Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7878 odpowiedzi na ten temat

#7721 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 17 lipiec 2017 - 22:28

Żywienie bydła mlecznego

co się może dziać jesli krowy będą jadły zagrzany tmr ? nie mogę z tym nić poradzić ciągle się grzeje sporządzany tuż przed karmieniem wieczorem  zadaje na dwa odpasy i na rano to co zostaje w wozie jest zagrzane .kupiłem produkt o nazwie dolsil hot skład to kwas propionowy i gliceryna i nic to nie daje . ktoś coś podpowie  ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 07:43
  •  

#7722 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2209 postów

Napisany 17 lipiec 2017 - 23:19

Żywienie bydła mlecznego Na korytarzu rozsypany na pol metra sie grzeje, a tu w wozie to nie ma sie co dziwić. Dlaczego na dwa razy?
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#7723 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 18 lipiec 2017 - 06:09

Żywienie bydła mlecznego Po co się bawić i dwa razy rozsypywać wywal wszystko na raz i rozgarnij po całym korytarzu tak na 20 cm, może trochę mniej wody lej też pomaga, ten produkt który kupiłaś idzie tylko do wozu? jesli tak to warto było by nim pryskać ścianke kiszonki w kopcu żeby sie nie grzało bo jak sypiesz już zagrzaną kiszonkę do woza to i ten produkt nic nie pomaga

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7724 Share Mati10

Mati10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 18 lipiec 2017 - 16:50

Żywienie bydła mlecznego Co się będzie działo? Pierwsze co to kom. som. prawdopodobnie pójdą w górę potem zielenią w dół. Będą mniej jadły, więc mniej mleka i większy ujemny bilans energetyczny. Podobno dodatek soli przeciwdziała zgrzewaniu (opinia, bo ja nie mam paszowozu). Im mniej energetycznych śrut tym mniejsza wtórna fermentacja.

#7725 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 18 lipiec 2017 - 22:12

Żywienie bydła mlecznego

sianokiszonka jest z balota swieżo otwierana kiszonka z kukurydzy się nie zagrzewa bo jest zimna jak sypie jedyne co dziś zaważyłem to wlałem mniej wody to mniej się zagrzało ale znowusz mniej zjadły i być tu mądry . 

#7726 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 19 lipiec 2017 - 06:23

Żywienie bydła mlecznego To dodaj melasy poprawi sie smakowitość paszy i będą więcej jadły

#7727 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 19 lipiec 2017 - 07:22

Żywienie bydła mlecznego bartlomiej ja na upały stosuje sorbińanpotasu tanie nie jest ale skuteczne 800gr na 1tone cena za 25 kg 480 zł .

#7728 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 19 lipiec 2017 - 13:25

Żywienie bydła mlecznego

melasa cały czas idzie ale już zamówiłem ten sorbinian potasu tagże zobaczymy .

#7729 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 20 lipiec 2017 - 06:57

Żywienie bydła mlecznego

a gdzie w lodzkiem można kupic melase? i po ile

#7730 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2111 postów

Napisany 20 lipiec 2017 - 09:07

Żywienie bydła mlecznego Pytanko. Ogolnie ostatnio spadly mi parametry i z badania mleka wyszlo ze mocznik mam 80 a bialko 3.08 tluszcz 3.6. Do jedzenia dostaja juz ostatki qq i sianokiszonke. W dzien pastwisko. Qq zastepuje wyslodkami melasowanymi. Tresciwa to sruta jeczmien pszenzyto mniej wiecej po rowno plus witaminy drozdze i 150 sojowej i 100 rzepakowej na tone paszy. Jak ugryzc ten temat?

Edytowany przez ChiquitaB, 20 lipiec 2017 - 09:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7731 Share leszek1000

leszek1000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów

Napisany 20 lipiec 2017 - 10:01

Żywienie bydła mlecznego

u mnie też mocznik spadł chociaż dostają głównie sianokiszonkę, a na tonę idzie 300 rzepakowej i 150sojowej.Myślę,że warto poczekaj do kolejnych wyników.Możesz jeszcze dołożyć rzepakowej,albo mocznik

Edytowany przez danielhaker, 28 lipiec 2017 - 12:53.
cytowanie poprz. posta

#7732 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 20 lipiec 2017 - 13:50

Żywienie bydła mlecznego Jak mają pastwisko to mocznika nie radzę żeby ich nie przytruć

#7733 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 20 lipiec 2017 - 17:27

Żywienie bydła mlecznego

Mam takie pytanie ogólne. Na ile litrów mieszacie paszowóz w stosunku do sredniej dziennej wydajności w stadzie?

'

#7734 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 20 lipiec 2017 - 18:29

Żywienie bydła mlecznego Przeważnie paszowóz ustawia się na ostatnią grupę, jeszcze nie mam zbyt dobrej wydajności ale u mnie jest na 17 litrów

Edytowany przez mariaci, 20 lipiec 2017 - 18:30.

#7735 Share mario98

mario98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 20 lipiec 2017 - 20:40

Żywienie bydła mlecznego U mnie jest tak na ok 23 l. Te ktore daja powyzej dostaja premie max 6 kg granulek 18% bialka + max 2 kg korektora energetycznego 12,2% bialka i 7,64 MJ z dodatkiem tluszczu chronionego.

#7736 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2232 postów

Napisany 20 lipiec 2017 - 21:35

Żywienie bydła mlecznego

a gdzie w lodzkiem można kupic melase? i po ile

Zadzwoń do firmy GABIKO z Konopnicy. Widzę że jesteś EBE więc nie masz tak daleko.

#7737 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 22 lipiec 2017 - 14:00

Żywienie bydła mlecznego

Witam

Proszę o poradę.

Nie mam już swojego zboża więc zacząłem dawać paszę pełnoporcjową. Wybór padł na lactomę z sano. Krowy pasą się dzień i noc na pastwisku. Kiszonki z kukurydzy nie mam. Dodaję mielone ziarno kukurydzy do laktomy  (3/5 laktomy i 2/5 mielone ziarno kukurydzy plus witaminy i kreda).Dostają tej mieszanki 2kg przed rannym udojem i 2 kg przed wieczornym udojem. Parametry mleka: tłuszcz 3.6 -3,7; białko 3,2; mocznik 230. Doję teraz od 18 krów ok 440 - 470 litrów dziennie.

Moje pytania:

1. Ile mogę maksymalnie kg dać mojej treściwej na jeden odpas(dwa odpasy dziennie jak krowy przychodzą z pastwiska) by nie ryzykować kwasicy(chyba że już ją mam Patrzcie parametry mleka);

2. Czy taka wydajność jest zadowalająca? Dla mnie nie. Po wypłacie i podliczeniu rachunków niewiele zostaje szczególnie teraz jak kupuję paszę. Coś mogę więcej zrobić? Krowy to mieszańce hf, mo, sm, nr.

3. Pytanie do osób oddających mleko do mlekpolu i stosujących paszę sano. Sano nie ma na liście mleczarni. Będziecie zmieniać paszę czy jednak dalej sano przemycać(jest no gmo)?

Edytowany przez Troker1979, 23 lipiec 2017 - 17:59.

#7738 Share funrolnik

funrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 24 lipiec 2017 - 13:44

Żywienie bydła mlecznego

Witam
Proszę o poradę.
Nie mam już swojego zboża więc zacząłem dawać paszę pełnoporcjową. Wybór padł na lactomę z sano. Krowy pasą się dzień i noc na pastwisku. Kiszonki z kukurydzy nie mam. Dodaję mielone ziarno kukurydzy do laktomy (3/5 laktomy i 2/5 mielone ziarno kukurydzy plus witaminy i kreda).Dostają tej mieszanki 2kg przed rannym udojem i 2 kg przed wieczornym udojem. Parametry mleka: tłuszcz 3.6 -3,7; białko 3,2; mocznik 230. Doję teraz od 18 krów ok 440 - 470 litrów dziennie.
Moje pytania:
1. Ile mogę maksymalnie kg dać mojej treściwej na jeden odpas(dwa odpasy dziennie jak krowy przychodzą z pastwiska) by nie ryzykować kwasicy(chyba że już ją mam Patrzcie parametry mleka);
2. Czy taka wydajność jest zadowalająca? Dla mnie nie. Po wypłacie i podliczeniu rachunków niewiele zostaje szczególnie teraz jak kupuję paszę. Coś mogę więcej zrobić? Krowy to mieszańce hf, mo, sm, nr.
3. Pytanie do osób oddających mleko do mlekpolu i stosujących paszę sano. Sano nie ma na liście mleczarni. Będziecie zmieniać paszę czy jednak dalej sano przemycać(jest no gmo)?

Ja najmleczniejszym daje 6-7kg tresciwej dziennie w 4 porcjach. Przed i po udoju, bo tak mi najwygodniej i nie mam problemów z kwasica, ale dostaja drozdze. Srednia 26 dziennie jest dla Ciebie neizadowalajaca ? Powinno zostac Ci okolo 10 tysiecy, chyba ze masz jakies wysokie koszta utrzymania... Ja mam 25 i jestem zadowolony, ale nie wykluczam, ze majac 30 i w gore bylbym bardziej :)

#7739 Share Troker1979

Troker1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 24 lipiec 2017 - 14:50

Żywienie bydła mlecznego

Ta moja wydajność wynika z tego że mam większość krów 2 - 5 miesięcy po wycieleniu. Do tego aura sprzyja i soczystej trawy nie brakuje. Pod koniec roku większość stada do zasuszenia i 2 -3 miesiące to nie wiem czy na opłaty nadoję. Oprócz krów drugie tyle młodzieży dla których też trzeba kupić paszę. Do tego inne dodatki. Zatrudniam też pracownika i utrzymuje rodziców. Do tego dochodzą też co miesiąc małe inwestycje więc niewiele z wypłaty zostaje jeżeli w ogóle coś zostaje.

PS

Też się zastanawiałem by dać więcej treściwej robiąc jak Ty czyli dać przed udojem i po. Z tym że u mnie tylko pastwisko(żadnego dokarmiania w oborze kukurydzą czy sianokiszonką) i nie wiem czy taki podział dawki przed i po ma sens bo krowa nie przegryzie nic w między czasie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7740 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2209 postów

Napisany 26 lipiec 2017 - 10:30

Żywienie bydła mlecznego Jakie zboże najlepsze dla krów? Mam kilka ha mieszanki owies jęczmień ok 40-50% jęczmienia, teraz chce dać ogłoszenia z nowych zbiorów. Sam jęczmień czy jęczmień i pszenżyto, a moze pszenica? Mam namiary na 4 ha jęczmienia ozimego czy jest jakaś różnica jary/ozimy? teraz na ozimy to już chyba trochę późno
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m