Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7856 odpowiedzi na ten temat

#7401 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 06 marzec 2017 - 07:11

Żywienie bydła mlecznego Mysle ze zawysoki mocznik bardziej szkodzi niz ten Z poziomu 150.somatyka Zaczyna sie od nog, chore nogi to gwarancja zabawy Z somatykom, Jesli pasza oraz higiena jest poprawna a problem Zostaje to moze warto zrobic Korekte racic, 20zl od sztuki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 00:30
  •  

#7402 Share Piter11

Piter11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 marzec 2017 - 18:11

Żywienie bydła mlecznego Dziękuję wszystkim za udzielone porady.Troche zmian wprowadzę i zobaczymy co wyjdzie w następnej próbie :)

#7403 Share Amator007

Amator007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 marzec 2017 - 13:57

Żywienie bydła mlecznego Jak to jest z paszami gotowymi i koncentratami? Energia podana na worku liczona jest wg INRA czyli przyjmują uśrednione wyniki podane w tabelach INRA dla 1 kg wazonego ? Bo z tego co zauważyłem cześć firm białko podaje w kg ważonym a część w suchej masie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7404 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisany 07 marzec 2017 - 19:19

Żywienie bydła mlecznego Co do somatyki to jest tyle możliwości że głowa mała. Racice wilgotność powietrza pasze mocznik higiena zapalenia .... ktoś stosuje kristall hefe ?

#7405 Share czesio1612

czesio1612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 07 marzec 2017 - 19:36

Żywienie bydła mlecznego

parę osób tu pewnie stosuje lub stosowało, ja także

#7406 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2232 postów

Napisany 07 marzec 2017 - 19:36

Żywienie bydła mlecznego

Ja stosuję. :) 

#7407 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisany 07 marzec 2017 - 21:07

Żywienie bydła mlecznego A macie drożdże w paszy teściowej czy nie i dlatego je stosujecie? Ja mimo że moja tresciwa je ma zdecydowałem się na dodatkowe bo zaczęły słabo pobierać kiszonki z traw chodź sa ładne mój dostawca ceni sobie 130zl-25 kg cena ok czy przesadził? Nie leją po nich ? Wziąłem je bo jestem zadowolony z pozostałych produktów sano.

Edytowany przez zkordalski, 08 marzec 2017 - 05:56.

#7408 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 07 marzec 2017 - 23:21

Żywienie bydła mlecznego Ja daje 6 kg na tonę paszy. Daje je już z pół roku do tego 25 kg kwaśnego węglanu żadnych problemów nie ma z jedzeniem ale po wycieleniu słabo jedzą taka pasze i musze z umiarem dawać. Najlepiej to jedzą wtedy otręby. A co do tych drożdży to mam nadzieje ze coś dają bi sporo kosztują

#7409 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2318 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 08 marzec 2017 - 06:07

Żywienie bydła mlecznego U mnie jak mówiłem rewolucja. Mam odstawienie wszystkie witaminy. Tylko bufor drożdże i fortisorb z delacon. Chyba fest miałem przytrute krowy bo mleko ciągle rośnie. A dawka prawie bez zmian

#7410 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 marzec 2017 - 07:24

Żywienie bydła mlecznego U mnie też niestety szykują sie zmiany bo mleczarnia chce wprowadzić zakaz stosowania pasz GMO tylko jeszcze nie wiadomo dokładnie od kiedy to wejdzie w życie, ale wszystko trzeba będzie zmienić pełnoporcjówkę, witaminy no i soje czymś zastąpić pewnie rzepakiem albo ddgsem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7411 Share leszek1000

leszek1000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 08 marzec 2017 - 07:44

Żywienie bydła mlecznego

U mnie jak mówiłem rewolucja. Mam odstawienie wszystkie witaminy. Tylko bufor drożdże i fortisorb z delacon. Chyba fest miałem przytrute krowy bo mleko ciągle rośnie. A dawka prawie bez zmian

fortisorb ile to kosztuje?. Bo też mam jeszcze krowy potrute z sianokiszonki.Kiedy odstawiłem sianokiszonkę od razu mleko poszło do góry. w 4 dni 2 litry więcej od krowy.Tylko nie wiem czym zastąpić sianokiszonkę na razie daje 1kg siana do paszowozu i pod pysk raz dziennie. Jak masz stronę to podaj link to tej paszy na mikotoksyny.Mocznik mi spadł do 160. Może wprowadzę trochę więcej soi.

#7412 Share pawlak2507

pawlak2507

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 08 marzec 2017 - 07:50

Żywienie bydła mlecznego

U mnie jak mówiłem rewolucja. Mam odstawienie wszystkie witaminy. Tylko bufor drożdże i fortisorb z delacon. Chyba fest miałem przytrute krowy bo mleko ciągle rośnie. A dawka prawie bez zmian

Dlaczego odstawiłeś witaminy?

#7413 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4054 postów

Napisany 08 marzec 2017 - 07:55

Żywienie bydła mlecznego Rolstudent czym przytruły się krowy? Mykotoksyny ze słomy?

#7414 Share Konrad531

Konrad531

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 08 marzec 2017 - 09:04

Żywienie bydła mlecznego Rolstudent a Ty na paszy gotowej jedziesz ? Z tego co pamiętam to zawsze byłeś zwolennikiem robienia paszy samemu, a o gotowej mówiłeś że jest bee.

#7415 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 08 marzec 2017 - 09:46

Żywienie bydła mlecznego Myko.. . Wystepuja w zbozu I kukurydza, wiec jak sie jedzie na duzym udziale pasz Wlasnych to mozna je zlapac. Odstawiles witaminy? OK ale skond bedziesz wiedzial ze sa niedobory np Beta karotenu...?

#7416 Share farmerxxx

farmerxxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 marzec 2017 - 14:33

Żywienie bydła mlecznego

A gdzie w podlaskim można kupić ten fortisorb i jaka jego cena?

#7417 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i... wszystko po trochu.

Napisany 08 marzec 2017 - 14:57

Żywienie bydła mlecznego

Kolego Eliot. Mykotoksyny mogą być też w kiszonce z kukurydzy. Mogą być w każdej paszy... Niestety... Dlatego trzeba dbać o przechowywanie a jeśli już się rozwiną sumiennie je oddzielić. Bo na tym się nie oszczędzi.

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#7418 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 marzec 2017 - 15:56

Żywienie bydła mlecznego Niestety nawet odrzucenie zepsutej kiszonki nie gwarantuje że już nie ma taksyn, żywieniowiec mówił że pleśń puszcza korzenie metr w koło siebie i nawet jeżeli nie widać to nie znaczy że ich niema

#7419 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów

Napisany 08 marzec 2017 - 16:44

Żywienie bydła mlecznego Nawet nie widzimy ich. A co z bakteriami w wozonymi na pryzmę ? Tego nie unikniesz z ziemią na kołach itp

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7420 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2318 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 08 marzec 2017 - 17:01

Żywienie bydła mlecznego Dokładnie. U mnie kiszonki wyglądają rewelacyjnie. A pewnie aferatoksyna robi swoje.
Fortisorb kosztuje 25 zł kg. W dawce uderzeniowej 30 gram na sztukę. Dlatego tez na tydzień mam zdjęte witaminy. wcześniej dawałem sorbix 3d ale to nie dawało efektów.
Narazie mleko rośnie a przewodowosc na hali spada. Dziś mam uduj to zobaczymy jak komórki. Choć na to pewnie za wcześnie.
Witaminy z polmas w drodze

Ja zawsze byłem zwolennikiem mieszania paszy samemu.i dalej tak jest. Podstawą u mnie to jęczmień i soja. Niestety boksy paszowe nie chcą podawac sypkiej dlatego trochę tej paszy kupuje. Od dłuższego czasu kromilk22 I kromilkenergia.