Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6375 odpowiedzi na ten temat

#2261 Share Marcinos512

Marcinos512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Żywienie - bydło mleczne

Napisany 20 marzec 2013 - 21:51

Żywienie bydła mlecznego

http://www.vittra.pl/produkty/134.pdf

Jak ktoś ma dobry wzrok i zna się na tym niech powie co warty ten tłuszcz chroniony.

Proponuje ten super fat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 13:45
  •  

#2262 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 12:45

Żywienie bydła mlecznego Mam taki problem że całe stado dużo gorzej pobiera pasze, niezależnie czy po wycieleniu czy przed, niektóre sztuki mają biegunkę. Co mogło im zaszkodzić? Co dać na poprawę apetytu? czy dobrym rozwiązaniem była by ''energia'' w płynie. (jest takie coś u weterynarza do kupienia)

#2263 Share robert765

robert765

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 14:23

Żywienie bydła mlecznego Polecam na poprawę apetytu mieszanke paszową farmawit- VIGOR.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2264 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 14:28

Żywienie bydła mlecznego

Proponuje ten super fat

A czemu ten, jego cena w mojej okolicy to 150zł /25kg. Za równowartość tego tłuszczu można by kupić 150kg kukurydzy, czy można by porównać te pasze pod względem żywieniowym, przyswajalności, wartości energetycznej?
Zainteresowałem się tym bo na dniach jest do ocielenia lekko zapasiona jałówka i dobrze by było gdyby drugiej laktacji doczekała (w przyszłym roku :D).

Edytowany przez Pawel20, 21 marzec 2013 - 15:11.

#2265 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 21 marzec 2013 - 16:34

Żywienie bydła mlecznego

Mam taki problem że całe stado dużo gorzej pobiera pasze, niezależnie czy po wycieleniu czy przed, niektóre sztuki mają biegunkę. Co mogło im zaszkodzić? Co dać na poprawę apetytu? czy dobrym rozwiązaniem była by ''energia'' w płynie. (jest takie coś u weterynarza do kupienia)

Podaj jaki masz tłuszcz, białko i mocznik w mleku. Jaka pasza treściwa i ile kg na sztukę dziennie? Jaka pasza objętościowa?

#2266 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 16:44

Żywienie bydła mlecznego

Podaj jaki masz tłuszcz, białko i mocznik w mleku. Jaka pasza treściwa i ile kg na sztukę dziennie? Jaka pasza objętościowa?

tłuszcz 4,2, białko 3,3, mocznik coś ponad 100, treściwa 50%owies 50%pszenżyto 4-5kg i pełnoporcjówka 18%białka 2kg
Teraz im daje kiszonki z kukurydzy i sianokiszonki i siana ile chcą ale jedzą bardzo mało wszystkie sztuki. Wlewam też glikol ale ciężko całemu stadu podawać. Witaminy blattin w tej chwili odstawiłem bo nie wyjadały paszy z tym. Nie wiem czy coś im nie zaszkodziło bo zasuszone albo te co mało mleka dają powinny być w dobrej kondycji.

Edytowany przez node3mer, 21 marzec 2013 - 16:47.

#2267 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 17:29

Żywienie bydła mlecznego

A czemu ten, jego cena w mojej okolicy to 150zł /25kg. Za równowartość tego tłuszczu można by kupić 150kg kukurydzy, czy można by porównać te pasze pod względem żywieniowym, przyswajalności, wartości energetycznej?
Zainteresowałem się tym bo na dniach jest do ocielenia lekko zapasiona jałówka i dobrze by było gdyby drugiej laktacji doczekała (w przyszłym roku :D).

tluszcz chroniony ma 25 Mj energi w 1 kg co wuchodzi 6 zl za kg
w 300 g masz 7,5 Mj energi koszt ok 2 zl
a kukurydza ziarno ma 7,32 Mj w kg 1 kg ok 1 zl
zalezy jaka masz dawke i jak pobieraja ja i czy dadza rade zjesc to co im dasz po wycieleniu
ja osobiscie daje tluszcz palm feet z blattin ze drogo to drogo ale weta nie bylo juz dawno i doja przyzwoicie

#2268 Share Marcinos512

Marcinos512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Żywienie - bydło mleczne

Napisany 21 marzec 2013 - 17:58

Żywienie bydła mlecznego

Jałowki pobierają mniej niż wieloródki, zapasiona jałowka napewno będzie jadła mniej niż powinna Kolega porównał, masz do wyboru albo 1 kg kukurydzy albo 200-300 g tłuszczu. Osłonowo na wątrobę podaj jej cholinę chronioną.
Jeśli chcesz więcej o tłuszczu i decyzji, który wybrać zapraszam na pw.

#2269 Share Krzynio

Krzynio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:723213616

Napisany 21 marzec 2013 - 18:05

Żywienie bydła mlecznego Pisząc to co pisząc pewnie was niczym nie zaskoczę nowym ale śledząc to forum mam podobne problemy z mućkami i mam kilka pytan co zrobic i jak zrobić aby poprawić swoje wyniki wydajności a przede wszystkim jakości mleka bo jest naprawdę koszmarna myślę ze mnie mleczarnia robi w bambuko ale sam zbadałem mleko i wyszło prawie to samo
czyli Białko 2.90
Tłuszcz 3.40
Somaty 250tys
Wiem ze to troche zamało ale więcej wyników w chwili obecnej nie mam chodzi mi ze by się jeszcze mocznik przydał żeby cos wiecęj zdiagnozować? czy ewentualnie to ketoza czy Zakwaszenie czy jeszcze jakiś inny piorun??Czy się mylę??
Pasze jakie im daje to rano Ospa owśiano/żytnią + troche pełnoporcjówki z koncentratem i witaminami potem kiszonka z kukurydzy południe siano i kolo16 sinokiszonką i na wieczorem sianokiszonka czasami zamieniana na słomę ze zbóż jarych bo tak im smakuje

Z tego co mi się wydaje to wychodzi mi na zakwaszenie ale jeszcze wyniki mocznika by się przydały żeby było pewne???taka jest moja diagnoza po tym co przeczytałem na forum a wy co byście na to powiedzieli? bym był wdzięczny za wsze rady opinie co byście najpierw mi doradzili co mam robić??

#2270 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 19:44

Żywienie bydła mlecznego Mogą być zakwaszone. Musisz zmieniś styl żywienia. Karmiąc krowe nie karmimy jej a mikroorganizmy w żwaczu, które nie lubia zmian, pasze trzeba podzielić na dwie częscie i podawac rano i wieczorem podobnie. Najprościej kukurydza na to pasza treściwa potem sianokiszonka, siano podobnie wieczorem. Powinno być lepiej. nie mozna podawać samej śruty na pusty żwacz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2271 Share Krzynio

Krzynio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 20:52

Żywienie bydła mlecznego a co do tego odkwaszacza weglanu..... to drogie to jest? ile tego trzeba na sztukę dać? i samego czy z jakieś ospę? w jakiej on jest formie? a i zapmniałem we wcześnijszym pytaniu dopyta\ć czy mogą przez to mieć ciche rujię? i nie chćiec się zacielać?

#2272 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 21 marzec 2013 - 21:38

Żywienie bydła mlecznego

tłuszcz 4,2, białko 3,3, mocznik coś ponad 100, treściwa 50%owies 50%pszenżyto 4-5kg i pełnoporcjówka 18%białka 2kg
Teraz im daje kiszonki z kukurydzy i sianokiszonki i siana ile chcą ale jedzą bardzo mało wszystkie sztuki. Wlewam też glikol ale ciężko całemu stadu podawać. Witaminy blattin w tej chwili odstawiłem bo nie wyjadały paszy z tym. Nie wiem czy coś im nie zaszkodziło bo zasuszone albo te co mało mleka dają powinny być w dobrej kondycji.

Masz za dużo energii, a za mało białka. Zamiast tej pełnoporcjówki przydała by się śruta rzepakowa i sojowa albo sama rzepakowa. Masz możliwość kupić? Ile doi najlepsza sztuka na dzień? Chudną wszystkie? Jakie kały? Rzadkie?

Pisząc to co pisząc pewnie was niczym nie zaskoczę nowym ale śledząc to forum mam podobne problemy z mućkami i mam kilka pytan co zrobic i jak zrobić aby poprawić swoje wyniki wydajności a przede wszystkim jakości mleka bo jest naprawdę koszmarna myślę ze mnie mleczarnia robi w bambuko ale sam zbadałem mleko i wyszło prawie to samo
czyli Białko 2.90
Tłuszcz 3.40
Somaty 250tys
Wiem ze to troche zamało ale więcej wyników w chwili obecnej nie mam chodzi mi ze by się jeszcze mocznik przydał żeby cos wiecęj zdiagnozować? czy ewentualnie to ketoza czy Zakwaszenie czy jeszcze jakiś inny piorun??Czy się mylę??
Pasze jakie im daje to rano Ospa owśiano/żytnią + troche pełnoporcjówki z koncentratem i witaminami potem kiszonka z kukurydzy południe siano i kolo16 sinokiszonką i na wieczorem sianokiszonka czasami zamieniana na słomę ze zbóż jarych bo tak im smakuje

Z tego co mi się wydaje to wychodzi mi na zakwaszenie ale jeszcze wyniki mocznika by się przydały żeby było pewne???taka jest moja diagnoza po tym co przeczytałem na forum a wy co byście na to powiedzieli? bym był wdzięczny za wsze rady opinie co byście najpierw mi doradzili co mam robić??

Masz przykwaszone krowy. Nie zacielisz niedługo wcale. Ile litrów doją? Jaka pełnoporcjówka ile % białka? Jaki koncentrat % białka ? kris31 dobrze Ci radzi.
Kwaśny węglan sodu ok. 50zł /25kg biały proszek, miesza się z paszą treściwą. 200-300 gram na sztukę, przy kwasicy spokojnie 350g żeby zbuforować porządnie.

Edytowany przez reebok, 21 marzec 2013 - 21:43.

#2273 Share Krzynio

Krzynio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 22:21

Żywienie bydła mlecznego wydajność w satdzie jest kiepska coś koł 3500tys rocznie 3 sztuki prawie zasuszone będą na dniach kolejne 3 to tak 2/3 miech laktacji a reszta od 3 do7 miecha laktacji pelno porcjówka 22% z golpaszu i koncentrat 36/37% tez golpasz przez długi okres czasu mam ten weglan i podawac? Dla pewność zdalo by sie przebadać mleko na Mącznik to będzie pewne na bank? a czy badanie od całego stada da mi jakiś miarodajny wynik? czy trzeba każda sztukę indywidualnie badać??

#2274 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 07:37

Żywienie bydła mlecznego Krzynio wydajnośc niska, a ile śruty podajesz dziennie na sztukę, jeżeli ok 2kg to kwaśny węglan przez kilka dni wystarczy podać a potem żywe drożdże. Krowy zakwaszone to i komórki wyższe, jak wygląda kał? żadki ? Poniżej 5l/dzień przed zasuszeniem odstaw pasze treściwe bo się zapasie- zależy w jakiej jest kondycji. Najbardiej wydajne przypilnuj, badanie mleka od sztuki więcej powie jak zbiorcze, jak możesz to zbadaj mleko od kilku krów. Najważniejsze żywienie rano-wieczór.

#2275 Share Krzynio

Krzynio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 08:13

Żywienie bydła mlecznego śruty dwa wiadra 20litrowe plus 4 taczki kukurydzy na 12 sztuk komurkiy226tys kał dość zadki no właśnie już zmienilem kolejność zadawania treściwych po kukurydzy i zaraz jade po węglan a te drożdże to do czego slużą?? (coś pewnie żeby pobudzić?żołąd czy żwacz?)

#2276 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 10:21

Żywienie bydła mlecznego jedno zeby pobudzic a drugie ze utrzymuja pH na odpowiednimmpoziomie przez dluzszy czas bo weglan dziala krotko trwale ale jak masz zakwaszone to weglan powinienes podac przez kilka dni

#2277 Share paawlik227

paawlik227

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 10:24

Żywienie bydła mlecznego witam tez mam podobne problemy i chciał bym sie spytac w jakiej kolejnosci podawac pasze tresciwe i objetosciowe??? teraz robie tak; ze rano dojenie siano bela pozniej sruta ok 2-3kg (owies90%zyto10% + kromiks 35) na sztuke, kukurydza do woli bo nie wyzeraja znow siano dojenie wieczor i siano na noc. Chce dodawac im jeszcze troche pełnoporcjówki i kiedy to dac;rano czy wieczorem????a moze razem ze sruta???

#2278 Share tebo

tebo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 10:39

Żywienie bydła mlecznego Zauważyłem wczoraj u jednej sztuki że jak żwakuje to kapie jej piana czy może być podkwaszona.Jak tak to co jej podać węglan czy jakiś bufor.

#2279 Share mat22889

mat22889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 14:43

Żywienie bydła mlecznego nie powinno dawac sie sruty na pusty zwacz. Dlaczego?? Czy w opasie bydła też to ma jakieś znaczenie??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2280 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 22 marzec 2013 - 16:33

Żywienie bydła mlecznego Może powodować miejscowe nadmierne zakwaszenie i obumieranie mikroflory żwacza, Póżniej spada strawność paszy.

Edytowany przez razor275, 22 marzec 2013 - 17:46.
Cytowanie poprzedniego posta