Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7847 odpowiedzi na ten temat

#7541 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 06 kwiecień 2017 - 18:01

Żywienie bydła mlecznego Jak skończył się mocznik paszowy to można zamiast paszowego wrzucić zwykły w tej samej proporcji czy bardzo zaszkodzi krowa? Wcześniej ktoś pisał że się różni cena i zanieczyszczeniem a dostawę będę miał za 2 tyg to do tego czasu mi bardzo z mlekiem zjada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 18:18
  •  

#7542 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 06 kwiecień 2017 - 19:26

Żywienie bydła mlecznego W mojej okolicy na składach leży mocznik pulrea i ludzie to biorą.

#7543 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 06 kwiecień 2017 - 21:03

Żywienie bydła mlecznego Byka to wiadomo ze indziej zwykły nawozowy ale z krowami nie wiem czy eksperymentowac czy poczekać na dostawę paszowego i przez 2 tyg brak czy go zastąpić zwykłym

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7544 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 06 kwiecień 2017 - 21:04

Żywienie bydła mlecznego

Nigdy w życiu nie dawałem krowom mocznika paszowego i nie mam zamiaru tego robić. Zawsze jeżeli jest potrzeba daję zwykły nawozowy. Nie wiem w czym wy macie problem.

#7545 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 08 kwiecień 2017 - 06:21

Żywienie bydła mlecznego Paszowych jest chroniony po części idzie do jelita i taka to różnica. ale większość stosuje taki jak kolega wyżej.

#7546 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1689 postów

Napisany 08 kwiecień 2017 - 07:28

Żywienie bydła mlecznego

U mnie krowy też dostają mocznik nawozowy i nic się nie dzieje . Od lat go stosuję w żywieniu krów .  

#7547 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 996 postów

Napisany 09 kwiecień 2017 - 20:52

Żywienie bydła mlecznego

Mógłby mi ktoś ustawic dawkę żywieniową tmr ? czyli  ile słomy ile sianokiszonki ile QQ  ile zboża? Bo kupiłem paszowoz i trzeba coś umieszać A żywieniowiec będzie po świętach...

#7548 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2202 postów

Napisany 09 kwiecień 2017 - 21:11

Żywienie bydła mlecznego Sprawdź ile dajesz teraz x ilość sztuk i mieszaj. Tylko pamiętaj, ze do wozu też trzeba krowy przyzwyczaić, bo za 2 tyg będziesz pisał, ze nie chcą jeść. Nie znam sie, ale na początek pmr był by chyba lepszy
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#7549 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 09 kwiecień 2017 - 22:13

Żywienie bydła mlecznego Kolega ma rację i nie docinaj zabardzo na początku. Ja powiem że wyprawę to pi pół roku złapiesz hehe. W tmr jk chcesz isc to ujmij z odpasu i wrzuć to wozu.

#7550 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 10 kwiecień 2017 - 06:37

Żywienie bydła mlecznego U mnie sąsiad jak wziął woz i od razu zrobił tmr to cały woz musiał wyrzucić bo patrzyły tylko na to a jak zrobił kukurydzę z trawa to od razu ruszyły

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7551 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 10 kwiecień 2017 - 07:58

Żywienie bydła mlecznego

U mnie krowy też dostają mocznik nawozowy i nic się nie dzieje . Od lat go stosuję w żywieniu krów .

Jaką dawkie bezpieczną można dać. Ile gram na sztukie dziennie.

#7552 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 10 kwiecień 2017 - 10:02

Żywienie bydła mlecznego robert1226 takie pytania to do wróżki bo nie da sie wytrzasnąć (bezpiecznej dawki) nie wiedząc jakie są moczniki w mleku

#7553 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 10 kwiecień 2017 - 13:10

Żywienie bydła mlecznego Ja podałem im 40 gram stopniowo. Próby będą za kilka dni to się dowiem jak mocznik

#7554 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1689 postów

Napisany 10 kwiecień 2017 - 19:16

Żywienie bydła mlecznego

Jaką dawkie bezpieczną można dać. Ile gram na sztukie dziennie. 

80  gram ,tyle daję max ,więcej się boję . Zaczynaj od  20 gram i co parę dni zwiększaj o kolejne 20 aż dojdziesz do 80g. Pamiętaj jednak ,że najbezpieczniej mocznik dawać gdy krowy jako paszę główną dostają kiszonkę z kukurydzy .  W żywieniu letnim ,gdy podajesz krowom zielonkę ,lub są na pastwisku ,mocznik się nie podaję .  

#7555 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 10 kwiecień 2017 - 19:36

Żywienie bydła mlecznego

robert1226 takie pytania to do wróżki bo nie da sie wytrzasnąć (bezpiecznej dawki) nie wiedząc jakie są moczniki w mleku

Nie prosiłem ciebie byś mi (pasjansa) stawiał.Kto zna odp:to wiedział jak odpowiedzieć .
Dziękuje MEG,dużą ta dawka aż się zdziwilem ,sprubuje podać tak jak mi radzisz ,mocznik w mleku mam ok 200 pasza oparta na kiszonce a krowy stoją w oborze nie chodzą na Łąkie..

#7556 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 10 kwiecień 2017 - 19:38

Żywienie bydła mlecznego To jak masz mocznik 200 to za dużo nie szalej z tym mocznikem bo dodasz z 20 gram i ci podskoczy do 250 wiec 80 gram to zdecydowanie za dużo

#7557 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1689 postów

Napisany 10 kwiecień 2017 - 19:55

Żywienie bydła mlecznego

To prawda ,jak masz już mocznik 200 to mniej podaj .  Stopniowo do 40 dojdź i zobaczysz jaki w mleku będzie . 

80 g to zdaniem mojego weterynarza ,jaki i lektury branżowej bezpieczna dawka . Mocznik podaję się by w pewnym stopniu zmniejszyć koszty w zakupie pasz białkowych . Znam takich co dają więcej jak 80 gram i mocznik w mleku mają powyżej 300 ,ale jest to już jazda po bandzie ,jak to weterynarz mówi . 

#7558 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 10 kwiecień 2017 - 23:37

Żywienie bydła mlecznego Żeby wiedzieć jak odpowiedzieć to trzeba znać jakieś szczegóły, nie ma jednej bezpieczniej dawki!!! wszystko zależy od moczników w mleku i od białka w mleku czy mają wystarczającą ilość energii na rozłożenie mocznika tak aby się nie przytruć, że dostają w większości kiszonkę z qq to bardzo dobrze ale kisznka kiszonce nie równa zależnie ile ma energii i ile zborza sypiesz to dopiero znając te informacje można coś wywnioskować np. do białka 3% to te moczniki na poziomie 200mg wystarczą a jak masz np. białko 3.8% to wtedy należało by podnieść moczniki do 300mg

#7559 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1689 postów

Napisany 11 kwiecień 2017 - 07:25

Żywienie bydła mlecznego

Oczywiście że to wszystko co piszesz jest prawdą .  Proszę ,o to magiczna tabela ,by nie było nie domówień ,bo faktycznie jest to złożone zagadnienie . 

Od 5 lat krowom podaję mocznik w maksymalnej dawce do 80 g ,ale oczywiście też czasem mniej ,w zależności od paszy jaką karmię i jej jakości . 

Załączone miniaturki

• img017.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7560 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1028 postów

Napisany 12 kwiecień 2017 - 16:09

Żywienie bydła mlecznego Może pytanie trochę nie na miejscu ale do ilu powinnien schladzalnik chłodzić mleko ? U mnie schodzi do 3,5 stopnia