Polecane posty

ChiquitaB    754

kolego jak kupujesz paszę bądź witaminy z jednej firmy zadzwoń do ich przedstawiciela i przyjedzie wtedy do ciebie żywieniowiec i za darmo ułoży Ci dawkę po zbadaniu jakości pasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale nie handluje z jedną firmą. :unsure: a wiadomo kazdy chce wcisnąć swoje pasze. nawet zywieniowcy z federacji u sąsiada naciskali na konkretne firmy. tez pewnie mają u nich bonusy. a poza tym skoro mam sianokiszonke w belach to jej badanie nie ma wiekszego sensu. kazdy zywieniowiec tak mowi i dlatego przyjmuije srednie wartosci pasz <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

tzn każdy żywieniowiec wciska swoje bo swojego zna skład i na tym może się oprzeć. Co do sianokiszonki to masz racje co innego jak by była pryzma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a mnie przekonuje ten fakt, że wciska swoj produkt bo ma prowizje.

 

acz kolwiek pare lat wstecz przyjezdzał do nas przedstawiciel sano króry poprostu zaprzyjaznił sie z nami i przyjezdzał w odwiedziny. :D rozmawiał doradzał itp. ;)

 

wcale nie mowie ze kazdy pzyjezdza zeby zarobić. przeciez to też ludzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

dokładnie zależy kto jakie ma podejście:)

A kto powie z czego sianokiszonka wychodzi najlepsza? Z bali, po przyczepie samozbierającej czy po sieczkarni? Bo zastanawia mnie sens zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeżeli chodzi o jakość zdecydowanie bele. :rolleyes: tylko nie ma co ukrywać że to koszt. sama folia na jedną bele to koszt ok 10 zł

 

ale druga kwestia czy bedziesz kupywał nowe czy uzywane maszyny. i czy bedą one z wyzszej polki czy nizszej. to tez przekłada sie na koszty

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

aaaa :D to już wyższa szkoła jazdy. B)

jeżeli masz sporo trawy to jak najbardziej. nie to co ja mały żuczek :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

dokładnie zależy kto jakie ma podejście:)

A kto powie z czego sianokiszonka wychodzi najlepsza? Z bali, po przyczepie samozbierającej czy po sieczkarni? Bo zastanawia mnie sens zakupu

 

 

jaki poziom suchej masy chcesz osianac w swoich sianokiszonkach??podstawowy problem z sieczkarnia podczas przygotowania sianokiszonek to brak mozliwosci podsuszena trawy tak aby s.m wyniosła ok 35%.jesli przesuszysz trawe to zapycha na wentylatorze i nici z pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

daromen ale 13l na raz nie na cały dzień? Bo jak na cały to bida

No niestety na cały ale to jest taki średni wynik, są takie które dają po 20 dziennie a są takie które dają po 10l dziennie nawet. Dodam jeszcze że to są młode świeżo ocielone jałówki zwykłe hf więc nie ma się czego spodziewać, za drugim trzecim cielakiem powinny się bujnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

ale nie handluje z jedną firmą. :unsure: a wiadomo kazdy chce wcisnąć swoje pasze. nawet zywieniowcy z federacji u sąsiada naciskali na konkretne firmy. tez pewnie mają u nich bonusy. a poza tym skoro mam sianokiszonke w belach to jej badanie nie ma wiekszego sensu. kazdy zywieniowiec tak mowi i dlatego przyjmuije srednie wartosci pasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

dokładnie zależy kto jakie ma podejście:)

A kto powie z czego sianokiszonka wychodzi najlepsza? Z bali, po przyczepie samozbierającej czy po sieczkarni? Bo zastanawia mnie sens zakupu

 

 

wszystko zależny od skali, jak ktoś ma już w miarę długo to zbiór przyczepą samozbierająca da najwyższą jakość, oczywiście jeśli zachowa się wszystkie warunki

kolejnym plusem jest jednolitość, z belami jest tak ze jedna może być rewelacyjna inna kiepska a inna średnia poza tym mała dziurka może spowodować duże straty,

 

ja postawiłem na przyczepę i jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

, z belami jest tak ze jedna może być rewelacyjna inna kiepska a inna średnia poza tym mała dziurka może spowodować duże straty,

 

 

tutaj sie trochę machnełes. bo jak zrobi sie dziurka w pryzmie to straty bedą wyższe. ;)

a co do jakości to watpię żeby pryzma była lepsza <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pierwszy rok robiłem w pryzme i nie ma porównania kiszonka z beli nie ma szans z ta z pryzmy, kolego chyba nie widziałeś dobrej kiszonki z pryzmy skoro tak trwierdzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

według mnie kiszonka z pryzmy jest zbyt mokra a jak zrobisz z suchej to plesnieje bo nie można jej dobrze ubić. Jak dla mnie najlepsza jest sucha z beli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daromen89    0

Ja robię w belach w tym roku mi się pięknie udała bydło je aż piszczy, ale na przyszły rok planuje zrobić z żyta, tylko żeby nie była właśnie za mokra ściąć na pokosy dzień w słońcu niech poleży i sieczkarnią z podbieraczem i na pryzmę, Praktykował ktoś coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pierwszy rok robiłem w pryzme i nie ma porównania kiszonka z beli nie ma szans z ta z pryzmy, kolego chyba nie widziałeś dobrej kiszonki z pryzmy skoro tak trwierdzisz.

 

 

nie mówię że w pryzmach jest zła jakość tylko gorsza niż w belach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

potrzebował bym pomocy w ułozeniu planu zywienia krów a mianowicei co rano, co w południe i co wieczoram. Mam do dyspozycji sianokiszonkę w balach, siano, ziemniaki oraz śrutę(60%owies,20% pszenżyto, 10%zyto,1%kwaśny węglan sodu,4% witaminy,5% śruta sojowa) średnuia wydajność ok 16l/dzień.

Bele sianokiszonki w tym roku robiłem po raz pierweszy i nie wiem na ile powienien starczyć jeden balot na 10 szt. W tej chwili dostają:

Rano

-sianokiszonkę ok 10kg/szt

-po ok 2 kg śruty/szt

- i po ok2 kg ziemniaków/szt

po południu

-sianokiszonka ok 10kg/szt

-sruta ok2kg/szt

-ziemniaki 2kg/sz

wieczorem

siano na 10szt. 3 baliki kostka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie mówię że w pryzmach jest zła jakość tylko gorsza niż w belach.

 

Chyba kolego tylko ty tak twierdzisz. Nie sadze abys miał choć jedna bele lepszej jakośći niz to co mam w pryzmie. Trawa została skoszona na samym poczatku strzelania w zdzbło , rozbita i nastepnego dnia zebrana przyczepą z nożami w silos. Niedługo bede miał parametry bo dałem do analizy to może wtedy bedziemy mogli porozmawiać rzeczowo bo tak to sobie moża pogdybać :P

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a wiec i ja zrobię analizę swoich bel w labolatorium. :rolleyes: tak z ciekawości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

potrzebował bym pomocy w ułozeniu planu zywienia krów a mianowicei co rano, co w południe i co wieczoram. Mam do dyspozycji sianokiszonkę w balach, siano, ziemniaki oraz śrutę(60%owies,20% pszenżyto, 10%zyto,1%kwaśny węglan sodu,4% witaminy,5% śruta sojowa) średnuia wydajność ok 16l/dzień.

Bele sianokiszonki w tym roku robiłem po raz pierweszy i nie wiem na ile powienien starczyć jeden balot na 10 szt. W tej chwili dostają:

Rano

-sianokiszonkę ok 10kg/szt

-po ok 2 kg śruty/szt

- i po ok2 kg ziemniaków/szt

po południu

-sianokiszonka ok 10kg/szt

-sruta ok2kg/szt

-ziemniaki 2kg/sz

wieczorem

siano na 10szt. 3 baliki kostka

Kolego według zasad żywienia to jest ok gdyż za rano i wieczorem dostają tak samo to jest ok. Niewiem jak to bedzie wyglądało w dawce ale podejrzewam że może brakować energii w dawce ale to trzeba sprawdzić dokładnie (jeśli krowy obecnie taką dawkę jedzą i jest wszysto ok. to niema co cudować) Moja rada:

1. powiedz osobie która ci robi dakę żeby wzieła sianokiszonką do analizy i wtedy ułożyła dakę

2. Na wieczór oprucz siana daj im jeszcze sianokiszonki bo krowy w nocy też jedzą ale pamiętaj że krowy będą jadły w nocy jeśli bedą coś widziały musisz na noc zostawić zapalona jedną małą lampe i to wystarczy jak będzie półpmrok w oborze to krowa pyskiem trafi do koryta i coś zje a jak zje to da więcej mleka :rolleyes: .

3. Krową o większej wydajności powinieneś jeszcze w południe podsypać paszy traściwej ok 1kg na początek i dojśc do 2kg

4. Jeśli masz taką możliwość to na wiosnę zasiej Kukurydzę i zrób z niej kiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simental22    0

Witam czy ktoś mógłby mi pomóc ustalić odpowiednią dawkę żywieniową dla moich krówek? Dają średnio 18l

na dzień.Staram się to zwiększać ale chciałbym zasięgnąć porady od innych.Dostają

1. 25kg kiszonki z kukurydzy

2. ok. 10-15 kiszonki z traw

3. mieszanka pełnoporcjowa B z 18% białka

4. koncentrat PROTAMILK

5. Siano

Edytowano przez simental22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

rano daje sianokiszonke a wieczorem kiszonkę z kukurydzy. Czy wysłodki buraczane lepiej dawać z sianokiszonką czy z kiszonką z kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

Czy stanie sie cos moim krowom jak bede im dawal tylko sianokiszonke i kiszonke z kukurydzy plus śruta z własnych zbóż?

Sąsiad twierdzi że moge je zakwasić. nie daje siana bo nie chca jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj