Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6346 odpowiedzi na ten temat

#2801 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 21:06

Żywienie bydła mlecznego Zmiany dawki mogą być przyczyną lub pszegrzana jakaś pasza albo może jakiś grąkowiec

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 21:31
  •  

#2802 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 09:22

Żywienie bydła mlecznego

:rolleyes: wiem o co chodzi. sita używane są w rozdrabniaczach bijakowych. Sugeruję jednak gniotownik. Jesli nie o to chodzi to popraw mnie, nie obrażę się napewno ;)

Chodzi o to, że mamy śrutowniki bijakowe i pytamy o sita do nich, więc porada w stylu gniotownik jest lepszy jest lekko nie na temat :) W zasadzie Hoxem wyjaśnił wszystko. Ssąco tłoczący łatwiej jest dostosować do pomieszczenia. Chociaż gdybym miał w planach dłuższą zabawę z krowami wolałbym zainwestować w gniotownik.

#2803 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 09 listopad 2013 - 13:45

Żywienie bydła mlecznego

witam mam problem zdrowotny w stadzie krow hf do sierpnia dostawaly kiszonke z kuku bele kiszonki z traw sruta sojowa zboze jeczmien pszenzyto kreda witaminy frumi josery
lipiec sierpien bylo ok wrzesien niezle na koncu wrzesnia najpierw była zmiana kopca na 2kiszonki z kukurydza ale robione oba z jednego terminu zbioru
nastepnie kilka za slabo owinietych bel sianokiszonki moze z 14 dni takie bele byly zaczely sie zapalenia pojedyncze
na poczatku pazdziernika rozwniez witaminy sie zmienily lacto plus pro spezial i jeszcze jakies inne byly kilka roznych
pod koniec pazdziernika zaczely się wysłodki kilka dni lepiej a po 2 tygodniach (sadze ze za wolno wybierane zle ubite badz okryte zaczely plesniec grzeybiec czy cos koller zmieniaja na troche niebieskawe z wierzchu) sie sypie wiecej zapalen klinicznych a nawet kilka ostrych
teraz od 3 dni dajemy kiszonmke z trawy z lucerka w belach wyslodkow zero witaminy betalac josery ale jakos tej poprawy jeszcze nie widac
dodam ze kiszonka z kuku nie widze zeby sie jakos psuła ..... co sprawdzic co ulepszyc w dawce ??

Zapalenia mozesz mieć od mykotoksyn z pleśni. Daj dodatek pochłaniający mykotoksyny np. toxisorb firmy over.
pozdr.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2804 Share Marcinos512

Marcinos512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Żywienie - bydło mleczne

Napisany 09 listopad 2013 - 16:31

Żywienie bydła mlecznego Toxisorb to bentonit - działanie średnie. Poszukaj Elitoxu.

#2805 Share Gal

Gal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 17:07

Żywienie bydła mlecznego Trochę się dowiedziałem z wcześniejszych postów na temat wysłodków. Ale mam pytanie, otóż zawsze robiłem w śrutowniku (wiadro 20l owsu z jęczmieniem i pszenżytem plus 3kg wysłodków granulowanych. Oczywiście tego kilka porcji żeby na dłużej starczało) dodatkiem jest soja, rzepak i witaminy. W tym roku mam pierwszy raz wysłodki na pryzmie i czy mam odpuścić (bądź zmniejszyć) ilość wysłodków granulowanych w czasie karmienia wysłodkami mokrymi. Mam kiszonkę z qq kiszonkę z trawy, koniczyny i siano. Już czytałem wiele forów był nawet u mnie żywieniowiec ale nic szczególnego nie powiedział, by poprawić wydajność krów wiem, że nie są one dobre genetycznie(dopiero zaczynam to zmieniać bo przejmuje gospodarstwo), może mi coś podpowiecie co zmienić by było lepiej.

#2806 Share BigBull

BigBull

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Handel bydłem

Napisany 09 listopad 2013 - 18:49

Żywienie bydła mlecznego Koledzy jak zwiększyć wydajność u krów mięsnych Simental? Jakie dawki? Jakie polecacie pasze? Jak narazie to mam 13L na dzień

#2807 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 19:37

Żywienie bydła mlecznego

Toxisorb to bentonit - działanie średnie. Poszukaj Elitoxu.

A Mycofix?

#2808 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 21:29

Żywienie bydła mlecznego Macie jeszcze Dolsorb i Mycosan. Tutaj podobno sprawdzi się też tańszy węgiel aktywny.

#2809 Share Marcinos512

Marcinos512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 22:19

Żywienie bydła mlecznego Mycofix jest spoko.

#2810 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 11:26

Żywienie bydła mlecznego Pytanie z innej beczki. Co wpływa poza genetyką że pasza pobierana przez krowy nie przekłada się na produkcję mleka tylko krowy się zatuczają?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2811 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 11:42

Żywienie bydła mlecznego Źle zbilansowana dawka .Zbyt duża dawka paszy w danym okres laktacji .

Edytowany przez Meg5, 10 listopad 2013 - 11:44.

#2812 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 listopad 2013 - 12:51

Żywienie bydła mlecznego

Pytanie z innej beczki. Co wpływa poza genetyką że pasza pobierana przez krowy nie przekłada się na produkcję mleka tylko krowy się zatuczają?

za dużo energii, za mało białka

#2813 Share Hoxem

Hoxem

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 13:18

Żywienie bydła mlecznego jeszcze jedna sprawa bo rozdrobnione jest na siatce oczkowej, macie może sita szczelinowe?
czy na szczelionowych osypka będzie mniej rozdrobniona? jeżeli założyłbym sito nie mniejsze niż 8mm?

#2814 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 10 listopad 2013 - 14:41

Żywienie bydła mlecznego Koledzy, oglądając filmy z zachodnich krajów zauważyłem że na nie których fermach krowy były żywione tylko kiszonką z kukurydzy i słomą i to wszystko wymieszane w paszowozie.
Więc, czy dawka sporej ilości kukurydzy i trochę sianokiszonki i dodatkowo pasza treściwa ma sens?

#2815 Share Marcinos512

Marcinos512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 15:22

Żywienie bydła mlecznego Ma. Z tym, że na kupno gotowca odpowiadającego takim objętościówkom masz małe szanse.

#2816 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 15:44

Żywienie bydła mlecznego Mam pytanie bo nie raz słyszałem że sama koniczyna na kiszonkę źle się zakisza co stosujecie i czy to prawda bo chciałbym posiać w czystym siewie

Edytowany przez mammut1, 10 listopad 2013 - 15:46.

#2817 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 16:29

Żywienie bydła mlecznego Zakisza się kiepsko tak jak inne białkowe, bo w takiej paszy jest mało węglowodanów. Jest o tym sporo w google, więc poszukaj. Dlaczego chcesz siać w czystym siewie?
Co do postu wyżej, to nie wierzę w dawkę dużej ilości kukurydzy, trochę sianokiszonki i jeszcze śruty. W takiej dawce będzie brakować włókna a nawet jeśli będzie to rozdrobniona pasza nie będzie stymulować przeżuwania. Słoma to już coś innego, bo to praktycznie włókno a sama słoma jest twarda, więc lepiej drażni ściany żwacza.

#2818 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 10 listopad 2013 - 17:56

Żywienie bydła mlecznego motylkowe (dziś bobowate ;) ) się słabo zakiszają, żeby polepszyć ten proces koniczyna musi byc dobrze podwiędnięta, czyli podwyższamy zawart. suchej masy :P można użyć zakiszacze, np. przejechać opryskiwaczem po wałkach przed belowaniem, lub zwiezieniem w pryzmę. Jeśli jest dobra kiszonka z koniczyny, to dużo można zaoszczędzić na soji.

A ja chciałam zapytać też czy może ktoś uprawiał u siebie festulorium?

#2819 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 18:45

Żywienie bydła mlecznego Jeśli koniczyna jest za wilgotna to można melasą polać coś to da ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2820 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 10 listopad 2013 - 19:00

Żywienie bydła mlecznego Słyszałem o takich przypadkach i polewanie melasa zdawało egzamin :P