Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7878 odpowiedzi na ten temat

#7301 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 24 luty 2017 - 09:00

Żywienie bydła mlecznego Tez daje te z dolfosu z jeczmieniem bo same witaminy nawet nie ruszyły i tez idzie 3 tyg przed. Zmniejszyły się problemy z lozykiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 09:38
  •  

#7302 Share mario98

mario98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 24 luty 2017 - 09:32

Żywienie bydła mlecznego

Ale to napisz ile ten okres miedzywycieleniowy trwa u niej? 400dni?

No racja o tym nie pomyslalem. W tym przypadku to bylo 369 dni.

@Simental_pl ile kosztuje cie kazdorazowe badanie DDGS? Siano w dawce ok ale ono niestety nie tworzy struktury bo jesli jest dobrej jakosci to rosliny nie sa zdrewniale a miekkie. Sloma pordaznia scianki przewodu pokarmowego co stymuluje wydzielanie sliny - najlepszego bufora ktorego nic nie zastapi. Nie ma sliny jest kwasica chocbys ladowal w te krowy algi kwasny weglan czy cokolwiek innego.
Napisz jak wyglada scielenie luską skoro jest to jak mowisz mniej pracochlonne. Kilku rolnikow w mojej okolicy w ostatnim czasie robi taki myk ze kosza laki polozone przy rzece gdzie material nadaje sie tylko i wylacznie na sciolke. Mam tam troche pola i mysle zeby skosic wysuszyc i pociac nozami w prasie. Zawsze jakas alternatywa. Przeciez teraz przy takich cenach slomy to nawet sianem oplaca sie scielic a mam go duzo tylko ze to tak po prostu nie "po gospodarsku" i zwyczajnie grzech. Jednak czasem mentalnosc musi chyba wygrać z ekonomią.
Co do mobilnej mieszalni to musze sie pointeresowac tematem bo nie wiem czy w mojej okolicy ktos oferuje taka usluge. No i musze policzyc jak by to wygladalo z oplacalnoscia w dluzszej perspektywie. Gdyby zrobic u siebie taka nieskomplikowana linie do wyrobu pasz tresciwych z zalozeniem ze miałbym pole manewru w razie potrzeby zmiany jakiegos skladnika i dodatkowo to w pewnym stopniu zautomatyzowac co ulatwiloby obsluge i zmniejszylo naklad pracy to mysle ze mogloby to miec sens biorac pod uwage dodatkowy zwrot kosztow inwestycji z PROW. Trzeba byloby tylko przemyslec sprawe i budowac to tak zeby w latwy i stosunkowo tani sposob bylo mozna to dostosowac do nowej, wiekszej obory ktora za kilka albo kilkanascie lat bede musial zbudowac. Niestety przy tak wysokich kosztach inwestycji, chcac nie ponosic niepotrzebnych kosztow rolnik jest zmuszony myslec w taki sposob jakby gral w szachy. Trzeba przewidywac przewnika ktorym w tym przypadku jest INWESTOWANIE o wiele ruchow na przyszlosc. To takie male porownanie. Mysle ze trafne.

Tak popatrzylem na swoj post i nie poruszylem jeszcze tematu związanego z otrebami. Fakt ze to przemawia za robieniem tresciwych we wlasnym zakresie lub korzystanie z mobilnej mieszalni bo otreby wcale mi sie nie widzą w dawce.
Ktorys z kolegow mowil ze tylko kilka mleczarni wprowadzilo zakaz stosowania GMO i wlasnie jestem tym szczesliwcem ktory oddaje mleko do jednej z nich. Pisze "szczesliwcem" bo moze jest to wlasnie taki impuls zeby zastanowic sie nad ekonomia zywienia, poszukac tanszych a wcale nie mniej efektywnych pasz i zmniejszyc tym samym koszty zywienia bez rownoczesnego spadku wydajnosci.

Edytowany przez mario98, 24 luty 2017 - 09:43.

#7303 Share Simental_pl

Simental_pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 24 luty 2017 - 10:37

Żywienie bydła mlecznego Jednorazowe badanie tmr czy tez np. Ddgsu kosztuje nas 55zl z wysylka. Tmr badam raz w tygodniu a wyniki masz wyslane na mail. Scielenie luska mozesz zobaczyc na naszej stronie internetowej
WWW.SIMENTAL.PL
Dodam ze jeden bystry pracownik sciele dwie obory w trzy godziny. ( wybiera do zera obornik, posypuje wapnem hydratyzowanym i rozsciela nowa luske)
Prowadzimy gospodarstwo w Mazowieckim a mieszalnia przyjezdza z podkarpackiego. To nie ma znaczenia bo ta firma ustala sobie trase tygodniowa i za dojazd nie placimy. Koszt wymieszania jednej tony to 65zl brutto. Sprawdze ile kosztuje nas tona tak przygotowanej mieszanki i Ci wysle na mail.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7304 Share Mistrz18

Mistrz18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 24 luty 2017 - 10:55

Żywienie bydła mlecznego mario no ja bym strzelał na 13tys litrow bo mi sie trafila pierwiastka z tym okresem to miala 11tys

#7305 Share AndrzejMikulewicz

AndrzejMikulewicz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 24 luty 2017 - 13:00

Żywienie bydła mlecznego

Panowie a co powiecie o łusce sojowej w żywieniu krów. Bo mogę coś takiego dostać za 700 zł/tona granulat.

Andree94444

#7306 Share mario98

mario98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 24 luty 2017 - 13:38

Żywienie bydła mlecznego

mario no ja bym strzelał na 13tys litrow bo mi sie trafila pierwiastka z tym okresem to miala 11tys

Jesli strzelasz tyle na te 369 dni to pudlo. Z reszta na 305 tez pudlo :)
Pierwiastka 11 tys? W moich marzeniach takie pierwiastki. U mnie strasznie slabo startuja krowy.

#7307 Share Mistrz18

Mistrz18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 24 luty 2017 - 15:45

Żywienie bydła mlecznego No ja mam pierwiastkę teraz co też ładnie doi dlatego myślałem ze dobrze strzelamtmp_15550-received_14537941046649032046314165.jpeg

Edytowany przez Mistrz18, 24 luty 2017 - 15:46.

#7308 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 24 luty 2017 - 16:22

Żywienie bydła mlecznego Mikulewicz daj sobie spokój z tą łuską. Odpad za duże pieniądze o niewielkiej ilości białka coś ok 12%. Krowy raczej nie będą tego chętnie jadły. Już lepsze otręby jeczmienne z kaszarni. Lepiej poszukaj młóta suszonego czy ddgs za trochę większe pieniądze.

#7309 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 626 postów

Napisany 24 luty 2017 - 16:35

Żywienie bydła mlecznego

No ja mam pierwiastkę teraz co też ładnie doi dlatego myślałem ze dobrze strzelamattachicon.giftmp_15550-received_14537941046649032046314165.jpeg

Przykwaszona trochę, zacielałeś ją już? Ładnie trzyma  mleko

#7310 Share Mistrz18

Mistrz18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 24 luty 2017 - 17:15

Żywienie bydła mlecznego Tak zacielalem 2 tyg temu ale ruja za rewelacyjna nie była

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7311 Share mario98

mario98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 24 luty 2017 - 19:26

Żywienie bydła mlecznego Dobra nie bede nikogo trzymal w niepewnosci. Oczywiscie krowa przykwaszona ale jakos dala rade. Jak widac miedzy 3 laktacja a 2 jest przepasc a to tylko dlatego ze wtedy jeszcze nie zywilem tak jak obecnie.

Załączone miniaturki

• Screenshot_20170224-191903.png

#7312 Share Mistrz18

Mistrz18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 24 luty 2017 - 20:03

Żywienie bydła mlecznego Bardzo ładnie
Myślę że moja pierwiastka jej dorówna

Edytowany przez Mistrz18, 24 luty 2017 - 20:04.

#7313 Share mario98

mario98

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 24 luty 2017 - 20:23

Żywienie bydła mlecznego Oby tak bylo :)

#7314 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2318 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 25 luty 2017 - 09:46

Żywienie bydła mlecznego Ciekawie toczy się dyskusja to aż miło poczytać.
Mnie odwiedził pan Andrzej Majewski. Facet gada bez przebierania w słowa. Dostało mi się parę zjebek. Za działało to motywujaco wiec trzeba brać się do roboty

#7315 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 25 luty 2017 - 09:50

Żywienie bydła mlecznego A możesz powiedzieć co to za ciekawostki i czym tak Cię zmotywowal?

#7316 Share rafi101

rafi101

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 25 luty 2017 - 09:57

Żywienie bydła mlecznego

Mistrz18 ta twoja pierwiastka ma niedobory energii już dosyć długo.może mieć problem z zacieleniem,oby ci się zacieliła.

#7317 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 25 luty 2017 - 12:22

Żywienie bydła mlecznego Jak by miała niedobory energii to by miała ketozę, po prostu niektóre tak mają niskie białko przy większej produkcji

#7318 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 25 luty 2017 - 12:46

Żywienie bydła mlecznego No ale nie zadzkodziloby dołożyć ale i tak ładnie trzyma mleko tylko o to zacielenie chodzi bo jak niedobory Energi to słaba ruja

#7319 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 25 luty 2017 - 13:15

Żywienie bydła mlecznego Jakie niedobory jak by je miała to by była ketaza! Niskie białko to nie zawsze znaczy że są niedobory energii, po prostu to też zależy od fizjolofi organizmu i niektóre takie po prostu są

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7320 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 25 luty 2017 - 13:29

Żywienie bydła mlecznego To czemu mialem krowę która dawała mi z oceny 37 litrów i nie dostawala kukurudzy bo jej nie było w tamtym roku bo brakło. I miała białko 2.5???bo nieorumiem twojej wypowiedzi. I średnie białko z mleczarni 3.0? Także jak ma 2.8 to ewidentnie brakuje Energi