Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6375 odpowiedzi na ten temat

#3001 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 08:08

Żywienie bydła mlecznego Dostają kiszonkę z traw, dobrze przesuszoną i wyrośniętą 1 bele na 28 sztuk dziennie, nie wiem ile to kilogramów, kiszonkę z kukurydzy pewnie ze 20kg, do tego drożdże 50g, witaminy i minerały, kwaśny węglan 50g i treściwa w zależności od wydajności max 3,5 kg pełnoporcjówki i 1,5 kg śruty rzepakowej .

Dostają kiszonkę z traw, dobrze przesuszoną i wyrośniętą 1 bele na 28 sztuk dziennie, nie wiem ile to kilogramów, kiszonkę z kukurydzy pewnie ze 20kg, do tego drożdże 50g, witaminy i minerały, kwaśny węglan 50g i treściwa w zależności od wydajności max 3,5 kg pełnoporcjówki i 1,5 kg śruty rzepakowej. Faktycznie może za mało kwaśnego węglanu, dają jakiś najtańszy bo soda to soda i nie przywiązuje do tego większej wagi. Innych objawów nie zauważyłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 12:58
  •  

#3002 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 08:59

Żywienie bydła mlecznego Soda to soda, ale z tego co wet. mówił zbyt duża dawka niszczy florę żwacza. Poza tym, że soda działa szybko to jednak krótko i masz skoki pH w żwaczu a to nie jest zbyt korzystne. Przy tej ilości kukurydzy i treściwych powinieneś jednak zastosować lepsze buforowanie. Rozejrzyj się za lepszym buforem niż soda. Jeśli się doszukiwać tu jakiejś choroby metabolicznej to tylko kwasicy, ale chyba daleko im od niej. U mnie też, gdy z niewiedzy zakwaszałem krowy w kale zaczęła pojawiać się sieczka z kukurydzy a ziarniaki to standard.
Jak krowy jedzą śrutę rzepakową? Nie omijają, smakuje im? Co do bezpiecznej dawki to wydaje mi się, że póki będziesz trzymał mocznik w granicach max 250 to nie powinno wpłynąć na rozród. Wyższa zawartość to wiadomo, że skutkuje wytwarzaniem nadmiernej ilości amoniaku, itd.
Wiesz co powinniśmy złożyć chyba jakąś petycję, aby Mlekovita zaczęła w końcu badać zawartość mocznika chociażby dla chętnych. W końcu i tak co odbiór pobierają na tłuszcz i białko. Szkoda tylko, że w mojej okolicy wszyscy mają to raczej głęboko i nie zainteresuje to ich. Niektórzy nawet pewnie nie wiedzą co mówi nam ten parametr.

#3003 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 09:21

Żywienie bydła mlecznego

Ile kosztują te drożdże sano?

ok 130 zł nie pamietam dokładnie Dodany obrazek
Marcin

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3004 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 09:55

Żywienie bydła mlecznego W tym roku jakoś mi lepiej jedzą tą rzepakową, ale to też zależy od krowy stare to w ogóle trzeba wymieszać z kukurydzą żeby zjadły a mam takie trzy pierwiastki co wycieliły się w październiku to zjedzą w mgnieniu oka jak pełnoporcjową, widać im smakuje.
No właśnie mocznik. Przydałoby się żeby badali.

#3005 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co jeździ

Napisany 03 grudzień 2013 - 10:12

Żywienie bydła mlecznego Thomas nie 200g tylko 100g na sztukę w zupełności wystarcza. Krowy się nie podkwaszają, biegunek nie ma a w kale nie znajdziesz ziarniaka qq, w dodatku wciągną więcej tmr-u, po farmpaku i dolcelu bylo gorzej. Moim krowom pasuje

#3006 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 10:44

Żywienie bydła mlecznego

komodo Stosowałeś kiedyś te drożdże z josery na swoim stadzie? Jak to wyglądało na stadzie po ich zastosowaniu? Mnie josera wyjdzie taniej nawet po zastosowaniu większej ilości niż Farmpaka i efekt mam lepszy wiem bo stosowałem i to i to. Ile kosztują te drożdże sano?

Ja stowalem nie tylko drozdze z josery ale tez i Lacto plus i Miramin w zaleznosci od krow i wydajnosci takze do tych drozdzy zawartych w premiksie dochodzily defakto kolejne drozdze w premiksie bo trudno nazwac Pasen pilot drozdzami ja sie sklaniam ku nazwie premiks z podwyzszonym udzialem drozdzy a w praktycznie wszystkich zywych drozdzach innych firm masz tylko szczep drozdzy plus nosnik i to wszystko ewantualnie kredy troche .
Po przejsciu na farmpak roznica najwieksza byla na parametrach mleka zwlaszcza tluszcz poszedl do gore a to pewnie za sprawa lepszego wykorzystania wlokna i pozniej jeszcze z Top mleka stosowalem praktycznie zadnej roznicy nie bylo tylko inny nosnik ale w mleku nieodczulem nic ani w pobieraniu a teraz juz od wiosny przeszedlem na sano i jestem zadowolony z pobierania i to bardzo a srednia z dotychczasowych probnych udojow okolo 32kg przy bialko 3.6 i tluszczu tu mam problem bo byl 4.6 a ostatnio strasznie spadl ale to chyba tylko dlatego ze udoj byl na drugi dzien jak krowy stanely na oborze ale wyniki z mleczarni pozniejsze pokazaly ze wraca do normy bo napewno w mleczarni nie ma wiekszego niz z oceny :) i z premiksow tez josery juz odeszlem zobaczymy jaki bedzie efekt bo w sumie jest tam duzo rzeczy tylko te koncentracje to sa takie powiedzmy srednie i ja je stosowalem dlatego ze chetnie krowy pobieraly z reki a teraz jak mieszam w paszy to juz nie ma takiego znaczenia bo zjedza kazde

#3007 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 16:07

Żywienie bydła mlecznego Ja pisałem tylko o sugerowanej przez producenta dawce i wg niej powinno liczyć się koszt drożdży, żeby mieć jako takie porównanie. Później od Ciebie zależy ile ich zastosujesz.

#3008 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 20:00

Żywienie bydła mlecznego Thomas ale producent podaje:

-100g/szt/dzień w pierwszych 100 dniach laktacji
-do 200g/szt/dzień przy wysokim zagrożeniu kwasicą oraz zaburzeniach trawiennych

Ja stosuję 100g i jest w porządku mogę powiedzieć szczerze, że jestem zadowolony z efektu. No ale zakończmy już ten temat. Co sądzicie o takich produktach jak ten?
http://www.ekoplon.p...ement-b-karoten
Ciekawe czy by pomogło trochę na ciche ruje

#3009 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 grudzień 2013 - 21:36

Żywienie bydła mlecznego ...

Edytowany przez Profil usunięty, 13 kwiecień 2014 - 12:23.

#3010 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 21:54

Żywienie bydła mlecznego http://naszapasza.pl.../bestermine.pdf do paszy idzie bestermine somi a z reki bestermine Karoten tylko wedlug ulotki ma 250 karotenu a teraz ma 400

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3011 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 grudzień 2013 - 17:15

Żywienie bydła mlecznego ...

Edytowany przez Profil usunięty, 13 kwiecień 2014 - 12:25.

#3012 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 17:57

Żywienie bydła mlecznego mateusz@, powinien się sprawdzić ten preparat, generalnie na ciche ruje zaleca się beta karoten, dobrze jak jeszcze w premiksach, które oprócz niego się daje jest sporo wit A i selenu. Ciche ruje też mogą być następstwem braku drożdży w dawce
Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

#3013 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 04 grudzień 2013 - 18:04

Żywienie bydła mlecznego ciche ruje nastepstwem braku drozdzy??? :blink: :blink: :blink: A skąd takie teorie??? :lol: :lol: :lol:

#3014 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 18:48

Żywienie bydła mlecznego tak kiedyś słyszałem od jednego weterynarza, widać kiepski fachowiec;) cofam drożdże:D ale wit A, E i selen łącznie z beta karotenem na pewno pomagają w cichych rujach;)
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

#3015 Share Mateusz16

Mateusz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 19:42

Żywienie bydła mlecznego Kiedyś dawałem premiksy z polmasu i blatiny z beta karotenem i witaminą A i E ale nie widziałem efektów. Dzwoniłem w sprawie tego beta karotenu to powiedzieli mi, że na razie go nie produkują

#3016 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3193 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 22:27

Żywienie bydła mlecznego Ja stosuję to i widać różnicę. http://www.mikita.co...id=20&doc_id=60 Może ruje nie są nadzwyczaj widoczne, ale z tego co zauważyłem to faktycznie pomaga. Byłem sceptycznie nastawiony do syntetycznych karotenów. Efekty widać po 1-2 tygodniach zależnie kiedy była ostatnia ruja. Na ciche ruje niezastąpiona jest podobno marchew.

#3017 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 04 grudzień 2013 - 22:30

Żywienie bydła mlecznego Może trochę nie w temacie ale ... Poprawia to skuteczność inseminacji ?

#3018 Share a8185

a8185

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Hodowla bydła

Napisany 04 grudzień 2013 - 23:34

Żywienie bydła mlecznego @Thomas2135 tez słyszałem ze marchew jest swietna, a ile za pudełko tego cuda i gdzie je kupiłeś ;)

#3019 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 09:08

Żywienie bydła mlecznego Teoretycznie takie preparaty mają około 20 krotnie większą zawartość beta karotenu niż marchew więc powinny być skuteczne
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3020 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 09:16

Żywienie bydła mlecznego Koledzy tu o żywieniu i dietetyce dla krów. Dyskusja z wysokiej półki...
Jestem laikiem, chociaż krowy w moim gospodarstwie były od zawsze. Nie dla kasy, zarobku. Dla siebie, bo bardzo lubię mleko i przetwory. I bez tego nie da się żyć.
Skarmiam siano i sianokiszonkę. Podsypuję nieco śruty owsianej, woda źródlana... Wszystko fajnie. Zaskakuje mnie jednak taka rzecz - na pościółkę używam słomy owsianej. I... krowy zostawiają kiszonkę, siano... i wyjadają tę słomę tyle ile są w stanie dosięgnąć. Może nie byłoby to dziwne gdyby kiszonka i siano były marne. Ale były zebrane bez kropli deszczu, czyste i pachną.
Dodam - nie stosuję żadnych nawozów w gospodarstwie, a i owies nie był opryskiwany. (słoma czysta - bez chwastów).
Pytam - o co może chodzić, i co może być przyczyną - no bo jeśli krowy napchają się słomą, to i mleko urwą.