Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7849 odpowiedzi na ten temat

#6981 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 luty 2017 - 13:05

Żywienie bydła mlecznego Założę się, że jest. Wrzuć zdjęcie atestu jakościowego. Na pewno nie piszą wprost, "zawiera mocznik" tylko produkt przemiany azotowej lub coś podobnego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 22:48
  •  

#6982 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 02 luty 2017 - 13:10

Żywienie bydła mlecznego Żeby uzyskać 24 % białka z pelnoporcjowki musiałby być z dużym udziałem soji... no chyba ze wrzuca 500 kg rzepaku co byłoby paranoja.

#6983 Share pawel147

pawel147

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 02 luty 2017 - 15:04

Żywienie bydła mlecznego

a co dajecie krowom by lepiej sie zacielały?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6984 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 02 luty 2017 - 15:50

Żywienie bydła mlecznego

@ukaszProcho śruta rzepakowa, otręby pszenne, śruta słonecznikowa, kukurydza, wywar gorzelniczy kukurydziany to 5 pierwszych, jak możesz nie uzyskać 24% jak ddgs kukurydzy ma około 25, śruta słonecznikowa około 36 szepakowa to wiadomo..
Śruta sojowa jest chyba przedostatnia jej ilości są śladowe więc dałem ją oddzielnie i gitara gra ;)  

#6985 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 02 luty 2017 - 16:03

Żywienie bydła mlecznego pawel147 repro max z agrocentrum 1600mg b-carotenu, ogólnie to są jeden z lepszych witamin ale niestety słabo pobierane

#6986 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 02 luty 2017 - 16:51

Żywienie bydła mlecznego Lepiej jakby było bez tego słonecznika bo jest mało przyswajalny no ale skoro dodałeś soje i jest git to tylko się cieszyć.
A napisz ile ta pelnoporcjowka kosztuje i ile dajesz

#6987 Share robertrolnik27

robertrolnik27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 02 luty 2017 - 17:52

Żywienie bydła mlecznego

coś ponad 1200, średnio 1,5 kg na szt 

#6988 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 02 luty 2017 - 20:41

Żywienie bydła mlecznego A nie masz własnego zboza żeby zrobić?
Mnie kosztuje 1040 zł na 200 kg soi 100 rzepaku/1000 kg i ok 21% białka bo mocznik idzie dodatki to drozdze.

#6989 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 03 luty 2017 - 12:54

Żywienie bydła mlecznego Czym szybciej i łatwiej oraz taniej podniesc bialko u czesci krow na stadzie: dorzucic soi tak 0.5kg czy moze 0.5kg dgss ??

#6990 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 luty 2017 - 12:57

Żywienie bydła mlecznego W czym chcesz białko podnieść? W mleku czy paszy? Jeśli w mleku to podaj obecne parametry.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6991 Share leszekb

leszekb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 386 postów

Napisany 03 luty 2017 - 13:10

Żywienie bydła mlecznego

Czym szybciej i łatwiej oraz taniej podniesc bialko u czesci krow na stadzie: dorzucic soi tak 0.5kg czy moze 0.5kg dgss ??

Jak w mleku to dołóż energii np. kukurydza, wysłodki jak w paszy soja , rzepak , mocznik paszowy .

#6992 Share kostromati

kostromati

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 04 luty 2017 - 11:25

Żywienie bydła mlecznego

Może mi ktoś porównać czym się różnią i jakie mają zadanie otręby pszenne, wysłodki suche, wysłodki mokre, kiszone ziarno kukurydzy i suche ziarno kukurydzy. Kończy się jęczmień i pszenżyto i nie wiem czym najlepiej zastępować/dodawać.

#6993 Share slawek74

slawek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:hodowla bydła mlecznego

Napisany 04 luty 2017 - 17:11

Żywienie bydła mlecznego

kostromati jak ty takich rzeczy nie wiesz, to nie bierz się za hodowlę krów. A jak kończy się zboże, to dokup zboża.

Ortografia!

Edytowany przez danielhaker, 04 luty 2017 - 23:18.

#6994 Share kostromati

kostromati

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 04 luty 2017 - 19:54

Żywienie bydła mlecznego

Zrezygnowałem w kilku dzierżaw bo ich ceny były "chore", wyszło mniej zboża którego zawsze miałem pod dostatkiem. Z pasz które wymieniłem używałem tylko mokrych wysłodek, uzupełnienie a nie ZASTĄPIENIE kiszonki z qq. I tu kukurydza ma skrobie czyli dobra energia bypassowa, wyższą suchą masę, zaś wysłodki to pektyny itp czyli cukry złożone i wolniej rozkładane są w żwaczu, dlatego zastąpienie części pasz zbożowych wysłodkami obniży poziom skrobi, czyli ograniczy ryzyko wystąpienia kwasicy. Tak ważniejsze abyś nie oceniał wszystkich niżej od siebie @slawek :lol: Reszty nie stosowałem i chciałem dowiedzieć się o nich szczegółów jak względem sb to wypada

#6995 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2232 postów

Napisany 04 luty 2017 - 20:28

Żywienie bydła mlecznego

Sławkiem się nie przejmuj, za mleko bierze jedną z najlepszych cen w kraju, żywieniowcami się podnieca (ciekawe czy śpi z nimi?) to dla niego wszystko oczywiste, szkoda że ortografii się jeszcze nie nauczył. A jeśli ktoś zapyta o coś mniej oczywistego to zaraz musi zbluzgać że ta osoba nie ma pojęcia o hodowli... Jak już nie możesz Sławku pohamować się od skomentowania i nie znasz odpowiedzi, to nie wyżywaj się na innych, bo @kostromati poprosił o porównanie tych pasz a nie osądzenie go czy się nadaje do hodowania krów czy też nie... 

Co do stosowania otrębów, wszystko zależy po jakiej cenie masz do nich dostęp a za ile możesz mieć pełnowartościowe zboże... Jeśli mówisz o zwykłych wysłodkach suszonych bez dodatku melasy itd to mają taką samą wartość jak i mokre - prasowane (22-25% s.m.), tylko nie wiem ile kg suszonych to ile kg mokrych. Ja osobiście daje mokre, i u mnie stanowią pasze objętościową, dając suche to już można podciągnąć pod treściwą. Z kukurydzą tak samo, sucha i kiszona to to samo, tylko kiszonej musisz dać więcej bo jest cięższa, sucha ma pewnie z 13-14% wilgotności, kiszona 35-40%. 

Ale jeśli wszystko było do tej pory ok to nie zmieniaj nic, dokup zboża i rób jak dotychczas. 

#6996 Share michałek

michałek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 04 luty 2017 - 21:13

Żywienie bydła mlecznego

wielka prośba    czy  ktoś   mógłby   wyliczyć  białko  z  tych   składników       kukurydza 50   kg  ,       soja 90 kg   ,          rzepakowa 125 kg   ,                 ddgs kukurydziany  100 kg             , otreby  grochowe 80  kg ,                otreby  pszenne 125 kg                              ,mieszanka zbożowa    600 kg                  ,witaminy   sano 40 kg  ,                       bufor  25 kg z josera  ,                             sól 10  kg  ,                         kreda  10  kg   ,                      drożdze  25  kg 

Edytowany przez michałek, 05 luty 2017 - 14:16.

#6997 Share michałek

michałek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 luty 2017 - 17:15

Żywienie bydła mlecznego

tłuszcz  się   waha   od   4,3     do   4,6   ,                                                          a   białko     2,9     do    3,1    w  porywach  do  3,2    ,                                                    mocznik   to   od   98    do   178      nie  wiem  od  czego   to  się  ma           np .    tłuszcz 4,50    ,białko  3,00    ,  a   mocznik     128             albo  tłuszcz    4,60         ,   białko   3,00    ,   a   mocznik 171  

#6998 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2968 postów

Napisany 05 luty 2017 - 17:26

Żywienie bydła mlecznego

http://technologia.k...owotnosci-stada

#6999 Share marwasz199117

marwasz199117

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 05 luty 2017 - 20:10

Żywienie bydła mlecznego

tłuszcz  się   waha   od   4,3     do   4,6   ,                                                          a   białko     2,9     do    3,1    w  porywach  do  3,2    ,                                                    mocznik   to   od   98    do   178      nie  wiem  od  czego   to  się  ma           np .    tłuszcz 4,50    ,białko  3,00    ,  a   mocznik     128             albo  tłuszcz    4,60         ,   białko   3,00    ,   a   mocznik 171  

białko za niskie,dorzuć energii np.kiszonka z kuku bo możesz mieć albo masz problemy z rujami i zacielaniem i mocznik też za niski więc masz za mało paszy białkowej,zwiększ udział rzepaku i soi w treściwej albo sianokiszonka z lucerny/koniczyny

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7000 Share michałek

michałek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 luty 2017 - 20:25

Żywienie bydła mlecznego

chyba  się   nie zrozumielismy   mi   chodziło  o  to  ile   to jest   białka  z tych  składników   ...........................................................

wielka prośba    czy  ktoś   mógłby   wyliczyć  białko  z  tych   składników       kukurydza 50   kg  ,       soja 90 kg   ,          rzepakowa 125 kg   ,                 ddgs kukurydziany  100 kg             , otreby  grochowe 80  kg ,                otreby  pszenne 125 kg                              ,mieszanka zbożowa    600 kg                  ,witaminy   sano 40 kg  ,                       bufor  25 kg z josera  ,                             sól 10  kg  ,                         kreda  10  kg   ,                      drożdze  25  kg