Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6301 odpowiedzi na ten temat

#3801 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 15:56

Żywienie bydła mlecznego śruta rzepakowa to głównie komponent białkowy ale i energetyczny. 1-1,5kg dziennie na sztukę. Zastępuje droższe koncentraty. Jest to białko dożwaczowe więc dla bydła powinno się stosować łącznie z soją czyli białkiem jelitowym żeby był lepszy bilans. Kiszone ziarno kukurydzy to pasza energetyczna więc to zupełnie inna sprawa;)
Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 01:16
  •  

#3802 Share malorolny121

malorolny121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów

Napisany 11 czerwiec 2014 - 21:20

Żywienie bydła mlecznego Tak kolego wiem o śrucie rzepakowej ale pytałem o zastosowanie rzepaku takiego prosto z pola tylko gnieciony albo śrutowany a to już co innego myśle.

#3803 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 17 czerwiec 2014 - 20:48

Żywienie bydła mlecznego a jaka słoma jest najlepsza dla krów mlecznych

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3804 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 17 czerwiec 2014 - 21:00

Żywienie bydła mlecznego Pszenna sieczka kolo 3 cm. Stymuluje bardzo wydzielanie sliny i proces przeżywania.

#3805 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 18 czerwiec 2014 - 06:21

Żywienie bydła mlecznego proces przezywania mowisz..ha.ha..a panowie makuch rzepakowy bardzo dobry,,wydaje sie lepszy od sruty

#3806 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 06:40

Żywienie bydła mlecznego Makuch fajna rzecz. Tylko trzeba pamiętać ze jest jeszcze dość tłusty i może powodować wtrącanie sie w zwaczu tłuszczu. Ten sam proces uniemozliwia spasnie nasion rzepaku i soi ktore nie zostaly przetworzone. Poziom tlyszczu w makuchu jest porownywalny z iloscia tluszczu w grochu

Edytowany przez rolstudent, 18 czerwiec 2014 - 06:42.

#3807 Share jeremy

jeremy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 12:05

Żywienie bydła mlecznego Ja jeśli chodzi o żywienie bydła mlecznego stosuję m.in. paszę mlekopędne od http://www.domino.org.pl/ Nie stosuje tego na okrągło i w wielkich dawkach ,bo Takie żywienie w dłuższej pespektywie, oprócz obniżenia poziomu tłuszczu w mleku, mogłoby powodować liczne problemy zdrowotne w stadzie. Jednak od czasu do czasu, go stosuję.

#3808 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 18 czerwiec 2014 - 21:22

Żywienie bydła mlecznego Nie wiem czy to dziwny traf ale we większości tematów odnosnie żywienia bydla pojawia sie ni z gruchy ni z pietruchy reklama strony, rozumiem ze trzeba sie promowac ale nie za wszelka cene

#3809 Share Piter11

Piter11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 13:18

Żywienie bydła mlecznego Witam mam problem z wydajnością która wynosi 15l dziennie jest to prawdopodobnie spowodowane błędami w żywienie i nie mam głowy jak dawać żeby było lepiej.mam aktualnie dolnych 10 szt (5 zmuszonych i 12 młodzieży ) krowom dojnym zadaje rano kukurydzę 10 kg/sztuka i 2 kg ospy potem idą na pole (nie jedzą tam za dużo) wracają na południe dostają trochę siana lub ukoszonej trawy i na wieczór dostają tak jak rano kukurydzę z ospa na noc ukoszonej trawa ..ospa składa się z:pszenica ,qq ,owies ,soja ,kreda i premiks z josery miramin kargen exstra .możecie mi powiedzieć co zmienić .z gór wielkie dzięki

#3810 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 16:33

Żywienie bydła mlecznego Musisz poprawic jakość pasz obietosciowych. U mni np 2 grupa daje kolo 20 litrow praktycznie na samej kieszonce z lucerny i niedojadach z pierwszej grupy. W twoim przypadku zrezygnowal bym calkowicie z soi na rzecz rzepaku. A soje dawal tylko dla krów ktore sa wybitnie mleczne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3811 Share Piter11

Piter11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 21:17

Żywienie bydła mlecznego Masz kiszonke z qq?

#3812 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 19 czerwiec 2014 - 21:41

Żywienie bydła mlecznego Mam ale 2 grupa dostaje tylko lucerne. Jest na odchudzaniu.

#3813 Share Piter11

Piter11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 czerwiec 2014 - 23:22

Żywienie bydła mlecznego A jaką pasze treścią stosujesz i w jakich ilościach?ile masz sztuk?

#3814 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 01:46

Żywienie bydła mlecznego To dużo pisania. Podstawa to swoje zboże groch sruta rzepakowa i sojowy . Tlyszcze witaminy i innecdodatki to różnie a do stacji pasza cargila focus rudnicki i swoj starter.

#3815 Share arturooo

arturooo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 21 czerwiec 2014 - 21:06

Żywienie bydła mlecznego Potrafi ktos odp? Panowie co myślicie? Czego brakuje bo brakuje na pewno :), Rano krówki dostają siano ze słoma wymieszane z zielonką(tzw sieczka) na to treściwa (żyto, mieszaniec owsa z jęczmieniem, przenżyto), dzisiaj kupiłem wysłodki melasowane (zacząłem niecały kg na sztukę na raz (dwa razy dziennie- w jakich porach podawać, na śrutę czy może pomiędzy?potem kilka razy dziennie sieczka z zielonką, i na wieczór też z tym że na to śruta no i te wysłodki. Oczywiście w międzyczasie woda :). Kiszonka z kuku niestety sie skończyła jakiś czas temu dlatego dla krów w początku laktacji dokupiłem wysłodki.Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek poradę
Zapomniałem dodać krówki dostają jeszcze dwa razy po 75g na sztukę tego oto ekoplonu http://krowkamarkety...86,p863,pl.html

#3816 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 08:43

Żywienie bydła mlecznego po 1kg śruty rzepakowej na sztukę
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

#3817 Share NewHollandT4

NewHollandT4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 12:59

Żywienie bydła mlecznego Witam.
Bardzo bym prosił o poradę jak zwiększyć wydajność u moich krów. Aktualnie mam 18 krów dojnych w tym kilka zasuszonych i kilka młodzieży. Średnia wydajność od jednej krowy wynosi 15-17 litrów. Parametry to białko 3,10, a tłuszcz 3,96 mocznika nie znam bo krowy nie są pod oceną (tak przy okazji ile mniej więcej kosztuje ta ocena krów?). Krowy stoją w 2 oborach. Jedne chodzą na łąki, a drugie stoją cały czas w oborze. Jadłospis krów stojących w oborze to: godzina 5 troszkę kiszonki z trawy na rozruszanie krów potem śruta zbożowa z owsa i pszenżyta 2,5kg na krowę i jak zjedzą to kiszonka z trawy zależnie od tego jak jedzą ok 10-15kg. Godzina 10: kiszonka z kukurydzy 7,5kg na krowę i siano. Wieczorem godzina 17: kukurydza 7,5kg na krowę następnie śruta zbożowa 2,5 kg i śruta rzepakowa 0,5kg na krowę i kiszonka z trawy do pełna. Teraz krowy stojące w chodzące na pastwisko: tak samo godzina 5: trochę kiszonki na rozgrzewkę, śruta zbożowa 2,5 kg/szt i śruta rzepakowa około 0,5 kg. Następnie krowy wychodzą na pastwisko tam sobie podjadają świeżą trawkę. Przychodzą około godziny 17 i dostają śruta zbożowa 2,5 kg/szt, kiszonka z kukurydzy około 10kg/szt i kiszonka z trawy do pełna. Wiem że to nie jest zbyt dobre żywienie i proszę o pomoc. Co byście zmienili, co dodali i jak dawkowali aby polepszyła się wydajność. Staram się namówić ojca na zmienienie trochę sposobu żywienia krów ale nie wiem jak dobrze się do tego zabrać więc pytam was tutaj. Mam nadzieję że coś poradzicie. Z góry dzięki :)

#3818 Share Piter11

Piter11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 16:31

Żywienie bydła mlecznego Co powiecie na taką tresciwą 200 rzepaku 100 soji 20 kg kredy 35 lato plus exstra kargen 100 kg qq 100kg owsa i 430 kg jęczmień . Ile ma białka a ile energii

#3819 Share ganja

ganja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 14:00

Żywienie bydła mlecznego Mocznik 232 białko 3,46 tłuszcz 4,26 mleka średnio od krowy 23,5 l. Co dodać żeby zwiększyła się wydajność, bo jakoś ok 23 litrów się zatrzymało. Jedzą rzepaku 2,5 kg dziennie, ddgs 2kg, śruta 2 kg, a soje 1 kg. Może więcej soi, co myślicie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3820 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 30 czerwiec 2014 - 18:52

Żywienie bydła mlecznego @NewHolland - potrzebny jeszcze poziom mocznika, parametry kiszonek itp. Poproś swojego dostawcę żeby Ci podesłał doradcę żywieniowego, który Ci zbada kiszonki i ustawi żywienie. Bez tego można strzelać. Próbowałeś zastosować wysłodki? 0,5kg śruty rzepakowej to trochę mało na sztukę, drugie tyle powinny soi dostać.

@ganja - spróbuj soję zwiększyć o 0,5 kg i zobacz co się będzie działo;)
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl