrzy się na to ile szlomek poszlo i ile to kosztuje tylko czy krowa będzie cielna. Dlatego mówię że słomki nie są ważne tylko cielesność. Różne podejście.

To tak jak w wielu gospodarstwach są byki rozplodowe. I oni robią pierwsze dwa krycia. Resztę byk. I wskaźniki zuzycia slomek są super. A ile byk razy skakał to już nie ważne.

#5168 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 05 luty 2016 - 21:21

Żywienie bydła mlecznego

W poradniku rolniczym wiele razy czytałem o stadach z wiekszą wydajnością a mniejszym złuzyciem słomki dlatego  uważam  ze moje wyniki są słabe, albo średnie, rolnik ambitny to rolnik dobry.

#5169 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 05 luty 2016 - 21:36

Żywienie bydła mlecznego ja niewieżył bym we wszystko co gazety inne media piszą

#5170 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 05 luty 2016 - 21:40

Żywienie bydła mlecznego

być może ale zawsze lepiej równać do góry.Jaka jest srednia globalna a jaka u mnie to też jest ważne drogi kolego......Nie ma co porównywać stad z wydajnością 12 a 8 tyś. To jest jak porównywać wydatki średniaka z bogatym hehe,..

Edytowany przez Eliot, 05 luty 2016 - 21:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5171 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 05 luty 2016 - 22:01

Żywienie bydła mlecznego No dzieję się tak dlatego ze te stada 12tyś są zywione perfekcyjnie. I to się odwdziecza. Najgorsze w tym jest to ze jak mamy krowę która daje 10tyś litrów a dajemy jej jeść na 8tys.to ona choruje. I jest problem.

#5172 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 05 luty 2016 - 22:06

Żywienie bydła mlecznego

Tak tak tak ale  to jest zawsze tylko średnia wiec cieżko ustalić dawkę dla pojedynczej sztuki,chyba ze sie mieszka w oborze.

#5173 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 05 luty 2016 - 22:16

Żywienie bydła mlecznego kolego Karror830 nie chodzi mi o to żeby zastąpić lacto plusem sianokiszonke wiem że to są witaminy tylko pytam czy są one dobre

#5174 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 06 luty 2016 - 06:47

Żywienie bydła mlecznego

mam dwie sztuki gdzie bialko jest wieksze od tluszczu w mleku, czyli jest przykwaszona? co podac zeby zwiekszyc tluszcz czy moze cos w dawce oganiczyc?

prawdopodobnie, sprawdź czy np wydalają ziarka kukurydzy i czy w ogóle luźniej nie wydalają. jakie parametry w mleku? białko, tłuszcz i mocznik? dużo treściwej dostają?

Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

#5175 Share Karror830

Karror830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 06 luty 2016 - 07:28

Żywienie bydła mlecznego

kolego Karror830 nie chodzi mi o to żeby zastąpić lacto plusem sianokiszonke wiem że to są witaminy tylko pytam czy są one dobre

To zle odczytalem post, stosuje lacto plus i moge polecic, ja przeszedlem z dolfos bmp na pirmasan ze sano a pozniej na josere i jest lepiej. Mniej opuchlizn wymienia,nizsza somatyka, mniej kulawizn, zacielenia srednio ale bardziej wina bilansu dawki, W tej cenie ciezko dostac cos lepszego. 

Edytowany przez Karror830, 06 luty 2016 - 07:29.

#5176 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 06 luty 2016 - 08:23

Żywienie bydła mlecznego hubert21 stosuje laktoplus od x lat polecam .... niestety większość krów ze stad z mniejszą wydajnością jest poprostu niedożywiona

#5177 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 06 luty 2016 - 10:50

Żywienie bydła mlecznego Z ta jasera to uważajcie w temacie mleka dla cieląt kilka osób opisywalo wpadkę z jakością i brakiem reakcji jasery po reklamacji. Jak nie trzymają jakości na mleku to mogą i nie trzymać jej na innych produktach. Ja stosuje teraz witaminy z cargila. I jestem zadowolony.

A co do somatyke. To dla wszystkich chyba ostatnio spadła.

#5178 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 06 luty 2016 - 13:40

Żywienie bydła mlecznego Jakos mi sie niechce wierzyc w ta wpadke josery nie wiem o co tam chodzili ale skoro mamy produkt robimy jego analize i cos nie halo to producent nie ma wyjscia bo mamy czarno na bialym z czym mozemy isc do sadu. Ja od kilku lat stosuje josere i jestem bardzo zadowolony z jakosci jak i ceny. Np ostatnio za gold special placilem 167 brutto i do kazdych 7workow 8 gratis teraz potanialo po 7zl na worku

#5179 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 06 luty 2016 - 13:40

Żywienie bydła mlecznego Jakos mi sie niechce wierzyc w ta wpadke josery nie wiem o co tam chodzili ale skoro mamy produkt robimy jego analize i cos nie halo to producent nie ma wyjscia bo mamy czarno na bialym z czym mozemy isc do sadu. Ja od kilku lat stosuje josere i jestem bardzo zadowolony z jakosci jak i ceny. Np ostatnio za gold special placilem 167 brutto i do kazdych 7workow 8 gratis teraz potanialo po 7zl na worku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5180 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 06 luty 2016 - 14:41

Żywienie bydła mlecznego Możesz nie wierzyć. Ja też byłem zadowolony do czasu. Ale niestety firma pierwsza reklamację uwzglednila. Następne mleko było Oki A jeszcze następne znów było do kitu. Po czym zostałem Z 10 wiórkami mleka po którym nawet czteromiesieczne byki dostały biegunki.
Każda firmę traktuje jak partnera i w razie problemów oczekuje tego samego. A nie od pisania ze on mają różnych dostawców surowców stąd mleko może z każdą partią mieć różny skład.
A wpadka zaczęła się właśnie od mleka promocyjnego tak ze miej się na baczności.