Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6374 odpowiedzi na ten temat

#4521 Share kjrskroto

kjrskroto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 20:44

Żywienie bydła mlecznego

Witam

Mam zamiar zacząć dawać dla krów wysłodki i w związku z tym mam kilka putań:

- jakie są najlepsze? suche brykietowane melasowane, czy zakiszane w big bagach

- jakie są tańsze?

jakie wy dajecie? i w jakiej dawce na krowe na dzień?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 21:49
  •  

#4522 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 21:16

Żywienie bydła mlecznego

Pomożecie? Żywieniowiec mówił bym zamienił śrutę kukurydzianą na wysłodki. Mam niskie parametry mleka oraz problem z kwasicą po podaniu większej ilości kukurydzy. Czy wysłodki granulowane będą lepsze? I jak to wychodzi parametrami cena/wartość odżywcza? Cena za kg taka sama.

Edytowany przez fireseba, 29 lipiec 2015 - 21:16.

#4523 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 31 lipiec 2015 - 14:54

Żywienie bydła mlecznego Może nie zmieniaj tylko podawaj to i to. Bo wyslodki to bezpieczna energia. Taka niezakwaszajaca.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4524 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 17:52

Żywienie bydła mlecznego

Właśnie o to chodzi, kukurydzę zachowam redukując trochę dawkę by ie zapomniały co to kukurydza lecz dorzucę wysłodek i zobaczymy jak to będzie.

#4525 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 11:26

Żywienie bydła mlecznego

Mam pytanie do tych, którzy dają krowom młóto. Jak wam się przechowuje w wysokich temperaturach ? Czy to smaczna pasza i krowy chętnie je pobierają ? Myślałem żeby zamówić  ale moje krówki są wybredne i boję się o straty.  

#4526 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 14:07

Żywienie bydła mlecznego Gdzie chcesz zamówić i ile to będzie kosztować? Mi to by się przydał transport na jesień.

#4527 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 19:59

Żywienie bydła mlecznego

Coś z tych dwóch: koszt za 25ton około 4tyś.

http://olx.pl/oferta...html#b07245746c

http://olx.pl/oferta...html#b07245746c

Nie wiem czy krowy będą mi to chciały jeść, bo czasem potrafią niczego nie tknąć.

#4528 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 05 sierpień 2015 - 20:32

Żywienie bydła mlecznego Za transport to liczą sobie i to dużo a do Braniewa od Ciebie będzie z 200 km a do Wysokiego ze 130. Opłaca się taki interes?
Zapytaj Meg5, bo ona jak pamiętam to stosowała. Obecnie na forum trudno doprosić się jakiejś odpowiedzi.

#4529 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 05 sierpień 2015 - 23:09

Żywienie bydła mlecznego

Osobiście raz to kupiłem, od tamtej pory podaje młóto ale suszone. Sąsiedzi za to nadal kupują mokre. Z stratami to jak ze wszystkim, dobrze zrobić i powinno być ok. U mnie problemu z pobraniem nie było, może kilka dni na początku, potem jadły normalnie. :) 

#4530 Share Xawier

Xawier

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 08:23

Żywienie bydła mlecznego

Ponawiam swoje pytanie co myślicie z podawaniem krowom odpadów z cukierni? Ma to jakiś sens?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4531 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 06 sierpień 2015 - 20:29

Żywienie bydła mlecznego

W tym roku pasza droga a młóto pozostało n z ta samą ceną, myślę, że warto. Do  Wysokiego jest ok 100km, z Braniewa taniej za tonę liczą i wychodzi taniej. 

#4532 Share tnaglak

tnaglak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 07 sierpień 2015 - 12:04

Żywienie bydła mlecznego

Mam pytanie odnośnie żywienia krów. Moja wydajność średnio wynosi 20l/dzień. Podaje kiszonkę z kuku, trochę wysłodków mokrych, siano z silosa. Wszystko dobrze zakiszone, o ładnym wyglądzie i zapachu. Do tego sporżądziłem teraz taką mieszankę treściwą: pszenżyta70kg, przenicy 140kg, i jęczmienia 140kg, makuchy rzepakowe 70kg, śruta sojowa 70kg, Protamilk Complete SANO 50kg. Tego koncentratu daje pewnie za mało co? Pisze że dać go 100kg na 300kg zboża- wydaje mi się za dużo i że za drogo mnie to wyjdzie. Mógłby ktoś zbilansowaćmi tą całą dawkę po ile czego dawać? Czy skorzystać z jakiegoś żywieniowca może? Boję się też trochę przedstawicieli różnych firm bo oni wciskają swój towar. Zastanawiam się czy nie przejść na koncentrat z JOSERY LACTO PLUS, tam  podadą że wystarczy 300g dziennie czyli wyszło by mnie taniej niż ten sano, bo saną piszą 3kg dziennie na 30l. Co o tym wszystkim sądzicie? Wszystko rozdaje ręcznie, oddzielnie. białko tłuszcz ok, mocznik był trochę słaby ale normuje się.

#4533 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 08 sierpień 2015 - 11:40

Żywienie bydła mlecznego

Ale czy aby produkt Josery - Lacto Plus to nie jest mieszanka min-witaminowa? Bo Protamilk z Sano to można traktować jako wysoko białkowa pasza treściwa a to są zasadnicze różnice między tymi dwoma produktami. 

Edytowany przez damianzetor9540, 08 sierpień 2015 - 11:41.

#4534 Share Karror830

Karror830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 14:00

Żywienie bydła mlecznego

dokladnie jak damianzetor9540 pisze. Lacto plus z josery to mieszanka wit mineralna a  protamilk complet to koncentrat białkowy z dodatkiem wit ktorych i tak jest zamało. Dawniej zywieniowiec ze sano mowil ze przy protamilk complet powinno stosowac sie jeszcze profisan w ilosci 100-150 gram. 

Ogolnie nie pchalbym sie w protamilk ani zadne inne koncentraty, Dołoz soji i rzepaku, daj witaminy 150-200 gram josery lacto plus. Dociagnij bialko do 3,2 -3,3 a mocznik chociaz do 200 najlepiej 220-250 i bedzie dobrze. Mleczarnia bada ci mocznik? jest w poblizu jakies laboratorium? Ogolnie krowy trawią ziarno kukurydzy? Jezeli nie to tez wskazowka ze moze byc zbyt niski mocznik. Stosujesz drozdze? pOlecam te ze sano kristall hefe lepsze probranie ,trawienie. 

#4535 Share Optimus

Optimus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów
  • Zainteresowania:ziemia woda -halucynacja hemoglobina taka sytuacja :)

Napisany 08 sierpień 2015 - 18:01

Żywienie bydła mlecznego

Witam panowie białko niskie 2.9 -3.0 mocznik około 400 brak energi napewno sucha masa wysoka  dorzucic sruty z kuku jeszcze  ?

#4536 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 19:30

Żywienie bydła mlecznego

a co powiecie o witaminach ewrol     naszmix?

#4537 Share kjrskroto

kjrskroto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 07:32

Żywienie bydła mlecznego

Mam takie parametry mleka:

tluszcz : 4.0700
bialko : 3.1800
kazeina : 2.5200
pkt.zamarzania: 0.5230
mocznik : 337 mg/l

Jak je oceniacie?

Krowy chodzą na pastwisku, podczas dojenia dziennie dostają 3kg śruty z owsa i pszenżyta.

#4538 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 07:48

Żywienie bydła mlecznego Mocznik dużo za wysoki. W tych upałach i tym poziomie szybko zaczną się kłopoty z zapaleniami. Powinieneś zmienić pszenżyto na kukurydzę i trochę zwiekszyć dawkę jeśli poprawa będzie niewielka.

#4539 Share tnaglak

tnaglak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 07:52

Żywienie bydła mlecznego

dokladnie jak damianzetor9540 pisze. Lacto plus z josery to mieszanka wit mineralna a  protamilk complet to koncentrat białkowy z dodatkiem wit ktorych i tak jest zamało. Dawniej zywieniowiec ze sano mowil ze przy protamilk complet powinno stosowac sie jeszcze profisan w ilosci 100-150 gram. 

Ogolnie nie pchalbym sie w protamilk ani zadne inne koncentraty, Dołoz soji i rzepaku, daj witaminy 150-200 gram josery lacto plus. Dociagnij bialko do 3,2 -3,3 a mocznik chociaz do 200 najlepiej 220-250 i bedzie dobrze. Mleczarnia bada ci mocznik? jest w poblizu jakies laboratorium? Ogolnie krowy trawią ziarno kukurydzy? Jezeli nie to tez wskazowka ze moze byc zbyt niski mocznik. Stosujesz drozdze? pOlecam te ze sano kristall hefe lepsze probranie ,trawienie. 

Nie, drożdży nie stosuje, mieszać je razem z paszą czy osobno? Tej soji i rzepaku po 100kg będzie ok? Od teraz przejdę na tą Josere Lacto Plus. Te drożdże też dożucić do mieszania tak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4540 Share Karror830

Karror830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 11 sierpień 2015 - 20:42

Żywienie bydła mlecznego

Nie wiem kolego czy po 100 kg bedzie ok czy po 150 kg. Po to sie bada mocznik aby wiedziec, zwroc uwagę na kał czy po dorzuceniu białka bedzie  bardziej plynny, czy mniej ziarniakow kukurydzy a najlepiej jechac zbadac.