Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7856 odpowiedzi na ten temat

#7841 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2204 postów

Napisany 25 sierpień 2017 - 08:08

Żywienie bydła mlecznego Można dawać spoza listy, ale na własną odpowiedzialność jak wezmą proby i wyjdzie gmo to Ty dostajesz po doopie nie producent
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 02:10
  •  

#7842 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 28 sierpień 2017 - 09:25

Żywienie bydła mlecznego

Ma ktoś zdjęcie tej umowy? Bo zwykle mleczarnie mają napisane PREFEROWANE firmy, a Mlekpol chyba nie dopuszcza możliwości innych niz tych na liście?

#7843 Share wojtazz

wojtazz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 17 wrzesień 2017 - 13:20

Żywienie bydła mlecznego

wlasnie mlekpol zrobil ta liste i ma umowy z dostawcami pasz zeby rolnik byl chroniony. w razie wykrycia gmo w paszy firama bedzie trzesiona a nie rolnik. a jak kupisz z poza listy najpierw 2 raz sprawdzaja twoja pasze jak masz gmo dostajesz po tylku.

kr9292 zbadaj zboze na toksyny znam przypadek z sasiedniej wsi (fakt z ubieglego roku zle warunki w zniwa) ze mleko zaczelo spadac z 3.5 tys na 3 pozniej na 2.5 przez wydajnosc ale glownie zapalenia. koniec koncow wyszlo ze zboze daje toksyny. 2 sprawa moze nie patrzac na bilans paszy dorzuc energii np melasa. ja samo zaczynam bawic sie w wydajnosci i nie wiem prawie nic na temat nawet nie mam oceny urzytkowosci mlecznej ale mialem spore problemy z zapaleniami majac niska somatyke i melasa bardzo pomogla. problemy na zasadzie doje rano jest spoko a wieczorem 2 z 27 krow dostaja zapalenia i to takie ze cwiartka jak kamien twarda i nie do wyleczenia tylko sie przepala i dojenie zostaje na 3 dojki. wiem teraz ze to byly spore bledy w zywieniu z mojej strony ale jak nic nie pomaga czasem glupi pomysl pomoze.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7844 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 619 postów

Napisany 17 wrzesień 2017 - 17:09

Żywienie bydła mlecznego

Zapalenia się skonczyły w zasadzie z dnia na dzien, tak samo jak się zaczeły. Tylko mleka dalej brak. Krowy po wycieleniu nie chcą się rozdaiwać i to rujnuje mi wszystko. Melasę stosuję już od dawna, energii mają nadmiar też już od dawna, bo to mocno poprawiło mi płodność i tak zostało. Postaram zbadać się te zboża. Dzieki za rade

#7845 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 2204 postów

Napisany 18 wrzesień 2017 - 23:46

Żywienie bydła mlecznego Dlaczego po odstawieniu soi rośnie białko od kilku odbiorów? Śr słaba 3.2 bo qq droga w czerwcu odstawilem. Teraz sporo wycielen więc dosypuje trochę tym świeżym, białko 3.4. Były przykwaszone ale już jest ok, tłuszcz z 4.5 spadł na 4.2. mam sporo bialoglowych więc ta średnia nic nie mówi dopiero na udoju będzie widać co się dzieje.

#7846 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4054 postów

Napisany 19 wrzesień 2017 - 06:24

Żywienie bydła mlecznego Bo energii było mało na metabolizm białka a jak zmniejszyłeś to się wyrównało. Mocznik jaki był przed i po?

#7847 Share pedro2

pedro2

• Members
  • PipPipPip
  • 2204 postów

Napisany 19 wrzesień 2017 - 07:04

Żywienie bydła mlecznego No właśnie nie bo 190-220 się wahał i tak jest...

#7848 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 19 wrzesień 2017 - 13:10

Żywienie bydła mlecznego A czym podnieść tluszcz z 4.2?

#7849 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 20 wrzesień 2017 - 14:36

Żywienie bydła mlecznego

Proszę o pochylenie się nad moim problemem. Zmieniłem paszę treściwą z lactomy z sano mieszanej z mielonym ziarnem kukurydzy(ok 70 % laktomy). Parametry miałem 3,1 -3,2 białko a tłuszcz 3,6 -3,8, mocznik max 250. Żywienie wcześniej i teraz tylko pastwisko i treściwa z witaminami i buforem(nic więcej). Zrezygnowałem z lactomy(lista Mlekpol) i mieszam zboża ze śrutą rzepakową i sojową oraz mielona kukurydzą plus witaminy i bufor. Parametry poprawiały się z dnia na dzień. Byłem happy. Białko teraz 3,5; tłuszcz 4,1; mocznik 370 - 400.   Chuba za dużo więc zabrałem część śrut poestrakcyjnych(więcej rzepaku) mocznik trochę spadł choć dalej prawie 350 ale i spadła wydajność.

Martwić się tak wysokim mocznikiem biorąc pod uwagę że na razie krowy ponad 21 godzin spędzają na pastwisku. Podkreślam że wszystkie zdrowe, zapaleń od 2 miesięcy brak, somatyka 200 - 250,  a na pastwiskach cięgle pada i coraz zimniej? Co zrobić by obniżyć mocznik a nie zabierać białka w treściwej(wydajność). 70% krów jest więcej jak 7 miesięcy po wycieleniu. Słoma coś pomoże na przegryzkę? Może siano? Choć to chyba też sporo białka(mam mało dobrej jakości w zasadzie tylko dla cieląt coś udało się złapać w tym roku).

Trawa teraz ma chyba sporo białka ale już chyba ma zdecydowanie mniej cukru jak we wcześniejszym okresie? No chyba że to zmiana treściwej? Jak Myślicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7850 Share leszek1000

leszek1000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 20 wrzesień 2017 - 15:01

Żywienie bydła mlecznego

Proszę o pochylenie się nad moim problemem. Zmieniłem paszę treściwą z lactomy z sano mieszanej z mielonym ziarnem kukurydzy(ok 70 % laktomy). Parametry miałem 3,1 -3,2 białko a tłuszcz 3,6 -3,8, mocznik max 250. Żywienie wcześniej i teraz tylko pastwisko i treściwa z witaminami i buforem(nic więcej). Zrezygnowałem z lactomy(lista Mlekpol) i mieszam zboża ze śrutą rzepakową i sojową oraz mielona kukurydzą plus witaminy i bufor. Parametry poprawiały się z dnia na dzień. Byłem happy. Białko teraz 3,5; tłuszcz 4,1; mocznik 370 - 400.   Chuba za dużo więc zabrałem część śrut poestrakcyjnych(więcej rzepaku) mocznik trochę spadł choć dalej prawie 350 ale i spadła wydajność.

Martwić się tak wysokim mocznikiem biorąc pod uwagę że na razie krowy ponad 21 godzin spędzają na pastwisku. Podkreślam że wszystkie zdrowe, zapaleń od 2 miesięcy brak, somatyka 200 - 250,  a na pastwiskach cięgle pada i coraz zimniej? Co zrobić by obniżyć mocznik a nie zabierać białka w treściwej(wydajność). 70% krów jest więcej jak 7 miesięcy po wycieleniu. Słoma coś pomoże na przegryzkę? Może siano? Choć to chyba też sporo białka(mam mało dobrej jakości w zasadzie tylko dla cieląt coś udało się złapać w tym roku).

Trawa teraz ma chyba sporo białka ale już chyba ma zdecydowanie mniej cukru jak we wcześniejszym okresie? No chyba że to zmiana treściwej? Jak Myślicie?

Jeszcze więcej zmielonego ziarna kukurydzy,albo kiszonka z kukurydzy.

#7851 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisany Wczoraj, 13:42

Żywienie bydła mlecznego Kolega rób wszystko by obniżyć mocznik. Miałem 360 przez rok w tym okresie pozbylem się połowy stada! !!! Teraz mam 207 i zaczyna wszystko wracać do normy. Mam pytanie ile daje się kwaśnego weglanu na sztukę? Nasluchałem się rad by nie bać się wysokiego mocznika w sano i wtedy zastanawiało mnie to po co im tyle jalowic i krycie tylko sexem teraz wiem bo krowa pada po roku takiego traktowania a trzy laktacje to wyjątki

Edytowany przez zkordalski, Wczoraj, 13:45.

#7852 Share czesio1612

czesio1612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany Wczoraj, 16:11

Żywienie bydła mlecznego

Kolega rób wszystko by obniżyć mocznik. Miałem 360 przez rok w tym okresie pozbylem się połowy stada! !!! Teraz mam 207 i zaczyna wszystko wracać do normy. Mam pytanie ile daje się kwaśnego weglanu na sztukę? Nasluchałem się rad by nie bać się wysokiego mocznika w sano i wtedy zastanawiało mnie to po co im tyle jalowic i krycie tylko sexem teraz wiem bo krowa pada po roku takiego traktowania a trzy laktacje to wyjątki

I co się działo przy takim moczniku? Też mam u siebie sztuki z wysokim mocznikiem i teoretycznie przy takim moczniku powinny być straszne biegunki a tu nic czy mocznik dochodzi do 400 czy jest 250 kał jest taki sam. Aż się zastanawiam czy wyniki z federacji są wiarygodne bo krowy  nie sortują tmru więc teoretycznie mocznik powinien być zbliżony a tu nie. Zacielenia są, nie ma cyst i torbieli bo i nie są przebiałkowane tylko ten mocznik skacze

#7853 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisany Wczoraj, 20:06

Żywienie bydła mlecznego Kał był normalny do samego końca. Zaczęło się od trudnych zacielen powtarzały na początek po dwa trzy razy. Potem zaczęły występować braki rui. Więc stosowanie hormonów. Niby zacielone były a potem ruja lub brak a płód był wchłoniony bo przychodzi czas wycielenia rui nie było bo niby cielna a cielaka brak. Występowały już w późniejszej fazie problemy trawienne zapychal się .
Problemy ogólne z koordynacją ciezkie wstawanie itp.Ogólnie w ciągu roku straciłem 16 sztuk w wieku od 3 lat do 5 bez różnicy aż w końcu zawitał do mnie zywieniowiec ....jeszcze trochę a bym musiał stado zakupić. Co lepsze produkcją była mega utrzymywały potencjał do samego końca jak jakieś roboty. Nie nie mam ibr ani dvb czy inne gowno

#7854 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany Wczoraj, 20:09

Żywienie bydła mlecznego

Mocznik max 250-wyższe wartości według fachowców to ryzyko ......
​Sano to sano wszystko niby mają pod kontrolą a wiecej jałówek niż krów w oborze
weglan ja stosuje co drugi dzień coś około 30-40 g na sztuke Kwasicy nie miałem już dobry rok,ale to może zasługa ze  nie kosze zbyt wcześnie kukurydzy i nie zwijam zbyt mokrej sianokiszonki,tak mi się wydaje.Warto raz w tygodniu zastosować dobrej jakości siano.

#7855 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4054 postów

Napisany Wczoraj, 21:00

Żywienie bydła mlecznego Już dawno zapaliłaby mi się lampka przy moczniku 360. To jest ryzyko i czym się przekonałeś. Tak jak Eliot napisał 250 to taka bezpieczna granica. Powżej tego trzeba bardzo pilnować dawki pokarmowej, pH żwacza.

#7856 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany Wczoraj, 21:28

Żywienie bydła mlecznego

skoro juz o tym moczniku jest temat to takie pytanko pojawiło się u krów na tylnych kolanach krwawienie lub zaczerwienie i obrzęk czy to objaw złego żywienia ? mocznik z ostatniego wyniku srednio 190 .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7857 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4054 postów

Napisany Wczoraj, 21:54

Żywienie bydła mlecznego Są to odgniecenia prawdopodobnie i nie na kolanach a stawach piętowych.