Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6311 odpowiedzi na ten temat

#3541 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 07 luty 2014 - 20:50

Żywienie bydła mlecznego Kolego
harytubewardziu

Przy białku na poziomie 3 i mocznika do 150 nie pisz ,że masz zdrowe krowy . One być może nie mają widocznych objawów chorobowych ,ale zdrowe też nie są ,ponieważ mają niedobory w żywieniu.
A kiszonka z kukurydzy ,bynajmniej u mnie jest o wiele gorszej jakości jak rok temu .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 02:01
  •  

#3542 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 07 luty 2014 - 20:52

Żywienie bydła mlecznego Thomas jak ci się spradziała ta czekolada ?

#3543 Share harytubewardziu

harytubewardziu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Niezawodne maszyny rolnicze. Hodowla bydła mlecznego. Nowoczesna uprawa.

Napisany 07 luty 2014 - 21:13

Żywienie bydła mlecznego @cinek7 Chodzi mi o wyższe białko, którego dawno tak niskiego nie miałem. A moje podejście raczej jest dobre bo skąd to mleko się bierze..

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3544 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 07 luty 2014 - 21:25

Żywienie bydła mlecznego Z tąd pewnie że masz krowy po ocieleniu i biorą energię z zapasów które zgromadziły ale to do pewnego momentu

#3545 Share harytubewardziu

harytubewardziu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Niezawodne maszyny rolnicze. Hodowla bydła mlecznego. Nowoczesna uprawa.

Napisany 07 luty 2014 - 21:37

Żywienie bydła mlecznego Nie wiesz o czym mówisz, taka krowa która bierze z siebie usycha na wiór w tydzień i ketoze masz murowaną.

#3546 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 07 luty 2014 - 21:49

Żywienie bydła mlecznego Póki co nie chciałem pchać się w tę czekoladę. Otrzymałem propozycję, aby zadzwonić i dowiedzieć się więcej, ale zrezygnowałem po tym jak napisałeś, że to resztki wszystkiego. Na poprawę pobrania paszy i smakowitości kupiłem melasę. Może kiedyś zastanowię się nad tym, ale nie w tej chwili.

#3547 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 07 luty 2014 - 21:52

Żywienie bydła mlecznego Krowa z zapasów tłuszczu może wyprodukować do 600 kg mleka i jak będzie to stopniowo uwalniać to ketozy nie będzie, także raczej Ty nie wiesz o czym mówisz. W ogóle po co dodajesz posty jak masz podejście by nic nie zmieniać ? Takie zadawanie pasz to droga ku kwasicy a krowy jedzą ''słabo'' jak na taką wydajność.

Edytowany przez lamboEVO100, 07 luty 2014 - 21:52.

#3548 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 07 luty 2014 - 22:07

Żywienie bydła mlecznego Thomas mi przywieźli melasę 3 dni temu po 75gr za kg to dobra chyba cena ?

#3549 Share krzeniek

krzeniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 07 luty 2014 - 22:07

Żywienie bydła mlecznego Na zwiększenie energii w dawce polecam suche ziarno kukurydzy, spokojnie się kupi za 800 zł tona ,najlepiej śrutować samemu na sitach 2 mm, moim zdaniem jest to lepsza metoda niż gliceryna glikol i inne takie płynne dodatki choć całkiem ich nie wycofuje, 2-3 kg śruty kukurydzianej na szt.dziennie, po miesiącu stosowania krowy zwiększyły wydajność polepszyły się ruje i wreszcie zaczęły się zacielać za 1 lub 2 razem , oczywiście śruty białkowe swoja drogą . Parametry mleka białko 3,35 mocznik 250.

#3550 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 07 luty 2014 - 22:10

Żywienie bydła mlecznego Tak, tylko tłuszczy chronionego dasz 0,3kg i efekt będzie podobny a ile mniej treściwej w dawce.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3551 Share cinek7

cinek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, Motoryzacja, Hodowla zwierząt

Napisany 07 luty 2014 - 22:11

Żywienie bydła mlecznego @mammut1
Jaka ilość? Ja w detalu po 1 zl płaciłem, a od lutego chcą 1,20 ;[
...być kimś, będąc jednocześnie sobą...

#3552 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 07 luty 2014 - 22:15

Żywienie bydła mlecznego Ja z sąsiadem po 1baniaku 1000l weszło tam po 1400kg łącznie to 2800kg

Edytowany przez mammut1, 07 luty 2014 - 22:17.

#3553 Share harytubewardziu

harytubewardziu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 07 luty 2014 - 22:23

Żywienie bydła mlecznego Jeśli widzę, że jest mleko i z krowami jest ok to nie chcę za dużo zmieniać. I nie jedzą tak słabo bo za dobrze wyglądają. Zresztą ja jestem tylko amatorem.

#3554 Share DEMONxXx

DEMONxXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 07 luty 2014 - 22:44

Żywienie bydła mlecznego

Tak, tylko tłuszczy chronionego dasz 0,3kg i efekt będzie podobny a ile mniej treściwej w dawce.

Moze ktoś napisać jakie są ceny tłuszczu chronionego? wyjdzie to taniej od ziarna kukurydzy?

#3555 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 08 luty 2014 - 11:50

Żywienie bydła mlecznego kombinujecie jak konie pod górę, poważnie. tłuszcz chroniony jest dodatkiem paszowym a nie paszą! i nie można nim zastąpić sobie jakiejś paszy, np kukurydzy bo to będzie miało negatywny wpływ na fermentację w żwaczu.
jest to dodatek dość drogi, i przede wszystkim dla krów wysokoprodukcyjnych. Stanowi uzupełnienie niedoboru energii we wczesnej fazie laktacji, np. na zaspokojenie dodatku na odbudowę rezerw organizmu, kiedy bardzo często mamy do czynienia z ujemnym bilansem energetycznym, krowa wówczas produkuje duzo mleka i nie jest w stanie pobrać z paszy tyle energii aby zaspokoić swoje potrzeby. Wtedy sięgamy po taki dodatek, ale pod warunkiem że treściwa nie jest w stanie zaspokoić potrzeb organizmu i jej nadmierna ilośc zagrażałaby wystąpieniu kwasicy.
podobnie jest z gliceryną czy glikolem, to są tylko dodatki wspomagające i zapobiegające powstawaniu deficytu energii we wczesnym stadium laktacji. A nie pasza którą mozna sobie zastąpić zboża czy kukurydzę, jak nie którzy tu myslą.
Grunt to dobrze zbilansowana pasza treściwa, dopasowana do objętościowej i w odpowiedniej ilości. Jak jej za mało, to wtedy sięgamy po dodatki.
Nie chcę aby co nie którzy tu mnie źle zrozumieli, ale tak to wygląda z mojej strony.

#3556 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 08 luty 2014 - 12:44

Żywienie bydła mlecznego 7891Firefox Szacun, prosto, konkretnie i mocno na temat. Masz wykształcenie rolnicze, czy wiedze zdobyłaś 'na własną rękę'? ;) Może poleciłabyś jakąś knigę o żywieniu, bo pomimo, że ze mnie 'chwilowy producent mleka amator', to zaczyna mnie drażnić ma niewiedza :)

#3557 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 08 luty 2014 - 13:33

Żywienie bydła mlecznego to co wiem to naprawdę niewiele z tego co jeszcze przede mną, i to co wiedzą inni. Po części sama szukam wiedzy w artykułach, gazetach o bydle, myślę że tak jak wszyscy :) poza tym mam dostęp do książek bardziej fachowych z biblioteki uniwersyteckiej, które nie są wcale tanie w księgarniach, bo sprawdzałam. A to co na studiach zootechnicznych było to śmiech, studia jak studia, aby do przodu, zależy co sie po nich che mieć w głowie i jak się do nich podchodzi. to tyle.

z najbardziej zrozumiałych książek jakie miałam w swoich łapkach to "żywienie bydła mlecznego" Jana Mikołajczaka, jest tam prawie wszystko co dotyczy jałówek hodowlanych i krów mlecznych w różnych stadiach laktacji

#3558 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 08 luty 2014 - 14:18

Żywienie bydła mlecznego Mammut nie przepłaciłeś za melasę, bo mnie skasowali po 0,9 zł za kg. Miałem mieć tańszą, ale dystrybutor zawiódł i poszedłem do innego. Muszę tylko coś sprawdzić i wyjaśnić, bo nie wiedziałem, że na muserze jest skala i zorientowałem się po czasie. Przywieźli mi nieco ponad 920l a na kwicie wagowym było 1324 kg. Litr waży 1,35 kg więc coś tu nie gra bo brakuje ponad 100 kg.

#3559 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 08 luty 2014 - 14:23

Żywienie bydła mlecznego @7891Firefoxg
Gdzie znalazłaś mikołajczyka ja do dzis go szukam :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3560 Share DEMONxXx

DEMONxXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 08 luty 2014 - 16:40

Żywienie bydła mlecznego 7891Firefox

Dzięki za konkretną odpowiedź czyli tak jak pisałem śruta z ziarna kukurydzy będzie nalepszym i najtańszym sposobem zwiększenia energi w dawce pokarmowej? A gliceryna lub tłuszcz może być tylko dodatkiem dla krów którym nie wystarcza energi z dawki na produkowane mleko?