Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7992 odpowiedzi na ten temat

#7901 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisany 09 październik 2017 - 07:11

Żywienie bydła mlecznego Jeśli to pytanie do mnie to już nie stosuje sody i kredy tylko bufor o nazwie NO BUFOR FULL+ DROZDZOWY z firmy neofarm. Ma w sobie witaminę b1 b2 b6 jod i drożdze. Wrzody miała tylko jedna szuka ma przednich racicach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 19:42
  •  

#7902 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4109 postów

Napisany 09 październik 2017 - 08:24

Żywienie bydła mlecznego Jakie to rany były, że wymagały opatrunku?

#7903 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1361 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 09 październik 2017 - 12:27

Żywienie bydła mlecznego Zanochcica zapewne

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7904 Share nokia6002

nokia6002

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 październik 2017 - 12:39

Żywienie bydła mlecznego Chodzi mi o toczy oplaca mi się kupować srutownik. I ile z jednego worka pszenicy będę miała worków sruty. Czy z jednego worka pszenicy wyjdzie jeden worek sruty? Nigdy nie miałam krowy trzymam tylko konie i nie bardzo wiem czym ja karmić. Śrutę je chetnie ta krowa. Ale nie wiem czy opłaca mi się srutownik kupic.

#7905 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4109 postów

Napisany 09 październik 2017 - 12:49

Żywienie bydła mlecznego Na pewno nie opłaca się kupować śrutownika. Można kupić bez problemu mielone ziarno, ale zamiast pszenicy lepszy byłby jęczmień. Za samego zboża to niewiele udoisz mając do dyspozycji jeszcze siano. W Twoim przypadku najlepiej kupić gotowy granulat. Koszt różny, bo od 95-130 czy nawet 160 zł za 100 kg.
50 kg ziarna po ześrutowaniu daje 50 kg śruty. :D

#7906 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 09 październik 2017 - 13:24

Żywienie bydła mlecznego

no trzeba odliczyć coś na tzw '' rozkurz ''. he he 

#7907 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3003 postów

Napisany 09 październik 2017 - 14:02

Żywienie bydła mlecznego

nie śmiejcie się....ona chce mierzyć śrutę na litry więc stąd te śmieszne pytania... no ale podpowiem: 3 worki pszenicy => 4 worki gniecionej pszenicy... czary mary :D

#7908 Share PRIMO

PRIMO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 860 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne związane z rolnictwem

Napisany 09 październik 2017 - 14:13

Żywienie bydła mlecznego Jakby co to waga zostaje ta sama tylko objętość jest większa tak jak pisał @lukbold

#7909 Share czesio1612

czesio1612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 09 październik 2017 - 17:50

Żywienie bydła mlecznego

A duże macie spadki produkcji mleka po przejściu z zeszłorocznej kiszonki z kukurydzy na świeżą kukurydzę? Bo w tym roku nie opłacało mi się zmieniać dawki, starą kukurydzę miałem tydzień po skoszeniu nowej i zdecydowałem się otworzyć nową pryzmę po tygodniu... na razie kilka dni, ale praktycznie większość ziarna nie strawione, mleko leci w dół po litrze dziennie i zonk. Jutro do wozu dorzucę chyba podwójną dawkę kwaśnego węglanu na wszelki wypadek, soja jest ponad kilogram na sztukę, kuku idzie ponad 25kg( na brzegu pryzmy jest trochę suchsza w porównaniu z zeszłoroczną, ale nie ma tragedii, a skosić w tym roku nie dało się wcześniej niestety) no i ogólnie cała dawka jest bez zmian. Myślałem, że nie będzie takich problemów, ale strasznie dużo jest niestrawionego ziarna kukurydzy. Może się przykwasiły bo z dnia na dzień kukurydza się zmieniła, a nie zakiszona do końca... Tylko co im teraz poradzić? coś dorzucić do dawki czy czekać aż się przyzwyczają?

#7910 Share pawlak2507

pawlak2507

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 09 październik 2017 - 19:31

Żywienie bydła mlecznego

Drożdże dajesz? Na drugi raz zmniejsz ilość kuku i kilka dni mieszaj nową i starą żeby nie było gwałtownych zmian, a najlepiej posiać trochę więcej kuku żeby nowa zdążyła się zakisić przynajmniej ten miesiąc. Ale narazie proponuję zwiększoną dawkę drożdży i słoma do wozu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7911 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2258 postów

Napisany 09 październik 2017 - 20:24

Żywienie bydła mlecznego

Mam pytanie, zapasu jęczmienia mam na 2-3 miesiące, ale właśnie zacząłem kosić qq i będę to ziarno zakiszał, za 6 tyg jak się zakisi chce stopniowo ten jęczmień wyeliminować na rzecz kiszonego ziarna, 3 kg jęczmienia chce zastąpić 3 kg qq. Mam się czegoś spodziewać? Wzrostu mleka czy coś? Może warto czegoś dołożyć skarmiając qq? 

Edytowany przez damianzetor9540, 09 październik 2017 - 20:28.

#7912 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2248 postów

Napisany 09 październik 2017 - 21:53

Żywienie bydła mlecznego Ziarno będzie z tyłu nawet jak pogniecione ładnie dopóki nie ukisnie... potem stopniowo znika, tak jak kolega mówi drożdże na ten czas dorzuć u mnie trochę pomogło
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#7913 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i... wszystko po trochu.

Napisany 10 październik 2017 - 10:18

Żywienie bydła mlecznego

Chodzi mi o toczy oplaca mi się kupować srutownik. I ile z jednego worka pszenicy będę miała worków sruty. Czy z jednego worka pszenicy wyjdzie jeden worek sruty? Nigdy nie miałam krowy trzymam tylko konie i nie bardzo wiem czym ja karmić. Śrutę je chetnie ta krowa. Ale nie wiem czy opłaca mi się srutownik kupic.

Z 50 kg owsa czyli jeden pełny worek wychodzi 1,5 takiego worka :)

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#7914 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1040 postów

Napisany 10 październik 2017 - 10:42

Żywienie bydła mlecznego

Jakie to rany były, że wymagały opatrunku?

Pęknięcie skóry pomiędzy racicami czyli zanokcica która była w pocztowym stadium bo nawet nie było widać dopiero po podniesieniu jogi i wytarciu szmata było lekko widać zrobił opatrunki wczoraj je zdałem i psikalem środkiem na racice ale mleko sporo do góry idzie. Wcześniej robił mi gości korekcję który o tym nie miał żadnego pojęcia...

#7915 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2248 postów

Napisany 10 październik 2017 - 11:14

Żywienie bydła mlecznego Ile od sztuki z opatrunkiem i ile bez? Ja też muszę zaprosić do swoich, dodatkowo u 3 szt mają chyba zapalenie skóry bo noga do tyłu i "trzepią" i wylizują sobie racice, niewielkie zaczerwienienie ran nie ma psikam spirytusem i potem spray niebieski, ale od tego raczej nie przejdzie

Edytowany przez pedro2, 10 październik 2017 - 11:20.

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#7916 Share mk9422

mk9422

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 10 październik 2017 - 11:41

Żywienie bydła mlecznego

U mnie brali po 20 zł od sztuki i bez różnicy czy z opatrunkiem czy bez. Tylko trzeba poczekać na przyjazd 1-2 miesiące jeśli większa ilość sztuk.  Chłopaki świadczą usługi w największych oborach na Przasnyszu, Ciechanowie i okolicach. 

#7917 Share ZosiaSamosia

ZosiaSamosia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 10 październik 2017 - 11:59

Żywienie bydła mlecznego

@mk9422 możesz podesłać kontakt do nich? Zadowolony byłeś z ich usług?

Edytowany przez ZosiaSamosia, 10 październik 2017 - 13:36.

#7918 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4109 postów

Napisany 10 październik 2017 - 13:28

Żywienie bydła mlecznego Ja dzwoniłem do Galiczaka i czekałem ze 2 tyg. Mają w Piątnicy siedzibę. Myślę, że dobrze zrobili a na 25 szt było ok 10 opatrunków przez wrzody po przykwaszeniu. Przyjechali tylko do mnie i wyszło chyba 25 zł+opatrunek więc drożej niż kolega podaje.

#7919 Share ZosiaSamosia

ZosiaSamosia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 10 październik 2017 - 14:20

Żywienie bydła mlecznego U nas od kilku lat robi ten sam gość. Dobrze robi nawet bardzo, ale z terminowością i słownością jest na bakier, też bierze 25 zł plus opatrunki itd. Właśnie jesteśmy w trakcie korekcji wczoraj był zrobił 7 szt pojechał, dziś go nie ma... Może jutro będzie resztę krów robił.

A podkładają u Was te klocki drewniane pod racice? Przeszedł gościu przez oborę i twierdzi, że trzeba kilku krowom podłożyć. Tylko co to jest i czemu się to zakłada?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7920 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 10 październik 2017 - 15:07

Żywienie bydła mlecznego

Ja dzwoniłem do Galiczaka i czekałem ze 2 tyg. Mają w Piątnicy siedzibę. Myślę, że dobrze zrobili a na 25 szt było ok 10 opatrunków przez wrzody po przykwaszeniu. Przyjechali tylko do mnie i wyszło chyba 25 zł+opatrunek więc drożej niż kolega podaje.

Nie wiem czy jest jedna firma w Piatnicy czy wiecej, ale w mojej okolicy jakąś firme z tamtąd ludzie normalnie z podwórka wyganiali. Podobno tragedia. U mnie robi firma z czestochowy. Dzwoni ich księgowy po stałych klientach czy chcą i ustala pracownikom trase, robią dobrze coś w granicach 20 zł plus opatrunek.