Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6364 odpowiedzi na ten temat

#4221 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 30 styczeń 2015 - 15:25

Żywienie bydła mlecznego

marchew zawiera sporo b-karotenu, który jest prekursorem wit.A

Za to wit. A wpływa na :

- obniżenie komórek somatycznych w mleku,

- zdrowotność wymienia jak i całego organizmu,

- jakość siary

- płodność

- silne manifestowanie rui, itd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 09:57
  •  

#4222 Share daro956

daro956

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:wszystko zwiazane z gospodarstwem

Napisany 03 luty 2015 - 19:26

Żywienie bydła mlecznego witam chcialbym abyscie mi doradzili w sprawie zywienia krow gdyz przejalem krowy i musze je troche poprawic tzn chodzi o wydajnosc bo daja mi dziennie ok 15 litrow takze lipa mocznik mam ponizej 100 bialko 3.30-4.20 tluszcz 5 a nawet 6 do dyspozycji mam qq sianokiszonki z lucerny troche jeszcze,wlasne zboze oprocz owsa i slome jeczmienna.

#4223 Share dy27

dy27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 04 luty 2015 - 10:45

Żywienie bydła mlecznego Mocznik masz bardzo niski, a białko i tłuszcz bardZo wysoki, nie wiem jak to uzyskales..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4224 Share royal261

royal261

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 04 luty 2015 - 16:04

Żywienie bydła mlecznego

Witam! Proszę o analizę wyników prób paszy:

Kiszonka z kukurydzy:

sucha masa - 37,35%

białko ogólne - 8,66%

Tłuszcz - 5,19%

Włukno surowe - 17,3%

NEL MJ - 6,65

ph - 4

Skrobia - 37,55%

odmiany: pallaco, sudor, sunmark

Sianokiszonka 5 pokos DSV 2015:

sucha masa - 33,5%

białko ogólne - 19,63%

Tłuszcz - 4,42%

Włukno surowe - 21,1%

ph - 4,4

NEL MJ - 6,65

Białko ogólne strawne - 14,13%

Niestety nie ma strawności analiza robiona dla Trouw Nutrition nie wiem przez jakie laboratorium

Edytowany przez royal261, 04 luty 2015 - 16:06.

#4225 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 04 luty 2015 - 16:45

Żywienie bydła mlecznego piekna kiszonka. tylko to dobrze do bilansowac i będzie mleczko. trau juz ulkozylo recepturke?

#4226 Share royal261

royal261

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 04 luty 2015 - 18:36

Żywienie bydła mlecznego

Szczerze powiem, że na brak mleka nie narzekam. W tym roku jak większość hodowców raczej na nadmiar:)  

Receptura:

pszenżyto 250

jęczmień 250

kukurydza 150

rzepak 200

soja 150

biobufor

biotimax

białko ponad 21%

VEM ok 1025

Tego ok 6kg. Dodatkowo mieszanka soji 30% i kukurydzy 70% dla krów powyżej 40l ok 1kg, powyżej 50l ok 2kg

Od kiedy sam robię pasze białko w mleku poszło w górę, wydajność w górę i w kieszeni ok 250zł/t.

Jak sprawdzi się ta receptura czas pokaże,niedawno zacząłem tak dawać.

#4227 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 05 luty 2015 - 19:48

Żywienie bydła mlecznego

a ja mam takie pytanie bo obecnie daje krową EM probiotyk podaje to ktoś? i jak waże spostrzeżenia?? i skoro daje ten preparat czy jest sens podawać podawać drożdże?? 

#4228 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 05 luty 2015 - 20:20

Żywienie bydła mlecznego

Ja do kiszenia kukurydzy dałem w tym roku  probiotyk   em 15   po miesiącu spasania kukurydzy somatyka w całej oborze poniżej 100 i trzyma tak 3 miesiąc, więc myślę że to przez ten probiotyk a drożdże  i tak daje krowy mają dobry apetyt i wydajność rośnie

#4229 Share rapaczp

rapaczp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 luty 2015 - 22:41

Żywienie bydła mlecznego

Witajcie

Wiem , że temat jest wałkowany już długi czas ale proszę Was o pomoc. Mamy z mężem małe gospodarstwo 10 krasul. Robimy co możemy ale mleka jest mało.( styczeń 2800l od 6 krów).Proszę poraźcie co poprawić, co robimy żle?

Rano ok 7 dostają sianokiszonkę do woli oraz 3 kg treściwej( 25% makuch rzepakowy, 75% śruta z własnych zbórz pszenica i owies + 200g Josera miramin extra keragen.) Ok 14 po 15 kg kiszonki z kukurydzy i wieczorem powtórka z rana. Woda oczywiście do woli. Wychodzi jakieś 6 kg treściwej na dzień/szt. To jest dosyć??

Pozdrawiam

#4230 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów

Napisany 06 luty 2015 - 00:08

Żywienie bydła mlecznego myślę że kluczowe u ciebie jest poprawienie pasz obietosciowych no i praca genetyczna. nauczenie sie rozdajania krów. temat rzeka. przeczytaj cały temat to wiele się nauczysz.

@Krzeniek dobry krok z tym probiotykiem. tez tak robię. do jednej pryzmy w roku zwykle do pierwszego pokosu do zakiszaczy zamiast wody daje EM probiotyk. wydaje mi się że pozytywnie wplywa to na moje krówki. choć koszonka ma takie dziwne białe plamki czasami. od tych probiotykow.
u Ciebie też?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4231 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 06 luty 2015 - 07:23

Żywienie bydła mlecznego

czyli zakiszacz  rozrabiasz probiotykiem??? bosą też zakiszacze  z EM-ów i myślałem dać je w tym roku do kuku ale zostałem przy starym zakiszaczu bo jestem z niego zadowolony podajże SIL jak dobrze pamiętam nazwę.

a ten EM probiotyk zacząłem dawać gdzieś od czerwca ze względu na somatyke. zapaleń nie było jako takich witocznych a somatyka katastrofa poprostu i nic nie pomagało szadne szczepionki anibolusy czy leczenie poszczególnych sztuk antybiotykiem. a po EM stopniowo zaczeł spadać i teraz jest ok byle tak dalej. a pierwszym efektem widocznym od razu był zimny TMR nawet jak po całym dniu.

a czy nie uważacie że  w przypadku @rapacz   tych treściwych jest za dużo w stosunku do wydajności??  te litry to z objętościowych powinny byś. według mnie warto  tać jakiś bufor. a i przypadkiem nie dajesz tych treściwych na pusty żłób??? 

Edytowany przez TomaszKysiski, 06 luty 2015 - 07:24.

#4232 Share dy27

dy27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 06 luty 2015 - 08:04

Żywienie bydła mlecznego Naprawde ten probiotyk jest taki skuteczny? Gdzie można go kupić?

#4233 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów

Napisany 06 luty 2015 - 08:53

Żywienie bydła mlecznego osobiscie do paszy bym go nie lał bo jest za drogi. em zakiszacz i em probiotyk to to samo. kupuje sie poprostu to co w danej chwili tańsze. i jak by nie było to stabiluje pH. ja akurat mieszam z zakiszaczem bo wydaje mi sie ze tak lepiej działa. no i malym kosztem mam zapewniony probiotyk na pół roku

#4234 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 06 luty 2015 - 09:25

Żywienie bydła mlecznego

trochę kosztuje ale przy tej ilości co ja stosuje to ok 1000zł miesięcznie to nie tak źle biorąć pod uwagę ze mleko miałem praktycznie pozaklasowe to nie ma co żałować. u mnie podziałał choć słyszałęm ze niektórzy mówią że nie widzą żadnej różnicy. @dy27 skąd jesteś?? ogólnie swego czasu to i na allegro go widzaiłem ale popytaj po punktach paszowychczy nie mają. a jeśli okolice ślaska to mogę dać Ci numer do przedstawiceiela.

a teraz pytanie wiem że to nie ten temat ale skoro o EM mowa to stosujecie to też w uprawie polowej????

#4235 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów

Napisany 06 luty 2015 - 09:39

Żywienie bydła mlecznego do gnojowicy jedynie.

#4236 Share dy27

dy27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 06 luty 2015 - 09:59

Żywienie bydła mlecznego Jestem z podlaskiego, widziałem na internecie 10l tego probiotyku z przesyłką 122 zl

#4237 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2151 postów

Napisany 06 luty 2015 - 10:33

Żywienie bydła mlecznego to drogo. ja tyle place za 20. tyle ze cudów to sie nie spodziewaj. to raczej pomaga ale przy dlugofalowym stosowaniu. miedzy innymi dlatego ja to daje do koszonej paszy. później przez pół roku się mi ptzy okazji dawkuje do paszowozu bez dodatkowej pracy.

#4238 Share donkamillo

donkamillo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 06 luty 2015 - 14:22

Żywienie bydła mlecznego

Witam. Mam takie pytanie, czy ktoś z użytkowników miał styczność z sitami paszowymi z firmy Sano i czy potrafi ich używać? Mianowicie są inne niż te standardowe 4-poziomowe sita na które się wsypuje 500g TMR-u i waży się poszczególne frakcje. Sanoskie są 3-poziomowe i sporo mniejsze. Nie wiem jaka powinna być procentowa zawartość poszczególnych frakcji. Jeśli ktoś na nich pracował lub zna wartości dla innych 3-poziomowych sit to proszę o odpowiedź;) 

#4239 Share rapaczp

rapaczp

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 luty 2015 - 15:59

Żywienie bydła mlecznego

czyli zakiszacz  rozrabiasz probiotykiem??? bosą też zakiszacze  z EM-ów i myślałem dać je w tym roku do kuku ale zostałem przy starym zakiszaczu bo jestem z niego zadowolony podajże SIL jak dobrze pamiętam nazwę.

a ten EM probiotyk zacząłem dawać gdzieś od czerwca ze względu na somatyke. zapaleń nie było jako takich witocznych a somatyka katastrofa poprostu i nic nie pomagało szadne szczepionki anibolusy czy leczenie poszczególnych sztuk antybiotykiem. a po EM stopniowo zaczeł spadać i teraz jest ok byle tak dalej. a pierwszym efektem widocznym od razu był zimny TMR nawet jak po całym dniu.

a czy nie uważacie że  w przypadku @rapacz   tych treściwych jest za dużo w stosunku do wydajności??  te litry to z objętościowych powinny byś. według mnie warto  tać jakiś bufor. a i przypadkiem nie dajesz tych treściwych na pusty żłób??? 

To ile według Ciebie powinno być tej paszy treściwej???I co rozumiesz przez zadawanie na pusty żłób???

Rano dostają sianokiszonkę potem każda dostaje swoją porcję treściwych i są dojone.

Co prawda zazwyczaj nie jedzą siana do czasu aż dostaną treściwe.

A i proszę powiedz co to jest ten bufor bo ja daję tylko JOSERA MIRAMIN

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4240 Share dy27

dy27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 06 luty 2015 - 16:10

Żywienie bydła mlecznego Bufory neutralizują kwasy w żwaczu, zapobiegają kwasicy u krow. Gdy zapytasz w sklepie z paszami o bufor na pewno coś dostaniesz. Najtanszym buforem jest kwasny weglan sodu.