Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7849 odpowiedzi na ten temat

#7361 Share Ursus11

Ursus11

Użytkownik

• Members
  • PipPipPip
  • 832 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 09:05

Żywienie bydła mlecznego Stosuje ktoś pasze z firmy Agrocentrum? Macie jakieś opinie? Obecnie stosuje z Farmera ale nie jestem zadowolony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 22:59
  •  

#7362 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2318 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 02 marzec 2017 - 10:49

Żywienie bydła mlecznego Ktoś pytał o pasze nurtny.
Ja obecnie stosuje od dłuższego czasu kromilk22 i kromilkenergia wg mnie obie pasze warte swej ceny. Nie są tanie.

#7363 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 10:56

Żywienie bydła mlecznego No to już wiadomo ocb bliżej jest tu do zasadowicy. Mam radę jak przyjeżdża wet to mówcie mu takie rzeczy jak ten mocznik on nie jest cudotworca ani jasnowidzem
Rolstudent mógłbyś podać pierwsze składniki bo ja miałem kromilk 20 i tam tylko było to na plus że algi były. Pierwszy składnik ddgs
Rolstudent mógłbyś podać pierwsze składniki bo ja miałem kromilk 20 i tam tylko było to na plus że algi były. Pierwszy składnik ddgs

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7364 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2318 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 10:57

Żywienie bydła mlecznego

Sprawdziłem paskiem na mocz.Nie mają kwasicy.Raz zjedzą wszystko raz 1/3 zostawią.Mleko nie rośnie.Sianokiszonki dostają 10kg na szt kukurydzy 23kg szt,1kg słomy 15kg wysłodki i na to pasza. Może badanie krwi zrobić.Kupiłem sorbix z ekoplonu na mikotoksyny może są strute. Byki i jałowizna zabijają się o ten tmr cielaki też.

Sorbix odpuść słabo działa. Obecnie stosuje tokso z trau. Dosyp soli 50 gram na szuke.
Wyślij kiszonki do badania. Masz napewno problem z amoniakiem w kiszonce. I sorbanty to dobre wyjście. Poszukaj firmy certech mają monobent 98 w dobrej cenie
I musisz więcej qq tej trawy to tak z 15 kg

Edytowany przez rolstudent, 02 marzec 2017 - 11:13.

#7365 Share leszek1000

leszek1000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 11:43

Żywienie bydła mlecznego

Sorbix odpuść słabo działa. Obecnie stosuje tokso z trau. Dosyp soli 50 gram na szuke.
Wyślij kiszonki do badania. Masz napewno problem z amoniakiem w kiszonce. I sorbanty to dobre wyjście. Poszukaj firmy certech mają monobent 98 w dobrej cenie
I musisz więcej qq tej trawy to tak z 15 kg

Ja daję 10kg i jeszcze za dużo bo słabo pobierają.

Sorbix to mi żywieniowiec z ekoplonu polecić.Kupiłem muszę wykorzystać.Ma w składzie bentonit podobno źle działa bo pochłania witaminy czy coś.

Edytowany przez leszek1000, 02 marzec 2017 - 11:44.

#7366 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2232 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 12:06

Żywienie bydła mlecznego

17077776_1274818502598420_1056698138_n.j

Co sądzicie o takim składzie? Trochę słabo widać to przepiszę: 

Skład surowcowy: śruty zbożowe, śruty poekstrakcyjne, otręby zbożowe, wywar gorzelniany zbożowy, śruta poekstrakcyjna sojowa, drożdże paszowe, melasa buraczana, węglan wapnia, (fosforan jednowapniowy?), chlorek sodu, tlenek magnezu, dwuwęglan sodu, (wapienne algi?)

Cena takiej paszy to 1060 zł/tona. 

#7367 Share marko06060

marko06060

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 13:34

Żywienie bydła mlecznego

Co należało by kupić aby samemu sprawdzać czy krowa nie ma ketozy i poziom mocznika? Wezwanie weta kosztuje, a tak to samemu najpierw by się zobaczyło co może jej dolegać i żywienie dopasowywać na bieżąco, opłaciło by się coś takiego?

Edytowany przez marko06060, 02 marzec 2017 - 13:36.

#7368 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 13:45

Żywienie bydła mlecznego Trzeba mieć dobrą dawkę sprawdzona, nie koniecznie wyliczona co do %, ale przy pomocy zywieniowca napewno bedzie tańsza. To sprawi że wyeliminuje te choroby a jak już będą jest już leczenie na bieżąco. Na to potrzeba czasu i nie liczy się to w miesiącach a latach

#7369 Share marko06060

marko06060

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 15:10

Żywienie bydła mlecznego

Żywieniowiec robi sita, bada kiszonki. Ale są sytuacje gdy dana krowa nie chce się zacielić i wtedy na przykład szybko zbadać mocznik aby zobaczyć czy jest w normie. Tak samo po porodzie, zbadać poziom cukru we krwi, aby zobaczyć czy nie ma zagrożenia ketozą.

#7370 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 16:05

Żywienie bydła mlecznego Koledzy ile Energi Nel ma ziarno kukurudzy?bo kończą się wyslodki które mają 7,5 Energi (Nel) które teraz kosztują 1020 zł. Kukurydza 700 zł. Co do mielonej kiszonej nie mam dostępu także nie pisać że jest lepsza bo wiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7371 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 17:35

Żywienie bydła mlecznego marko06060 z twojej wypowiedzi wnioskuję że nie masz stada pod oceną? Jeśli tak to pomyśl nad tym aby przejść korzyści są bardzo duże i nie będziesz musiał się bawić w testy pobierać krwi itp. będziesz miał wszystko co potrzebne w zasięgu ręki aby ustawić żywienie i nie tylko

#7372 Share marko06060

marko06060

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 19:40

Żywienie bydła mlecznego

Na ocenę jeszcze nie mam gotowego stada, tam jest udój raz na miesiąc, a u mnie są duże różnice sianokiszonek i genetyka jeszcze za słaba. Może w przyszłości. Pytam bo chce aby coraz więcej łapało sexem.

#7373 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 20:48

Żywienie bydła mlecznego

Koledzy ile Energi Nel ma ziarno kukurudzy?bo kończą się wyslodki które mają 7,5 Energi (Nel) które teraz kosztują 1020 zł. Kukurydza 700 zł. Co do mielonej kiszonej nie mam dostępu także nie pisać że jest lepsza bo wiem.

Inra to 1,04 JPM czyli 7,39 MJ

#7374 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1413 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 20:52

Żywienie bydła mlecznego

Ktoś pytał o pasze nurtny.
Ja obecnie stosuje od dłuższego czasu kromilk22 i kromilkenergia wg mnie obie pasze warte swej ceny. Nie są tanie.

"Kromilkenergia" to szajs, pisze bo stosowałem dużo lepsze efekty daje śrutowana kukurydza we własnym zakresie. Jedynie stosuje witaminy "superlaktacja"

#7375 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2203 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 20:59

Żywienie bydła mlecznego

Na ocenę jeszcze nie mam gotowego stada, tam jest udój raz na miesiąc, a u mnie są duże różnice sianokiszonek i genetyka jeszcze za słaba. Może w przyszłości. Pytam bo chce aby coraz więcej łapało sexem.

Ocena nie jest po to żeby ładnie wyglądać na liście na tle sąsiadów, a po to żeby właśnie dojść do tego o czym piszesz. Ja bynajmniej tak to rozumiem
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#7376 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 21:00

Żywienie bydła mlecznego Twoja decyzja ale naprawdę warto, różnice w sianokiszonkach są to fakt ale to w akurat argument za przejściem pod ocenę a nie przeciwko bo dajmy na to przy słabszych kiszonkach jak będą mniejsze moczniki w mleku to bedziesz mógł dorzucić mocznika do paszy czy rzepaku i na odwrut dzięki czemu będziesz mógł trzymać w miarę na równym poziomie a tak jak teraz to karmisz je w ciemno
Mówisz że genetyka słaba ale skoro inseminujesz to bedzie i dobra a była by jeszcze lepsza jak byś miał więcej informacji o każdej sztuce wtedy można dobrać lepsze kojarzenia

#7377 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2318 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 21:57

Żywienie bydła mlecznego

"Kromilkenergia" to szajs, pisze bo stosowałem dużo lepsze efekty daje śrutowana kukurydza we własnym zakresie. Jedynie stosuje witaminy "superlaktacja"

Mi się sprawdza. A ziarno qq dostają swoją drogą.

#7378 Share zetorr6441

zetorr6441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 22:16

Żywienie bydła mlecznego

Jak kiedys mialem problemy z ketoza to kupilem to cudo, bardzo fajne i precyzyjne urzadzenie   http://allegro.pl/op...6737246322.html +

http://allegro.pl/op...6737240338.html

#7379 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2318 postów

Napisany 03 marzec 2017 - 09:59

Żywienie bydła mlecznego Taki glukometr powinien mieć każdy chodowca.
Podobnie jak sketoskop

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7380 Share Piter11

Piter11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 03 marzec 2017 - 21:37

Żywienie bydła mlecznego

Witam. Postanowiłem dołączyć do federacji hodowców bydła i dzisiaj przyszły mi wyniki mógłby mi ktoś pomóc w analizie wyników

Załączone miniaturki

• paint.jpg
  • paint2.png
  • paint3.png
  • paint4.png
  • paint5.png

Edytowany przez Piter11, 03 marzec 2017 - 22:00.