Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

6344 odpowiedzi na ten temat

#2021 Share reebok

reebok

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:żywienie bydła, trzody

Napisany 10 luty 2013 - 22:39

Żywienie bydła mlecznego

Ja osobiscie nie jestem przekonany do zadnych koncentratów, u siebie stosuje rzepak, soja, witaminy, pszenica i jeczmien i nie powrocilbym do sano czy nutreny ze wzgledu na ceny 25 kilogramowego worka koncentratu, a dac 100 kg na tone raczej mija sie z celem. Moze koledzy zaproponują cos z koncentratami, od siebie mogę zaproponowac wrzucic stopniowo rzepaku (aby udzial rzepaku wynosil ok 25-30%),

karror830 ile dajesz rzepaku na mieszalnik? 250kg ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 11:28
  •  

#2022 Share Karror830

Karror830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 11 luty 2013 - 11:03

Żywienie bydła mlecznego reebok aktualnie gotowa pasza zawiera okolo 35 % rzeapku, czyli na lekko ponad 1 t idzie 350 kg, Nie ma w tym soji, poniewaz posypuje osobno tresciwa i osobno soje. W najblizszym czasie chce wprowadzic wywar gorzelniany? Chce zastapic częsc rzepaku wlasnie wywarem i tu pytanie do forumowiczów, czy ktos stosowal i jak chwali.

#2023 Share domino5654321

domino5654321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 11 luty 2013 - 12:30

Żywienie bydła mlecznego Karror830

ja stosowałem wywar gorzelniany efekt jest super mleka bardzo dużo lecz są plusy i minusy :

plus to taki ze mleka bardzo dużo,wzrasta tłuszcz i białko

a minus to taki ze krowy niechcą się zacielać
wypłukują z organizmu wszystkie witaminy po jakimś czasie krowa musi wypaść z stada
problemy z komórkami
krowy rzadko sr**ą

jeśli skusisz się na wozenie wywaru krową zwruć uwagę na to z czego robiony jest ten wywar czyli np z żyta,ziemniaków,kukurydzy zwruć też uwagę na to czy jest on z wirowany czy z melasą.

Moim zdaniem wywar jest dobry ale na krótką mete.Ja woziłem przez kilka lat wywar po 2 latach było w miarę OK ale pużniej to już było gorzej musiałem wybrakować kilka sztuk bo nie zacielały się.
Takie jest moje zdanie i innych rolników z mojej okolicy. Jeśli chcesz to wóź wywar ale wiec ze czekać cie będzie wymiana krów.

Najlepszy wywar jest z żyta i niewirowany wtedy są naprawde duże wydajności w mleku. A jak z melasą to szkoda jazdy smierdzoncy wywar i wodnisty.A wirowany to sama woda praktycznie bez łusek zyta.

Edytowany przez domino5654321, 11 luty 2013 - 12:27.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2024 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 11 luty 2013 - 12:50

Żywienie bydła mlecznego Jeżeli chodzi Ci o suszony wywar gorzelniany to u mnie się stosuje ponad rok i jest z kukurydzy i pszenny, nie wiem który lepszy, nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych a faktycznie mleko wzrasta, podobno połowa z tego białka co w nim jest to jest białko jelitowe więc to duży plus.

#2025 Share Karror830

Karror830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 11 luty 2013 - 13:04

Żywienie bydła mlecznego Tak, mam na mysli suchy workowany wywar, kombinuje z tym wywarem bo chce czesc zastapi rzepaku, a nie chce zwiekszac zboz ktore się powoli koncza a do tanich nie nalezą,
Stolarz88 w jakiej cenie kupujesz ten wywar jak mozna wiedziec? I co byloby lepsze ten wywar czy ddgs

Edytowany przez Karror830, 11 luty 2013 - 13:07.

#2026 Share stolarz88

stolarz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 11 luty 2013 - 15:43

Żywienie bydła mlecznego DDGS i wywar to to samo, wywar przenno-kukurydziany około1350zł/t a kukurydziany 100zł drożej,

#2027 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 luty 2013 - 20:14

Żywienie bydła mlecznego

Witam
Mógłby mi ktoś doradzic jak zwiększyc ilosc mleka od moich krów jak je zywic i w jakich porach ? obecnie posiadam 8 krów które daja srednio 12 l na dzień , chciałbym poprawic ich wydajnosć
Pasze jakie im daje to rano 10 kg kiszonki z kukurydzy nastepnie siano do oporu po południu znowu kiszonka z kukurydzy 10 kg i do tego sruta z jęczmienia i mieszanki ok 1 kg i na wieczor siana do bólu

co zmienic w zywieniu zeby krowy dawały ok 25 l na dzien ?
prosze o porady.

na 25 litry na dzień bym proponował,
25kg kukurydzy na sztukę 12 kg sianokiszonki/siana 6kg paszy pełno porcjowej, 1 kg śruty zbożowej , 100gram premiks witaminowy, 50 gram kwaśny węglan, 50gram drożdże,

wprowadzaj stopniowo
co wy na to

#2028 Share mi3p

mi3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 11 luty 2013 - 21:19

Żywienie bydła mlecznego Witam mam krowe pierwiastke jest nieduza daje tez nieduzo mleka i więc czy są jakies preparaty na zwiększenie mleczności?

Połączone

Edytowany przez razor275, 11 luty 2013 - 21:48.

#2029 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 12 luty 2013 - 12:59

Żywienie bydła mlecznego niacyna i drozdze miedzy innymi

#2030 Share szota86

szota86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 13 luty 2013 - 23:11

Żywienie bydła mlecznego Witam serdecznie! to jest mój pierwszy post na tym forum bo jestem poprostu amatorem w tym temacie ale chciałem wejść w ten biznes czyli hodowlę bydła mięsnego rasy limousine. pytanie mam takie: mam ochotę hodować ok 50 sztuk bydła (50 jałówek + 1 lub 2 byczki) ale problem jest taki że nie posiadam na tyle dużego pastwiska by krówki mogły się tam paść, i ogólnie chciałem wiedzieć ile mniej więcej muszę posiadać pola rolnego i i co muszę na nim posadzić i ile tego? wiem że trzeba trochę kukurydzy ale właśnie.. ile? i co jeszcze muszę uprawiać? dziękuję za odpowiedź i nie wiem czy ogólnie w dobrym temacie na forum piszę tego posta, jeśli nie to proszę mnie pokierować i z góry przepraszam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2031 Share fen

fen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 14 luty 2013 - 18:46

Żywienie bydła mlecznego

na 25 litry na dzień bym proponował,
25kg kukurydzy na sztukę 12 kg sianokiszonki/siana 6kg paszy pełno porcjowej, 1 kg śruty zbożowej , 100gram premiks witaminowy, 50 gram kwaśny węglan, 50gram drożdże,

wprowadzaj stopniowo
co wy na to

ja bym kwaśnego węglany nie dawał bo to jest strata pieniędzy on nadaje się tylko do pasz treściwych lepiej go algami morskimi zastąpić

#2032 Share domino5654321

domino5654321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 14 luty 2013 - 22:40

Żywienie bydła mlecznego Karror830 a więc mowa o suchym wywarze to jak najbardzej polecam dobrze doją krowy po tym i niema kłopotów.Myślałem ze chodzi ci o wywar gorzelniany w postaci płynnej.Suchy jak najbardzej sam stosowałem to i jest git U nas produkują z kukurydzy i mleka duzo. To są łuski kukurydzy nie dokońca suchy tak z 20% 30% wilgotnośći.Fachowo się to nazywa Młóto browarniane lub młóto gorzelniane, jeśli chodzi o browarniane to z jęczmienia też super sprawa z tym :D
ja kupiłem 10 ton tego młóta i było to z kukurydzy zakisiłem to i nic sie niepsuje.

#2033 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 luty 2013 - 13:08

Żywienie bydła mlecznego

Witam serdecznie! to jest mój pierwszy post na tym forum bo jestem poprostu amatorem w tym temacie ale chciałem wejść w ten biznes czyli hodowlę bydła mięsnego rasy limousine. pytanie mam takie: mam ochotę hodować ok 50 sztuk bydła (50 jałówek + 1 lub 2 byczki) ale problem jest taki że nie posiadam na tyle dużego pastwiska by krówki mogły się tam paść, i ogólnie chciałem wiedzieć ile mniej więcej muszę posiadać pola rolnego i i co muszę na nim posadzić i ile tego? wiem że trzeba trochę kukurydzy ale właśnie.. ile? i co jeszcze muszę uprawiać? dziękuję za odpowiedź i nie wiem czy ogólnie w dobrym temacie na forum piszę tego posta, jeśli nie to proszę mnie pokierować i z góry przepraszam.

zależy czy chcesz intensywnie produkować czy ekstensywnie... i to zaleczy jak duże są te sztuki małe mniej jedzą duże duuuu zo więcej

#2034 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 16 luty 2013 - 10:39

Żywienie bydła mlecznego Czy śruta sojowa zwiększa somatykę tak jak rzepakowa?
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

#2035 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 16 luty 2013 - 11:44

Żywienie bydła mlecznego w zeszlym roku dawalem srute sojowa i nic takiego nie mialem by zwiekszalo mi somatyke. mysle ze to nie prawda chyba ze za duzo sypiesz lub twoje krowy nie zwyczajne

#2036 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2013 - 11:57

Żywienie bydła mlecznego

Czy śruta sojowa zwiększa somatykę tak jak rzepakowa?

złe żywienie, niezbilansowane dawki itp. to tak ale sam rzepak w sobie czy soja, pierwsze słyszę...

mylę się?

#2037 Share Tom766

Tom766

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 17 luty 2013 - 17:45

Żywienie bydła mlecznego Rodzice maja taki problem bo niektóre krowy daja mało mleka jak mozna wiekszyc wydajnosć

#2038 Share dezmond_

dezmond_

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 17 luty 2013 - 17:52

Żywienie bydła mlecznego To bardzo proste trzeba dawać im wiecej ospy ;)
,,Zima, lato but gumowy"

#2039 Share czadowywicek

czadowywicek

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 17 luty 2013 - 18:05

Żywienie bydła mlecznego Znajomy mówi-" wiadro ospy -wiadro mleka" :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2040 Share d0980

d0980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 17 luty 2013 - 18:32

Żywienie bydła mlecznego Co rodzice dają krowom?