Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7849 odpowiedzi na ten temat

#7181 Share mk9422

mk9422

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 648 postów

Napisany 19 luty 2017 - 13:17

Żywienie bydła mlecznego

Popieram wypowiedź pedro. Jak chcesz mieć dobrą paszę to zamów mieszalnie pasz. Ja kupuję zboże bo nie mam swojego i wychodzi taniej niż kupić pełoporcjówkę z firmy. Co najważniejsze wiesz co dajesz. Ja robię z soji, rzepaku, kukurydzy i jęczmienia no i dodatki jakie chcesz. Przyjeżdża pobiera składniki, mieli lub gniecie, miesza i masz gotową paszę ze składników jakich chcesz. W gotowej co przywożą to jak się czyta skład to wszystko tam jest a najważniejszych składników mało bo muszą na czymś zarobić. Może ci to wsypać do silosu czy gdzie tam chcesz. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 01:27
  •  

#7182 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 19 luty 2017 - 13:29

Żywienie bydła mlecznego

link do czego ? kexton tylko u weterynarza jak niema niech sprowadzi jak tak też nie zmień weta . cena około 150 plm zależy jaki zdzierca .

a jakby tak samemu zakupic tego bolusa (widzialem po 30 zł nie wiem czy to te same co daje wet.) a jemu zapłacić tylko za usługę (ciekawe ile?), nie wyszło by taniej?, ktoś tak robi?

#7183 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2968 postów

Napisany 19 luty 2017 - 13:38

Żywienie bydła mlecznego

taaaa kexxtone za 30zł.... a ten weterynarz to od razu kroi 100zł za usługe

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7184 Share GrzesiekAgro

GrzesiekAgro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 19 luty 2017 - 13:49

Żywienie bydła mlecznego Może i wet tyle płaci zależy ile tego weźmie, tak samo jak z nasieniem mają ceny biorąc tysiące porcji płacą ułamek tego co rolnik od
przedstawiciela po rabacie

#7185 Share pawlak2507

pawlak2507

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 19 luty 2017 - 14:09

Żywienie bydła mlecznego

30 zł to nie kextone na pewno, chyba że ktoś zapomniał 1 z przodu dostawić

#7186 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 19 luty 2017 - 14:54

Żywienie bydła mlecznego subiektywny za 30 pln to zwykłe enetgetyczne to i tak drogo ja kupowałem po 22-25 zeta a kekxton to lek i nie słyszałem aby był dostępny dla rolnika . będę aplikował po niedzieli to wypytam weterynarza jak to z dostępem dla rolnika przypuszczam że kupuje je do 100 zł a reszta za usługę.

#7187 Share subiektywny

subiektywny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 19 luty 2017 - 15:03

Żywienie bydła mlecznego

30 zł to nie kextone na pewno, chyba że ktoś zapomniał 1 z przodu dostawić

jasne 130 zl za tego bolusa, a usługa i dojazd na friko tak?, u mnie przyjeżdza dwóch, jeden bierze 130 drugi 140, po zapytaniu się o różnicę (choć wcale nie jest duża) pada odpoweidż, że sa rózne te bolusy, takze tym bardziej nasuwa mi się pomysł aby samemu kupić (wtedy wiem co) a zaplacić tylko za usługę, tylko podejrzewam, ze wtedy dojazd + usługa wyniesie kolo 100 zl

subiektywny za 30 pln to zwykłe enetgetyczne to i tak drogo ja kupowałem po 22-25 zeta a kekxton to lek i nie słyszałem aby był dostępny dla rolnika . będę aplikował po niedzieli to wypytam weterynarza jak to z dostępem dla rolnika przypuszczam że kupuje je do 100 zł a reszta za usługę.

nie będe się spierał i być moze masz rację, że to nie to samo ale wiem, że za 30 zł to on by do mnie nie przyjechał, sam wypytam przy najbliższym razie, jak bedziesz pierwszy coś wiedzial to pisz

#7188 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 19 luty 2017 - 16:14

Żywienie bydła mlecznego Biovilac Z 20 taka pasza z DOSSCHE no w chwili obecnej na 23 sztuki tyle doje (zadawana na 30)idzie 4 tony na mc mleka średnio 1150 problemów metabolicznych nie widze a bolus średnio wet mój bierze po 130 zl ale ja nie stosuje

#7189 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 19 luty 2017 - 16:24

Żywienie bydła mlecznego Kexxtony zawiera pewien rodzaj antybiotyku i jak reszta leków pewnie niedostępna dla rolnika. Miesiąc temu już była o tym dyskusja. Wszytsko przeniesione do tematu. Ketoza, jak leczyć zapobiegać.

#7190 Share PolskiRolnikt

PolskiRolnikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 19 luty 2017 - 19:15

Żywienie bydła mlecznego

Biovilac Z 20 taka pasza z DOSSCHE no w chwili obecnej na 23 sztuki tyle doje (zadawana na 30)idzie 4 tony na mc mleka średnio 1150 problemów metabolicznych nie widze a bolus średnio wet mój bierze po 130 zl ale ja nie stosuje

A można wiedzieć co dajesz młodzieży ?

PS: Też myślę się przestawić na gotową bo te rozdawanie kilka rodzajów to dobre jak do wozu sypać a puki co z ręki wszystko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7191 Share greg1985

greg1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 19 luty 2017 - 21:55

Żywienie bydła mlecznego

@greg

Jakie bolusy stosujesz ? :)

od ketozy.Cena z aploiacją to 130 zł. Jak się nazywają nie wiem bo nigdy się nie przyglądałem

#7192 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 19 luty 2017 - 22:04

Żywienie bydła mlecznego Dla cieląt od 14 dnia do około 1.5mc musli z Sano. Powyżej do około pół roku megi35 z Sano z srutą zbożową. Następnie dla oapsow i jałowic sanbul z srutą zbożową. To mieszam oczywiście a dla krów po prostu nie ma dlatego idzie pelnoporcjowa + witaminy camisan i lizawki jestem usatysfakcjonowany takim żywieniem

#7193 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 20 luty 2017 - 08:04

Żywienie bydła mlecznego

Firma sano pewnie też :P

#7194 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 20 luty 2017 - 08:49

Żywienie bydła mlecznego Miałam inne np wszystko bylo oparte na żywieniu firmy agro centrum i nie bylem zadowolony występowały ciche ruje. Byki nie wyjadaly wszystkiego brakowalo czegos w tych koncentratach i witaminach występowały zalegania łożysk, braki witamin chodz je dostawaly np okulary u krów i opasow może kiepskie partie nie wiem szukałem aż się zatrzymałem na witaminach i koncentarach z Sano.

#7195 Share marwasz199117

marwasz199117

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 20 luty 2017 - 13:20

Żywienie bydła mlecznego

a orientuje się ktoś ile biorą za tone taką mobilną mieszalnią pasz z wyładunkiem do silosu?

#7196 Share Simental_pl

Simental_pl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 luty 2017 - 13:38

Żywienie bydła mlecznego My placimy 60zl brutto za tone. Do zboza kukurydzy soi i rzepaku dodajemy dodatki i to wszystko dodatkowo jest w mieszalni melasowane. Robimy to od kilku miesiecy i jest duzy postep na mleku.

#7197 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1348 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 20 luty 2017 - 17:42

Żywienie bydła mlecznego Koszt dawki TMR w przeliczeniu na 1kg mleka według programu Columb PFHBIPM wynosi u mnie 42 grosze dla słabszej grupy i 43 grosze dla lepszej

Załączone miniaturki

• IMG_20170220_162648.jpg

Edytowany przez KARGO, 20 luty 2017 - 17:44.

#7198 Share Mistrz18

Mistrz18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 20 luty 2017 - 18:24

Żywienie bydła mlecznego Kukurydza mi szybko ubywa i muszę ostatnią łyżkę [500kg] zastąpić wyslodkami lub mielonym ziarnem qq i tu pytanie jakie sa odpowiedniki tego w kg? Ile kg wyslodek toffi przypada na 500kg kiszonki z qq?

#7199 Share kr9292

kr9292

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 20 luty 2017 - 18:44

Żywienie bydła mlecznego

Koszt dawki TMR w przeliczeniu na 1kg mleka według programu Columb PFHBIPM wynosi u mnie 42 grosze dla słabszej grupy i 43 grosze dla lepszej

Skąd masz takie cudaśne tabelki? Krzyś był?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7200 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1348 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 20 luty 2017 - 19:13

Żywienie bydła mlecznego Zgadza się tabelki z tego nowego programu jego autorstwa Columb