Polecane posty

nrf6533    27

Jednak mogą być zakwaszone. Pewnie trzeba poszukać dobrego włóknistego siana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

Witam

Koledzy prosze was o rade w zwiazku z zaistniala sytuacja a mianowicie po odczytaniu wynikow bylem bardzo zaskoczony poniewaz takiego wyniku jeszcze nie mialem. Mianowicie mocznik aktulanie jest na poziomie 18... bialko 3.29 a tluszcz 4.34. Na niedomiar zlego zostalem bez sianokiszonki bo sprzedajacy wydymal mnie i za plecami sprzedal innemu a wiec pozostalem z sama kiszonka z kukurydzy. Jaka dawke widzielibyscie w moim tym dosc trudnym jak na dzien dzisiejszy przypadku? chce dodac ze tresciwa mieszam we wlasnym zakresie z pszenzyta i jeczmienia oraz sruty sojowej i rzepakowej+ kwasny+kreda + josera lacto plus. do tej pory gdy mialem tez sianokiszonke dawalem rowniez wyslodki toffi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    17

koledzy pewnie juz bylo ale 180 steon postow ciezko znaleźć, napiszcie jak zywicie krowy na zasuszeniu. z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rols    0

Czy na niski poziom mocznika w mleku pomoże zwiększenie ilości paszy pełnoporcjowej 18% białka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

Witam

Koledzy prosze was o rade w zwiazku z zaistniala sytuacja a mianowicie po odczytaniu wynikow bylem bardzo zaskoczony poniewaz takiego wyniku jeszcze nie mialem. Mianowicie mocznik aktulanie jest na poziomie 18... bialko 3.29 a tluszcz 4.34. Na niedomiar zlego zostalem bez sianokiszonki bo sprzedajacy wydymal mnie i za plecami sprzedal innemu a wiec pozostalem z sama kiszonka z kukurydzy. Jaka dawke widzielibyscie w moim tym dosc trudnym jak na dzien dzisiejszy przypadku? chce dodac ze tresciwa mieszam we wlasnym zakresie z pszenzyta i jeczmienia oraz sruty sojowej i rzepakowej+ kwasny+kreda + josera lacto plus. do tej pory gdy mialem tez sianokiszonke dawalem rowniez wyslodki toffi.

nie masz ani zadnej dobrej slomy ani siana??;/

Czy na niski poziom mocznika w mleku pomoże zwiększenie ilości paszy pełnoporcjowej 18% białka ??

ile masz bialka w mleku?? podawaj do paszy mocznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabaczek89    4

dorzuc mocznika zwyklego, ja dawalem i pomoglo:), tylko nie rzucaj ze 100g od razu, stopniowo zwiekszaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztan    0

Witam, posiałem trochę łubinu żółtego bardziej przekonany jestem skosić go na kiszonkę w baloty czy jest on bezpieczny do skarmiania w dużych ilościach dla krów w takiej formie czy lepiej do paszowozu dodać sianokiszonkę z traw jeśli tak to w jakich proporcjach?

Chciałbym jeszcze poznać waszą opinię jeśli chodzi o karmienie mielonym ziarnem łubinu warto ryzykować czy lepiej w baloty skosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Lubin żółty ma ilosc i przyswajalność bialka zbliżoną do soi warto więc go podać w formie śruty co zreszta praktykowalem i się sprawdziło. Za to jesli go nie chronisz od antraknozy to kos na zielonke pasza podobna jest wtedy do lucerny

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poczytaj trochę o kiszeniu łubinu. Po skoszeniu musisz odczekać kilka dni, żeby dobrze podeschło. Białkowe rośliny kisi się kiepsko, bo mają mało cukrów i warto dodać zakiszacz. Lepszym rozwiązaniem jest pryzma i dobre pocięcie. Wtedy łatwo dodać melasy, żeby poprawić zakiszanie dostarczając cukrów. Skarmiać samym łubinem nie jest dobrze. Jak masz wóz o którym wspomniałeś dorzucaj po 1/3 beli do sianokiszonki. Kiedyś krowa przejadła się kiszonką z łubinu i kiepsko z nią było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasztan    0

Dzięki Panowie za odpowiedź  :)
pytam bo kiedyś od łubinu sąsiadowi krowy tak się nadeły tak jakby miały pęknąć opowiadał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlekowy    0

 

Witam wszystkich.

Chciałbym zapytać w jakich proporcjach mógłbym mieszać paszę treściwą dla krów mlecznych z własnych pasz? Mam do dyspozycji zboża: pszenżyto, pszenice, owies oprócz tego poekst. śruta  rzepakowa i kiszone ziarno kukurydzy. Mam możliwość kupienia również  jakichś witamin. Chodzi mi o podniesienie wydajności bo obecnie jest kiepsko.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci    6

kolego mlekowy

Najlepszym rozwiązaniem jakie mogę Ci dziś doradzić jest skonsultowanie się z żywieniowcem który dobierze odpowiednie proporcje.Dużo zależy od tego jakiej jakości masz pasze treściwe, oraz od tego w jakiej fazie laktacji są krowy, na początku laktacji potrzebują dużo energi. Jeżeli jesteś pod oceną to żywieniowiec bez problemu dobierze proporcje tak że bedziesz zadowolony, a prawie każda firma paszowa ma swojego doradcę żywieniowego który pomoże Ci profesjonalnie i co najlepsze za darmo. Ja biorę pasze z nutreny i od niedawna przyjeżdza do mnie żywieniowie, jestem zadowolony, a jeśli chcesz to moge podać Ci skład treściwej jaką ja sporządzam dla swoich krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlekowy    0

mariaci

Jeśli możesz to napisz jaki Ty masz skład treściwej to będzie to dla mnie już jakiś punkt zaczepienia;)

a w przyszłości napewno skontaktuje się w tej sprawie z doradcą. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci    6

Treściwą mięszam na betonie i sypię:

- worek ospy ok. 50 kg

- pełnoporcjówka kromilk 21% ok. 40 kg

- wiadro 12-litrowe mielonego ziarna kukurydzy ok. 9 kg

- wiadro śruty rzepakowej ok. 8 kg

- wiadro koncentratu białkowego (multi rum 37%) ok. 6 kg

- witaminy ( super laktacja) 3 kg

- bufor 1kg

- drożdze 2kg

- mocznik 0.6 kg

Tak przygotowaną treściwą dostają wszystkie krowy w laktacji dwa razy dziennie po 1.5 kg na odpas, a krowy które są do 100 dni laktacji dostają jeszcze dodatkowo po 1 kg pełnoporcjówki rano i na wieczór i jeszcze po 0.6 kg śruty sojowej wymięszanej z ziarnem kukurydzy także dwa razy dziennie, i tak wygląda u mnie żywienie. :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rols    0

Witam. Moze mi ktoś pomóc bo mam wyniki z PFHBiPM z ostatniego doju i białko 3,16%, tłuszcz 3,46% i mocznik 117.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F3dor    3

Witam, mam pytanie. Co zrobić żeby mocznik nie skoczył mocno do góry przy dawaniu krowom młota. Nie robie już paszowozu, ponieważ kukurydza i kiszonka skonczyły sie. Krowy chodzą po łące w dzień i dodatkowo kosze im trawe z koniczyna bo na noc zostają w oborze. Chciałem do tego dodać około 5 kg młóta na sztuke, mam około 50 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po samym młócie mocznik Ci za bardzo nie podskoczy bo to białko jelitowe. U mnie dostają po 5,5kg i mocznik nadganiać musze jeszcze pełnoporcjówką 24%. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Witam, mam pytanie. Co zrobić żeby mocznik nie skoczył mocno do góry przy dawaniu krowom młota. Nie robie już paszowozu, ponieważ kukurydza i kiszonka skonczyły sie. Krowy chodzą po łące w dzień i dodatkowo kosze im trawe z koniczyna bo na noc zostają w oborze. Chciałem do tego dodać około 5 kg młóta na sztuke, mam około 50 sztuk

Zamias mluta daj im 5 kg ziarna qq bierzesz mial i parametry w normie i duzo mleka. Teraz za bank beakuje ci energii a dokkadajac młuto ten stan jeszcze poglebisz.

 

Co do kolegi który uważa ze mlutem nie da rady podbić mocznika musze jednak wyprowadzić go z błędu. Bo młuto podbija mocznik tak samo jak i soja. A jak nie wierzysz to sciagnij troche tylko energii i się przekonasz. Cały pić polega ba dobrym bilansie. I nie zawsze trzeba dokładać czegoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
F3dor    3

Młóto juz kupiłem wiec nie mam wyjścia musze dawać, boje sie też somatyczne podskoczą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj