Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6361 odpowiedzi na ten temat

#4301 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 23 luty 2015 - 16:52

Żywienie bydła mlecznego ten z 2 linku jest najdokładniejszy podobno. ale osobiscie skłanial bym sie ku pierszemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 06:11
  •  

#4302 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 23 luty 2015 - 21:11

Żywienie bydła mlecznego

trzeba brac to co w miare sprawdzone, jak swiniarze mieszaja po kilkanascie lat na pionowych i sa zadowolenie i  to iliosci duzo wieksze niz dla bydla, poziome sa dokladne ale te robione jako przemyslowe, ja kupilem teraz 2t z dozamechu, podobno zuptor ma dobry sprzet tez ale sporo drozszy

#4303 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów

Napisany 23 luty 2015 - 22:22

Żywienie bydła mlecznego Osobiscie to szukam taniego wozu paszowego i z niego zrobie sobie mieszalnik. takie poziome maszynki to tysiace ton jeszcze wymieszaja i sa duże.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4304 Share savas

savas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 23 luty 2015 - 23:07

Żywienie bydła mlecznego

Osobiscie to szukam taniego wozu paszowego i z niego zrobie sobie mieszalnik. takie poziome maszynki to tysiace ton jeszcze wymieszaja i sa duże.

pionowy czy poziomy chcesz? na traktorpool za kilkika tys sa juz wozy, rozladunek klopotliwy, tzn trzeba wymieszac i albo na sterte,albo podajnik i w silos

#4305 Share szajar

szajar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 24 luty 2015 - 14:54

Żywienie bydła mlecznego

widzieliście coś takiego, bo ja to pierwsze widze :huh: czego to na zachodzie nie wymyślo :D

Edytowany przez szajar, 24 luty 2015 - 15:00.

#4306 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3190 postów

Napisany 24 luty 2015 - 14:59

Żywienie bydła mlecznego To rodzaj samojezdnego wozu paszowego, czy robota paszowego jak kto woli. Lely ma coś podobnego w ofercie.

#4307 Share szajar

szajar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 24 luty 2015 - 15:11

Żywienie bydła mlecznego

Ta szufla jest fajna ze ślimakami, do wąskich pomieszczeń akurat albo jak mało porcję paszy trzeba przygotować.

#4308 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3190 postów

Napisany 24 luty 2015 - 17:44

Żywienie bydła mlecznego

Zabawki fajne, ale drogie. Kostki pakowane w folię termokurczliwą. Ta szufla byłaby pomocna do przygotowywania porcji dla zasuszonych czy jałówek, ale też to 10 szt max, bo chyba więcej nie wejdzie w nią. Taki wózek jak poniżej też dobry, ale do współpracy ze stacjonarnym wozem paszowym.

#4309 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 26 luty 2015 - 10:47

Żywienie bydła mlecznego

A które mieszalniki są najlepsze, ze ślimakiem pionowym - http://agropart.pl/f...razek4-mini.jpg ; pod skosem - http://www.polnet.po...alnik_r1_c1.jpg czy poziomym - http://static.multip.../p/434808_p.jpg o pojemności 1-1,5t?

linki są przykładowe

Z tego co mi wiadomo to ten ukośny by mieszał chyba najszybciej i najdokładniej tylko cenowo wychodzą drożej. Ja użytkuje zuptora 3T pionowego i jestem zadowolony.

#4310 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 01 marzec 2015 - 09:40

Żywienie bydła mlecznego

kolega ma pionowy 1t mieszalnik nie wiem jakiej firmy, i mówi że nie zawsze jest wszystko wymieszane dokładnie, bo jak opróżnia to niby jest wymieszane ale często zdarza sie że sama śruta leci. 

I żeby mieszanka była w miare jednorodna to przy zasypywaniu sypie po trochu na przemian każdego składnika mieszanki. 

a mieszalnik z woza paszowego to ciekawa sprawa, tak jak u mnie obora jest daleko na działce, to można byłoby dużą ilość wymieszać na miejscu i przewieźć do silosa przy oborze do stacji paszowej uzupełnić, a nie worki dźwigać. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4311 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 16:18

Żywienie bydła mlecznego

a po jakie licho robić analizę np. Jęczmienia, Pszenicy, Kukurydzy, Pszenżyta, jak zmienność parametrów jest bardzo niska względem ogólnie dostępnych średnich, soję i rzepakową mamy podane ile mają do tego witaminki i kw węglan, prosta kreda paszowa i mamy zrobione obliczyć +- ile czego ma iść i w miarę możliwości tak namieszać jak założymy że robimy paszę o wartości choćby samego białka 19% to nic się wam koledzy nie stanie jak wyjdzie 17,5 albo 20%. Firmy paszowe podają np. na drogich mlekozastępczych że mają 0,1% włókna i jest to super  lepsi niż inni a w badaniu niezależnym wyszło że mieli 0,5% czyli 400% więcej i jeszcze najlepsze że taki błąd jest w granicach normy. A z doborem zbóż też nie ma co przesadzać najlepiej jak są 2 lub 3 z podstawowych i błędu nie popełnimy.

#4312 Share kjrskroto

kjrskroto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 08:56

Żywienie bydła mlecznego

Witam!

MAm 30 krów, do tej pory karmiłem je gniecionym owsem i pszenzytem(takie zboża uprawiam), dodatkowa koncentrat wysokobiałkowy z pravimi, wysłodki melasowane, witaminy i sianokiszonka z traw zkoniczyną. W tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiać QQ i w związki z tym mam prośbę czy możecie mi podpowiedzieć jaką ustalić mieszankę tych powyższych składników dla jednej krowy na dzień????? Co w tym żywieniu zmienić co dodać co wywalić itp Z góry dzięki za pomoc.

#4313 Share chuck00

chuck00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 22:25

Żywienie bydła mlecznego

Jeśli chodzi o mieszalniki u mnie pracuje juz jakieś 20 lat zestaw z Dozamechu (śrutownik bijakowy+mieszalnik pionowy). Swoje zrobił przez te wszystkie lata i nie mam powodów do narzekań, nie miałem praktycznie żadnej awarii.

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

#4314 Share Rolnik2900

Rolnik2900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 09:27

Żywienie bydła mlecznego kolego a jaka chcesz te pasze zrobić energetycznie ? i ile białka ?

#4315 Share kjrskroto

kjrskroto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 10:55

Żywienie bydła mlecznego

Chodzi mi o ułożenie proporcji tych pasz które posiadam, jeśli chodzi o białko i energetyczność paszy to tak żeby krowy dawały dużo mleka:)

#4316 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 18:24

Żywienie bydła mlecznego

http://www.wipasz.pl...ramilk-35-i-39/

czy ktos mi powie czy to jest lepsze od śruty rzepakowej? bo mi się wydaje że nie, a doradca mówił, że jest lepsze

#4317 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 19:11

Żywienie bydła mlecznego

a po jakie licho robić analizę np. Jęczmienia, Pszenicy, Kukurydzy, Pszenżyta, jak zmienność parametrów jest bardzo niska względem ogólnie dostępnych średnich, soję i rzepakową mamy podane ile mają do tego witaminki i kw węglan, prosta kreda paszowa i mamy zrobione obliczyć +- ile czego ma iść i w miarę możliwości tak namieszać jak założymy że robimy paszę o wartości choćby samego białka 19% to nic się wam koledzy nie stanie jak wyjdzie 17,5 albo 20%. Firmy paszowe podają np. na drogich mlekozastępczych że mają 0,1% włókna i jest to super  lepsi niż inni a w badaniu niezależnym wyszło że mieli 0,5% czyli 400% więcej i jeszcze najlepsze że taki błąd jest w granicach normy. A z doborem zbóż też nie ma co przesadzać najlepiej jak są 2 lub 3 z podstawowych i błędu nie popełnimy.

Przy własnej produkcji pasz pełnoporcjowych analizę robi się właśnie po żeby uzyskać dokładnie taka mieszankę jaką sie chce, a nie z wahaniem +/- 2% białka. A parametry zbóż moga się znacznie róznić od średnich bo wszystko zależy od stanowiska, wysokości plonu, nawożenia, odmiany, itd. Osobiście staram się wykonywać jak najwięcej próbek wszystkich składników zbożowych wchodzących w skład mieszanki. I zachęcam do takiego badania bo dzięki temu dokładnie zbilansujesz dawkę dla krowy. 

#4318 Share dy27

dy27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 19:24

Żywienie bydła mlecznego Gdzie wykonac takie badania?

#4319 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów

Napisany 11 marzec 2015 - 20:55

Żywienie bydła mlecznego bez przesady. i tak robi sie korekte białkowo energietyczna względem wynikow badania mleka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4320 Share Rolnik2900

Rolnik2900

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 10:13

Żywienie bydła mlecznego dużo mleka to można zrobić 25 białka i 7.5 Mj energji i będzie dużo. powiedz jakie masz pasze objetosciowe badaleś