Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6338 odpowiedzi na ten temat

#341 Share Morfeusz69

Morfeusz69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 15:05

Żywienie bydła mlecznego koledzy ale skoro te krówki są ziemia (dostęp do pasz )maszyny a i do pomocy też ktoś się znajdzie to mamy to wszystko olać głupotą było by nie spróbować sprzedać zawsze to można ale chyba nie o to chodzi ja mam nadzieje że to przy mojej upartości w dążeniu do celu jednak mi wyjdzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 14:15
  •  

#342 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:05

Żywienie bydła mlecznego @Lukasz007 nawet najlepsze siano nei zastąpi średniej jakości siaokiszonki to raz, a dwa o kwasicę się trzeba postarać, jak jest dużo kiszonek to do paszy sie daje przeciez sodę czy jak kto woli kwaśny wegla sodu. Kwasica to osobny temat do dyskusji. kolega Morfeusz jest zdeterminowany więc niech próbuje tylko niech ktoś mu pomoże i nei przez komputer tylko codziennieb na początek bo brak wiedzy przy krowach może tylko wpędzie w kłopoty finansowe właściciela i zdrowotne bydło.
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#343 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 10:41

Żywienie bydła mlecznego atomik wiadomo że sianokiszonka to bardzo dobra pasza, ale jak ktoś stawia dopiero pierwsze kroki w chowie krów, to później może mieć problemy jak ze wszystkich traw z tegorocznych zbiorów zrobi sianokiszonkę. A sodka to mi się wydaje że nie jest taka dobra, bo szybko zmienia ph i na krótki czas. A to chyba nie wpływa zbyt dobrze na mikroflorę żwacza. Ale jak już napisałeś jest o tym osobny temat do dyskusji.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak zakiszać zielonki? zobacz »

•  

#344 Share Morfeusz69

Morfeusz69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 08 kwiecień 2011 - 13:01

Żywienie bydła mlecznego Pomoże mi ktoś czy muszę sam doświadczenia robić hi hi Koledzy nie bójcie się o zdrówko krówek mam pracownika który o nie dba ja chciałbym tylko troszkę zwiększyć im wydajność

#345 Share lusjan

lusjan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 08:30

Żywienie bydła mlecznego Jak dla mnie tekst o tym że człowiek nie mający doświadczenia nie ma co rzucać się na krowy jest absolutnie błędny. Popatrzcie sobie na gospodarstwo pana Lapczyka, praktycznie zaczął od zera a teraz ma ma wydajność... Ponad 10000kg/szt. Jak się chce to się da :D Nie bardzo też wiem o co chodzi z kwasicą przy kiszonkach z traw, dla mnie kwasica jest wtedy kiedy w dawce jest za dużo cukrów a za mało włókna. W ostatnim top agrarze jest artykuł o sposobach na kwasicę.

Nie wiem ile tam dajesz czego ale chyba za mało białka masz.

#346 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 12:03

Żywienie bydła mlecznego napisałem zeby sobie kolega wziął żywieniowca na początek bo my nie wiemy jak krowy są żywione utrzymywane jakie ilości rasy bydła w stadzie dostępnośc pasz a przede wszytskim ich jakość i paramtery mleka. nie da się prze komputer ułożyć dawki pokarmowej. Co do wydajnosci 10 tys zaczynając od zera jak kogoś stać zakupić jałówki hf 100% i ułożyć dawkę z dobrych pasz to nie porblem, problem jest wtedy kiedy masz zaczynając masz 20 krów czb i przez lata nie kupując "gotowych" jałowic dochodzisz do wydajości 10 tys. żywieniem i kwalifikacją swojego stada.

Edytowany przez atomik, 10 kwiecień 2011 - 12:13.

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#347 Share lusjan

lusjan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 12:51

Żywienie bydła mlecznego Piszę bo widzę teksty o tym żeby dać sobie spokój z krowami, a od zera chodzi mi o wiedzę hodowlaną.

#348 Share Morfeusz69

Morfeusz69

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 10:05

Żywienie bydła mlecznego Witam Koledzy

Wczoraj sprawdzałem zawartość białka w mleku i jest 3,43 a tłuszcz 4,6 żywię je kiszonka z kukurydzy śrutą ze zbóż i sianem ale zdaje sobie sprawę ze takim żywieniem nie osiągnę wielkiej wydajności więc chciałbym coś zmienić mam dostęp do śruty rzepakowej sojowej pewnie jak bym poszukał jeszcze to i by się wiencej znalazło a krówki mają 80% HF

#349 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 13:38

Żywienie bydła mlecznego jeszzce jakby mocznik był to by nie było tragedii, krowy są obdojone ? bo białko jest przyzwoite, parametry mleka są ok ale to zawsze uogólnienie. trzeba prowadzić teraz poprawę genetyki i polepszać bazę paszową, renowacja traw z motylkowymi + dobrej jakości kukurydza na kiszonkę i czas czas i jeszcze raz czas. Wprowadź sianokiszonkę z motylkowymi i kiszonkę z kukurydzy wysoko koszoną o dużej koncentracji energii a napewno się poprawi z czasem nie wspominając o TMR no ale na to trzeba mieć warunki. Niestety wydajność buduje się latami a zdarza się że pokoleniami. Najważniejsze to żeby nie było problemów z rozrodem

Edytowany przez atomik, 12 kwiecień 2011 - 13:39.

#350 Share szczepan84

szczepan84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 12 kwiecień 2011 - 14:07

Żywienie bydła mlecznego wie koś może ile za tonę kiszonki z kuku mam kupca i nie wiem po ile chodzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share bercikoo

bercikoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 01 maj 2011 - 13:31

Żywienie bydła mlecznego mam srednio 18l od krowy co mam zrobic zeby było wiecej mleka daje
12kg sianokiszonki suczej 1 pokos puzno koszona
22kg kukurydzy
1kg rzepaku
3kg paszy de heus 18%

#352 Share majs

majs

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 03 maj 2011 - 12:58

Żywienie bydła mlecznego

mam srednio 18l od krowy co mam zrobic zeby było wiecej mleka daje
12kg sianokiszonki suczej 1 pokos puzno koszona
22kg kukurydzy
1kg rzepaku
3kg paszy de heus 18%

bercikoo,
Jeśli chcesz zwiększyć wydajnośc stada musisz pomyśleć najpier o bardzo dobrym materiale genetycznym.
Jeśli nie jestes w stanie w tym roku tego zrobić postaraj się o soję. U krów mlecznych aminokwasem limitującym wykorzystanie białka jest najczęściej metionina i od jej uzupełniania musisz zacząć. Jeśli nie wiesz jak dokładnie zbilansować dawkę pokarmowa dla bydła mlecznego, lepiej jak sięgniesz o pomoc jednej z firm paszowych, które bardzo często oferują swoich zootechników do układanie dawek.
Najlepszą paszą i najtańszą która zwiększa wydajnośc mleka jest dobra trawa.
Myśle, że jeśli dodasz 0.5 kg śruty sojowej i dobry koncentrat (dawniej u mnie dostawały lacto plus) to wydajnośc wzrośnie do kilka litrów od sztuki.

PS.

Musisz zwracac również uwage na termin koszenia trawy. To ma bardzo duży wpływ na wydajnośc.

Edytowany przez majs, 08 maj 2011 - 21:59.

#353 Share Piotrix

Piotrix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 maj 2011 - 18:55

Żywienie bydła mlecznego

grzegorz132 kiepskiej jakości siano? Warto się zastanowić czy nie lepiej było by podać słomę tyle, ze dobrej jakości

racja :blush:

#354 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 06 czerwiec 2011 - 19:32

Żywienie bydła mlecznego

bercikoo,
Jeśli chcesz zwiększyć wydajnośc stada musisz pomyśleć najpier o bardzo dobrym materiale genetycznym.
Jeśli nie jestes w stanie w tym roku tego zrobić postaraj się o soję. U krów mlecznych aminokwasem limitującym wykorzystanie białka jest najczęściej metionina i od jej uzupełniania musisz zacząć. Jeśli nie wiesz jak dokładnie zbilansować dawkę pokarmowa dla bydła mlecznego, lepiej jak sięgniesz o pomoc jednej z firm paszowych, które bardzo często oferują swoich zootechników do układanie dawek.
Najlepszą paszą i najtańszą która zwiększa wydajnośc mleka jest dobra trawa.
Myśle, że jeśli dodasz 0.5 kg śruty sojowej i dobry koncentrat (dawniej u mnie dostawały lacto plus) to wydajnośc wzrośnie do kilka litrów od sztuki.

PS.

Musisz zwracac również uwage na termin koszenia trawy. To ma bardzo duży wpływ na wydajnośc.

Kolego zgadzam się z tobą soja napewno pomoże wczśniej zebrana sianokiszonka w dużej zawartośći Energii ok. że trzeba poradzić się fachowcy, jednak wszczymał bym się od dawania rady by zwiększać paszę treściwą jeśli niewidział się tabulogramy i nie wiesz jaki jest stan faktyczny w oboże, taką radą możesz koledze wpędzić krowy w kwaśice ( z dawki wynika że to mało prawdopodobne ale nigdy nie wiadomo jaki jest stan faktyczny).

#355 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 14 czerwiec 2011 - 20:05

Żywienie bydła mlecznego Panowie czy tłuszcz 3,6 i białko 3,0 jest w normie ?
Krowy chodzą na pastwisku w dzień, na noc zostają w oborze. Dostają 10 kg kukurydzy, 5 kg kiszonki z pierwszego pokosu, 1,5 kg śruty 20%, 0,2 kg soji i 0,2 kg rzepaku.

#356 Share luki15146

luki15146

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 13:54

Żywienie bydła mlecznego a co dajecie na wzrost białka?

#357 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 24 czerwiec 2011 - 18:24

Żywienie bydła mlecznego

Panowie czy tłuszcz 3,6 i białko 3,0 jest w normie ?
Krowy chodzą na pastwisku w dzień, na noc zostają w oborze. Dostają 10 kg kukurydzy, 5 kg kiszonki z pierwszego pokosu, 1,5 kg śruty 20%, 0,2 kg soji i 0,2 kg rzepaku.

Raczej nie masz niedobór białka jak i energii jakiś balast też by się przydał bo z tego co podajesz możesz miec niedługo problem z kwasica,więc wrzuć jakieś włókno do dawki.

#358 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 24 czerwiec 2011 - 18:33

Żywienie bydła mlecznego To tylko siano im dawać ?

#359 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 24 czerwiec 2011 - 18:45

Żywienie bydła mlecznego Siano podniesie ci tłuszcz i nie dopuści do kwasicy , zwiększ QQ do 15kg to może i białko troszkę wzrośnie jednak bez zwiększenia pasz białkowych nie masz co liczyć na zbyt duzo. Podaj średnią wydajności od sztuki dziennie , bo pewnie jeszcze drzemie tam jakiś potencjał :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 18:50

Żywienie bydła mlecznego Kukurydze chętnie bum zwiększył ale w tamtym roku strasznie mało nakosiłem :( i już pomału się kończy ;[ Średnio 20 l od krowy dziennie.