Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7849 odpowiedzi na ten temat

#7381 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2968 postów

Napisany 03 marzec 2017 - 21:55

Żywienie bydła mlecznego

daj im jeść;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 11:13
  •  

#7382 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisany 03 marzec 2017 - 22:00

Żywienie bydła mlecznego

zrob zdjecie pierwszej strony najlepiej tabeli w prawej dolnej stronie tam gdzie masz podzial na grupy  to wtedy moze ktos Ci pomoze, bo z tego malo widac , somatyka jak cholera i malo bialka na pierwszy rzut oka

#7383 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1413 postów

Napisany 03 marzec 2017 - 22:01

Żywienie bydła mlecznego

Jakie ty masz komórki somatyczne!!!!!!!!!!!!!!!!! Toż to gnojówka nie mleko!!!!! Co za zakład takie coś skupuje?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7384 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 04 marzec 2017 - 00:33

Żywienie bydła mlecznego Taka somatyka to poważna sprawa, opisz jak u Ciebie wygląda dój czy zamykasz kanał strzyka po dojeniu, czy dezynfekujesz legowiska, czy może przypadkiem nie dajesz zepsutych kiszonek, albo może masz złe podciśnienie w dojarce? Przyczym może być bardzo dużo, takie komórki z niczego sie nie biorą, w większości te krowy się kwalifikują pod antybiotyk ale najpierw trzeba by zrobić posiew aby dobrać odpowiednie leki i leczyć je chociaż kilka sztuk a gdy sie skończy antybiotyk to następne leczyć bo przecież musisz coś doić, i jeszcze jedno ważne pytanie jak długo to trwa, domyślam się że masz wirówkę bo inaczej mleczarnia by wstrzymała odbiór mleka i zawiadomiła powiatowego lekarza

#7385 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2204 postów

Napisany 04 marzec 2017 - 00:57

Żywienie bydła mlecznego Oczom nie wierzę :o dziwne, że te krowy coś doją. Mocznik za niski stanowczo. U mnie ostatnio spadł bo nie mogłem dojechać po bele na pole, a przy oborze mam same słabsze z 250 na niecałe 200 i somatyka pod 400 podbiła
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#7386 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 04 marzec 2017 - 07:42

Żywienie bydła mlecznego A może przed dojeniem myjesz woda i nie wycierasz? U mnie w tym tkwił problem odkąd kupiłem papier jednorazowy i wycieram najpierw sloma potem papierem do czysta problem z zapaleniami zniknął a takto co kilka dni antybiotyki i mleko do wylania. Tez myślałem ze od popsutej może tylko to być ale nie dawałem im popsutej.
A najgorsze co może być to wycierać jedną szmatką wszystkie krowy i nie myć jej. Zapalenia gwarantowane.

#7387 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2204 postów

Napisany 04 marzec 2017 - 08:42

Żywienie bydła mlecznego Ukasz to do mnie? Wycieram tymi ściereczkamihttp://www.sklepy24....2cm-op-10/62608 kupiłem karton w promocji za grosze, do prania i długo wytrzymują. na sucho potem na mokro jedna na dwie krowy z jednej i z drugiej str, chyba że upaćkana to słomą, somatyka ok 200. Co do bel to nie spleśniałe tylko słabsze, dzierżawa bez motylkowych 2i3 pokos i w dodatku trochę przykwaszona. Jak daje na przemian z lucerna/ koniczyna 1,2,3 pokos to jest ok 250 mocznik.
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#7388 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 04 marzec 2017 - 11:12

Żywienie bydła mlecznego

Ukasz to do mnie? Wycieram tymi ściereczkamihttp://www.sklepy24....2cm-op-10/62608 kupiłem karton w promocji za grosze, do prania i długo wytrzymują. na sucho potem na mokro jedna na dwie krowy z jednej i z drugiej str, chyba że upaćkana to słomą, somatyka ok 200. Co do bel to nie spleśniałe tylko słabsze, dzierżawa bez motylkowych 2i3 pokos i w dodatku trochę przykwaszona. Jak daje na przemian z lucerna/ koniczyna 1,2,3 pokos to jest ok 250 mocznik.

Nie. To do piter11.
Najlepszy moim zdaniem jest zwykły papier jednorazowy do rąk

#7389 Share tomek0889

tomek0889

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 04 marzec 2017 - 12:21

Żywienie bydła mlecznego

ja wycieram jedna szmatka, mocze za każdym razem w wodzie i problemów z zapaleniami nie ma, somatyka ok 100

#7390 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2109 postów

Napisany 04 marzec 2017 - 14:29

Żywienie bydła mlecznego A powiedzcie mi bo mam dwie sztuki takie delikatnie jedna z jedną ćwiartka druga z trzema i za każdym razem je zdajam ale co jakiś czas jakieś ćwiartki i tak zapalenie, na razie nie chce ich wymieniać bo dużo innych wydatków mam. Czy diping po udoju coś by tu pomógł? Każda przed udajemy wilgotną ściereczka wycierana i moczona za każdym razem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7391 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2318 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 04 marzec 2017 - 15:05

Żywienie bydła mlecznego To może kup jednorazowe i dobry dyping

#7392 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 619 postów

Napisany 04 marzec 2017 - 16:31

Żywienie bydła mlecznego

Może ktoś z was wie ile skrobi powinno być w dawce?

#7393 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 04 marzec 2017 - 17:13

Żywienie bydła mlecznego Z tym moczeniem w wodzie to nie jest najlepszy sposób. Najlepiej to ma sucho wycierać zwykłym papierowym ręcznikiem.

#7394 Share Piter11

Piter11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 marzec 2017 - 19:43

Żywienie bydła mlecznego Dla mnie też to jest dziwne co mówicie i wynika z wyników bo o dziwo zapalenia się zdarzają i teraz te dwie co mają najwięcej Ks akurat mają a reszta jest ok wydawało mi się że higiena jest na właściwym poziomie po za tym mleczarnia miała mnie informować jakby komórki somaoatyczne skoczyły.

Edytowany przez Piter11, 04 marzec 2017 - 19:47.

#7395 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i... wszystko po trochu.

Napisany 04 marzec 2017 - 19:50

Żywienie bydła mlecznego

Panowie mam problem z którym ciężko mi idzie. Mam 3 sztuki które robią bardzo luźną kupę. Wręcz leją. Kał jasny i tak słodko pachnie, wygląda na lekką kwasicę. Dostają drożdze po około 100 gram dziennie na sztukę i koło 50 gram kredy. Żeby rozwiązać problem dać więcej kredy czy potrzebny węglan sodu już jest? Jedzą dużo kukurydzy kiszonej i dostają srutę wiadomo bo mleka sporo dają.

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#7396 Share Piter11

Piter11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 04 marzec 2017 - 19:55

Żywienie bydła mlecznego Postaram się poprawić higienę doju i zobaczymy co wyjdzie w następnej próbie.A jeszcze takie pytanie: czy powodem jest tych wysokich komórek może być to że niedawno też zmieniłem ilość udojów z trzech na dwa? A co z resztą wyników. jak podwyższyć mocznik? I czy tłuszcz nie jest za wysoki?

#7397 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 04 marzec 2017 - 20:36

Żywienie bydła mlecznego piter11 komórki somatyczne prawdopdobnie są spowodowane jakimś patogenem typu gronkowiec . na początek zrobić porządny antybiogram z rozpoznaniem bakterii ,przeszczepić stado starwakiem ,krowom dosypać śruty rzepakowej ale stopniowo i delikatnie ,wysoki tłuszcz może świadczyć o tym że z krów można jeszcze sporo podojić (mają jeszcze możliwości) dużo pracy przed tobą kolego oj dużo .

#7398 Share Piter11

Piter11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 marzec 2017 - 10:23

Żywienie bydła mlecznego

Oczom nie wierzę :o dziwne, że te krowy coś doją. Mocznik za niski stanowczo. U mnie ostatnio spadł bo nie mogłem dojechać po bele na pole, a przy oborze mam same słabsze z 250 na niecałe 200 i somatyka pod 400 podbiła

Czyli powodem wysokiej somatyczne może być też niski mocznik?

#7399 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 05 marzec 2017 - 11:25

Żywienie bydła mlecznego To jeden z powodów, ale przyczyny szukaj gdzie indziej. Zbyt niski i zbyt wysoki powoduje podwyższoną liczbę KS.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7400 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1413 postów

Napisany 05 marzec 2017 - 12:06

Żywienie bydła mlecznego

Akurat mocznik to ma niewielki wpływ na to- już prędzej zapleśniałe pasze i zawarte w nich mykotoksyny lub brak higieny doju. Gdyby te krowy nie miały takiej somatyki i wzrósł mocznik (dać dobrej sianokiszonki i rzepaku) to i wydajność by skoczyła.