Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7878 odpowiedzi na ten temat

#6881 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 05:36

Żywienie bydła mlecznego Nawet nie musiałem robić bo sam sie robisz w konia
Wiadomo ze łatwiej złożyć wine na kogoś ale nie udało ci sie tym razem i skończ tą bezsensowna gadkę żegnam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 07:44
  •  

#6882 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 08:12

Żywienie bydła mlecznego Nie rozumiem o co wam chodzi? Chyba każdy daje najpierw kiszonke z kuku na to kwaśny weglan później treścia i do oporu sianokiszonka.
A co masz do siana? Daje siano i nie widzę w tym nic złego (trochę to nie szkodzi tylko leczy).
Jak ktoś pakuje 10 kg treściwej to kwasica murowana bez buforu.

#6883 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2232 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 09:10

Żywienie bydła mlecznego

Ja z samego rana tak jak poprzednicy, qq + wysłodki na to treściwa i zaraz po rozdaniu jej idę z widłami i staram się wymieszać to co im zadałem. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6884 Share pedro2

pedro2

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka.

• Members
  • PipPipPip
  • 2209 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 09:36

Żywienie bydła mlecznego U mnie z rana przy scieleniu rzucam słomy pod nogi, która chce to skubie, potem może z 1kg sianokiszonka, qq na to tresciwa i sianokiszonka. Na obiad 13-14 dorzucam sianokiszonki 17:30 qq tresciwa i sianokiszonka. Ale nie widzę problemu żeby na pusty zlob dawać qq
KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

#6885 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 10:36

Żywienie bydła mlecznego Nie ma wątpliwości że najlepszy jest paszowóz, no chyba że ktoś ma wątpliwości to pisać podyskutujemy na ten temat

#6886 Share tomala1111111

tomala1111111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 10:42

Żywienie bydła mlecznego

Siano z sianokiszonką możesz dawać przemiennie, byle tylko jadły. Ja wlewów już zrobiłem całą masę i nigdy krowom nie szkodziło. Drożdży to 100 g daj. Do wlewek dorzuć 200 ml glikolu i na pewno jakieś dodatki przeciwbiegunkowe z kory dębu itp. Zanim żwacz się ustabilizuje minie trochę czasu.

tomala1111111 kwasica jestz nadmiaru energii i niedoboru białka!!! I to nawet potwierdzają tabulogramy jeżeli ktoś wczesniej napisał aby dorzucić rzepaku i soji to mówisz że Cię to nie przekonują a co Cię przekona to że padną? To Cię przekona bo one chorują na własne życzenie, jezeli sam sobie nie radzisz to zaproś zywieniowca który pomoże ustalić dawkę aby białko i energia się rownoważyły

Jeżeli wleje glikolu to dołoże energii, a według tabulogramów jak pisze mariaci musze dokładać stopniowo białka- czy dobrze to rozumiem? Czyli jak najlepiej zrobić?

mariaci- pisze że mnie nie przekonuje ponieważ myślałem że białko powodować będzie jeszcze rzadszy kał i jeżeli nie zależało by mi żeby te krowy doprowadzić do równowagi, to wgl bym się tym nie przejmował. Uczę się dopiero i wiem że popełniam sporo błędów i dlatego pytam m.in na forum.

Kwasice sprawdzamy przeliczając stosunek tłuszczu do białka jeżeli poniżej 1,2 to kwasica lub poziom tłuszczu poniżej 4%- lecz to tylko teoria. Główną przyczyną powstawania kwasic są złe proporcje pasz objętościowych (włókno surowe) do pasz energetycznych (czyli skrobi a zwłaszcza szybko fermentujących jak śruty zbóż)

U mnie było podawane trochę za dużo sianokiszonki w stosunku do qq- ponieważ czekałem długo za analizą pryzmy z 2 pokosu.

W żywieniu u mnie idzie najpierw sianokisz 8kg, liście buraków 3kg i już ją jedzą, po chwili na to qq 21kg,  na to wysłodki 4kg a na końcu treściwa 4-5kg, na to soja/rzepak 1kg

#6887 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 11:50

Żywienie bydła mlecznego Białko nie prowadzi do biegunki czego nie można powiedzieć o przebiałkowaniu jak przesadzisz to wtedy sie poleje
Błędy każdy popełnia ale ten jest mądry który potrafi z tego wyciągnąć wnioski i nie popełniać tych samych błędów, zadbaj o następne sztuki które będą wchodziły aby ich to nie spotkało
A tym dożyć białka stopniowo i po jakimś czsie powinno przejść

#6888 Share Mateusz21b

Mateusz21b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 11:53

Żywienie bydła mlecznego Witam koledzy. Mianowicie mam pytanie jak podnieść wydajność krów mlecznych. Jakieś mieszance Hf. Średnia wydajność od sztuki wynosi około 12 litrów na dzień. Parametry to:
Tł. 5,2
Bi. 3,8
Laktoza 4,6
Mocznik 132
Krowy dostają co dzień rano i wieczorem kieszonka qq posypywane 3kg rano ospy i 3kg tresciwej z heusa i tak samo wieczorem po 3kg. I w dzień sianokiszonka ze 3 razy. Krowy mają też cały czas lizawki. Czy da się jakoś niedużym kosztem podnieść wydajność? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

#6889 Share mk9422

mk9422

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 12:05

Żywienie bydła mlecznego

aż dziwne że jeszcze nie zbankrutowałeś, dawać 6 kg treściwej i 6 kg ospy i uzyskujesz tylko 12 litrów średnio dziennie. Wliczasz w tą średnią wszystkie sztuki nawet te które nie dają mleka na obecną chwilę bo jeśli tak to może wiele zmienić 

#6890 Share mk9422

mk9422

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 12:05

Żywienie bydła mlecznego

.

Edytowany przez mk9422, 23 styczeń 2017 - 12:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6891 Share Mateusz21b

Mateusz21b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 12:13

Żywienie bydła mlecznego Cholera chodziło o to że kuku rano i wieczór a tresciwa i ospa 3kg dziennie po 1.5 kg rano i wieczór. Liczę wszystkie które produkują mleko.

#6892 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 436 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 14:02

Żywienie bydła mlecznego

Nie ma wątpliwości że najlepszy jest paszowóz, no chyba że ktoś ma wątpliwości to pisać podyskutujemy na ten temat

tak tylko ze jest on uzasadniony ekonomicznie od stada minimum 40-50 krów i też ma kilka znaczących wad np. zepsuta sianokiszonka którą nie rozbierasz recznie to nie masz możliwości sortowania pleśni itd. Jak dla mnie najlepsze są stacje paszowe .

#6893 Share bartlomiej456

bartlomiej456

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 14:41

Żywienie bydła mlecznego

panowie zywicie jalówki pmr-em ? a jesli tak to jaki przykładowy skład ?

#6894 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4066 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 16:02

Żywienie bydła mlecznego Sianokiszonki to powinny być czyste i nie zepsute. Jak masz takie to gdzieś popełniasz błąd. Mając tyle krów to wiele osób przestawia się na zbiór przyczepą. Co innego zakup uzasadniony ekonomicznie a potrzeba zakupu by oszczędzić czas i zdrowie.

#6895 Share chuck00

chuck00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 16:10

Żywienie bydła mlecznego

Korzysta ktoś z Was z usług żywieniowca Federacji? Czy jesteście zadowoleni ze współpracy? Za jego pracę się płaci, ale nie wiem ile. Jeśli ktoś napisze jak u niego wygląda żywienie, skład paszy treściwej (może być PW) - zawsze to jakieś inne spojrzenie. Ja obecnie korzystam z usług firmy Sano (dodatki do treściwej, zboże własne), jestem zadowolony ze współpracy, ale jestem ciekawe czy mogę obniżyć koszty zywienia.

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

#6896 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 17:39

Żywienie bydła mlecznego Mateusz21b czy da się podnieść wydajność tanim kosztem jasne że się da wystarczy dorzucić mocznika i będą efekty, jest dużo ludzi którzy krytykują dawanie mocznika ale osobiście jestem jego zwolennikiem, zacznij od niewielkich ilości np 20g dziennie tak przez kilka dni później po 40g i znowu kilka kolejnych dni 60g i tyle powinno wystarczyć, zobaczysz na wynikach ile skoczy mocznik później dorzucisz jeszcze trochę białka na jelita i pokaże sie mleko do tego białka to powinieneś mieć moczniki z 280mg/l
Eliot myślę ze paszowóz bedzie się kalkulował już przy 30 sztukach a stacja paszowa to w 100% masz rację super sprawa

#6897 Share Eliot

Eliot

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 436 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 18:50

Żywienie bydła mlecznego

Sianokiszonki to powinny być czyste i nie zepsute. Jak masz takie to gdzieś popełniasz błąd. Mając tyle krów to wiele osób przestawia się na zbiór przyczepą. Co innego zakup uzasadniony ekonomicznie a potrzeba zakupu by oszczędzić czas i zdrowie.

nikt nie ma sianokiszonek bez strat wystarczy ze kot wyskoczy na Balota i już folia uszkodzona a ci do samozbierajacych to trzeba kosic na raz kilkanascie ha na raz żeby nie robić 5 pryzm a to jest ryzykowne z uwagi na pogodę ja mam starą samozbierajaca i nie używam jej od dawna

#6898 Share Mateusz21b

Mateusz21b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 19:21

Żywienie bydła mlecznego Mariaci
Ten mocznik to zwykły nawozowy rozumiem? Ile pilnować żeby nie przekroczył w próbach mleka?

#6899 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1030 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 19:29

Żywienie bydła mlecznego Mocznik to raczej paszowy mniej zanieczyszczeń

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6900 Share mariaci

mariaci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 20:05

Żywienie bydła mlecznego Tak zwykły nawozowy, cofnij sie do mojej ostatniej wypowiedz tam jest jasno napisane że jak przy takim białku to te 280 mg/l powinno być