Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7992 odpowiedzi na ten temat

#7921 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 10 październik 2017 - 15:08

Żywienie bydła mlecznego te klocki to zwyczajnie proteza racicy u mnie nie było jeszcze takiego przypatku ale słyszałem o tym . mój usłgodawca też 25 zł plus 5 opatrunek i jak robi to na raz całe stado .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 19:41
  •  

#7922 Share Kredens1337

Kredens1337

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 październik 2017 - 15:13

Żywienie bydła mlecznego

Te drewniane klocki stosuje się żeby odciążyć najbardziej schorowaną część racicy. Wtedy krowa chodzi jakby na połowie, a chora część w spokoju się regeneruje. Bo jakimś czasie trzeba to usunąć. U mnie miała to jedna krowa wystarczyła wziąć dłuto i uderzyć . Klej nie puszcza, ale drewno łatwo się lupie i można w miarę łatwo się tego pozbyć.

Niezły fachura jak z daleka już wie, że trzeba zakładac.

Z kolei moje pytanie. Jeśli krowy mają bardzo wysoką somatykę, jakość sianokiszonki jest bardzo dobra, a kukurydza narazie świeża (kiszonka z kukurydzy raczej tez bedzie ok), to czy preparaty na mitotoksyny mają sens? Jak nie to co robic?  

#7923 Share mk9422

mk9422

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 10 październik 2017 - 15:26

Żywienie bydła mlecznego

@mk9422 możesz podesłać kontakt do nich? Zadowolony byłeś z ich usług?

Tak jestem zadowolony. W tym roku pierwszy raz braliśmy taką usługę. Zazwyczaj sami robiliśmy korekcję ale teraz będzie już tylko usługa do większej ilości.  Byli u mnie jakoś na wiosnę i do tej pory zero problemów z racicami a robili korekcję u 35 sztuk.  Podpowiadają też jak wyleczyć niektóre schorzenia i od czego się biorą. Osobiście polecam, sąsiedzi też są zadowoleni. Poszukam wieczorem numeru i wyślę na pw. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7924 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisany 10 październik 2017 - 16:25

Żywienie bydła mlecznego Ja brałem firmę za Częstochowa w stronę opola 25 zł szt i każdy opatrunek 12 zł robiony na tetrowej grubej szmacie owinięty taśma 4 dni i cala racice czysta także brudu nie przepuścilo. Oczywiście od tego faktura. Ja robiłem 23 szt ale z kolega się zebraliśmy to było więcej wiec chętnie przyjechali. Somatyka tez miałem dosyć wysoka i jedna sztuka ciężko się doila cały czas jedna ćwiartka twarda ok 10 litrów dawała (po trawiencu) TP teraz całkiem inna krowa się robi. Ogólnie kupiłem srodek na ta zanikcice i będę psikal wszystkie racice powinno pomóż.
A i jużywane teraz wiem gdzie był ich problem z zacielaniem. Nogi..

#7925 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4109 postów

Napisany 10 październik 2017 - 18:00

Żywienie bydła mlecznego Jak z Częstochowy to właśnie Galiczak firma Agrotest chyba. Mają oddział w Piątnicy. Poskrom hydrauliczny mają co kładzie krowę na bok.

Edytowany przez Thomas2135, 10 październik 2017 - 21:05.

#7926 Share ZosiaSamosia

ZosiaSamosia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 10 październik 2017 - 18:17

Żywienie bydła mlecznego A krowy nie poraniają przez ten poskrom co kładzie na bok?

#7927 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 10 październik 2017 - 19:41

Żywienie bydła mlecznego poskrom na bok jest mniej inwazyjny niż wiszący krowa leży i niewie co się z nią dzieje w okolicy częstochowy i opola jest kilka firm u mnie też robią polecam na leżąc

#7928 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2323 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 10 październik 2017 - 20:38

Żywienie bydła mlecznego Nie ja z nich nigdy nie korzystałem. Ja od 2 lat tylko Daniela męczę on ma kvk czyli klasyczny poskrom gdzie krowa jest podnoszona do góry. Tez nie wie co się dzieje.

#7929 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4109 postów

Napisany 10 październik 2017 - 21:04

Żywienie bydła mlecznego A to przepraszam za wprowadzenie w błąd, bo wydawało mi się, że kiedyś o nich pisałeś.Ja miałem taką w 9 msc to odpuściliśmy korekcję, ale 7-8 nic się nie dzieje. Czasem nerwowa trochę głową potrzęsie, ale o nic sobie krzywdy nie zrobi. Kładzie na lewy bok a po tej stronie jest żwacz, więc płodu nie uszkodzi.

#7930 Share ZosiaSamosia

ZosiaSamosia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 10 październik 2017 - 21:42

Żywienie bydła mlecznego

To raczej na bezpieczne nie wygląda. Stary poskrom wiem. Nadrobiłam zaległości bo w tych nowszych to zupełnie inaczej się prezentuje.

Edytowany przez ZosiaSamosia, 10 październik 2017 - 23:01.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7931 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 10 październik 2017 - 21:53

Żywienie bydła mlecznego Kredens1337 miałem ten sam problem, kiszonki są w porzadku od mikotoksyn dostają a komórki były do czsu aż zmieniłem śruta rzepakową ekspandowaną na śrute rzepakowa ekstrudowaną innej firmy bo tamtej poprzedniej ostatnia partia to była kompletna poraszka, odkąd stosuję śrute rzepakową protect z emiwo somatyka spadła z 580 na 150 a białko sporo skoczyło do góry już po dwóch tygodniach stosowania i tak trzyma się już przez cały czas

#7932 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4109 postów

Napisany 10 październik 2017 - 22:17

Żywienie bydła mlecznego U mnie robili takim sprzętem i wyglądało to podobnie jak na filmiku. Tylko pracowników dwóch i poskrom nie taki nowy. Tutaj wiadomo do filmiku-reklamy wszystko pięknie ładnie. Jedyne co mi się nie podoba to pas pod wymieniem, ale podnoszenie trwa chwilę. Nie namawiam do niczego, tylko opisuję jak to u mnie było. Korekcja pierwszy raz u większości, więc i krowy nie przyzwyczajone to wchodzenia. Miałem też robioną wcześniej korekcję u kilku na zwykły poskromie z podnoszonymi do tyłu nogami, to niektóre strasznie się rwały w nim.

Edytowany przez Thomas2135, 10 październik 2017 - 22:19.

#7933 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisany 11 październik 2017 - 06:46

Żywienie bydła mlecznego Ja tez robiłem na bok u mnie pierwszy raz miały na bok i mniej się trzepaly niż nogi do tylu. Robiłem nawet w 8 miesiącu.
A jak sprawdziłes lub jak zauważyłeś ze ten rzepak był tak słaby?

#7934 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 11 październik 2017 - 07:27

Żywienie bydła mlecznego Od razu było widać, mleko w dół somatyka w górę, zaczęło zostawać sporo nie strawionego ziarna qq, bardzo ciemno robiły i bardzo ale to naprawdę rzadko robiły wręcz lały

#7935 Share leszek1000

leszek1000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 12 październik 2017 - 08:47

Żywienie bydła mlecznego

Witam mam niski mocznik 150.Dostają 2kg śruty rzepakowej 0,5 soi reszta to zboża i witaminy 17kg sianokiszonki i 30 kukurydzy.Co jeszcze można im podać białkowego

wywar,młóto może soje. Tylko nad soją się zastanawiam bo wydajność to tylko 20l mleka. Jeszcze można wydajność podciągnąć tylko czym.Z mocznikiem paszowym nie mam zamiaru się bawić. śruty rzepakowej więcej już chyba nie warto dawać. Co polecacie

#7936 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 860 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne związane z rolnictwem

Napisany 12 październik 2017 - 08:55

Żywienie bydła mlecznego To znaczy dlaczego nie chcesz się bawić z mocznikiem?

#7937 Share leszek1000

leszek1000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 12 październik 2017 - 08:59

Żywienie bydła mlecznego

To znaczy dlaczego nie chcesz się bawić z mocznikiem?

Obciąża wątrobę,a zdrowotność na pierwszym miejscu

#7938 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2258 postów

Napisany 12 październik 2017 - 09:03

Żywienie bydła mlecznego W rozsądnych dawkach pomoże a nie zaszkodzi. ;)

#7939 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 12 październik 2017 - 10:23

Żywienie bydła mlecznego

Mocznik w zywieniu w rozsądnych granicach w polaczeniu z szybką energią jest super. Masz paszowóz? Jeżeli tak możesz go osłabić a  dorzucic soi tym z których coś można jeszcze wycisnąć i bedzie ok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7940 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2258 postów

Napisany 12 październik 2017 - 14:27

Żywienie bydła mlecznego A powiedzcie mi, mocznik lepiej komponuje się z połączeniu z śruta zbożowa czy ccm z qq? A może to bez różnicy?