Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6361 odpowiedzi na ten temat

#2221 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 12 marzec 2013 - 20:58

Żywienie bydła mlecznego maxrol ma aż taki zasięg to daleko do ciebie, mi oferowali po 1150zł/t pełnoporcjówkę granulowaną 18,5% białka z otrąb i słonecznika ciekawe czy warte tych pieniędzy...
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 06:24
  •  

#2222 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 12 marzec 2013 - 21:07

Żywienie bydła mlecznego Popros o pelny sklad labolatoryjny, ja z agrocentrum mam po 1300 kt19%

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#2223 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 12 marzec 2013 - 22:43

Żywienie bydła mlecznego Co sądzicie o tym koncentracie i o jego cenie- 240zł/100kg?

Załączone miniaturki

• qwerty.jpg

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2224 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 13 marzec 2013 - 08:01

Żywienie bydła mlecznego sklad nie zly ale drogawo wychodzi..zALEZY ma jakie pasze w poblizu...nie moge doczytac producenta//czy to grodzisk mazowiecki? worek 60 zł a dzienne dawkowanie wacha sie 2,4 do6.8zlna sztuke jak dobrze policzylem

#2225 Share rado81

rado81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 14:34

Żywienie bydła mlecznego można dawac krowom srute sojowa i rzepakowa bez mieszania z inny paszami w dawce 1 kg, czy trzeba koniecznie mieszac z innymi paszami bo nie chce wszystko dawac na raz.

#2226 Share lawa3p

lawa3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, formuła 1

Napisany 16 marzec 2013 - 00:04

Żywienie bydła mlecznego Co byście polecili zamiast otreb pszennych krowom ponieważ są coraz drozsze i nie dają az tak wielkich efektów . Czego brakuje krowom jeżeli nie chcą sie zacielic poprostu powtarzaja czesto czasami nawet po 6 razy . Witaminy daje tylko z firmy Josera która ustalił żywieniowieć ?

#2227 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 11:12

Żywienie bydła mlecznego @rado możesz dawać same ale proponowałbym przemieszać chociaż widłami z kukurydzą.
@lawato nie tylko kwestia witamin ale całego systemu żywienia już od fazy zasuszenia oraz jakości pasz objętościowych i treściwych czyli zawartości białka energii strawności zawartości suchej masy i ich pobrania
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#2228 Share lawa3p

lawa3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, formuła 1

Napisany 16 marzec 2013 - 11:26

Żywienie bydła mlecznego a czy brak sianokiszonki ma też wpływ na problemy z zacieleniami ? Ponieważ u mnie od ok 3 miesiecy nie daję sie sianokikszoniki ponieważ sie skonczyła dostają tylko kukurydze zmieszana z wysłodkami buraczanymi, kiszoną gorczyce no i pasze tresciową , słome. Mam też problem z tym że krowy często maja problemy z cieleniem czesto cielak jest zdechły w brzuchu lub niedorozwinęty.

#2229 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 12:59

Żywienie bydła mlecznego

Co byście polecili zamiast otreb pszennych krowom ponieważ są coraz drozsze i nie dają az tak wielkich efektów . Czego brakuje krowom jeżeli nie chcą sie zacielic poprostu powtarzaja czesto czasami nawet po 6 razy . Witaminy daje tylko z firmy Josera która ustalił żywieniowieć ?

można zmienić witaminy na te z betakarotenem betalac ....

a ja mam pytanie ....
paramty mleka
ilosść *26.8 tł5.35 białko 3.35
laktoza 4.97
mocznik 186
ks 331
tł/bia1.6
sucha masa 14.33
a druga
ilość 25.6 tł 5.36 bia2.74 laktoza 5.37 mocz 248 som 26 tł/bia 1.96
sucha masa 13.92
moje pytanie brzmi czy laktoza nie za wysoka .... krowki chudną .... sa 2-3 miesace po wycieleniu ... co dodac ?
wiem ze brak energii ale laktoza mowi ze jakas energia jest ;/

#2230 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 13:45

Żywienie bydła mlecznego zależy w jakiej fazie laktacji są krowy rozumiem że parametry tych dwóch są od wycielonych ? chudną bo mają zbyt mało energii. laktoza jest dobra powyżej 4,9 jest ok (świadczy ona bardziej o zdrowtoności wymienia). stosunek powyżej 1,5 może być ale krótko zaraz po wycieleniu. krowy dają Ci mleko z zapasów przed wycieleniem, ta druga krowa może mieć ketozę lub niedługo ją dostać przy takich parametrach. prawidłowy stosunek to 1,2 - 1,3. krowy zapewne ucinają Ci mleko. wartość 1,9 jest poważnym sygnałem ostrzegawczym. podaj jak je żywisz

Edytowany przez atomik, 16 marzec 2013 - 13:51.

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2231 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 16 marzec 2013 - 14:08

Żywienie bydła mlecznego @danielhaker w tej cenie to Protamilk HP wychodzi i mogę go szczerze polecić. Używam i jestem zadowolony, z De Heus Multimlek 38 Extra o podobnym składzie co ten koncentrat który przedstawiłeś nie ma porównania na korzyść Protamilku. Po Protamilku krowy podniosły mi po 3litry mleka na dzień.

#2232 Share adam18212

adam18212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 16:51

Żywienie bydła mlecznego Ile dajesz dziennie tego Protamilku dziennie na krowę? Jaka cena i waga worka?

#2233 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 17:05

Żywienie bydła mlecznego @lawa myślę że to przez te otręby ci krowy powtarzają, otręby ''wypłukują" krowy a do tego mogą mieć mikotoksyny, pleśnie przez co mogą uszkadzać płód,

#2234 Share Marcinos512

Marcinos512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Żywienie - bydło mleczne

Napisany 16 marzec 2013 - 18:08

Żywienie bydła mlecznego

można zmienić witaminy na te z betakarotenem betalac ....

a ja mam pytanie ....
paramty mleka
ilosść *26.8 tł5.35 białko 3.35
laktoza 4.97
mocznik 186
ks 331
tł/bia1.6
sucha masa 14.33
a druga
ilość 25.6 tł 5.36 bia2.74 laktoza 5.37 mocz 248 som 26 tł/bia 1.96
sucha masa 13.92
moje pytanie brzmi czy laktoza nie za wysoka .... krowki chudną .... sa 2-3 miesace po wycieleniu ... co dodac ?
wiem ze brak energii ale laktoza mowi ze jakas energia jest ;/

Jak mają nie chudnąć jeśli są w ketozie? u tej drugiej powoli trzeba uważać na wątrobę

#2235 Share KoNiU4718

KoNiU4718

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, sport, rolnictwo

Napisany 17 marzec 2013 - 11:42

Żywienie bydła mlecznego Jak masz problem z zacieleniami to sprawdź poziom mocznika, i tak jak kolega wyżej napisał ogranicz otręby pszenne...

#2236 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 14:33

Żywienie bydła mlecznego lawa3p jeśli nie dajesz sianokiszonki to możesz mieć problem z niedoborem beta-karotenu, a to prowadzi do problemów z rozrodem. Zobacz czy w tych "dodatkach" co dajesz jest beta-karoten i czy krowy dostają go w odpowiedniej ilości. I tak jak kolega wyżej napisał sprawdź poziom mocznika, bo pewnie jest za mało białka w paszy którą dajesz.

#2237 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 17 marzec 2013 - 14:46

Żywienie bydła mlecznego Zamiast protamilku, polecam również blattin lacmix45. Ma 45% białka, na soi i moczniku tak jak protamilk, lecz cena lepsza. Pozdro.

#2238 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 17 marzec 2013 - 20:47

Żywienie bydła mlecznego Za Protamilk HP płacę 62zł za worek 25kg. Dawkuję od 1,5 do 2,0 kg na sztukę w zależności od wydajności mleka.
@reebok a w jakiej cenie ten blattin lacmix45?

#2239 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 09:43

Żywienie bydła mlecznego Czy paszę pełnoporcjową 18% można dawać cielętom zamiast standardowej mieszanki CJ- cielęta w wieku <5 miesięcy. Pytanie bardziej teoretyczne, czy są jakieś przeciwwskazania?

Edytowany przez Pawel20, 18 marzec 2013 - 14:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2240 Share paawlik227

paawlik227

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 10:32

Żywienie bydła mlecznego

zależy w jakiej fazie laktacji są krowy rozumiem że parametry tych dwóch są od wycielonych ? chudną bo mają zbyt mało energii. laktoza jest dobra powyżej 4,9 jest ok (świadczy ona bardziej o zdrowtoności wymienia). stosunek powyżej 1,5 może być ale krótko zaraz po wycieleniu. krowy dają Ci mleko z zapasów przed wycieleniem, ta druga krowa może mieć ketozę lub niedługo ją dostać przy takich parametrach. prawidłowy stosunek to 1,2 - 1,3. krowy zapewne ucinają Ci mleko. wartość 1,9 jest poważnym sygnałem ostrzegawczym. podaj jak je żywisz

Kolego napisałes dokładnie to co sie dzieje z moimi krowami :unsure: a wiec tak krowa sie wyciela jest wszystko ok mleko dobre (chodzi o somatyke bo takich badan szczegółowych nie robiłem) i tak po 11-12litrów na raz sie udoi ale potem 2do 3 miesiecy z krowy zostaje "skóra i kosci" i z 5litrów mleka :(i jeszcze dodam ze po wycieleniu nie nazeraja sie do syta ze az sa okrogłe mimo ze kukurydze czy kiszonke z trawy maja pod nosem -_- pasze jakie daje to; kiszonka z kukurydzy 1dzennie, swoja srute (90%owsa 10%zyta) +kromiks 35 z "Liry" ok 4kg sztuka no i kiszonki z trawy do woli tzn siano kiszonki. I co z tym zrobic co zmienic w zywieniu zeby nie dopuszczac do takiej sytuacji..... ?