Polecane posty

Hubert21    11

witam moje krowki chodzą po pastwiku rano i wieczorem daje im śrut z owsa i jęczmienia co im jeszcze dać żeby polepszyć wydajność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

problem z tym że mi sie właśnie skończyła i kiszonka i ziarno a czy są jakieś pasze energetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

jeżeli nie bierzesz pod uwagę korektorow energetycznych gotowych to w grę wchodzą najlepiej suszone wysłodki buraczane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

To w takim wypadku wysłodki suszone.

@marcinek192 Pomyśleliśmy o tym samym :P

 

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1222    2

Witam chcę zacząć podawać ten produkt krowom mlecznym ale jest bardzo drogi więc chcę się spytać czy ktoś już to stosował w żywieniu, natomiast stosuje już z tej firmy bergafat t-300 i widzę po krowach że daje jakieś efekty.

 

LodeStar™ CLA P-10

 

 

CLAME™ P-10 jest kompleksem skoniugowanego kwasu linolowego wyekstrahowanego z oleju słonecznikowego oraz utwardzonego oleju palmowego. CLAME P10 jest uzyskany w 100% z roślinnych kwasów tłuszczowych. CLAME P-10 jest używany w żywieniu krów mlecznych w celu poprawy wyników produkcyjnych. Również zauważono pozytywny efekt immunologiczny przy stosowaniu CLA. Produkowany w warunkach GPM+.

 

Charakterystyka Cechy fizyko-chemiczne

 

Forma fizyczna (temp. pokojowa) proszek

Barwa biało-żółty

Skoniugowany kwas linolowy CLA (C18:2)- min 10%

Izomer 9c,11t- 5%

Izomer 10t, 12c- 5%

C-16:0 - 51%

C-18:0 - 32%

C-18:1 - 5%

Przeciwutleniacz- 150 ppm (E-324 Ethoxyquin)

Wilgoć max. 0.5 %

Energia brutto- 38 MJ

 

Rekomendowane dozowanie- 100g/dzień/sztuka

 

 

 

Pakowanie/przechowywanie/okres trwałości

 

 

Pakowanie: CLAME
TM
P-10 jest dostępny w workach 25kg

Przechowywanie: w warunkach chłodnych i suchych

Okres trwałości: 1 rok w warunkach przechowywania jak wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

@damiankozlowski Są tematy o młócie browarnianym....

 

Koledzy , pomoże ktoś ułożyć dawkę na 25 litrów , chodzi mi by średnia stada wynosiła minimum 25 litrów na dobę od sztuki. A tym lepszym dawałbym jeszcze tak poza konkursem dodatkowo treściwą.

Pasze to : kukurydza , sianokiszonka , wysłodki i słoma.

Po ile czego miałbym dawać? Ile paszy treściwej i z jakich komponentów?

Krowy to dosyć dobre HF

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1222    2

marcinek192- bergafat T-300 kosztuje coś koło 480zł za 100 kg a to co jest w opisie to 1300 zł za 100 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

witam mam problem z K! w oborze krowki ladnie doją ale chudną po ocieleniu .... w 100 dniu 1.2-1.3 a po ocieleniu 1.39 -2 w 30 dniu po ocieleniu 1.5 -1.6 tł/bia co podać .... lak jest koło 5.00 wydajnosc 15-20 na udój a sa 2 doje obecnie jest kiszonka z kuku sianokiszonka sruta jeczmienna soja witamny sloma ...... jakby dolozyć ziarna kukurdzy ?? co podajecie ? pytanie jest do tych którzy maj >40 l od najlepszych krow na udój w szczycie laktacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

kolego książkowy przykład ketozy..-twoim krowom brakuje Poprostu energii... Sama kiszonka z qq nie poradzi sobie . Chyba że ma wybitna wartość w co wątpię . .

 

kurcze ale muszę sprawdzić w tabulogram czy mam te 40 l :P bo jak nie to jednak nie dodawaj im nic energii bo mogę czasami nie mieć kompetencji do udzielania tego typu informacji mając mniej xD

Edytowano przez marcinek192

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z K! w oborze krowki ladnie doją ale chudną po ocieleniu .... w 100 dniu 1.2-1.3 a po ocieleniu 1.39 -2 w 30 dniu po ocieleniu 1.5 -1.6 tł/bia co podać .... lak jest koło 5.00 wydajnosc 15-20 na udój a sa 2 doje obecnie jest kiszonka z kuku sianokiszonka sruta jeczmienna soja witamny sloma ...... jakby dolozyć ziarna kukurdzy ?? co podajecie ? pytanie jest do tych którzy maj >40 l od najlepszych krow na udój w szczycie laktacji

 

Musisz dodać energii tak jak kolega napisał wyżej. Wysłodki melasowane, tłuszcz chroniony palmowy i glikol. Ja kazdej przed wycieleniem zaczynam wprowadzac te dodatki i daje je przez minimum 100dni i krowy które dają nawet po 55l na dzien nie maja problemu z niedoborem energii i jak narazie w moim stadzie nie mam problemów z ketozą (K!) Wysłodki kup u swojego dostawcy pasz, tłuszcz chroniony może byc ten co był wymieniony na poprzeniej stronie - HIDROPALM a dobry glikol z dodatkiem niacyny możesz kupić w firmie Over

Edytowano przez jacekkombajnista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

jacekkombajnista

Widze kolego masz konkretne ilosci mleka od sztuki na dzien, u mnie najlepsze max 16-18l na udoj czyli czyli do 38 l/dzien. Ilosc wystarczyłąby, lecz u mnie problem jest z ucinaniem mleka,, są to Hf i maja napewno potencjal na utrzymanie produkcji, lecz cos jest nie tak,

Czy 30-35 kg qq na dzien + 6-6,5 kg tresciwej 22,5% BO + 0,6-0,8 kg soji + wit jest wystarczajaca dawka na utrzymanie produkcji rzedu 35l/dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

włókna nie miałbyś w tej w dawce i wprowadzisz krowy w kwasice dając tyle paszy ... Żeby ładnie się rozdojiły to oczywiścię pasza. . Ale żeby mogły dostawca pasze treściwa musi być podstawą na paszach objętośćowych...

Edytowano przez marcinek192

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karror830    3

Zapomnailem ze w poludnie dostaja slome, i po wieczornym doju tez, praktycznie do woli, dostawaly suche siano, lecz się skonczylo a nowego na razie nie ma,dlatego nie jedzą duzo tej slomy bo to juz nie to... od tego roku bedzie wprowadzona sianokiszonka z trawy z koniczyna, takze powinno byc lepiej ze strukturą,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

do dopóki nie wejdzie sianokiszonka to trochę się wstrzymaj z tym dawkowaniem paszy chyba że masz nadmiar pieniędzy i wejdziesz z węglanem drożdżami oraz innymi metabolitami:) co zalecam przy co najmniej 30 l na dzień/średnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem podobnego zdania jak marcinek192. Musisz mieć sianokiszonkę. Bo co z tego że dajesz im włókno ze słomy która nie ma wartości. po słomie mleka nie bedzie, a treściwymi nie da sie w 100% zastapić białka z sianokiszonki. Ja jak przebadalem ostatnie kiszonki wyszło mi prawie 19% białka wiec sam przelicz ile treściwej by trzeba dać. I od razu masz wtedy kwasicę w stadzie. zadbaj o pasze objetościowe i ze spokojem po dodaniu treściwej i paru innych dodatków będą Ci doić po 40 nie przez 2 miesiące a przez pół roku i startować będą w laktację z wyższego poziomu. Jak nie masz dobrych objetościowych to żadne cuda nie pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

19% ale podejzewam ze sporo lucerny badz konczyny miales.. o dosc dobrej sienokiszonce mozna mowic juz przy 14%..wiec karror dowiedz sie jaka masz sianokiszonke za pare tygodni i pozniej mysl o jakiejs dawce... narazie niestety musisz czekac...nie przesadz z pasza bo to wcale nie jest zloty srodeko..a z naprawde dobrej jakosci paszy objetosciowej bez grama paszy krowa powinna dawac w granicach 20l/dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1222    2

Na pewno gliceryna jest im potrzebna ziarno z kukurydzy do śruty też jest konieczne i masa różnych innych dodatków które w mniejszym lub większym stopniu wpływają na kondycję krów i ich wydajność ja ci tego dokładnie nie napiszę bo sam nie znam się na tym najlepiej może jakiś żywieniowiec nie z firmy co produkuje koncentraty tylko taki nie zależny by ci się przydał nie jest to ąż takie strasznie drogie a można dużo zyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

narazie nie szalej... poczekaj na sianokiszonke i pozniej dopiero dobieraj komponety... bo narazie to nie masz z czego uskrzybac...z gliceryna tez bym nie wchodzil.. narazie jakies tansze sposoby...typu wspomnina sruta kukurydziana badz wyslodki suszone..ale faktycznie.jakis premiks witaminowy napewno powinienes zaczac stosowac...moze on sam wydajnosci nie podnosci ale skutki jego dzialania napewno przyczyniaja sie do poprawinia mlecznosci krow (efekt długofalowy takze nie spodziewaj sie za 2 tygodnie wiecej mleka w zbiorniku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

Musisz dodać energii tak jak kolega napisał wyżej. Wysłodki melasowane, tłuszcz chroniony palmowy i glikol. Ja kazdej przed wycieleniem zaczynam wprowadzac te dodatki i daje je przez minimum 100dni i krowy które dają nawet po 55l na dzien nie maja problemu z niedoborem energii i jak narazie w moim stadzie nie mam problemów z ketozą (K!) Wysłodki kup u swojego dostawcy pasz, tłuszcz chroniony może byc ten co był wymieniony na poprzeniej stronie - HIDROPALM a dobry glikol z dodatkiem niacyny możesz kupić w firmie Over

 

hmm trzeba by to mieszalnikiem mieszac chyba ..... tłuszcz chroniony sano dextrofat kiedys probowałem krowy tego nie chciały wąchać .... my dajemy z ręki dodatki jest to dość precyzyjne dostanie ta a nie inna krowa

a jak to u ciebie wygląda jacekkombajnista oraz marcinek192 znaczy jaki skład mieszanki tresciwej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

podstawowa dawka paszy idzie w TMR. . -Sztuki wybrane są indywidualnie premiowane..same pobierają i w skład tej mieszanki wchodzi pasza 22%+tłuszcz chroniony+dodatkowa porcja drożdży i premiksu..dzielone jest to na 5 porcji dziennie żeby zapobiec kwasicy...plus krowy do 100dnia po wycieleniu dostają wysłodki zamoczone w glicerynie paszowej wraz z preparatem chroniącym wątrobę i trzustke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj