Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6311 odpowiedzi na ten temat

#3521 Share DEMONxXx

DEMONxXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 06 luty 2014 - 10:23

Żywienie bydła mlecznego

przecież krowa sama nie zmniejszy wydajności dopóki może produkować z rezerw tłuszczu a to prowadzi do wychudzenia krowy i ketozy
później taka krowa szybciej się zapasa i robi się błędne koło
moim zdaniem na produkcję 30 litrów mleka twoje krowy powinny dostawać około 6 kg pasz treściwych
a napisz jeszcze jaką masz sianokiszonkę w jakiej fazie zbierana i z jakich łąk bo jak późno zbierana to brakować będzie także białka

Otłuszczona krowa mało energi duza wydajność wiadomo ketoza pewna. Na 30l 6kg tresciwych w jakich proporcjach?
sianokiszonke myślę ze mam dosyć dobrą trawy 3-4 letnie siane, niestety 1 pokos się zestarzał i daję go bykom i jałówkom 2,3,4 pokos koszony dosyc wcześnie zebrany bez deszczu po 3 4 dniach jakościowo napewno jest dobry moze trochę za bardzo wysuszony ale chodzi mi głównie o ketozy więc białko narazie nie ważne poza tym po wycieleniu daje gliceryne i kwasny weglan wtedy problem z ketozą nie istnieje ale musze to robic długi czas i przy wiekszej ilosci wycielonych robi sie to uciazliwe i kosztowne dlatego pytam czym to zastąpić i czy w moim zywieniu nie brakuje energi

Edytowany przez DEMONxXx, 06 luty 2014 - 10:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 21:37
  •  

#3522 Share luq88

luq88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 06 luty 2014 - 13:33

Żywienie bydła mlecznego Witam wszystkich serdecznie, miałbym prośbę do forumowiczów, w pracy dyplomowej chciałbym ująć czynniki, którymi kieruje się konsument- rolnik przy wyborze paszy gotowej bądź koncentratu. Podrawiam

#3523 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 06 luty 2014 - 16:14

Żywienie bydła mlecznego 1.Cena
2.-------
3.-------
4. Jakość (Dopiero tutaj dlatego, ze firmy raczej nie skupiają sie na jej fałszowaniu, i zwykle parametry się zgadzają
5. Współpraca z przedstawicielem
6. Opinie o firmie od innych rolników
7. Dostępność
8. Przyzwyczajenia

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3524 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:54

Żywienie bydła mlecznego Mam pytanie do osób do osób z okolic Wysokiego Mazowieckiego. Jakiego żywieniowca byście polecili? Czy żywieniowcy z federacji są ok? Na oko wyniki nie są najgorsze, ale chciałbym aby zerknął na to wszystko ktoś z doświadczeniem, bo zauważyłem, że niektóre firmy zatrudniają handlowców co mają gadane, a nie żywieniowców. Gdyby ktoś znał zaufanego żywieniowca na tym terenie to byłbym wdzięczny. Może być na PW.

#3525 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 06 luty 2014 - 20:59

Żywienie bydła mlecznego Pełnoporcjówki używasz z jakiejś firmy? Jakby co mam kontakt do żywieniowca z Nutreny, Cargill z regionu Siedlec.

Edytowany przez Pawel20, 06 luty 2014 - 22:05.

#3526 Share DEMONxXx

DEMONxXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 06 luty 2014 - 22:01

Żywienie bydła mlecznego W poprzednich postach wszystko napisałem ;)

Edytowany przez DEMONxXx, 06 luty 2014 - 22:02.

#3527 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 06 luty 2014 - 22:21

Żywienie bydła mlecznego

Mam pytanie do osób do osób z okolic Wysokiego Mazowieckiego. Jakiego żywieniowca byście polecili? Czy żywieniowcy z federacji są ok? Na oko wyniki nie są najgorsze, ale chciałbym aby zerknął na to wszystko ktoś z doświadczeniem, bo zauważyłem, że niektóre firmy zatrudniają handlowców co mają gadane, a nie żywieniowców. Gdyby ktoś znał zaufanego żywieniowca na tym terenie to byłbym wdzięczny. Może być na PW.

zobacz na stronie Federacji
http://www.pfhb.pl/?...zywieniowcy.htm cennik i kontakt do różnych żywieniowców http://www.pfhb.pl/?..._zywieniowi.htm

#3528 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 06 luty 2014 - 22:24

Żywienie bydła mlecznego Glicerynę możesz zastąpić sypkim glikolem. Taniej raczej nie będzie, ale roboty mniej bo wystarczy posypać. Nie rozumiem co ma kwaśny węglan do ketozy? Glicerynę czy glikol możesz próbować zastąpić czekoladą paszową. Wartość ok 23 MJ za 1200 zł tona. W jaki sposób przygotowujesz krowy do laktacji w końcowej fazie zasuszenia? Wprowadzasz stopniowo kukurydzę i pasze treściwe na 3 tyg przed porodem?

#3529 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 06 luty 2014 - 22:24

Żywienie bydła mlecznego Do stada mojej siostry przyjeżdżał Jakubowski, jest ok. Myślę że reszta też jest ok, choć sama nigdy nie miałam okazji porozmawiać z którąkolwiek z wymienionych osób z listy..... całe szczęście, i oby tak pozostało

#3530 Share DEMONxXx

DEMONxXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 06 luty 2014 - 22:39

Żywienie bydła mlecznego

Glicerynę możesz zastąpić sypkim glikolem. Taniej raczej nie będzie, ale roboty mniej bo wystarczy posypać. Nie rozumiem co ma kwaśny węglan do ketozy? Glicerynę czy glikol możesz próbować zastąpić czekoladą paszową. Wartość ok 23 MJ za 1200 zł tona. W jaki sposób przygotowujesz krowy do laktacji w końcowej fazie zasuszenia? Wprowadzasz stopniowo kukurydzę i pasze treściwe na 3 tyg przed porodem?

Przy dawkach 300-400ml gliceryny przy dłuższym stosowaniu powoduje to kwasice dlatego podaje kwaśny weglan. A jak by to wyszlo cenowo jezeli gliceryne zastąpił bym ziarnem kukurydzy? za glicerynę płacę 130zł za 25 kg ziarno mogę mieć za 800zł/t. A krowom stopniowo wprowadzam kukurydzę i sianokiszonkę na 2 tygodnie przed wycieleniem treściwe tez 2 to za mało? I jak to z tym jest krowa ma dostawać w ostatnim tygodniu przed wycieleniem prawie to samo i tyle samo co po wycieleniu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3531 Share cinek7

cinek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, Motoryzacja, Hodowla zwierząt

Napisany 06 luty 2014 - 22:44

Żywienie bydła mlecznego @DEMONxXx:
A tłuszcz chroniony?
...być kimś, będąc jednocześnie sobą...

#3532 Share DEMONxXx

DEMONxXx

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 06 luty 2014 - 22:52

Żywienie bydła mlecznego Gdzie kupić? Jaka cena?

#3533 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 06 luty 2014 - 23:00

Żywienie bydła mlecznego 7891Firefox dzięki za odzew. Z kontaktem do nich to sobie poradzę :) Bardziej wolałbym właśnie coś na zasadzie polecenia jakiegoś 'osobnika' ;)

#3534 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 06 luty 2014 - 23:54

Żywienie bydła mlecznego aj to nie dopomogę Ci w tym, kol.@Pawel20 pisze że ma namiary, może warto by tam kogo poszukać.
Ja to z tymi "żywieniowcami" z firm paszowych to na bakier jestem, bo tak jak piszesz, przyjadą, gadają jak nakręceni, a przeważnie wtedy zadaję kilka pytań i już wiem czy warto kontynuować rozmowę czy nie.

#3535 Share harytubewardziu

harytubewardziu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Niezawodne maszyny rolnicze. Hodowla bydła mlecznego. Nowoczesna uprawa.

Napisany 07 luty 2014 - 13:27

Żywienie bydła mlecznego Witam. U mnie do 100 dni krowy dostają max 7kg treściwej w zależności od ilości mleka( 1,5kg rzepak, 1 kg soji, 1 kg śr. kuku, a reszta to zboże i witaminy, bufor, kreda) Objętościowo: rano na pozostałości idzie treściwa, potem siano ok 2-3kg na łeb, następnie ok 10-12kg sianokiszonki(całkiem dobra jakość) po południu kiszonka z qq do 25kg. a po udoju treściwa. I z tego mam w zależności od krówki do 40l/dzień. Nie chce więcej mleka tylko zastanawiają mnie parametry: średni mocznik 100-150, tł 4.00 bi. 3.00 a nawet poniżej. Skoro krowa daje dużo mleka to i mocznik powinien być wysoki czyż nie??

Edytowany przez harytubewardziu, 07 luty 2014 - 15:13.

#3536 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 07 luty 2014 - 16:14

Żywienie bydła mlecznego niestety nie, to nie ilość mleka decyduje o jego poziomie a zawartość łatwostrawnego białka w dawce oraz poziom łatwostrawnej energii. To co się dzieje z paszą w żwaczu decyduje o poziomie mocznika w mleku.
tą treściwą dostają raz na dobę na wieczór?

#3537 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 07 luty 2014 - 16:27

Żywienie bydła mlecznego 1 Treściwą jak krowa najedzona a nie zaczynasz dzień od śruty. Po drugie podziel tą kukurydzę na dwa odpasy rano i wieczór., tzn ja to widzę tak; siano, kuku, śruta i sianokiszonka a na wieczór tak samo. Z parametrów na moje oko to brakuje zarówno białka jak energii.

#3538 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 07 luty 2014 - 17:27

Żywienie bydła mlecznego Dokładnie tak ,ponieważ białko na poziomie 3 ,przy moczniku poniżej 150 wskazuje na brak białka i energii w dawce . Zawartość mocznika w mleku poniżej 180 mg/l informuje ,że w dawce jest za mało białka ulegającego rozkładowi w żwaczu .
Zgadzam się także z kolegą wyżej jeśli chodzi o kolejność zadawania pasz, która ma ogromny wpływ na zdrowotność i wydajność krów .

#3539 Share harytubewardziu

harytubewardziu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Niezawodne maszyny rolnicze. Hodowla bydła mlecznego. Nowoczesna uprawa.

Napisany 07 luty 2014 - 20:28

Żywienie bydła mlecznego 7891Firefox Jasne,że na 2 odpasy idzie. Nie pamietam teraz gdzie to przeczytałem,ale to ilość mleka też określa mocznik...
@lamboevo jak zadam na wieczór towaru to mają robotę do rana i jak posypie to śrutą to i reszte zjedzą,może i nie jest to dobre o czym wiem, ale wygodne. A qq nie zadam 2x bo nie bedę błota urabiał ładowarką. Dla mnie nijak się mają te parametry do tego co dostają krowy, w zeszłym roku bez śruty qq miałem większy tłuszcz i białko( chyba,że kiszonka ma mało energii) A co do zdrowotności nie mam problemów i wydajność też mnie zadowala.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3540 Share cinek7

cinek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, Motoryzacja, Hodowla zwierząt

Napisany 07 luty 2014 - 20:40

Żywienie bydła mlecznego @harytubewardziu
Skoro jesteś zadowolony z wydajności i zdrowotności stada to w czym rzecz?
Swoją drogą gratuluję i jednego i drugiego przy takim podejściu do żywienia krów...
@DEMONxXx
Musisz zorientować się w firmie w której zaopatrujesz się w dodatki paszowe, większość firm posiada w swojej ofercie tłuszcz chroniony.
...być kimś, będąc jednocześnie sobą...