Polecane posty

Mateusz16    9

Ja stosowałem glimel to chyba to samo co gliceryna, ale długo tego nie miałem bo tata zapomniał zakręcić beczki i poszło w piach :) Teraz stosuję melasę. Krowom smakuje, leję ją do paszowozu aby poprawić smakowitość paszy. Trzeba tylko pamietać aby nie dawać jej za dużo bo zawiera łatwo fermentujące cukry i można przykwasić krowy

 

 

Kto wie jaki jest mocznik w mleku przy zasadowicy?

Edytowano przez Mateusz16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

no skad glimel moze byc gliceryna????????????????

 

glimel ma 8J energii i 14 bialka a gliceryna 20 MJ i nie mozna jej dlugo podawac

 

dla mnie glimel jest najlepszym zamiennikiem zboza. Nie trzeba mlec i krowy lepiej jedza woz


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcinos512    0

 

glimel ma 8J energii i 14 bialka a gliceryna 20 MJ i nie mozna jej dlugo podawac

 

 

 

 

glikolu nie można ciągnąć za długo, dobrze zbilansowaną glicerynę możesz lać, która gliceryna ma 20 MJ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja uwazam ze odwrotnie

 

to glikol jest lepszy dla watroby niz gliceryna

 

ale ja bym stosowal tylko doraznie i tylko dla wybranych sztuk. Jaki jest sens ekonomiczny zeby dla wozu dawac? chyba ze sie ma grupy produkcyjne i woz na 35l


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Ja też leję glicerynę do wozu paszowego dla I grupy bo TMR jest na 35L


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

ja wozu nie posiadam daje tylko sztukom przed i po wycieleniu 1-2 razy dziennie po 0,3 do 0,5 l przez kilka dni dla sztuk ktorym dawka nie zaspokaja zapotrzebowania mimo , ze pierwsza grupa dostaje ciagle tluszcz chroniony 300 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to chyba masz słabą kukurydze bo ja dla II grupy TMR 40L nie daje zadnego tłuszczu ani gliceryny oprócz tego co dostają grupa na 25L dorzucam 2kg wysłodki melasowane 2kg pszenzyta i 1kg makuch słonecznikowych 12%tłuszczu 32%bialka i nie zdazyła mi sie nigdy żadna ketoza. Gliceryna obciąża watrobe i można przykwasić krowe także uważał bym z tym lepszym rozwiazaneim są wysłodki, ziarno QQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

KARGO jestes zadowolony z tego makuchu słonecznikowego, są po nim jakieś efekty? Pytam się bo zamowiłem ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

z blattin tłuszcz daje niektóre jedzą b chętnie posypuje po kukurydzy na to sypie witaminy i treściwa i lekko przemieszam widłami i jedza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

ja mam z showman i nawet jak wymieszałem z kukurydza i tresciwą, którą jedzą bardzo chętnie to do okoła wyjadły a to wszystko zostało;/ i teraz kupiłem jęczmień, zmieliłem go z tłuszczem i drożdżami w proporcji 1:10 to jako tako go jedzą i to nie wszystkie bo ma dalej specyficzny zapach;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Ja też mam Schaumann Energy i jedzą chętnie, na początku wąchały i troszkę strajkowały, a teraz już ponad miesiąc zajadają ze smakiem. No i mleko poszło w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

TO Ja mam podobna cene 150 zl za worek 23 kg tylko ten ktory ja daje ma wiecej energi ma 25 Mj NEL i 38 metabolicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

Tłuszcz chroniony VITTRA INTER FAT SUPER energia 27 Mj NEL, worek 25 kg jest w cenie 150 zł brutto. Nie ma żadnego zapachu i smaku. Mieszam z mielonym ziarnem kukurydzy i soją, krówki tylko na to czekaja.

Edytowano przez mikaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Czym się różni mocznik zawarty w koncentratach (np tych od sano) od mocznika nawozowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinek8541    76

Czym się różni mocznik zawarty w koncentratach (np tych od sano) od mocznika nawozowego?

ten 1 zapewne chroniony


Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

Koledzy pomóżcie mi rozszyfrować jak zmienić w paszy u 2 krów żeby miały dobre wyniki:

1. Krowa

mleko 17

tł 6,87

bi 4,62

lak 4,78

sm 16,67

mocznik 188

ks 108

tł/bi 1,47

 

2 Krowa

mleko 20,8

tł 3,48

bi 3,08

lak 5,16

sm 12,2

mocz 214

ks 2219

tł/bi 1,14

Edytowano przez akernolat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akernolat    26

czyli kwaśny węglan podawać? w jakiej ilości?

a co do 2 to mogę zwiekszyś skoro mocznik ma już 214?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj