Polecane posty

michal1313    0

150 l wody? Skąd te dane?

 

Z doświadczenia pare lat racowałem w paszówce. To 150 litrów to maksymalna ilość przy krowach wysoko wydajnych w szczcie laktacji które rocznie daję nawet 12tyś litrów a dzienna prodkcja sięga 60 litrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

120 to jeszcze obiło mi się o uszy przy dużym spożyciu suchej masy, stąd pytanie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOANNA698    0

mam pytanie,będe w tym roku siać nowe łąki, czy ktoś by mi doradził jakie trawy najlepiej zasiać? i szukam doradcy z wielkopolski

Edytowano przez JOANNA698

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

jakie ma byc przeznaczenie tych łąk??pastwisko czy łaka kośna??moze planujesz kosic pierwszy pokos a pozniej wypas??

na jakiej glebie masz zamiar siac ta łake??czy sa to TUZ-y i chcesz je rekultywowac czy moze grunty orne.

wazna jest wilgotnosc bo sa gatunki odpowiednie na laki podmokle np kostrzewa trzcinowa lub na okresowo suche np kupkowka.

 

z własnego doswiadzcenia polecam mieszanki firmy BARENBRUG ostatnio stosowałem tez troche tansze mieszanki DSV Country i nie byłem zadowoony z ich jakosci :mellow: juz lepiej plonowala trawa z centrali wymieszana samemu a koszty były ok 40% nizsze.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Witam.

Teściowa ma problem z za małym białkiem w mleku i moje pytanie jak je zwiększyć??

Krowy dostają kiszonkę z kukurydzy, sianokiszonkę, wysłodki, siano, słomę, i paszę robimy sami z jęczmienia i pszenżyta plus śruta rzepakowa i sojowa. Wody mają pod dostatkiem. Co tu brakuje??

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

podaj ilości na sztukę czego ile


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Trudno obliczyć bo wszystko dostają z ręki. Ja mam z narzeczoną wszystko przejąć i już zaczynamy ingerować w to ale od podstaw trzeba zacząć. Mniej więcej 4kg paszy rano i wieczorem, i tu trudno mi powiedzieć ponieważ nigdy nie ważyłem ile na taczkę wchodzi;/ ale na 17szt bydła jest na dzień cały podaje bo nie pamiętam jak jest podawane : 2 taczki wysłodek i 2 trochę większe taczki kukurydzy do tego balik sianokiszonki na tydzień, siana do woli, słomy dostają 4 snopki dziennie na wszystkie.

 

Może prościej gdzie w kuj-pom w pow.grudziądzkim bądź chełmińskim mogę się skontaktować z jakimś żywieniowcem co by dawkę ułożył i ile to kosztuje??

 

 

Poprawka do paszy zamiast śruty rzepakowej makuch dodają

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

podstawowe pytanie :) Małe białko czyli jakie? I czy z oceny, czy wynik z mleczarni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

niektóre firmy paszowe za darmo układają dawki ale jeśli trudno określić bo dostaja z ręki to tym gorzej np . schaumann ma swocih doradców żywieniowych mi układają nie raz


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

to standardowy wynik dla rasy HF i krzyżówek czarno-białych z tą rasą. To nie jest zbyt niskie białko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

to musisz przerzucić się na rasę Jersey:) to prawie niemożliwe, żeby czarno-białe krowy osiągały poziom 3,5% a 3,7% to na pewno niemożliwe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

na gruntach ornych chcę zasiać łąke, z przeznaczeniem na sianokiszonkę

 

proponuje BARENBRUG BG3 z lucerna bedzie fajne bialko na mokre wiosny bedziesz miala ładna trawe a kolejne pokosy bedzie lucerna ładnie plonowac.mozesz posiac z wsiewka jeczmienia na wiosne ale generalnie lepiej jest siac wczesna jesienia w czystym siewie.

siew ok 30 kg/ha cena jakos z 15 zł/kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

a to może przez to ze wlasnie wiecej niz pol to hf teraz i białko wychodzi jak wychodzi bo wcześniej nie mieli hf prawie w ogóle a teraz po wycieleniach w ostatnim miesiącu przybyło ich bo była modernizacja stada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Nie zgodzę się z tym że musi być jersey żeby było takie białko, u mnie jedna krowa ma 50% tej krwi a reszta praktycznie nic, większość ma 3.5 białka, ale fakt że genetyka bardzo wpływa na to, w katalogu buhajów ładnie to widać którzy panowie podnoszą białko :) Ja bym sugerował popatrzeć na mocznik w mleku, to powinno dać obraz na zbilansowanie dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

dzisiaj albo jutro będę znał nowe wyniki mleka to zobaczymy co i jak??

Kolego jeśli chodzi o żywieniowca to skontaktuj się z Żywieniowcem z Josery jest dobry ten co jeździ na tym terenie.

Jeszcze jedno zgadzam się z kolegami że biaółko na poziomie 3.2 jest ok ale niestety nie mam najważniejszych danych jak tłuszcz i mocznik i również rozbite wyniki na poszczególne grupu laktacyjne. Pamiętaj aby krowy były zdrowe to stosunek białka do tłuszcz to 80%-85% (prosto mówiąc tłuszcz musi być większy od białka 0,4%-0,7% oczywiście jest to uproszczenie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszeck    0

Ja ostatnio je stosowałem ale krowy za bardzo nie chciały ich jesc. Teraz podaje krowom min-wit z Nutreny. Zawierają ponadto drożdze i bufor i jestem z nich zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugsik    0

Ja ostatnio je stosowałem ale krowy za bardzo nie chciały ich jesc. Teraz podaje krowom min-wit z Nutreny. Zawierają ponadto drożdze i bufor i jestem z nich zadowolony.

Jakie dokładnie wit. z Nutreny kupujesz i w jakiej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj