Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6346 odpowiedzi na ten temat

#4901 Share rolnik115

rolnik115

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 12:10

Żywienie bydła mlecznego Ja w tym roku zrobiłem 3 blady z żyta na sucho bo nie warto było podczepiac owijarki i nic się z nimi nie działo. Spokojnie możesz suszyć i belowac tylko trzeba je bardzo dokładnie przewrócić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 05:15
  •  

#4902 Share maciek1425

maciek1425

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 25 grudzień 2015 - 12:42

Żywienie bydła mlecznego

ok dzięki za odpowiedź

#4903 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 26 grudzień 2015 - 06:44

Żywienie bydła mlecznego

.

Edytowany przez fireseba, 27 grudzień 2015 - 22:15.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak zakiszać zielonki? zobacz »

•  

#4904 Share royal261

royal261

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 15:18

Żywienie bydła mlecznego

Mam problem w swoim stadzie ze słabym pobieraniem paszy i niskim tłuszczem w mleku (tł. 3,6 białko 3,25). Średnio od krowy 23 - 24l / dobę. Kiszonka z kuku ok 25kg (bardzo dobrej jakości), sianokiszonka 12 - 14 kg, wysłodki 0,5 kg. Treściwa: 36% pszenżyto, 18% jęczmień, 15% soja, 15% rzepak, 15% ziarno kukurydzy, 0,5% mocznik (do 7 kg / szt w 4 podaniach). Do tego idzie 25 kg kwaśnego (120 g / sztukę), zmieszane drożdze i witaminy ok 200g. Nie mam paszowozu. Wcześniej myślałem, że przyczyną jest bardzo mokra sianokiszonka jednak już dłuższy czas daje suchą i bez zmian. Nigdy nie miałem tak niskiego tłuszczu. Ma ktoś jakiś pomysł? 

#4905 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 28 grudzień 2015 - 16:05

Żywienie bydła mlecznego A kał pewnie pełen włókna niestrawionego. Dorzuć energii (ja preferuję ziarno kukurydzy)

#4906 Share mariez

mariez

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 28 grudzień 2015 - 16:31

Żywienie bydła mlecznego Ja bym dołożył pół kilo słomy na sztuke

#4907 Share lokser

lokser

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 17:08

Żywienie bydła mlecznego

Witam koledzy, proszę o pomoc a mianowicie posiadam stado krów "mlecznych" - wydajność średnio 12l dziennie. Krowy dostają kiszonkę z kukurydzy, paszę własną (50% pszenżyta i 50% mieszanki zbożowej), oraz sianokiszonkę, nie dostają żadnych witamin i koncentratów. Proszę o pomoc co zmienić w ich żywieniu aby dociągnąc do 20l . Co i w jakich ilościach powinny dostawać aby poprawiła się ich mleczność? z góry dziękuję za odpowiedzi

#4908 Share rafalfalk1

rafalfalk1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,machanizacja

Napisany 28 grudzień 2015 - 17:47

Żywienie bydła mlecznego

kupić witaminy i koncentrat

#4909 Share lokser

lokser

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 18:11

Żywienie bydła mlecznego

kupić witaminy i koncentrat

Tak tylko co kupić (co musi zawierać) i w jakich ilościach ?

#4910 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 18:32

Żywienie bydła mlecznego

Ja bym dołożył pół kilo słomy na sztuke

a ta słoma to niby z jakiego powodu? nie bardzo widzę związek...

Witam koledzy, proszę o pomoc a mianowicie posiadam stado krów "mlecznych" - wydajność średnio 12l dziennie. Krowy dostają kiszonkę z kukurydzy, paszę własną (50% pszenżyta i 50% mieszanki zbożowej), oraz sianokiszonkę, nie dostają żadnych witamin i koncentratów. Proszę o pomoc co zmienić w ich żywieniu aby dociągnąc do 20l . Co i w jakich ilościach powinny dostawać aby poprawiła się ich mleczność? z góry dziękuję za odpowiedzi

12? ale tak na serio? przy takich ilościach mleka to te krowy i bez witamin chyba dadzą radę ;) najtaniej wyjdzie jak zaczniesz dawać śrutowane ziarno kukurydzy i śrutę rzepakową, przy tych wydajnościach mmyślę że trochę szkoda pchać się w soję lub inne droższe spacyfiki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4911 Share lokser

lokser

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 18:46

Żywienie bydła mlecznego

12? ale tak na serio? przy takich ilościach mleka to te krowy i bez witamin chyba dadzą radę ;) najtaniej wyjdzie jak zaczniesz dawać śrutowane ziarno kukurydzy i śrutę rzepakową, przy tych wydajnościach mmyślę że trochę szkoda pchać się w soję lub inne droższe spacyfiki.

Jak Ci się wydaje gdy dam im trochę witamin i koncentrat to osiągalne będzie 20l na dzień ?

#4912 Share ar251092

ar251092

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika, sporty walki

Napisany 28 grudzień 2015 - 18:57

Żywienie bydła mlecznego

Panowie może mi ktoś podpowie co bym mógł zmienić w tej dawce żywieniowej, pytałem wcześniej lecz bez odzewu. Mianowicie mój ojciec, który ma własne sztuki. Daje, na jedną sztukę rano po dojeniu. Najpierw kiszonkę z kukurydzy,po jednym wiadrze (10kg), sypie na to bezpośrednio 1,5kg własnej śruty (pszenica + owies). Potem jak zjedzą około 10 kg na sztukę sianokiszonki z lucerny, bądź traw zależnie co się trafi. I to samo wieczorem przed dojeniem. Ja dla swoich chcę dawać dodatkowo 1,5 kg rzepaku, 1kg soja, 1kg wysłodki granulowane toffi, na jedno rozdanie na jedną sztukę. Wiadomo słomę jedzą do oporu z pod nóg, lizawki czerwone każda ma. Pytam gdyż mój ojciec przy tym żywieniu, które opisałem wcześniej nie ma super wyników (ok 8l na jeden udój, od sztuki). Co bym mógł zmienić, dołożyć, zwiększyć w tym żywieniu? Żeby była jak największa wydajność, i zdrowotność ok.

Dodam że, również mamy problem z niestrawionym ziarnem kukurydzy w oborniku. Kukurydza była późno koszona było bardzo dużo kolb i ziarno było twarde i dojrzałe . Lecz nie wiem czy to przez to tak jest?

Edytowany przez ar251092, 28 grudzień 2015 - 18:59.

#4913 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 20:15

Żywienie bydła mlecznego

Witam jak uzyskujecie wydajność od swoich sztuk w granicach 14000 -15000 l ? Co mam Zrobić by i u siebie osiągnąć zbliżoną wydajność?
Żywienie u mnie to:
- rano kukurydza 6kg , pasza treściwa 2-3 kg( DOSSCHE 20) sianokiszonka do woli zjadaja około 15 kg 
- obiad kukurydza 6kg , pasza treściwa 2-3 kg( witaminy Sano Camisan około 60g) sianokiszonka do woli z 12 kg
-wieczór słoma z mieszanki zbożowej do woli .
Woda jest pod stałym dostępem lizawki z mikroelementami również.
Co zrobić by poprawić efekty bo jak czytam o wydajności rzędu 15000 to szacun chciał bym chodź trochę się do tego zbliżyć .

#4914 Share Andrzej08

Andrzej08

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 20:50

Żywienie bydła mlecznego

Bo kolega ma raczej  przykwaszone towarzystwo

#4915 Share mariez

mariez

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 21:40

Żywienie bydła mlecznego Tez tak myślę ze krowy są przykwaszone.masz mało suchej masy w dawce a przy stosowaniu mokrej sianokiszonki ja osobiscie dawalbym 1 kg slomy pszenicznej

#4916 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 28 grudzień 2015 - 22:30

Żywienie bydła mlecznego

Nie lepiej owsianej?

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#4917 Share mariez

mariez

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 22:50

Żywienie bydła mlecznego Pszenna jest twarda i lepiej stymuluje zwacz

#4918 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 23:31

Żywienie bydła mlecznego

a przy okazji jest mniej chętnie jedzona, ja daję z mieszanki owies plus jęczmień to chociaż chcą jeść

Bo kolega ma raczej  przykwaszone towarzystwo

ale czy na pewno? nie ma odpowiedzi jaki jest kał (chodzi mi o niestrawione włókno)

#4919 Share ar251092

ar251092

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika, sporty walki

Napisany 29 grudzień 2015 - 08:07

Żywienie bydła mlecznego ? Naprawde nikt mi nie odpowie ? ☺

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4920 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 29 grudzień 2015 - 09:29

Żywienie bydła mlecznego

Panowie może mi ktoś podpowie co bym mógł zmienić w tej dawce żywieniowej, pytałem wcześniej lecz bez odzewu. Mianowicie mój ojciec, który ma własne sztuki. Daje, na jedną sztukę rano po dojeniu. Najpierw kiszonkę z kukurydzy,po jednym wiadrze (10kg), sypie na to bezpośrednio 1,5kg własnej śruty (pszenica + owies). Potem jak zjedzą około 10 kg na sztukę sianokiszonki z lucerny, bądź traw zależnie co się trafi. I to samo wieczorem przed dojeniem. Ja dla swoich chcę dawać dodatkowo 1,5 kg rzepaku, 1kg soja, 1kg wysłodki granulowane toffi, na jedno rozdanie na jedną sztukę. Wiadomo słomę jedzą do oporu z pod nóg, lizawki czerwone każda ma. Pytam gdyż mój ojciec przy tym żywieniu, które opisałem wcześniej nie ma super wyników (ok 8l na jeden udój, od sztuki). Co bym mógł zmienić, dołożyć, zwiększyć w tym żywieniu? Żeby była jak największa wydajność, i zdrowotność ok.

Dodam że, również mamy problem z niestrawionym ziarnem kukurydzy w oborniku. Kukurydza była późno koszona było bardzo dużo kolb i ziarno było twarde i dojrzałe . Lecz nie wiem czy to przez to tak jest?

moim skromnym zdaniem to zacznij dawać mućkom drożdze tylko nie jakieś piwne tylko żywe ja daje 200 gr na sztuke z soymax 107 zł worek super sprawa . Soja rzepak no ok tylko zacznij dawać stopniowo nie na hura i po równo i nie po 2 kg na sztuke zacznij np od szklanki soi i szklanki rzepaku rano i wieczorem . Zaproś jakiegoś żywieńowca . podaj jeszcze parametry mleka