Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7849 odpowiedzi na ten temat

#6921 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1463 postów

Napisany 25 styczeń 2017 - 12:15

Żywienie bydła mlecznego

Jakis czas temu dawałem dgss dla krów i w tym czasie ojciec parę razy przywiózł qq z rekawa tzn ccm od znajomego na wypróbowanie i krowy bardzo chętnie to jadly. I mam takie pytanie czy te dwie pasze sa porównywalne tzn czy dgss mozna zastapic w podobnej dawce qq z rękawa? Czy to sa pasze calkiem inne ? Jak tak to mam możliwość zasiać troszke wiecej qq i z części zrobic ccm bo jak liczylem to bardziej mi sie oplaca zrobic ccm z wlasnej qq niz kupować dgss.

moze i sie oplaca ale z CCMu to ty mleka nie nadoisz chocbys im dawal po 10kg bo to energia czystej postaci bardzo dobre na poczatek laktacji na uzupelnianie energi lub dla kogos kto w duzej czesci zywi sianokiszonkami ale w zaden sposob nie mozna tego porownac .Jedyne podobienstwo to ze jedno i drugie jest z kukurydzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 01:25
  •  

#6922 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 25 styczeń 2017 - 15:57

Żywienie bydła mlecznego Kurcze a ja caly czas bylem przekonany ze dgss to pasza energetyczna bo z qq ;( wiec i ccm wychodzil mi pasza energetyczna. Oj nie wiedza boli, przyznaje sie do niej. Tylko za bardzo nie moge sobie tego wyobrazić ze ziarno w qq w postacji dgss po przejsciu procesu technologicznego zostaje pasza białkowa o zawartosci 3 krotnym bialka niz na samym poczatku, czy dgss jest czyms " uszlachetniany " ze wychodzi tyle bialka ? Z tego wychodzi ze sporo ludzi zyje w bledzie bo nawet moj wcześniejszy weterynarz jak krowa dostała ketoze a wiedzial ze dawalem dgss to mowil zebym podsypywal takiej sztuce wiecej dgss bo to energia - a z tego wychodzi ze to byl blad żywieniowy bo ona dostawala i tak za duzo juz bialka a za malo energii ;(

Shrek czym zbierzesz qq na ccm? Nie chodzi Ci o kzk? Sam się zastanawiam czy nie posiac hektar na kzk, suszona była by mniej problematyczna, ale drogi interes i nie za bardzo jest gdzie wysuszyć

Przyznam szczerze że dopiero po przeczytaniu twojego posta pierwszy raz uslyszalem o zbiorze na kzk. Próbowałem troche poszukac i sie doinformowac ale kiepsko mi to wyszlo jak narazie. Powiem tak u mnie utarło sie ze jak qq skosi sie na zirno w granicach 35% wilgotnosci i przepisci sie taka przez gniotownik/ srutownik bijakowy i od razu w rękaw foliowy np z zakiszaczem to jest CCM albo potocznie qq z rekawa. Ale teraz nie jestem pewien czy to CCM czy jak pisałeś kzk ( kiszone ziarno kukurydzy ). Jak ktos by mogl wyjasnic tak po chlopski czym sie rozni kzk od ccm to byl bym wdzięczny ;) osobiscie uwazam ze takie kiszone ziarno qq jest bardzie apetyczne niz suche dla krów ale to moje spostrze za dlugo tego i tego nie dawalem.

#6923 Share silny84

silny84

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Hodowla bydła mlecznego i opasowego.

Napisany 25 styczeń 2017 - 16:12

Żywienie bydła mlecznego

jaka wydajnosc i ile tej swojej dajesz bo to roznica

Wydajność to ok 11-12 litrów na udoj. Swojej paszy to ok 5kg dziennie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6924 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 styczeń 2017 - 16:12

Żywienie bydła mlecznego CCM to angielska nazwa, ale w tej metodzie zbiera się całe kolby bez okryw liściowych i śrutuje. KZK to zbiór zwykłym kombajnem samego ziarna i śrutowanie.

W ddgs białko było cały czas tylko w procesie fermentacji drożdże do pączkowania(namnażania się) wykorzystują skrobię(cukier złożony) . Z młotem jest tak samo.

#6925 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 25 styczeń 2017 - 17:00

Żywienie bydła mlecznego Jednem słowem ccm i kzk sie nie różni procesem zakiszania ( technologia) a tylko " wkladem" do rękawa czy innego miejsca zakiszania. do kzk idzie same ziarni z qq zmielone a do ccm ida cale kolby tez zmielone. Dobrze zrozumiałem??

Tak wiem ze w qq bialko jest caly czas ale chodzi mi ze dgss moze miec od 25 do 35% bialka jak nie którzy pisali a w samym ziarnie qq jest kolo 10% bialka jak dobrze pamiętam. Czyli jak zrozumiałem w procesie fermentacji jak pisales drożdże wykorzystują cukier i powstaje te dodatkowe bialko mniej wiecej??

#6926 Share tomala1111111

tomala1111111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 styczeń 2017 - 18:24

Żywienie bydła mlecznego

Chcę dodać mieszankę uzupełniającą do wlewu tylko nie za bardzo rozumiem sposobu stosowania;

bydło dorosłe 150-200 g na 1000L wody pitnej lub 1000kg mieszanki treściwej przez 3-5dni (powtórzyć po kilku dniach)

Czyli jeżeli na 1000L przypada 0,2kg, to na 10 przypadnie 0,0002 kg?  Coś bardzo mało mi się wydaje..

#6927 Share mikaro

mikaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 25 styczeń 2017 - 20:39

Żywienie bydła mlecznego

shrek nie powstaje dodatkowe białko tylko zmienia się skład % poszczególnych składników w obu produktach. Prościej w ziarnie jest około 70% skrobi i 10% białka a w ddgs około 10% skrobi a 30% białka. Jak zabierzemy skrobie z ziarna to reszta składników ulegnie koncentracji.

#6928 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2232 postów

Napisany 25 styczeń 2017 - 21:06

Żywienie bydła mlecznego

Chcę dodać mieszankę uzupełniającą do wlewu tylko nie za bardzo rozumiem sposobu stosowania;

bydło dorosłe 150-200 g na 1000L wody pitnej lub 1000kg mieszanki treściwej przez 3-5dni (powtórzyć po kilku dniach)

Czyli jeżeli na 1000L przypada 0,2kg, to na 10 przypadnie 0,0002 kg?  Coś bardzo mało mi się wydaje..

Mogę się mylić ale w tej mieszance chodzi by ją podawać cały czas przy użyciu wody lub paszy a nie robić z niej wlewki... Coś jak na przykładzie witamin np. dla kur. Nie podajesz każdej z osobna tylko rozpuszczasz dajmy na to 10 gram na 10 litrów i one sobie piją kiedy chcą i ile chcą. 

Mogę się mylić, jak coś to mnie poprawcie. 

#6929 Share PolskiRolnikt

PolskiRolnikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 11:10

Żywienie bydła mlecznego

Orientuje się ktoś jaką wartość energetyczną ma kukurydza LKS ? nie mogę coś znaleźć, Co bardziej się opłaca Młóto czy DDGS białko i cena na podobnym poziomie + - 2% ?

#6930 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 11:36

Żywienie bydła mlecznego Ddgs jest o tyle lepszy, że zawera białko żwaczowe, jelitowe i w zależności od ilości białka trochę energii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6931 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 12:56

Żywienie bydła mlecznego

ddgs w jakiej  cenie jest???widzialem ze jest a agrologu ale ja bym wolał brać i innej firmy.

#6932 Share PolskiRolnikt

PolskiRolnikt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 13:34

Żywienie bydła mlecznego

DDGS i Młóto 970-1000 

#6933 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 13:56

Żywienie bydła mlecznego Mowa oczywiście o suszonym. WDGS czyli mokry w belach coś ok 650kosztował. Cena trochę za duża. Jak na 11-13 % białka i SM ok 30%.

#6934 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 14:02

Żywienie bydła mlecznego Ja wyslodki melasowane tofi daje cena 950 zł ale efekt lepszy niż niemelasowame ale kilka sztuk przez 3 dni nie chciały tego ruszyć...

#6935 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2232 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 15:54

Żywienie bydła mlecznego

Ja za ddgs płaciłem 1000 zł/tona ale teraz muszę zmienić dostawcę i będzie po około 1100 zł/tona/ 

#6936 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 26 styczeń 2017 - 16:10

Żywienie bydła mlecznego N9 gdy nie stosowałem tego u mnie coekawe czy coś zostałoby w kieszeni w zamian za soje

Edytowany przez ukaszProcho, 26 styczeń 2017 - 16:11.

#6937 Share shrek

shrek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 267 postów

Napisany 27 styczeń 2017 - 10:48

Żywienie bydła mlecznego

shrek nie powstaje dodatkowe białko tylko zmienia się skład % poszczególnych składników w obu produktach. Prościej w ziarnie jest około 70% skrobi i 10% białka a w ddgs około 10% skrobi a 30% białka. Jak zabierzemy skrobie z ziarna to reszta składników ulegnie koncentracji.

Dzieki wielki, rozumiem juz o co chodzi ;)

#6938 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 27 styczeń 2017 - 10:51

Żywienie bydła mlecznego

Ogólnie te ddgs napedza mleko . To jest to samo co wywar który można nabyć za 10zł 1000 litrów woziłem go nie raz nie dwa . Wzrost produkcji był natychmiastowy nawet i o 30-40% ale szedł z tym spadek tłuszczy nawet o 1 jednostkę .  Tylko że u ns gorzelnie już zamykają a te co są to robia juznie tak jak kiedyś piekny wywar z żyta i QQ tylko teraz widze że w rekawach mają całe rośliny ścięte sieczkarnią bo dziś spirytus robi sie nawet z liści drzew byle by zafermentował . Nawet teraz jest możliwość wożenia wywaru dużo ludzi to robi ale z względu braku pasz objętościowych bo to jednak objętościówka tylko że płynna .

#6939 Share pawelo815

pawelo815

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 27 styczeń 2017 - 18:48

Żywienie bydła mlecznego

Którę drożdże będą lepsze firma Adifeed Saccharomyces cerevisiae CNCM I-1077 w dawce  50 g na krowe 1 x 1010  cena za 10 kg 70 zł, czy z firmy soymax żywe kultury drożdży Saccharomyces cerevisiae SC 47 5 ∙ 1010 CFU w dawce  150 g na krowe cena za 25 kg to 130 zł?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6940 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2109 postów

Napisany 27 styczeń 2017 - 20:02

Żywienie bydła mlecznego Co powiecie o koncentracie protamilk Complete z sano? 30% w mieszance że zbożem dałoby lekko ponad 21% bialka