Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6311 odpowiedzi na ten temat

#2961 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 26 listopad 2013 - 22:01

Żywienie bydła mlecznego Po ile płaciłeś za worek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 22:05
  •  

#2962 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 22:10

Żywienie bydła mlecznego http://fpr.com.pl/gallery/image_page.php?album_id=116&image_id=11731 co to jest ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#2963 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 22:13

Żywienie bydła mlecznego Ja stosuje droższe z JBS 5/10 dawkowanie 1g na 1kg pobranej suchej masy, czyli poniżej 30 g

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak zakiszać zielonki? zobacz »

•  

#2964 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 22:23

Żywienie bydła mlecznego Kupiłem pełnoporcjówkę i zaproponowali mi w dobrej cenie drożdże mniej niż 60zł wyprubuję to powiem pachną jakimiś ziołami puzniej jak zalałem je wodą było czuć drożdzami z dolfosu miałem worek to zrobiłem prubę i przez 1, 5dnia fermentowały wkońcu oddałem krowie

#2965 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 22:43

Żywienie bydła mlecznego @mammut te Levucell to nazwa szczepu drożdży czy jakoś tak a produkt to dokładniej Farmpak SC. Było o tym niejednokrotnie w tym tym temacie, mniej więcej 10 msc temu. Z notacją właśnie jest tak, żeby nie pisać kilkudziesięciu zer zapisuje się to w notacji. Logicznie im wyższa liczba w potędze tym większa zawartość. Ja nie napisałem, że Dolfosu są lepsze, tylko, że je stosuję i lepiej jest kupić czysty bufor i dorzucić drożdży niż kupować mieszankę buforu z drożdżami. Co do DOlfosu to są jak już pisałem ostatnio, Dolcell zawierający żywe kultury drożdży oraz Torrovit zawierający drożdże suszone. Ciekawe jest tylko to, że Dolcell zawierający w tytule żywe kultury drożdży w składzie ma napisane żywe suszone kultury drożdży, ale to podyktowane jest sypką formą produktu, bo nie ma żadnego nośnika. W składzie mają tlenek magnezu i glicerol. Ja nikogo do niczego nie namawiam. Po prostu w okolicy ciężko jest kupić lepsze produkty drożdżowe o których pisze @statek, czy kiedyś @7891Firefox. Miałem kiedyś po tym jak krowy straciły apetyt przez zakwaszanie ProVital z Provitimu. Opakowanie nieduże, zawiera metabolity drożdży Sacharomyces i innych pochłaniających toksyny, itp. Dawkowanie dość małe, jutro mogę wam podać, jednak strasznie śmierdzące. krowy nie mogły się przyzwyczaić, jednak zjadały i co zauważyłem zaczęły jeść jakby więcej. Wydawało mi się wtedy, że zadziałały. Później kłopoty z dostępnością, spory wzrost ceny i przerzuciłem się na Dolcella.

#2966 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 27 listopad 2013 - 07:37

Żywienie bydła mlecznego mammut1 moze kluski parowe by wyszły z tych drozdzy

#2967 Share syberol

syberol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 07:45

Żywienie bydła mlecznego @poziomka, Dolcell to bardzo dobre drożdże (10kg-63zł) mają 9x10^11 koncentrację żywych kultur więc sądzę, że to wysoki wskaźnik. Są też na rynku tańsze ale w większości przypadków będzie to mniejsze stężenie np blattin rumen activ (25kg - 110 zł) ma 1,0x10^11 więc jest znaczna różnica aczkolwiek krowy też bardzo chętnie je pobierają (wystarczy, że przejdę obok palety z tymi drożdżami a czuć je na 5 metrów;) )

@atomik, mi się wydaje, że na tym zdjęciu to jest jakiś bolus witaminowy. To takie witaminy w formie takiej właśnie kapsułki, które się uwalniają przez około 3 miesiące.
Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

#2968 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 12:03

Żywienie bydła mlecznego Co sądzicie o takich wynikach kiszonki z kukurydzy, raczej miszmasz odmian ale najwięcej Vitrasa i F58

Załączone miniaturki

• Scan0001.jpg

Edytowany przez Pawel20, 27 listopad 2013 - 12:08.

#2969 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 27 listopad 2013 - 12:18

Żywienie bydła mlecznego Wczoraj wezwałem weterynarza, gdyż dwie pierwiastki nie mają objawów ruji.
Lekarz stwierdził za wysoki poziom mocznika.
wyniki ostatnich trzech prób:
Pierwsza:
-120dni po porodzie
-mocz: 213, 266, 280
-stosunek tł/bi: 1,3 1,28 1,32

Druga:
-110dni po porodzie
-mocz: 203 317 297
-stosunek tł/bi: 1,28 1,4 1,38

Trzecią pierwiastkę badał na cielność, 3 m'ce po kryciu i nic nie wyczuł
mocznik do 220 stosunek tł/bi na poziomie 1,3

Wszystkim trzem podał hormony w formie zastrzyku na ruje drugie zastrzyki bedą za tydzień
Stwierdził za wysoki poziom mocznika i to jest powodem, zlecił obniżyć białko w paszy.
Dziwi mnie jednak, gdyż tutaj na forum jak i w lekturach podawany za prawidłowy mocznik to ok 250- 300
Laktoza jest na poziomie ok 5%
Dodam również że dwie pierwsze jałowice kupiłem z obory wolnostanowiskowej, a ja posiadam na uwięzi.

Pasze jakie stosuje: kiszonka z kukurydzy, sianokiszonka, mieszanka ziarna zbóż, śruty rzepakowej, mieszanka min-wit z Josera i drożdże.
Wszystko podawane dwa razy dziennie, ostatnio na noc słomę jęczmienną.
Czy uważcie,że mocznik może być tego powodem??

#2970 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 18:03

Żywienie bydła mlecznego @Paweł chciałbym mieć takie wyniki, pogratulować.
Jakie nawożenie dajesz ? ile lat max w monokulturze ?
@Pestus poszukaj jakiegoś dodatku z Beta-karotenem. Czy przypadkiem nie żywisz ich zbyt ubogo w stosunku do wydajności ?
Mój ojciec zawsze upierał się, że śruta jęczmienna jest dobra na "odlatowanie" i zawsze sypał krowom po wycieleniu. To chyba z powodu dodatkowej energii. Także może marto dorzucić tym pierwiastkom jakiś bonus.

Edytowany przez lamboEVO100, 27 listopad 2013 - 19:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2971 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 27 listopad 2013 - 18:29

Żywienie bydła mlecznego Witam, korzysta ktoś z Top Yeast z Top Mleko? (drożdże) Jak je oceniacie?

#2972 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 19:16

Żywienie bydła mlecznego mocznik idelany jest, problemem mógł być okres zasuszenia lub duży deficyt energii w pierwszej fazie po wycieleniu
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#2973 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 19:28

Żywienie bydła mlecznego Warto dać więcej śruty rzepakowej przy moczniku 170?

Edytowany przez mammut1, 27 listopad 2013 - 20:02.

#2974 Share m11031993

m11031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , internet . dyskoteki , motoryzacja

Napisany 27 listopad 2013 - 19:34

Żywienie bydła mlecznego Witam czy mógł by mi ktoś pomóc i ułożyć mi dawki paszowe dla krów ponieważ znacznie spada mi wydajność posiadam 21 krów do dyspozycji mam kiszonke sianokiszonke z traw lucerny koniczyny siano dodatki paszowe typu rzepak ,dolfos oraz śruta z zbóż myślałem także o zakupie młóta browarnego ale czy to podniesie mi wydajność jeśli ktoś ma jakis pomysł wyliczyć mi dawki na 1 szt z góry dziękuję wszystkim krowy rasy HF zapomniałem dodać

#2975 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 27 listopad 2013 - 19:43

Żywienie bydła mlecznego zamiast ograniczać białko dorzuć lepiej jakiś tłuszcz chroniony

#2976 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 27 listopad 2013 - 21:02

Żywienie bydła mlecznego

@Paweł chciałbym mieć takie wyniki, pogratulować.
Jakie nawożenie dajesz ? ile lat max w monokulturze ?
@Pestus poszukaj jakiegoś dodatku z Beta-karotenem. Czy przypadkiem nie żywisz ich zbyt ubogo w stosunku do wydajności ?
Mój ojciec zawsze upierał się, że śruta jęczmienna jest dobra na "odlatowanie" i zawsze sypał krowom po wycieleniu. To chyba z powodu dodatkowej energii. Także może marto dorzucić tym pierwiastkom jakiś bonus.

Nawożenie raczej skromne. Na jednej działce qq chyba już 15 raz będzie siana, na innych tez kilkuletnie monokultury. Kukurydza była koszona wcześnie bo około 12 września (FAO 250 do 270)przyschła na naszych lekkich ziemiach, także mogło być lepiej i z jakością i plonem. Co by nie było tak kolorowo, mam tez wyniki starej, zmoczonej sianokiszonki, które nie napawają optymizmem.

#2977 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 27 listopad 2013 - 22:24

Żywienie bydła mlecznego

Wczoraj wezwałem weterynarza, gdyż dwie pierwiastki nie mają objawów ruji.
Lekarz stwierdził za wysoki poziom mocznika.
wyniki ostatnich trzech prób:
Pierwsza:
-120dni po porodzie
-mocz: 213, 266, 280
-stosunek tł/bi: 1,3 1,28 1,32

Druga:
-110dni po porodzie
-mocz: 203 317 297
-stosunek tł/bi: 1,28 1,4 1,38

Trzecią pierwiastkę badał na cielność, 3 m'ce po kryciu i nic nie wyczuł
mocznik do 220 stosunek tł/bi na poziomie 1,3

Wszystkim trzem podał hormony w formie zastrzyku na ruje drugie zastrzyki bedą za tydzień
Stwierdził za wysoki poziom mocznika i to jest powodem, zlecił obniżyć białko w paszy.
Dziwi mnie jednak, gdyż tutaj na forum jak i w lekturach podawany za prawidłowy mocznik to ok 250- 300
Laktoza jest na poziomie ok 5%
Dodam również że dwie pierwsze jałowice kupiłem z obory wolnostanowiskowej, a ja posiadam na uwięzi.

Pasze jakie stosuje: kiszonka z kukurydzy, sianokiszonka, mieszanka ziarna zbóż, śruty rzepakowej, mieszanka min-wit z Josera i drożdże.
Wszystko podawane dwa razy dziennie, ostatnio na noc słomę jęczmienną.
Czy uważcie,że mocznik może być tego powodem??

nie tylko wysoki mocznik wpływa na brak ruji, ale również niedobór B-karotenu i witaminy-A. Ale u ciebie nie jest wysoki, łapie się w normie. Znam gospodarswo w którym dla najwydatniejszych przelicza się podaż właśnie tych witamin według wydajności, gdyż w wydzielanym mleku krowa oddaje sporo tych witamin, i to może byc tez powodem cichych ruji lub ich brakiem.
Nastepnym powodem może być nadmierna utrata masy ciała po porodzie. Jeżeli krowa straci na wadze zbyt mocno, po prostu wyschnie w oczach, to nie prędko się zagrzeje. Tak niestety sie broni jej organizm. Priorytetem jest odbudowa rezerw przy nadmiernej produkcji mleka. Twoje mućki są już po 100 dniach laktacji, więc mają lub miały szczyt w laktacji i jesli nie pokrywasz w pełni ich zapotrzebowania na produkcję mleka to ciąża dodatkowo obciążyłaby organizm, i brak ruji to jeden z objawów obrony przed nadmiernym obciążeniem. Produkcja mleka to dla nich i tak spory wydatek. Przelicz dawkę i to co im dajesz, porównaj z zapotrzebowaniem i będziesz wiedział. A jeszcze prościej to rzuć na nie okiem spokojnie i określ ich obecna kondycję BCS, Jeśli mają słabą kondycję, to juz znasz odpowiedź.

#2978 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 27 listopad 2013 - 23:27

Żywienie bydła mlecznego Jeszcze trzecią rzecz dorzucę- mykotoksyny. Obejrzyj pryzmę i baloty czy nie są spleśniałe i słuchaj Firefox ;)

#2979 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 28 listopad 2013 - 14:56

Żywienie bydła mlecznego W śrucie jest 50% jęczmienia, jeśli chodzi o ubogość paszy, to wątpie, gdyż nie zjechały kondycyjnie po szczycie laktacji, inne sztuki dostają tą samą pasze a oddają więcej mleka i zacielają się, w ostatnich latach zwiększyła się nawet skuteczność krycia w stadzie. W pierwszym miesiącu miały rzeczywiście za mało energii, ale zaraz został uzupełniany gliceryną i nie było żadnych problemów chorobowych. Porody nie były trudne, zaraz dostają pójło, łożyska same odeszły i po kilku dniach glikol do pyska na start. Jeśli chodzi o jakość paszy, to myśle że nie ma zastrzeżeń, ojcec w tym temacie jest bardzo ostrożny. Z resztą belki jak i pryzma z qq jak najbardziej ok. Może ten beta-karoten, i brak ruchu im brakuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2980 Share Jony0913

Jony0913

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Sport piłka nożna kamieniarstwo rolnictwo dobra muzyka nowoczesne maszyny

Napisany 28 listopad 2013 - 20:31

Żywienie bydła mlecznego Panowie jakie witaminy są dobre dla zasuszonych simentale z firmy schaumann jossera lub sano bo do takich firm mam najlepszy dostęp