Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6346 odpowiedzi na ten temat

#2121 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 26 luty 2013 - 19:21

Żywienie bydła mlecznego kolego dysponuje tabulogramami ale udój był na początku lutego probny więc nijak to sie ma do obecnej sytuacji bo zmieniła się sianokiszonka.Zywienie to :Kukurydza na oko 30kg(nie mierzone) +2kg pełnoporcjówki 20% max z nutreny rano +drozdze zywe rano, wieczor sianokiszonka( 10-12 kg) +2kg pełnoporcjowki +witaminy.ostatni udój przy suchszej sianokiszonce i prawidłowym wydalaniu daję poniżej:

Dodany obrazek

Jak zneutralizować tą laksę oraz czego dołożyć żeby do tych minimum 25litrów od sztuki dociągnąć(spadek mleka pod koniec roku był spowodowany mała ilością kukurydzy co w tym sezonie się nie powtórzy).Wiem że zróżnicowanie ilosci pełnoporcjowki by pomoglo bo wyraznie brakuje najbardziej białka w pierwszych 100dniach laktacji ale mam system kombibkosów takze gdzie leza tam i jedzą a chodzą luzem bo hala udojowa więc jak jednej dam wiecej a drugiej mniej to ta co juz zjadla wygania drugą....może karmic śrutę w hali udojowej coś jakby stacja w hali ?praktykował to ktoś?Według mnie wartosci mocznika poszczególnych grup pokazują że są rezerwy i warto byłoby dorzucić białka nawet wszystkim, może śruta rzepakowa?jesli tak to w jakiej ilości?Wydajność ze stada jak widać mała.Ocena jest od paru lat i bywała o 1tyś wyższa a żywienie podobne.Teraz też chciałbym dociągnąć min do 8000tys od sztuki ale jak widac pierwiastek i 2 lakatacja ponad połowe obsady jest bo przewietrzyłem stado no i mieszanek z nrf i montbeliardami trochę co tez nie pomaga w wysokich wydajnościach ale ojciec się uparł żeby zdrowotnośc poprawić ;)

PS. Za ciekawostkę dodam że z smsów ze spółdzielni Mlekpol wynika że białko mam ciągle 3.0-3.1 czyli kto kłamie ocena czy mleczarnia kradnie? :P

Edytowany przez DanielFarmer, 26 luty 2013 - 20:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 23:42
  •  

#2122 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 26 luty 2013 - 22:40

Żywienie bydła mlecznego moim zdaniem od 40 do 200 dnia brakuje energi i bialka krowy zaczynaja dobrze wchodzic a nagle urywa sie bialko pozniej urywa sie mleko a dobrze sie zapowiadalo jak bytak pociagnely nawet do 200 dnia po 25 juz by bylo dobrze
ja widzialem u sasiada taki system ale od kilkunastu dni to praktykuje nie wiem jak mu to wychodzi on zrobil to jako zachete do wchodzenia na hale

#2123 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 26 luty 2013 - 22:55

Żywienie bydła mlecznego No wiem ze brakuje w pierwszej fazie laktacji ale jak to im zaaplikowac gdy wszystkie chodzą luzem?w postaci czego dostarczyc tego białka i energii???jedyna rada to chyba ta stacja w hali udojowej taka ręczna gdzie się pociągnięciem linki dozuje porcję treściwej.Pytanie czy ktoś to ma, stosuje i wie jak to sie sprawuje i ile kosztuje?czekam na inne sugestie odnośnie żywienia mojego stada

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2124 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 26 luty 2013 - 23:12

Żywienie bydła mlecznego

PS. Za ciekawostkę dodam że z smsów ze spółdzielni Mlekpol wynika że białko mam ciągle 3.0-3.1 czyli kto kłamie ocena czy mleczarnia kradnie? :P

Zauważ że pod tabelką jest "wyliczane jako proste arytm...." ;) Wyniki z PFHBiPM nie uwzględniają ilości mleka od poszczególnych krów. Widocznie masz krowy które dają dużo mleka a mają niskie białko i to one zaniżają ogólne białko.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#2125 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 26 luty 2013 - 23:16

Żywienie bydła mlecznego Ale przy tabelce wyniki próbnych udojów nie ma takiego przypisu, Co do samego tabulogramu to pierwaski Ci zaniżają wydajność może by trzeba jakoś bardziej specjalnie o nie zadbać.

#2126 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 27 luty 2013 - 07:17

Żywienie bydła mlecznego witam ja daje swoim krówką kiszonke z kuku i śrute z owsa i jęczmienia jaką dać im pasze i w jakich ilościach

#2127 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 27 luty 2013 - 08:43

Żywienie bydła mlecznego a siano sianokiszonka słoma ?! gdzie jest włókno w tej paszy ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#2128 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 27 luty 2013 - 10:00

Żywienie bydła mlecznego Kolego Hubert21 a gdzie białko i energia w tej dawce, mleczka to też pewnie nie zadużo?

#2129 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 27 luty 2013 - 10:26

Żywienie bydła mlecznego sianokiszonki i siana nie mam ale daje im słome jeżeli chodzi o mleczko to nie ciekawie a jakie pasze dobrze było by zastosować i w jakich ilościach

#2130 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 27 luty 2013 - 11:07

Żywienie bydła mlecznego pasze objętościowe do oporu, do tego w zależności od składu ale minimum treściwa 18% białka. warto poszukać siana lub sianokiszonki i stopniowo wprowadzić
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2131 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 27 luty 2013 - 12:21

Żywienie bydła mlecznego to znaczy jakie pasze mam zastosować koledzy pomożcie

koledzy pomożcie prosze

#2132 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 27 luty 2013 - 12:59

Żywienie bydła mlecznego na poczatek powiedz jakie masz krowy ile waza mniej wiecej ile od nich teraz doisz i czego ile dajesz wtedy bedzie wiadmo co ci doradzic i na ile chesz wskoczyc z tym mlekiem

#2133 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 27 luty 2013 - 13:11

Żywienie bydła mlecznego

No wiem ze brakuje w pierwszej fazie laktacji ale jak to im zaaplikowac gdy wszystkie chodzą luzem?w postaci czego dostarczyc tego białka i energii???jedyna rada to chyba ta stacja w hali udojowej taka ręczna gdzie się pociągnięciem linki dozuje porcję treściwej.Pytanie czy ktoś to ma, stosuje i wie jak to sie sprawuje i ile kosztuje?czekam na inne sugestie odnośnie żywienia mojego stada

Podziel stado na dwie grupy to najłatwiejsze, najtańsze i najlepsze rozwiazanie nie widziaęłm twpjej obory poprostu wstaw kilka bramek

#2134 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 27 luty 2013 - 13:18

Żywienie bydła mlecznego waga tak w granicach 600 700 kg daje im rano i na wieczór kiszonke z kukurydzy ile zjedzą i opsypuje to śrutą z owsa i jęczmienia obore mam uwięziowa pszez cały czas maja słome i wode

#2135 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 27 luty 2013 - 13:36

Żywienie bydła mlecznego jaki masz tluszc ii bialko?
najszybszym sposobem zwiekszenia wydajnosci bedzie dodanie sruty rzepakowej i witamin do tej twojej sruty zborzowej a masz jakies siano albo sianokiszonke??/

#2136 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 27 luty 2013 - 14:30

Żywienie bydła mlecznego właśnie nie mam ani siana ani sianokiszonki

#2137 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 27 luty 2013 - 15:18

Żywienie bydła mlecznego

Podziel stado na dwie grupy to najłatwiejsze, najtańsze i najlepsze rozwiazanie nie widziaęłm twpjej obory poprostu wstaw kilka bramek

Nie mam możliwości podzielenia stada ;/ Patrząc na poziom mocznika w grupach to mysle ze jak dam z 0,5-1kg rzepakowej i tyle samo wysłodek suchych na sztukę to mocznik i tak powinien nie byc za wysoki a skutek w postaci wzrostu mleka to da?jak myslicie?czy moze jednak cos innego?

#2138 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 27 luty 2013 - 15:49

Żywienie bydła mlecznego a w jakiej dawce musiał bym dodać witamin i śruty rzepakowej na tone swojej śruty z owsa i jęczmienia i ile musiał bym podać na sztuke

#2139 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 27 luty 2013 - 16:08

Żywienie bydła mlecznego

Nie mam możliwości podzielenia stada ;/ Patrząc na poziom mocznika w grupach to mysle ze jak dam z 0,5-1kg rzepakowej i tyle samo wysłodek suchych na sztukę to mocznik i tak powinien nie byc za wysoki a skutek w postaci wzrostu mleka to da?jak myslicie?czy moze jednak cos innego?

Wszystko się da poprostu trzeba chcieć. Na ile litrów chcesz dawke i podaj parametry objetościowych jak masz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2140 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 27 luty 2013 - 17:38

Żywienie bydła mlecznego Parametrów objętościowych nie mam, dawkę na min 25L,sianokiszonka kukurydza i pełnoporcjówka z nutreny 20% w dawce,co do tego
???Przypominam ze nie mam wozu jak na razie....