Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7847 odpowiedzi na ten temat

#7341 Share pawlak2507

pawlak2507

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 28 luty 2017 - 19:31

Żywienie bydła mlecznego

U mnie też wypluwają puste po kilku miesiącach. Jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie a krowy widzę że lepiej startują w laktację bo jedzą to co się da

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 10:51
  •  

#7342 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 28 luty 2017 - 19:44

Żywienie bydła mlecznego

Jak sie w pore zacieli to sie nie utuczy wtedy nie ma problemow.taka jest teroria.Roznie bywa wiadomo, , ilosc mleka w laktacji, genetyka , ale co jak co kazda na poczatku potrzebuje sporo energii ta co da 8 i 11   To jest jakis antybiotyk ciekawe jak to dziala na mikroorganizmy w zwaczu .Ktos to stosuje od kilku lat regularnie ?

#7343 Share Konrad531

Konrad531

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 28 luty 2017 - 23:03

Żywienie bydła mlecznego

Ma ktoś tabele wartości pokarmowej pasz DLG ??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7344 Share leszek1000

leszek1000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 07:52

Żywienie bydła mlecznego

Paszowoz trzeba wprowadzać stopniowo pół poczętego domagać z ręki i bez treściach w wozie bi id razu to się szybko przesyła. Wet sprawdzi pH moczu mają paski albo mierniki krwi
Paszowoz trzeba wprowadzać stopniowo pół pocietego domagać z ręki i bez treściach w wozie bo odrazu to się szybko przesyca. Wet sprawdzi pH moczu mają paski albo mierniki krwi

Sprawdziłem paskiem na mocz.Nie mają kwasicy.Raz zjedzą wszystko raz 1/3 zostawią.Mleko nie rośnie.Sianokiszonki dostają 10kg na szt kukurydzy 23kg szt,1kg słomy 15kg wysłodki i na to pasza. Może badanie krwi zrobić.Kupiłem sorbix z ekoplonu na mikotoksyny może są strute. Byki i jałowizna zabijają się o ten tmr cielaki też.

#7345 Share czesio1612

czesio1612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 08:15

Żywienie bydła mlecznego

@leszek1000 to jakie zakładasz pobranie świeżej masy i suchej masy tmr na sztukę dziennie?

#7346 Share leszek1000

leszek1000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 08:49

Żywienie bydła mlecznego

@leszek1000 to jakie zakładasz pobranie świeżej masy i suchej masy tmr na sztukę dziennie?

Nie wiem dokładnie.Ogólnie zjadają 35kg tmru.Wcześniej zjadały 50kg.1 pokos sianokiszony zjadały teraz idzie drugi pokos i nie chcą jeść ile powinny. Mleka dają tyle co nic.

#7347 Share krystek1992

krystek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i... wszystko po trochu.

Napisany 01 marzec 2017 - 09:25

Żywienie bydła mlecznego

Ma ktoś tabele wartości pokarmowej pasz DLG ??

Mam na kompie ale stare bo z 97 roku więc prawie nie przydatne...

Zetor 9641 + ładowacz

John Deere 6120M...

... walczą dzielnie.

#7348 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 14:13

Żywienie bydła mlecznego Takie rzeczy to wszystko jest na chomiku. Jak sianokiszonki są słabszej jakości więcej włókna to słoma nie potrzebna wcale. Wezwij zywieniowca sprawdzi Ci strukturę na sitach może coś wymysli, przeliczy teoretycznie. Jak to nie pomoże to zostaje mieszanie 2 razy dziennie. Pociete masz bele?

#7349 Share leszek1000

leszek1000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 15:09

Żywienie bydła mlecznego

Takie rzeczy to wszystko jest na chomiku. Jak sianokiszonki są słabszej jakości więcej włókna to słoma nie potrzebna wcale. Wezwij zywieniowca sprawdzi Ci strukturę na sitach może coś wymysli, przeliczy teoretycznie. Jak to nie pomoże to zostaje mieszanie 2 razy dziennie. Pociete masz bele?

Nie teraz dostają z pryzmy 2 pokos .3 pokos z bel idzie do byków i jałówek. Paszowóz ładnie potnie

#7350 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 15:25

Żywienie bydła mlecznego A jak dajesz to sypiesz całość w koryta czy odsuwasz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7351 Share leszek1000

leszek1000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 16:49

Żywienie bydła mlecznego

A jak dajesz to sypiesz całość w koryta czy odsuwasz?

Nie ja to muszę taczkami wozić.Dzisiaj już treściwej do paszowozu nie sypie bo tylko stara paszy.Tak będę sypać.Dawały 21l teraz średnio 14l.Jutro zrobię zdjęcie i wyśle.Był żywieniowiec z ekoplonu,ale nic nie zaradził.Struły się od zepsutej beli 2 tygodnie temu i od tego się zaczęło. Wolą pszenną jeść iż tmr. Może siano im dawać pod pysk.Dostają jeszcze drożdże z nutreny.

#7352 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2232 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 16:54

Żywienie bydła mlecznego

Świadomie dałeś do wozu zepsutą belę? 

#7353 Share leszek1000

leszek1000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 18:40

Żywienie bydła mlecznego

Świadomie dałeś do wozu zepsutą belę? 

Nie zepsute odrzuciłem,ale prawdopodobnie w środku było też zgnite. Zjadły tylko 1/3 reszta na gnój poszła. 2 pokos też słabo jedzą.Już i tak za pózno mleko już nie wzrośnie za długo to wszystko się ciągnie. Zasusze całe stado i koniec. Bo nie mam już pomysłu.

#7354 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2232 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 19:12

Żywienie bydła mlecznego

Wychodzą kwiatki... Nie raz rozmawiałem z użytkownikami wozów, i upierali się że jak ma się wóz to beli nie trzeba obierać tylko wrzucać jak leci, bo wsio się wymiesza i nic krowom nie będzie nawet jak bela popsuta. Dla mnie to było niedorzeczne i debilne... Pozostaje mi tylko Ci współczuć, ale sam sobie stado rozjebałeś przez niedopilnowanie. 

#7355 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 19:54

Żywienie bydła mlecznego

Bez przesady ze jedna bela , nawet nie cala tyle narobila . masz ocene?   Miales przez ostatnie msc jakies choroby w stadzie , upadki? Nowe sztuki z zakupu?

Edytowany przez GrzesiekAgro, 01 marzec 2017 - 20:35.

#7356 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2203 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 21:41

Żywienie bydła mlecznego He he skąd ja to znam. Dwóch we wsi walą do wozu qq zielona pleśń, bele też nie zważają "bo się wymiesza i nie widac"
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#7357 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 21:52

Żywienie bydła mlecznego Ale taka jest prawda niektóre krowy to to popsute by pierwsze zjadły ale na drugi dzień stoi i patrzy się żeby jej pomóc. Tez staram się odrzucac nawet jalowki zbytnio takiego nie dostają. Siano im daj może pomóż tylko dobre

#7358 Share leszek1000

leszek1000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 23:27

Żywienie bydła mlecznego

Bez przesady ze jedna bela , nawet nie cala tyle narobila . masz ocene?   Miales przez ostatnie msc jakies choroby w stadzie , upadki? Nowe sztuki z zakupu?

Mam ocene dzień przed nie zjadły tego tmr to mocznik był 360. Choroby to kaszel z stadzie.Nic nowego nie kupiłem.Tylko jedna sztuka nie zeszła z wydajnością je wszystko i jest ok. Upadków nie było.Prawdopodobnie sianokiszonka z 2 pokosu jest słabo strawna.Ale wszystko co spleśniałe odrzucam.Kiszonkę też daję bez pleśni. Za dwa tygodnie ma być z ekoplonu i będzie ustalać dawkę,ale czy coś pomoże wątpię.W marcu mam 6 wycieleń i się martwię bo jak słabo będą jadły to ketoza murowana. 3 tygodnie temu się 2 wycieliły po 25l dziennie dają nie ma rewelacji,ale nie jest źle.Może ten mocznik trzyma i dlatego mają słaby apetyt.Może jeszcze mniej tej sianokiszonki dać.Tylko boje się zeby kwasicy nie dostały. Kał robią już normalny.Tylko słabo jedzą.Coś im nie pasuje i tylko czekają aż pasze zadam wtedy jakoś jedzą.

#7359 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 07:46

Żywienie bydła mlecznego

U stary mocznik to trochę za duży,  koniecznie zejdz z białkiem, dorzuć melasy i powinno się powoli unormować. Obowiązkowo trzeba przeanalizować dawkę od początku, im szybciej tym lepiej. Długo masz taki wysoki mocznik? 

PS. Nie wierze ze od jednej beli stado się rozchorowało, nawet gdyby cała byla zgnita. także belą sobie stada nie "rozjebałeś"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7360 Share leszek1000

leszek1000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 08:34

Żywienie bydła mlecznego

U stary mocznik to trochę za duży,  koniecznie zejdz z białkiem, dorzuć melasy i powinno się powoli unormować. Obowiązkowo trzeba przeanalizować dawkę od początku, im szybciej tym lepiej. Długo masz taki wysoki mocznik? 

PS. Nie wierze ze od jednej beli stado się rozchorowało, nawet gdyby cała byla zgnita. także belą sobie stada nie "rozjebałeś"

Tylko nie wiem dlaczego 2 pokosu nie chcą jeść.Po bokach stała woda Może,źle im pachnie.A wysoki mocznik to efekt tego że mało wtedy zjadły więcej treściwych.W poniedziałek mam próbę zobaczę jaki mocznik to napiszę. Może zmniejszyć sianokiszonkę na rzecz siana ?ktoś ma jakieś propozycję. 14 mam dojnych do 6 zasuszonych. Jak dam im siano to wcinają,ale w tmr to już nie.

Edytowany przez leszek1000, 02 marzec 2017 - 08:35.