Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6343 odpowiedzi na ten temat

#3481 Share lukza86

lukza86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 17:42

Żywienie bydła mlecznego a stosował ktoś bufor lidermix z turow nutrition? jak on wypada na tle innych buforów jestem mało doświadczony opieram sie tylko na tym co oni mi każą dawać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 23:35
  •  

#3482 Share Arkadi

Arkadi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo:)

Napisany 29 styczeń 2014 - 18:10

Żywienie bydła mlecznego stosowałem go, rewelacji nie było. Stosuję teraz z de heus http://naszapasza.pl/ulotki/activ.pdf

#3483 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 10:39

Żywienie bydła mlecznego brakuje mi trochę energii w dawce... czy jeśli dorzucę po 1kg przenżyta na sztukę to dostarczy więcej energii niż białka?
bo mój znajomy upiera się że przenżyto to pasza białkowa

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3484 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 30 styczeń 2014 - 11:16

Żywienie bydła mlecznego pszenżyto to nie jest pasza białkowa tylko energetyczna :D choć też zawiera w sobie nieco białka bo jakieś 13% b.o. w kg s.m.
@akernolat niezły ten Twój znajomy ;) :P

#3485 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 605 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 12:03

Żywienie bydła mlecznego no wiesz, u mnie niektórzy uważają że kukurydza sianokiszonka i troche zboża jako białka i krowy mleko dają:)

#3486 Share Kapsel_TS

Kapsel_TS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 17:16

Żywienie bydła mlecznego

stosowałem go, rewelacji nie było. Stosuję teraz z de heus http://naszapasza.pl/ulotki/activ.pdf

A co możesz powiedzieć o activie?jest efekt?

#3487 Share Arkadi

Arkadi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo:)

Napisany 30 styczeń 2014 - 17:56

Żywienie bydła mlecznego moim zdaniem bardziej się opłaca bo ma lepszy skład i do tego w cenie znacznej różnicy nie ma ( chyba 10 zł droższy activ). zawiera żywe kultury drożdży, po których nie widać niestrawionych połówek ziaren qq.

#3488 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 30 styczeń 2014 - 18:03

Żywienie bydła mlecznego akernolat

Ja bym nie dawał pszenżyta krowom bo to nie jest dobre jedynie dla świń .Co do energii to kukurydza jak chcesz zwiększyć a białko to bele sianokiszonki.Może mleko i dają ,sami dajemy to co mówisz sianokiszonka i kukurydza ale teraz zaczeliśmy dawać na krowy co mają sie cielić soje rzepak i witaminy to będziemy mieć porównanie czy warto ;) a myślę że efekty będą

#3489 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 20:55

Żywienie bydła mlecznego w nieduzych ilosciach przenzyto czy zyto niezaszkodzi a parametry zboza to temat rzeka bo jest pszenica 12-13bialka a jest 16-17 i pszenzyto podejrzewam ze tez przy odpowiedniej technologi mogloby miec wiecej bialka aczkolwiek nigdy nie sialem ale kupne badalem to miala 12 bialka
a jesli chodzi o ten bufor de heusa to lepszy jest Bestermine Synchro z alg morskich

#3490 Share Dawid1112

Dawid1112

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 21:24

Żywienie bydła mlecznego Zamiezam kupic kilka sztuk jałówek rasy hf .Po przeczytaniu wielu tematów wiele sie nie dowiedziałem , dowiedziałem sie ze nalezy je karmic inaczej niz inne rasy a przez złe karmienie mozemy je tylko zniszczyc .
I dlatego postanowiłem załozyc nowy temet zeby dowiedziec sie cos dokładnego o zywieniu tych krów , poniewaz niechcem ich zmarnowac.
Mam nadzieje ze mi pomozecie .
PS:Nie pytajcie sie jakiego rodzaju pasze mam a jakiej nie bo tej której nie mam juz jutro moge miec :)
WIELKIE DZIEKI ZA POMOC

Połączone

Edytowany przez razor275, 31 styczeń 2014 - 09:12.
Dublowanie tematu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3491 Share jarooo3013

jarooo3013

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 01:29

Żywienie bydła mlecznego Kolego o te mucki to bedziesz musial bardziej dbac niz o swoja kobiete ^^ oczywiscie to tylko przenosnia,ale fakty sa jednak faktami. Witaminki,dobre koncentraty,kiszonka z kuku,sianokicha i dobrej jakosci siano to podstawa,a jak beda mialy ruch to juz polowa sukcesu. Sa to wydajne fabryki mleka ale delikatne i szybka eksploatacja ich. Do tego kulawizny choroby stawow, problemy poporodowe itd.ale cos za cos. my odeszlismy na rasy miesno-mleczne nie dadza po te 40l ale 25-30na dzien wyciagna. Ale mniej problemow zdrowotnych lepsze zacielenia wycielenai i lepiej sprzedac. A co do zywienia to chlopaki z tego co pamietam to tam dobrze opisywali co i jak. Ale to kazdy ma swoja taktyke i ty wlasna bedziesz musial opracowac. I krowa pyskiem sie doi. Pamietaj. Ale jak cie stac na zakup paszy to i zywieniowca sobie zatrudnij. Ale luzna lyda az takspecjalnego menu nie trzeba im ukladac,wiec bez pani Gesler sie obejdziesz :P A po ile ten towar bedziesz mial? A jesli to twoj pierwszy start w ten biznes to daj se siana kup se chawire na rogatkach miasta podejmij prace i jeszcze dobra wodke postawisz :D Koledzy zlinczuja mnie ze ci odradzam,ale ja nic nie mowilem :ph34r: PZDR.

#3492 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 09:34

Żywienie bydła mlecznego

Zamiezam kupic kilka sztuk jałówek rasy hf .Po przeczytaniu wielu tematów wiele sie nie dowiedziałem , dowiedziałem sie ze nalezy je karmic inaczej niz inne rasy a przez złe karmienie mozemy je tylko zniszczyc .
I dlatego postanowiłem załozyc nowy temet zeby dowiedziec sie cos dokładnego o zywieniu tych krów , poniewaz niechcem ich zmarnowac.
Mam nadzieje ze mi pomozecie .
PS:Nie pytajcie sie jakiego rodzaju pasze mam a jakiej nie bo tej której nie mam juz jutro moge miec :)
WIELKIE DZIEKI ZA POMOC

Połączone

To załatw i mi tak z 50t kiszonki z kukurydzy... Żywienie jałówek to jeszcze nie taki problem, ale do wejścia w laktacje trzeba je przygotować.

#3493 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 21:12

Żywienie bydła mlecznego Czy takie żywienie może doprowadzić do zasadowicy rano dostają sianokiszonkę, ok 12.30 3kg śruty(40%owies,10% pszenżyta 10% kukurydzy, 10% śruty rzepakowej 15% DDGS kukurydziany 10% otręby pszenne i pozostałe 5% witaminy,kwaśny węglan i kreda) + dodatkowo z ręki 0,2 kg soi i 0,4 śruty rzepakowej i znów sianokiszonka i wieczorem 3kg śruty + 2kg wysłodków toffi gold i na noc sianokiszonka i słoma pszenna.

#3494 Share Romek120

Romek120

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 31 styczeń 2014 - 23:37

Żywienie bydła mlecznego czesc wszystkim, mam pytanie, od kiedy zaczynacie dawać jałówkom kwaśny węglan, krede, drożdże i bufor??

nie tylko o jałówki mi chodzi, ogolnie o chów od cieląt do krów wysokowydajnych.

#3495 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 01 luty 2014 - 00:15

Żywienie bydła mlecznego u mnie bufory/węglany dostają tylko mućki które pobierają sporą ilość treściwej, czyli dojne. A reszta czyli drożdże i witaminy dostają wszystkie sztuki (małe też) względem wieku. Kredy nie stosuję bo woza pasz. nie mam.

#3496 Share Jaca19855

Jaca19855

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 01 luty 2014 - 00:32

Żywienie bydła mlecznego Ja mieszam krede z pasza... tak mi w LNB kazali robić

#3497 Share emattti

emattti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 02 luty 2014 - 17:20

Żywienie bydła mlecznego pewnie zaraz wyskoczycie do mnie ze nie podalem Wam co dokladnie daje krowom, mam tylko pytanie ostatnio bialko mam srednio na poziomie 3,50 a tluszcz niecale 4. Brakuje bialka w dawce czy energi ? czy to od tego nie zalezy ?

#3498 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 02 luty 2014 - 17:23

Żywienie bydła mlecznego A jaki masz mocznik w mleku ,ponieważ on bardziej obrazuje czego w dawce brak ,czy białka czy energii ?

#3499 Share emattti

emattti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 02 luty 2014 - 17:27

Żywienie bydła mlecznego @Meg5 mocznika nie znam.. Nie jestem pod kontrola

Edytowany przez emattti, 02 luty 2014 - 17:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3500 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 02 luty 2014 - 17:41

Żywienie bydła mlecznego Każdy pyta czego mu brakuje, a nie chce powiedzieć wszystkich danych, dla mnie oprócz parametrów mleka, mocznika to główną rzeczą jest ilość produkowanego mleka na dzień, średnio na 1 krowę.