Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6338 odpowiedzi na ten temat

#4481 Share tomek0303

tomek0303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:heh kobiety, sport, rolnictwo, i jak kazdy w tym wieku imprezy itp.

Napisany 10 maj 2015 - 21:52

Żywienie bydła mlecznego

Witam

Koledzy prosze was o rade w zwiazku z zaistniala sytuacja a mianowicie po odczytaniu wynikow bylem bardzo zaskoczony poniewaz takiego wyniku jeszcze nie mialem. Mianowicie mocznik aktulanie jest na poziomie 18... bialko 3.29 a tluszcz 4.34. Na niedomiar zlego zostalem bez sianokiszonki bo sprzedajacy wydymal mnie i za plecami sprzedal innemu a wiec pozostalem z sama kiszonka z kukurydzy. Jaka dawke widzielibyscie w moim tym dosc trudnym jak na dzien dzisiejszy przypadku? chce dodac ze tresciwa mieszam we wlasnym zakresie z pszenzyta i jeczmienia oraz sruty sojowej i rzepakowej+ kwasny+kreda + josera lacto plus. do tej pory gdy mialem tez sianokiszonke dawalem rowniez wyslodki toffi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 14:27
  •  

#4482 Share hodowca

hodowca

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 13 maj 2015 - 10:06

Żywienie bydła mlecznego koledzy pewnie juz bylo ale 180 steon postow ciezko znaleźć, napiszcie jak zywicie krowy na zasuszeniu. z gory dziekuje za odpowiedz

#4483 Share Rols

Rols

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 maj 2015 - 20:52

Żywienie bydła mlecznego

Czy na niski poziom mocznika w mleku pomoże zwiększenie ilości paszy pełnoporcjowej 18% białka ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4484 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 14 maj 2015 - 21:15

Żywienie bydła mlecznego

Podaj jeszcze % białka. :)

#4485 Share kabaczek89

kabaczek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 19 maj 2015 - 09:19

Żywienie bydła mlecznego

Witam

Koledzy prosze was o rade w zwiazku z zaistniala sytuacja a mianowicie po odczytaniu wynikow bylem bardzo zaskoczony poniewaz takiego wyniku jeszcze nie mialem. Mianowicie mocznik aktulanie jest na poziomie 18... bialko 3.29 a tluszcz 4.34. Na niedomiar zlego zostalem bez sianokiszonki bo sprzedajacy wydymal mnie i za plecami sprzedal innemu a wiec pozostalem z sama kiszonka z kukurydzy. Jaka dawke widzielibyscie w moim tym dosc trudnym jak na dzien dzisiejszy przypadku? chce dodac ze tresciwa mieszam we wlasnym zakresie z pszenzyta i jeczmienia oraz sruty sojowej i rzepakowej+ kwasny+kreda + josera lacto plus. do tej pory gdy mialem tez sianokiszonke dawalem rowniez wyslodki toffi.

nie masz ani zadnej dobrej slomy ani siana??;/

Czy na niski poziom mocznika w mleku pomoże zwiększenie ilości paszy pełnoporcjowej 18% białka ??

ile masz bialka w mleku?? podawaj do paszy mocznik

#4486 Share Rols

Rols

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 maj 2015 - 13:18

Żywienie bydła mlecznego

Białko 3,34%

#4487 Share kabaczek89

kabaczek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 20 maj 2015 - 13:21

Żywienie bydła mlecznego dorzuc mocznika zwyklego, ja dawalem i pomoglo:), tylko nie rzucaj ze 100g od razu, stopniowo zwiekszaj

#4488 Share Kasztan

Kasztan

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 21 maj 2015 - 17:47

Żywienie bydła mlecznego

Witam, posiałem trochę łubinu żółtego bardziej przekonany jestem skosić go na kiszonkę w baloty czy jest on bezpieczny do skarmiania w dużych ilościach dla krów w takiej formie czy lepiej do paszowozu dodać sianokiszonkę z traw jeśli tak to w jakich proporcjach?

Chciałbym jeszcze poznać waszą opinię jeśli chodzi o karmienie mielonym ziarnem łubinu warto ryzykować czy lepiej w baloty skosić?

#4489 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 22 maj 2015 - 13:51

Żywienie bydła mlecznego Lubin żółty ma ilosc i przyswajalność bialka zbliżoną do soi warto więc go podać w formie śruty co zreszta praktykowalem i się sprawdziło. Za to jesli go nie chronisz od antraknozy to kos na zielonke pasza podobna jest wtedy do lucerny

#4490 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 22 maj 2015 - 16:18

Żywienie bydła mlecznego Poczytaj trochę o kiszeniu łubinu. Po skoszeniu musisz odczekać kilka dni, żeby dobrze podeschło. Białkowe rośliny kisi się kiepsko, bo mają mało cukrów i warto dodać zakiszacz. Lepszym rozwiązaniem jest pryzma i dobre pocięcie. Wtedy łatwo dodać melasy, żeby poprawić zakiszanie dostarczając cukrów. Skarmiać samym łubinem nie jest dobrze. Jak masz wóz o którym wspomniałeś dorzucaj po 1/3 beli do sianokiszonki. Kiedyś krowa przejadła się kiszonką z łubinu i kiepsko z nią było.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4491 Share Kasztan

Kasztan

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 maj 2015 - 21:20

Żywienie bydła mlecznego

Dzięki Panowie za odpowiedź  :)
pytam bo kiedyś od łubinu sąsiadowi krowy tak się nadeły tak jakby miały pęknąć opowiadał.

#4492 Share mlekowy

mlekowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 czerwiec 2015 - 17:47

Żywienie bydła mlecznego

Witam wszystkich.

Chciałbym zapytać w jakich proporcjach mógłbym mieszać paszę treściwą dla krów mlecznych z własnych pasz? Mam do dyspozycji zboża: pszenżyto, pszenice, owies oprócz tego poekst. śruta  rzepakowa i kiszone ziarno kukurydzy. Mam możliwość kupienia również  jakichś witamin. Chodzi mi o podniesienie wydajności bo obecnie jest kiepsko.

#4493 Share mariaci

mariaci

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 czerwiec 2015 - 12:57

Żywienie bydła mlecznego

kolego mlekowy

Najlepszym rozwiązaniem jakie mogę Ci dziś doradzić jest skonsultowanie się z żywieniowcem który dobierze odpowiednie proporcje.Dużo zależy od tego jakiej jakości masz pasze treściwe, oraz od tego w jakiej fazie laktacji są krowy, na początku laktacji potrzebują dużo energi. Jeżeli jesteś pod oceną to żywieniowiec bez problemu dobierze proporcje tak że bedziesz zadowolony, a prawie każda firma paszowa ma swojego doradcę żywieniowego który pomoże Ci profesjonalnie i co najlepsze za darmo. Ja biorę pasze z nutreny i od niedawna przyjeżdza do mnie żywieniowie, jestem zadowolony, a jeśli chcesz to moge podać Ci skład treściwej jaką ja sporządzam dla swoich krów.

#4494 Share mlekowy

mlekowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 15:04

Żywienie bydła mlecznego

mariaci

Jeśli możesz to napisz jaki Ty masz skład treściwej to będzie to dla mnie już jakiś punkt zaczepienia;)

a w przyszłości napewno skontaktuje się w tej sprawie z doradcą. ;)

#4495 Share mariaci

mariaci

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 08 czerwiec 2015 - 21:18

Żywienie bydła mlecznego

Treściwą mięszam na betonie i sypię:

- worek ospy ok. 50 kg

- pełnoporcjówka kromilk 21% ok. 40 kg

- wiadro 12-litrowe mielonego ziarna kukurydzy ok. 9 kg

- wiadro śruty rzepakowej ok. 8 kg

- wiadro koncentratu białkowego (multi rum 37%) ok. 6 kg

- witaminy ( super laktacja) 3 kg

- bufor 1kg

- drożdze 2kg

- mocznik 0.6 kg

Tak przygotowaną treściwą dostają wszystkie krowy w laktacji dwa razy dziennie po 1.5 kg na odpas, a krowy które są do 100 dni laktacji dostają jeszcze dodatkowo po 1 kg pełnoporcjówki rano i na wieczór i jeszcze po 0.6 kg śruty sojowej wymięszanej z ziarnem kukurydzy także dwa razy dziennie, i tak wygląda u mnie żywienie. :)

#4496 Share mlekowy

mlekowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 czerwiec 2015 - 13:32

Żywienie bydła mlecznego

Dziękuję bardzo za pomoc;) 

#4497 Share Rols

Rols

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 12:32

Żywienie bydła mlecznego

Witam. Moze mi ktoś pomóc bo mam wyniki z PFHBiPM z ostatniego doju i białko 3,16%, tłuszcz 3,46% i mocznik 117.

#4498 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 15 czerwiec 2015 - 18:27

Żywienie bydła mlecznego

dołożyć śruty rzepakowej  wzrosnie mocznik= poziom bialka w paszy  oraz energia =%białka

#4499 Share F3dor

F3dor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 08:24

Żywienie bydła mlecznego

Witam, mam pytanie. Co zrobić żeby mocznik nie skoczył mocno do góry przy dawaniu krowom młota. Nie robie już paszowozu, ponieważ kukurydza i kiszonka skonczyły sie. Krowy chodzą po łące w dzień i dodatkowo kosze im trawe z koniczyna bo na noc zostają w oborze. Chciałem do tego dodać około 5 kg młóta na sztuke, mam około 50 sztuk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4500 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 16 czerwiec 2015 - 10:54

Żywienie bydła mlecznego

po samym młócie mocznik Ci za bardzo nie podskoczy bo to białko jelitowe. U mnie dostają po 5,5kg i mocznik nadganiać musze jeszcze pełnoporcjówką 24%.