Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6303 odpowiedzi na ten temat

#3821 Share jajonasz

jajonasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 16:16

Żywienie bydła mlecznego Cześć.
Koszę krowom zielonkę, koniczyna biała, czerwona i trawa. I na jednym kawałku narosło mi w tym przytulii. Nawet sporo, wyciągam tam gdzie widzę, ale wszystkiego nie da rady.
Jak myślicie nie zaszkodzi ona krówkom?

Otrzymane zadanie jest świętym, wykonujesz je do końca za wszelką cenę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 12:01
  •  

#3822 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 02 lipiec 2014 - 20:19

Żywienie bydła mlecznego Chodzi o tę roślinę? Jeśli tak to przeczytaj dokładnie. http://pl.wikipedia....rzytulia_czepna

#3823 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 19:39

Żywienie bydła mlecznego Witam. Zrobiłem badanie mleka w labolatorium i oto wyniki.
tł b mocz
1- 3,02 3,38 238
2-4,19 3,16 330
3-4,03 3,16 210
4-4,07 2,75 296
5- 3,72 3,19 218
6-3,75 3,86 274
7- 3,99 3,39 201
Wiem że sa przykwaszone chyba od zadawania dużej ilości zielonki lucerny a sianokiszonki mało jedzą bo nie chcą nie mówiąc o słomie bo na nią nie chcą spojrzeć. mleko ostro idzie w dół z 35l po miesiącu zeszło do 15-25. Jaki proponujecie system naprawczy w tym stadku.? Krowy są po ok 3-5 m po ocieleniu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3824 Share longmanorg

longmanorg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 lipiec 2014 - 11:28

Żywienie bydła mlecznego krótki poradnik jak wybrać dobrą folię kisoznkarską

http://www.foliekiszonkarskie.pl/

#3825 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 12 lipiec 2014 - 12:54

Żywienie bydła mlecznego Co to za poradnik zwykła reklama i tyle.

#3826 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 13 lipiec 2014 - 10:36

Żywienie bydła mlecznego zrobiłem prosty akrusz w exelu do robienia paszy

https://www.dropbox....enie paszy.xlsx

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#3827 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 13 lipiec 2014 - 10:50

Żywienie bydła mlecznego Sprytne :-D naprawde tak dużo spasasz pszenzyta?

#3828 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 12:28

Żywienie bydła mlecznego fajne:) a może ktoś chetny aby zrobić taki plik do całej dawki tmr?

#3829 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 13 lipiec 2014 - 13:22

Żywienie bydła mlecznego

Sprytne :-D naprawde tak dużo spasasz pszenzyta?

daje tylko jeczmien, nie mam pszenzyta. Uprawiam pszenice ale ja sprzedaje. Wpisalem przykladowa recepture, kazdy moze inaczej zrobic

fajne:) a może ktoś chetny aby zrobić taki plik do całej dawki tmr?

chyba filozofii nie ma, wpisujesz paramtery wzor z DLG i jedziesz

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#3830 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 17 lipiec 2014 - 22:36

Żywienie bydła mlecznego

zrobiłem prosty akrusz w exelu do robienia paszy

https://www.dropbox....enie paszy.xlsx

popieram, to jest bardzo prosta rzecz którą każdy może sobie zrobić w domu przy filiżance kawki, mając podstawową wiedzę jak działa exel.
Ja mam rozszerzoną wersję takiej tabelki opartej na systemie francuskim :)
pozdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3831 Share Damianb89

Damianb89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 25 lipiec 2014 - 16:44

Żywienie bydła mlecznego Witam mam takie pytanie ze względu na to że dopiero zaczynam prace z krowami mlecznymi i zbudrzetem u mnie skromnie oraz dodam że ziemia u mnie jest klasy 6 nie wszystko jestem w stanie posiać by móc wykonywać różne pasze. Przechodząc do rzeczy mam 4 sztuki bydła nie są one czysto rasy mlecznej. Jak narazie daje im siano, słome mieszankową,śrute (owies,jęczmień,żyto) i woda do picia myśle nad zrobieniem sianokiszonki. Niektórzy z tego co widze dają ziemniaki krowom czy to dobre? I tu moje pytanie w jakich dawkach im podawać ile razy dziennie? Nie chce by zbyt durza ilość lub zbyt mała źle na nie wpłyneła. Z góry dziękuje za pomoc:)

Aha dodam że latem pasą się na łące i jak stosować żywienie latem i jak zimą?

#3832 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 26 lipiec 2014 - 12:48

Żywienie bydła mlecznego Ja bym ziemniaków nie dawał sianokiszonka i kukurydza moim zdaniem to podstawa jest a reszta dodatki paszowe to już jak kto woli

#3833 Share Damianb89

Damianb89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 26 lipiec 2014 - 16:55

Żywienie bydła mlecznego Źle się troche określiłem chodziło mi ile siana, słomy sianokiszonki i jakie proporcje owsa jęczmienia i żyta w śrucie dawać na jedną krowe i ile razy dziennie najlepiej im dawać chodzi mi o zime i jak to w okresie wiosna- puźna jesień podawać gdy jest to okres wypasu krów na łące

#3834 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 lipiec 2014 - 18:30

Żywienie bydła mlecznego Od wiosny do jesieni jeśli Ci się passą na łące,to daj im po zejściu z pastwiska śrutę z dodatkiem koncentratu,lub samą jak budżet jest słaby u Ciebie.Siano i całe żywienie.Woda chyba nie muszę mówić to podstawa.
A zimą wyjść masz dużo,kiszonka z kukurydzy,z trawy,wysłodki,i jeszcze mniej już popularne liście buraczane.Proporcję będziesz widział w czasie skarmiania ,jak zjadają,ze śrutą ostrożnie bo się przeżrą jak za dużo dostaną.Musisz wprowadzać powoli dawki i dostosowywać do swoich krów,

#3835 Share kierowiec

kierowiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 13:30

Żywienie bydła mlecznego Bydło przebywa na łące od początku lipca. W oborze dostają kiszonkę z kukurydzy i śruty zbożowe. Dostają też przed rannym wyjściem sianokiszonkę. Dostałem wyniki z mleczarni i ku mojemu zdziwieniu białko spadło z 3,2 do 2,9. Jakie pasze energetyczne zastosować aby podnieść białko do poprzedniego poziomu ? Czy stosowanie śruty sojowej i rzepakowej jeszcze bardziej pogorszy sytuację ? wydajność stada około 7 tyś.

#3836 Share jeremy

jeremy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 12:13

Żywienie bydła mlecznego W żywieniu bydła mlecznego możesz tez pamiętać o podawaniu młóta, najlepiej jest je stosować w żywieniu krów mlecznych w początkowej i środkowej fazie laktacji… sam podaje wysłodziny od http://www.domino.org.pl drogo nie wychodzi, a podobno lepiej wpływa na ilość i jakość mleka

#3837 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 26 sierpień 2014 - 14:52

Żywienie bydła mlecznego Wyjdź z tą reklamą! :wacko: W każdym poście dajesz linka na tą strone...

#3838 Share bartek4321

bartek4321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 15:26

Żywienie bydła mlecznego Witam mam pytanie czy stosował ktoś witaminy josery Betavit http://www.josera-po...=betavit&area=1 ? Chciałbym poprawić płodność u krów

#3839 Share xzibit0000

xzibit0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 11:57

Żywienie bydła mlecznego Witam wszystkich. jestem świeżym użytkownikiem tego forum ale czytajac wasze wypowiedzi dużo można wywnioskować na temat żywienia krów mlecznych. :) Jestem młodym chodowcą bydła mlecznego jak i mięsnego ale szukałem rozwiązania wszędzie i nigdzie nie mogę go znaleść;/ mam nadzieje że ktoś spróbuje mi pomóc:)
utrzymuje obecnie 21 krów (z czego 2 są zasuszone ale niedługo dojdą 2 ponieważ jałówki będą się cielić) i niepokoi mnie ich wydajność. szukam jak żywić je w okresie letnim, mniej więcej co i jak dawać, np. co rano, a co wieczorem ponieważ od ok. 10 do 17 lub 18 są na pastwisku.
ułożyłem własny schemat który wywnioskowałem z tego forum.
Rano żywie je tak.
reszte sianokiszonki z wieczora poprzedniego mają więc to im podgarniam i posypuje troche śrutą zbożową ( zboże to - mieszanka i przenżyto głównie, troche żyta i pszenicy też się znajdzie), następnie gdy to wyjedzą wygarniam im do betonu i daje im kiszonke z kukurydzy, na to idzie posypka buforu oraz paszy 20%, po wyjedzeniu tego idą na pastwisko
Wieczór:
po powrocie krowy mają nałożoną kiszonke z kukurydzy, na to idzie kreda pastewna, śruta sojowa i rzepakowa ( sojowej daje połowe co rzepakowej ze względu na wysoką cene), nastepnie bufor i znów troche paszy 20%
a na kolacje dostawają sianokiszonkę, nie jest mokra mógłbym powiedzieć nawet że jest podsuszona bo przegapiłem troche zbiór;/
Stosuje to od 2 dni ponieważ stwierdziłem że tak bedzie lepiej niż w poprzednim żywieniu.
i właśnie jeszcze raz prosze was o pomoc, ewentualnie ułożenie co jak i kiedy podawać. krowy mam HF i HO po 50, 75 a nawet 100%. przy dojnych 19 sztukach mleko mam na poziomie 620-700 i niepokoi mnie własnie to że mleko ,,skacze'' raz jest 710 a po 2 dniach 680, nastepnie 620. tak miałem ostatnio a dzisiaj znów mam wynik 692l. mysle ze powinienem osiągnąc wynik w granicach 750-800 litrów. wszystkie pasze jakie stosuje są z firmy De Heus czy jak to się tam pisze.:)
z góry dzięki wielkie i pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3840 Share Jaca19855

Jaca19855

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 21:50

Żywienie bydła mlecznego Co do żywienia to najlepiej wejdż po ocene urzytkowości mlecznej, bedziesz miał wtedy podane parametry mleka od kazdej krowy osobno, w grupach laktacyjnych i zbiorcze, na tej podstawie żywieniowiec najlepiej z Polskiej Federacji Hodowców Bydła ułoży Ci dawke pokarmową. Mleko skacze właśnie dlatego że pasze nie były u Ciebie zbadane na zawartość białka, możliwe że jedna bela sianokoszonki ma większą zawartość białka i dlatego mleka jest więcej a inna kolejnego dnia już jest gorsza a co za tym idzie mleka jest mniej.
Ja tak miałem na początku miesiąca, krowy jadły 2 bele kiszonki z innej łąki i ku mojemu zdziwieniu przelałem chłodnie ;P 2 dni póżniej bela inna i już 30 litrów mleka mniej :/