Polecane posty

mogul    0

chcę wprowadzić mocznik w celu podbicia białka czy na początek 25g na sztukę starczy? Chcę dojść do 40-50g. 
Czy może być ten nawozowy czy paszowy?
 

Edytowano przez mogul

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Zależy czego oczekujesz od tych krów i czy chcesz mieć z tego konkretny dochód. Do postępu genetycznego trzeba dostosować żywienie. Zaczynałam podobnie i zrobiłam rewolucję w 5 lat. Gdybym miała 100 ha łąk, to nastawiłabym się na Jerseye i biegałyby cały rok, jak sarny :)
Hfy są na swój sposób cudowne, ale to fabryki mleka i marnują się, jeśli nie mają przez 20 h na dobę dostępu do zbilansowanej paszy. U mnie też uwięziówka, ale także 3-4 godzinne bieganie po sadzie :) Jeśli doisz konwiówką i masz wagę, to wyduj raz krowy każdą odzielnie i przeważ mleko i pustą bańkę. Trochę to upierdliwe i trzeba notować, ale zorientujesz się w sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pisząc MM masz na myśli mombeliardy? Bo to moim zdaniem najlepszy wybór na chów półintensywny. Mają lepszą wydajność niż simentale, ale nie są tak problematyczne jak hf-y. Do tego łatwiej opanować komórki somatyczne i zapalenia z którymi masz problem zimą. Oraz jak już krowę sprzedajesz to swoje też ważyć będzie.


@przezuwaczka Jerseye może i fajne, ale w Polsce kto zapłaci więcej za wyższej jakości mleko? Do tego dochodzi jeszcze problem z byczkami. Nikt nie kupi, a samemu chować pewnie też się nie opłaci. Mój kuzyn pracował kiedyś w Danii, w ekologicznym gospodarstwie utrzymującym Jerseye. Wszystkie nowonarodzone byczki zabijali na miejscu, zaraz po narodzinach. 

Edytowano przez Adrian_K_90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Witajcie, posiada ktoś współczynniki strawności dla kiszonki z kukurydzy? Chciałbym policzyć energię a niestety mam same wartości składników pokarmowych.

 

I, co sądzicie o tej sianokiszonce? SM 83,21 Popiół: 3,92 Białko 7,39 tłuszcz 0,95 włókno 30,39 ADF: 35,50 NDF:52,02 pH 5,14.  I mógłby mi ktoś objaśnić funkcję ADF i NDF? Na studiach jak na razie państwo tylko napomknęli co to jest, mógłby ktoś? :) 


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

Dzień dobry wszystkim
Chciałbym wejść pod ocenę, słyszałem że jest dopłata do tego z mleczarni (mlekovita) i nie trzeba do tego nic dokładać. Powie mi ktoś dokładniej jak to wygląda? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Masz 2 gr dopłaty do litra z mleczarni . Jak masz dobrą wydajność krów to parę złoty będziesz do przodu na wypłacie Co do spraw  ,, technicznych ,, zadzwoń i zaproś do siebie zootechnika z federacji to Ci wyjaśni ze szczegółami .Tu masz trochę wiedzy na początek http://www.pfhb.pl/uploads/ckeditor/attachments/180/OCENA_metodyka.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

dzięki, a ile trzeba zapłacić dla federacji? i to można sobie wybrać czy dojone będzie raz dziennie czy dwa razy dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na stronie masz chyba cennik. Koszt to ok 11 zł od sztuki za metodę AT4. Co do doju to możesz wybrać z 3 metod. Najpopularniejsza to at4 i dój w jednym miesiącu rano a kolejnym wieczorem i tak na zmianę. Inna metoda to dój rano i wieczorem tego samego dnia, ale cena wyższa. Płacisz od każdej krowy czy się doi czy zasuszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Płacisz od próby raczej i w cenie masz porządek w papierach :) Od 20 l/dzień nie dopłacasz.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7211

A jak często zywieniowiec przyjeżdża? Rozumiem, że badanie pasz płatne dodatkowo? Czy już i to jest w abonamencie?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7211

Wiem, że ocena oddzielnie, zywieniowiec oddzielnie pytam tylko czy badanie pasz już jest w tym abonamencie zywieniowca czy dodatkowo za każde badanie płacę?
Ogarnę się trochę z robotą to trzeba bedzie zaprosić pogadać jak to wygląda...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Za badanie trawy 44 zł za kuku jeszcze fakt. nie przyszła , ale jak ma zbilansować jak nie zna wartości podstawowych pasz w gospodarstwie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Mam pytanie co robicie ze sztuką w której już wykryjecie ketoze jakieś sprawdzone sposoby? Jedna sztuka w stadzie ma ketoze i została wykryta dopiero miesiąc po ocieleniu bo kiedy pobierane były próby to ona dopiero się ocielila i nie były brane. Mleka jakoś szalowo nie daje mogłaby lepiej. Sama gliceryna pomoze? Dostaje ten dekstrofat z sano energetyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Daje jej średnio 0,4 l gliceryny na dzień i efektu nie widzę żeby zwiększyła mleko. Na dzień dzisiejszy daje 25 litrów, a jej możliwości widzę na 30 l chociaż. Za niedługo będę miał próbny udoj zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal9999    0

Mam u siebie trochę nasion łubinu żółtego. Czy mogę go dodawać do śruty zbożowej (pszenica, owies, jęczmień) dla bydła? Jeżeli tak, to w jakich proporcjach/dawkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerardpolska    11

Sprzedam otręby pszenne ilości samochodowe 20-24t

cena:

270 luzem

310 worek 25kg

ceny netto loco 22-510 Uchanie, Mojsławice 58

możliwość dostawy na miejsce

602366556

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Braga    0

Cześć mam problem z wydajnościa od krów i nie wem gdzie jest problem krowy są wysoko wydajne nie dawno je kupiłem dawały średnio 15l na raz a teraz dają 6l krowy dostają rano 10kgwysłodek buraczanych mokre  5kg własnej śruty(przęzyto wiosenne i zimowe owies i żyto) otręby przenne około 2kg  100g lactomy sianokiszonke w dawce 10kg (ładnej trawy) siano suche średniej jakości i słoma.Wieczorem takie same dawki  stały dostęp do czystej wody i solanek obora jest na płytkiej ściółce. dlaczego tak spadła wydajność mleka prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj