Polecane posty

GoodFarmer    27

Wymieszałem teraz taką pasze dla krów:

Pszenżyto 29%

Jęczmień 15%

Otręby pszenne 31%

Śr. rzepakowa 25%

Z moich obliczeń wychodzi że ma ok 18% białka.

Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Jakiej jakości masz sianokiszonki, czy są z motylkowymi, bo jeśli są kiepskie, to z miejsca możesz podbić do 22%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

Mam takie pytanie jak różnią się wartości odżywcze 1kg śrutowanego ziarna kukurydzy od śrutowanego łuskanego ziarna kukurydzy. Za zwykłe ktore sam śrutuje płacę 800zł/t a mogę mieć za 850zł/t śrutowane bez łuski (łuska idzie chyba na jakieś chrupki a reszta na paszę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

Wymieszałem teraz taką pasze dla krów:

Pszenżyto 29%

Jęczmień 15%

Otręby pszenne 31%

Śr. rzepakowa 25%

Z moich obliczeń wychodzi że ma ok 18% białka.

Jakieś sugestie?

bedzie 18 bialka i 6,4 mj energii dodaj bufor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

Czy treściwa którą mieszam jest ok przyjmując ze kukurydza i sianokiszonki są dobrej jakości i zadawane w ilości sianokiszonka 20kg kukurydza 20-25kg

na 1 szt/dzień

2kg owies z niewielkim dodatkiem pszenicy i jeczmienia

2kg śrutowane ziarno kuku

0,8 rzepak

0,8 soja

+ witaminy, drożdże i kw. węglan

Nie za dużo energi?

 

Proszę o odp na wcześniejsze pytanie post nr 3656

Edytowano przez DEMONxXx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2213    0

witam. ostatnio spadła mi wydajnośc a krowy dostają kiszonkę z kuku i z trawy i do tego pasza treściwa plus pszenmix. co mogło spowodować spadek ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

Czy treściwa którą mieszam jest ok przyjmując ze kukurydza i sianokiszonki są dobrej jakości i zadawane w ilości sianokiszonka 20kg kukurydza 20-25kg

na 1 szt/dzień

2kg owies z niewielkim dodatkiem pszenicy i jeczmienia

2kg śrutowane ziarno kuku

0,8 rzepak

0,8 soja

+ witaminy, drożdże i kw. węglan

Nie za dużo energi?

 

Proszę o odp na wcześniejsze pytanie post nr 3656

jaka kukurydza ma sucha mase i sianokiszonka oceniasz ja na jaki poziom bialka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

kukurydza sucha późno zbierana sianokiszonka też tyle że koszona młoda trawa i zbierana na 3-4dzień myślę że białka ma dosyć dużo ale dodaje drożdże i kw weglan to strawność powinna być lepsza. Chodzi mi głownie o moją treściwą białka chba ma coś około 18-19% ale energi w porównaniu do gotowej 18b ma chyba o wiele więcej (nie wiem czy dobrze liczę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek120    0

witam, mam do was pytanie, mam słabą sianokiszonke i zastanawiam sie nad dodaniem do niej mocznika paszowego rozpuszczonego z woda. Nie wiem czy jest to dobry pomysl nad poprawieniem jakosci, chce miec wiecej białka w tej sianokiszonece, jest to dobry pomysl wedlug was?? jak tak to w jaki sposob mozna ten mocznik dokladnie wmieszac w ta sianokiszonke???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeśli dajesz jeszcze śrute rzepakową lub soje, a mocznik nie masz za wysoki w mleku to polecam mocznik nawozowy:) ale nie rozpuszczony, tylko po prostu zacznij posypywać paszę nim, zacznij od 30gram a potem stopniow możesz spokojnie zwiększyć do 75:)

 

a ja mam pytanie troche inne:

białko 3,2 tłuszcz 3,7 mocznik 260

co proponujecie zmienić w dawce? dodać energii białka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zdecydowanie energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jolu a powiedz jaką masz całą dawkę to będzie można coś więcej powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

witam a co sadzicie o tej kiszonce z kuku

adf 21

amoniak 0

bialko 7.98

cukier 3.18

kw mlekowy 38

lignina 5.24

... ph 4.6

ndf 38

popio 6.98

skrobia

35.33

strawna masa 65

sucha masa 28.3

sur bialko adicp 1.11

surowe bialko ndicp 2.99

tluszcz 4.53

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

@grzegorz132 skąd masz tak dokładne wyniki analizy? gdzie takie robią? w federacji nie podają np. produktów fermentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Wybiera się może ktoś we wtorek środę do fabryki ekoplonu? I jakieś szkolenie pfhipm? To gdzieś w okolicach Kielc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

witam a co sadzicie o tej kiszonce z kuku

adf 21

amoniak 0

bialko 7.98

cukier 3.18

kw mlekowy 38

lignina 5.24

... ph 4.6

ndf 38

popio 6.98

skrobia

35.33

strawna masa 65

sucha masa 28.3

sur bialko adicp 1.11

surowe bialko ndicp 2.99

tluszcz 4.53

 

ogolnie niska strawna masa i skrobia. Mokra jak diabli. Za wczesnie zbierana,


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

zbierana z rożnych działek na jednych sucha i dojrzała a na innych zielona ale całość w 1 kopcu, na dodatek w bardzo deszczowym momencie

 

z firmy blattin mi robili próbę

Edytowano przez grzegorz132

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

kiszonka z trawy w belach

możesz mieć akurat balotów z późniejszych pokosów i co z tym idzie spada mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

zbierana z rożnych działek na jednych sucha i dojrzała a na innych zielona ale całość w 1 kopcu, na dodatek w bardzo deszczowym momencie

 

z firmy blattin mi robili próbę

 

powiedz mi jeszcze ile kosztuje u nich zrobienie takiej analizy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Jakiej jakości masz sianokiszonki, czy są z motylkowymi, bo jeśli są kiepskie, to z miejsca możesz podbić do 22%

Dostają obecnie lucerne z drugiego pokosu ale po trawie z koniczyną jest więcej mleka.

Sianokiszonki dostają ok 10 kg na sztuke na dzień plus kiszonka z kukurydzy po ok 20 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

witam mam problem z krową .... 1.02 ocielona produkcja 17- 18-19-20 na 1 doj kolo 15.02 miala taka z jendnej strony kiszonke zjada, siano rownież ale tresciwa kolo3-4 kg na raz (ustawiona na 22%) , witaminy nawet drozdze dzis posypane nie chce do wieczora cos tam wmusi ale wolno to jej idzie , juz od tygodnia a to drozdze do pyska a to glikol i za duzej roznicy nie ma ,,,, z jednej strony zakwaszenie pewnie a z drugiej brak energi moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Skoro przypuszczasz że może być to zakwaszenie to czemu nie zbadasz odczynu czy masz racje? Jesli nie masz do tego natury to wezwij lekarza, pobierze soki zołądkowe, a następnie na papierku lakmusowym wynik będziesz miał w 20 sekund. Na kwasice zołądka mozesz we wlasnym zakresie podac krede pastewna, ktora zneutralizuje odczyn i pomoze powrócic do normalnosci 6,5-7 pH

Edytowano przez Brounter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj