Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7849 odpowiedzi na ten temat

#7201 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 21 luty 2017 - 13:01

Żywienie bydła mlecznego Czy ktoś wie lub czy są jakieś skutki stosowania witamin z dużą zawartością niacyny 60 tys. Cały czas?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 01:23
  •  

#7202 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 21 luty 2017 - 18:24

Żywienie bydła mlecznego Chyba raczej pozytywne. Jest ona dodawana do peloporcjowek, Wit na zasuszenie jak i laktacji widzę ja w składach ogranicza ciała ketonowe i razem z chiolina chronią przed stluszczeniem wątroby. Jakie to witaminy? To nie jest taka duża dawka widziałem kiedyś 200 tys w mieszance na somatyke

Edytowany przez GrzesiekAgro, 21 luty 2017 - 18:38.

#7203 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 21 luty 2017 - 18:54

Żywienie bydła mlecznego To jest dolmix bmp super. No w porównaniu do lactana ma 10 razy więcej. Choliny tyle samo

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7204 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 21 luty 2017 - 19:56

Żywienie bydła mlecznego A próbowałeś może podawać Wit w zastrzykach moim zdaniem to najlepsza doraźna metoda przebija bolusy a Tym bardziej że przyswajanie zależy od kwasowości zwacza a w tych czasach duże wydajności dużo skrobi i nie oklamujmy się są skutki uboczne braku przyswajalnosci składników odżywczych nawet z objetosciowek

#7205 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 21 luty 2017 - 20:01

Żywienie bydła mlecznego Z oceny stosunek mam od 1.1 do 1.4. Zastanawiam się czy tłuszcz chroniony im nie dać po wycieleniu bo białko 2.8 a mleka mają sporo. A miałem dwie krowy z ketoza to po tych witaminach i glicerynie przeszło im w tydzień i ruszyły mlekiem tylko zastanawiam się czy jest sens stosować to cały czas i płacić 20 zł drożej worek na miesiąc byłoby to 80 zł.

#7206 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 21 luty 2017 - 20:20

Żywienie bydła mlecznego Aby pobieraly nie wszystkie się do tego garna to super środek na początek laktacji i okres przejściowy. U mnie przeciętnie między 1,2 1,3. Ostatnio miałem krowę 34 mleka 3,58 białka 6 tłuszczu i ketoza w mleku :P
Aby pobieraly nie wszystkie się do tego garna to super środek na początek laktacji i okres przejściowy. U mnie przeciętnie między 1,2 1,3. Ostatnio miałem krowę 34 mleka 3,58 białka 6 tłuszczu i ketoza w mleku :P

#7207 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 21 luty 2017 - 20:29

Żywienie bydła mlecznego Ja to sype wit na mieszalnik i dostawały wszystkie i dlatego pytanie czy można to dawać wszystkim sztuka. Niby drożej ale chociaż z ketoza by nie było może takich problemów. Tłuszcz wprowadze napewno.

#7208 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 21 luty 2017 - 20:40

Żywienie bydła mlecznego

Z oceny stosunek mam od 1.1 do 1.4. Zastanawiam się czy tłuszcz chroniony im nie dać po wycieleniu bo białko 2.8 a mleka mają sporo. A miałem dwie krowy z ketoza to po tych witaminach i glicerynie przeszło im w tydzień i ruszyły mlekiem tylko zastanawiam się czy jest sens stosować to cały czas i płacić 20 zł drożej worek na miesiąc byłoby to 80 zł.

Wit i  gliceryna siwietnie działają na ketoze, warto dorzucić jeszcze trochę drożdzy. Skoro ruszyły i jedzą to nie ma sensu pakować kasy.

Te białko 2,8  to przy jakim tłuszczu? Bo może są przykwaszone. A jeżeli nie to może wystarczy dorzucić trochę skrobi, zawsze to taniej. Jeżeli natomiast skrobi w dawce masz już wystarczająco dużo tłuszcz chroniony to niezła opcja. Warto bardzo wydajnym krowom dorzucić takiego "red bulla". Standardowo 300g tłuszczu + 200g soi do tego po 20g wit i drożdży.

#7209 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 21 luty 2017 - 20:45

Żywienie bydła mlecznego Wszystkim sztuka na mieszalnik to niepotrzebna strata kasy ja mieszam ręcznie z drozdzami i daje do max 60 dnia a raz dziennie Wit potem raz acid buf

Edytowany przez GrzesiekAgro, 21 luty 2017 - 20:47.

#7210 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 21 luty 2017 - 20:54

Żywienie bydła mlecznego Drozdze daje wszystkim także i one dostają. OK 60 gram na sztukę. Właśnie zastanawiam się czy może jie zamienić ten tłuszcz na ziarno kukurydzy ale nie mam gdzie go dostać w małej ilości. Skrobi z pszenicy mają 35 % w paszy pelnoporcjowej która sam robie. Wiadomo kuku opór i 2 kg wyslodki tofi.
Co do tłuszczu to poniżej 4. Ona już ketozy nie ma miała we wcześniejszej próbie. Stosunek maja dwie 1.6

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7211 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 21 luty 2017 - 21:34

Żywienie bydła mlecznego

To mogą być przykwaszone. Może brakuje im włókna albo dostają za dużo treściwych. Wtedy niestety wypadałoby zredukować treściwe a na to miejsce wrzucić coś bezpieczniejszego np wcześniej wspomniany tłuszcz. Ale myślę ze w tej chwili rozsądniej bedzie zastąpić je wysłodką i trochę białka do tego żeby to w miarę się bilansowało. Pod warunkiem, że włókno jest !

#7212 Share mk9422

mk9422

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 648 postów

Napisany 21 luty 2017 - 22:14

Żywienie bydła mlecznego

@ukaszProcho Jaką masz wydajność? Śledzę ten temat od jakiegoś czasu i cały czas masz problemy z bydłem a dajesz krowom przeróżne rzeczy. Kontaktowałeś się z żywieniowcem? Bez urazy oczywiście 

#7213 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 22 luty 2017 - 05:04

Żywienie bydła mlecznego

Właśnie bo jak mówił mi doradca z Sano im wiecej elementów w dawce pokarmowej tym wiecej problemów z bydłem ,ja też czytam i widze że jest paru co stosowali czyba juz wszystko,  co do tych waszych witamin . <_< NAWET NAJLEPSZE nie pomogą jeśli będzie zła dawka pokarmowa wiec nie szukajcie winy w witaminach że tamte mają czegoś tam więcej .....Mogą mieć 15 razy więcej a jak będzie słaba pasza bazowa to tylko strata floty, choć nie mówię że jakość witamin nie ma znaczenia i są nie potrzebne bo sam je stosuje{ z karotenem} jako dodatek a nie na cudowny lek na wszystko ,można cały rok łykać witaminę C i zachorować.  Myślę ze u Kolegi Procha ,problem leży w tym ze jak się nie mylę napisał kiedyś, ze ma mieszańce i chce poprawić mleczność, a żywienie ma oparte jak na typowego HF i może tu leży problem z ketozami i tak dalej,poprostu są przed ocieleniem w zbyt dobrej Formie ,pasza idzie w KG a nie w mleko.Napisałem tak jak mi się wydaje choć wiem ze  mogę się mylić bez obrazy.Pedro nie czytaj bo się załamiesz  ;) POZDRO

#7214 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1348 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 22 luty 2017 - 06:03

Żywienie bydła mlecznego Dokładnie eliot,panowie takie komponenty jak tłuszcz chroniony wprowadzamy kiedy chcemy podnieść energetycznosc dawki a mamy już ograniczone pole manewru z pobraniem SM bo podnosi koszt dawki ogranicza i pobieranie jeśli krowa nie wykorzystuje maxymalnie swojej pojemności zwacza.

#7215 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 22 luty 2017 - 07:27

Żywienie bydła mlecznego Te krowy które wpadły mi w ketoze to były czyste dwa hf powiem szczerze że cielenie było tyłem i miała problem z macica bo ropa szła lekka gorączka i pewnie od tego ketoza bo dawała sporo a mało jadła. Teraz dają 35 do 40 na udoj te najlepsze. Mieszance tez mam ale one nawet wyslodkow nie dostają. Włókno mają z sianokiszonki zacząłem niedawno stosować kwaśny węglan i pobranie mady zwiększyło się no tak jak mówicie mogły się przykwasic trochę. Treściwej idzie ok 7 kg. Proponujecie im dorzucić kuku tym co mają białko ok 3? Po 3 miesiącach po wycieleniu białko idzie w górę i jest w granicy 3.3 to brak ewidentnie Energi ale nie wiem co byłoby dla nich najlepszym i najtańszym rozwiązaniem.
A co do tej ketozy to kończy się na glikolu, propionianie i wit no i krowa wraca do siebie także żadnych u mnie nie było kroplowek.
A te mieszance to tak jak mówicie nie są wogole wymagające dadzą średnio 25 litrów i na tym koniec u nich.
A co do tego tłuszczu to dostałyby go tylko z 2 miesiące

#7216 Share Mistrz18

Mistrz18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 22 luty 2017 - 08:24

Żywienie bydła mlecznego 40 na udoj? A to ciekawe.

#7217 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1348 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 22 luty 2017 - 08:25

Żywienie bydła mlecznego Nie wiem w jaką wydajność mierzysz ale do 10tys spokojnie można doić bez tłuszczu

#7218 Share marju12

marju12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów

Napisany 22 luty 2017 - 08:26

Żywienie bydła mlecznego

koledze chodzilo na dzien za pewne .inaczej mialby wydajnosc od krowy z 16 tysia.Jest takich pare ,ale na swiecie.

#7219 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 22 luty 2017 - 09:03

Żywienie bydła mlecznego 35-40 dzień. To dają te krowy które kupiłem hf i u nich mam mniejsze białko i dlatego chcę podnieść. Tłuszcz pewnie nie będą chciały jeść kukurydza chyba będzie lepszym rozwiązaniem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7220 Share emattti

emattti

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 22 luty 2017 - 09:05

Żywienie bydła mlecznego

16tys to juz pare nie na swiecie ale w polsce takich sztuk znajdziesz :D
@ukaszProcho zdradzisz nam jaka masz wydajnosc?
pytanie z innej kategorii, wiecie kiedy beda wyniki z oceny uzytkownosci za 2016 rok?