Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6367 odpowiedzi na ten temat

#4541 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 12 sierpień 2015 - 20:33

Żywienie bydła mlecznego

to za ile to młoto suszone   i ile się daje  a jaki ma % bialka i jakiego ?? a jaka firma sprzedaje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 13:55
  •  

#4542 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 11:29

Żywienie bydła mlecznego

Witam, mam taki problem z mućkami a mianowicie ziarno qq z kiszonki nie jest do końca trawione chociaż każde jest uszkodzone tj nie ma całych ziaren), somatyka trochę podskoczyła, krowy dostają kiszonkę z rana plus trawa świeża i wieczorem sama trawa z koniczyną. Pasza każda dostaje z ręki 4 razy na dobę. Najwydajniejsze dostają dodatkowo śrutowane ziarno qq mleko białko 3.01 tłuszcz 3.84 na dzień dostają ok 50kg paszy na 25 krów. Przy większych ilościach mam problem z kwasicą. Co poradzić? Dodatkowo przez upały wydajność spada

#4543 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 16 sierpień 2015 - 12:35

Żywienie bydła mlecznego

50kg paszy na 25 krów i zadawane 4 razy na dobę?  :blink:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4544 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 15:40

Żywienie bydła mlecznego

Tyle jest krów, nie wszystkie dostają tyle samo, zależnie od wydajności, przy większych ilościach krowy wpadały w kwasicę, coś jest nie tak z nimi tylko nie wiem co i co z tym zrobić. Zastanawia mnie dlaczego ziarna qq z kiszonki nie trawią?

#4545 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 16:05

Żywienie bydła mlecznego

Mocznik jaki masz ? Ile dajesz tej kiszonki na raz ? Może dajesz za dużo na raz i amylaza jelitowa nie daje rady tego przetrawić. Spróbuj dać przed kukurydzą jakąś sieczkę ze słomy albo wyrośnięte siano aby tylko zjadły, żeby potem wtedy ta kiszonka z kukurydzy i trawa tak szybko przez nie nie "przelatywała" 

#4546 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 16 sierpień 2015 - 16:46

Żywienie bydła mlecznego

Tyle jest krów, nie wszystkie dostają tyle samo, zależnie od wydajności, przy większych ilościach krowy wpadały w kwasicę, coś jest nie tak z nimi tylko nie wiem co i co z tym zrobić. Zastanawia mnie dlaczego ziarna qq z kiszonki nie trawią?

Kwaśny do tej tresciwej po 200 gram dzień i wyslodki. Powinno pomóc. Jak ci sie przykwaszaja to jak mają trawic? A drożdże to gdzie? Przy takiej pogodzie to konieczność. Masz pewnie problem z powietrzem w oborze. nie jest duszno?

#4547 Share zootechnik1982

zootechnik1982

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 17:03

Żywienie bydła mlecznego

W żołądku twoich krów fermentacja jest niewydajna. Niestrawiona do końca pasza idzie dalej do trawieńca co może groźić jego przemieszczeniem. Przyczyn może być kilka:1. Za mało włókna i za dużo skrobi,2. Za dużo białka.3.Mykotoksyny w twojej kiszonce.Obstawiam to 3. Zbadaj kiszonkę z kukurydzy na zawartość alkoholu, a najlepiej na zawartość mykotoksyn. 

#4548 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 16 sierpień 2015 - 17:06

Żywienie bydła mlecznego Przy takiej pogodzie ciężko jest namówić krowę żeby jadła. To główny problem. Trzeba dołożyć wszelkich starań żeby miala chęć jeść. Np zwilrzac pasze zadbać o właściwą strukture tmr itp. Podać bufory. Drożdże i witaminy. Zapewnić dużo wody. Zwalczać muchy itp.

Edytowany przez rolstudent, 16 sierpień 2015 - 17:13.

#4549 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 651 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 18:44

Żywienie bydła mlecznego

Kwaśny do tej tresciwej po 200 gram dzień i wyslodki. Powinno pomóc. Jak ci sie przykwaszaja to jak mają trawic? A drożdże to gdzie? Przy takiej pogodzie to konieczność. Masz pewnie problem z powietrzem w oborze. nie jest duszno?

Droższe dostają, wiatrak chodzi cały czas, lizawki dostają woda z poideł ile każda chce, witaminy z Josery Lacto plus a do tego rzepakowa i pszenica. QQ dostają 4 na maxa załadowane japonki, trawy do bólu, Kiszonka w silosie się trochę grzeje ale to gorące staram się wszystko odrzucić, białka może być trochę dużo bo dość rzadko się wypróżniają ale nie wszystkie, część z nich, może słomy/siana podawać z rana? Rano karmienie wygląda tak mają jeszcze trochę trawy z wieczora na to kiszonka i pasza, po południu podgarnąć i też pasza zależnie ile ma mleka krowa tyle dostaje. koło dojenia wieczorem trochę pszenicy żeby dojadły resztę i później czyszczony korytarz paszowy z resztek i świeżej trawy dostają, w nocy też trochę paszy jak się idzie podgarnąć. Wysłodki zamierzam kupić a ost przedstawiciel z sano proponował jakiś preparat energetyczny z bodajże olejem palmowym- warto to kupić? Ile ma sztukę tych drożdzy?

#4550 Share zootechnik1982

zootechnik1982

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 19:26

Żywienie bydła mlecznego Sprawdź to co mówiłem w kiszonkach bo kasę niepotrzebnie wydajesz. Najlepiej zrób próbę u kilku sztuk: zamiast kiszonki z kukurydzy daj trawę najlepszej jakości najlepiej w balocie i śrutę kukurydzianą. Zamiast 1kg kisz.z kuku. daj 0,5 kg kisz z traw + 0,5 kg śruty kukurydzianej. Mam na myśli całkowite usunięcie kiszonki z kukurydzy na tydzień lub dwa u tych paru sztuk.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4551 Share zootechnik1982

zootechnik1982

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 20:58

Żywienie bydła mlecznego Małe sprostowanie: jeżeli kisz.z kukurydzy zawiera 35%s.m.a z traw 40% to zamiast 1kg kisz z kukurydzy daj 200g śruty kukurydzianej i 0,5 kg kisz z traw.

#4552 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 16 sierpień 2015 - 21:07

Żywienie bydła mlecznego

Mam takie parametry mleka:

tluszcz : 4.0700
bialko : 3.1800
kazeina : 2.5200
pkt.zamarzania: 0.5230
mocznik : 337 mg/l

Jak je oceniacie?

Krowy chodzą na pastwisku, podczas dojenia dziennie dostają 3kg śruty z owsa i pszenżyta.

w mlekpolu taki mocznik to norma jak w następnym dniu będzie 100 t się nie dziw

#4553 Share tnaglak

tnaglak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 17 sierpień 2015 - 08:37

Żywienie bydła mlecznego

Mocznik u wszystkich krów <100. Zamierzam zmniejszyć podawanie kiszonki z kukurydzy, dać w zamian więcej kiszonki z traw. Do tego treściwa będzie wyglądać tak:

-śróta ze zbóż (większość pszenicy i jęczmienia, trochę pszenżyta) 250kg

-makuch rzepak. 100kg

-śr. sojowa 150kg

-josera lacto plus 25kg

-drożdże

-kwaśny węglan

Dodatkowo posypuje delikatnie kiszonkę z kuku nawozem (mocznik), równo na wszystkie krowy. Teraz ruja u krów słabo widoczna, wydajność chciałbym mieć też lepszą.

Dodać do tego coś jeszcze? Czy coś ewentualnie jeszcze zmienić?

Może dobrym pomysłem byłby zakup młóta suszonego? Jeśli tak, to po ile go dawać? Proszę o rady

Edytowany przez tnaglak, 17 sierpień 2015 - 09:03.

#4554 Share royal261

royal261

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 11:01

Żywienie bydła mlecznego

Zmniejsz soje do 100kg a makuch zwieksz do 150

#4555 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 30 sierpień 2015 - 10:09

Żywienie bydła mlecznego

Czy mógłby ktoś mi pomóc zorganizować żywienie krów aby podnieść wydajność?? W tej chwili dostają ok 15 kg/szt sianokiszonki rano plus pasze tresciwe z zakupu ok 2 kg i 1 kg młota rzepakowego. Ok  godz 15 dostają kukurydze 15 kg/szt kisz. z kukurydzy plus śrutę z owsa i pszenżyta ok 2 kg i 1 kg sruty rzepakowej. po dojeniu dostają słome do oporu (polewam melasą aby lepiej ją jadły). Czy mógłby ktoś mi doradzić co dorzucić i w jakich ilościach. Myślałem nad wysłodkami rano i oprócz sruty rzepakowej, sojową lub ddgs. W tej chwili mam przeciętnie 21 l od sztuki. Stado jest pod oceną. Jestem otwarty na wszystkie sugestie. Proszę o pomoc 

#4556 Share tnaglak

tnaglak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 02 wrzesień 2015 - 21:07

Żywienie bydła mlecznego

To jak to jest tak naprawdę z tym zwiększeniem mocznika? Więcej soji czy więcej rzepaku do treściwej? Bo różnie mówią i sam już nie wiem

Edytowany przez tnaglak, 02 wrzesień 2015 - 21:08.

#4557 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 03 wrzesień 2015 - 07:07

Żywienie bydła mlecznego

Jeżeli dorzucisz białka bez znaczenia soi lub rzepaku mocznik powinien ci podskoczyć. Soja ma wiecej białka jelitowego tzn tego lepszego. tylko po co ci wysoki mocznik?

Widze, że pomocy raczej nie otrzymam, a czy mógłby mi ktoś chociaż polecić jakiegoś dobrego zywieniowca z podlaskiego. Czy może wziąć zywieniowca z federacji. Mieszkam na granicy powiatu   bielsk podlaski i wysokie mazowieckie. Byłbym bardzo wdzieczny za pomoc

Edytowany przez kr9292, 05 wrzesień 2015 - 06:26.

#4558 Share Konrad531

Konrad531

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 07 wrzesień 2015 - 20:02

Żywienie bydła mlecznego

Jakie żywe aktywne drożdże używacie w żywieniu i polecacie? Tylko chodzi mi o żywe aktywne drożdże a nie o paszowe

#4559 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 07:33

Żywienie bydła mlecznego

Dolcell żywe kultury drożdży 9x 10^11 CFU. Dajesz 50g/szt (krowy) dla cieląt 20g/szt. Worek 20kg od 115 do 120zł.

To jak to jest tak naprawdę z tym zwiększeniem mocznika? Więcej soji czy więcej rzepaku do treściwej? Bo różnie mówią i sam już nie wiem

Ja proponowałby zamienić makuch na śrutę rzepakową i daj do 1t 150 śruty sojowej i 150 śruty rzepakowej.

Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4560 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 13:30

Żywienie bydła mlecznego

po ile i od kogo kupujecie na podlasiu młóto browarniane?