Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywienie bydła mlecznego

7847 odpowiedzi na ten temat

#6841 Share Konrad2112

Konrad2112

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 09:35

Żywienie bydła mlecznego

Mam pytanie czy u was są limity na mleko w mleczarniach ja oddaję do Piątnicy i tam wprowadzili ,

polega na tym że wybrali dwa najlepsze miesiące w roku  i średnią wzięli z tego  za każdą nadwyżkę po za limit za litr 30% mniej 

mogli znieść progi ustalić jedną cene i byłoby sprawiedliwie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie bydła mlecznego Dzisiaj, 10:49
  •  

#6842 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2232 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 10:55

Żywienie bydła mlecznego

Ta, zabiorą 30% z 1,5 zł to najwyżej nadwyżkę sprzedacie za 1,05 zł. Jakie to straszne męczarnie, inni tyle to nawet normalnie nie otrzymują. :P 

#6843 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1463 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 12:23

Żywienie bydła mlecznego

mnie 1kg bialka z ddgs kosztuje 2.35 zl brutto a ze soji ponad 4.10 zlbrutto to rachunek jest prosty ale ile ddgsow tyle cen i zawartosci bialka kazdy ma inna najlepiej probke i zbadac i dopiero kupic wieksza ilosc zeby sie nie naciać. 850 brutto przy dosyc duzej ilosci i bialka wedlug producenta 34,8 a z federacji 36,2  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#6844 Share pawelpiotr29

pawelpiotr29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 12:45

Żywienie bydła mlecznego

Ta, zabiorą 30% z 1,5 zł to najwyżej nadwyżkę sprzedacie za 1,05 zł. Jakie to straszne męczarnie, inni tyle to nawet normalnie nie otrzymują. :P

Słuchaj nie tylko o to chodzi ze 1 zł dostaniemy po za limit al jakie wymogi u nas stawia mleczarnie jako pierwsza wprowadziła NON GMO na start pasze dodatki są dużo drosze . wystarczy ze nalepka na koncentracie ze jest NON GMO i jest droszy nawet o 200 zł na tonie  

do tego pełno papierków faktur certyfikatów i to trzeba wszystko wpisywać do ewidencji soja dziś kosztuje 2300 zł 

#6845 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7127 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 20 styczeń 2017 - 12:57

Żywienie bydła mlecznego

Mówisz o soi NON GMO?

mnie 1kg bialka z ddgs kosztuje 2.35 zl brutto a ze soji ponad 4.10 zlbrutto to rachunek jest prosty ale ile ddgsow tyle cen i zawartosci bialka kazdy ma inna najlepiej probke i zbadac i dopiero kupic wieksza ilosc zeby sie nie naciać. 850 brutto przy dosyc duzej ilosci i bialka wedlug producenta 34,8 a z federacji 36,2  

Dobra cena :) Od 2-3 lat nie stosuję DDGS ale kiedy jeszcze kupowałem to 1kg białka kosztował tyle samo co w soi. No ale wtedy było jakieś zawahanie cenowe bo był droższy od rzepaku

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#6846 Share Agrofakt

Agrofakt

agrofakt.pl

• FIRMA
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 13:55

Żywienie bydła mlecznego

Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Wolnostanowiskowy czy uwięziowy system utrzymania bydła mięsnego?

Chcesz produkować mięso lepszej jakości, za które dostaniesz więcej pieniędzy w zakładach mięsnych? Najwyższy czas na zmiany!

https://www.agrofakt...bydla-miesnego/

#6847 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1463 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 13:58

Żywienie bydła mlecznego

a no sluchaj jak kupisz 500kg i zaplacisz po 1000zl/t i niech ma bialka 25-27% to roznica juz niewielka i wtedy mozna urozmaicic dawke ja tez kiedys placilem tak ze w sumie z tego ddgs bylo najdrozsze bialka w przeliczeniu na 1kg bo mial tylko 24% a w cenie sruty rzepakowej był ale to 4 lata do tylu moze Takze jak nie samemu to z kims pewnym brac jak najwieksze ilosci i wtedy mozna naprawde zaoszczedzic na zrobieniu paszy bo kupowac co miesiac ddgs po 1000zl/t a  raz na pol roku po 850 to jednak spora roznica albo rzepak jak nie samemu to tez z kims cale auto z zakladów tluszczowych bezposrednio po co dawac zarabiac posrednikom Wiem ze niejeden powie ze ile kasy trzeba wylozyc a nie kazdy ma jak zobowiazan ma innych ale na taki % zysku zadnej lakaty nie dostaniecie i to jest na wszystkim rok temu wyslodki prosto z ukrainy po 540 zl/t cale auto 22t a u okolicznych hien byly te same z ukrainy moze od innego dostawcy 800zl/t  takze panowie w kupie siła :)

#6848 Share ukaszProcho

ukaszProcho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1029 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 14:07

Żywienie bydła mlecznego Np u mnie nie ma szans brać ilości samochodowe bo sam zużywa ok 10 ton soji 7 ton rzepaku na rok i nie mam z kim wziąć bo moi sąsiedzi są przekonani ze jaki jest lepszy koncentrat a po drugie nie mają mieszalnika żeby zrobić pasze gotowa wiec jestem skazany na pośredników.

#6849 Share pawelpiotr29

pawelpiotr29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 14:55

Żywienie bydła mlecznego

czy 30 gram mocznika na 1 kg koncentratu to dużo ? czy warto stosować mocznik paszowy 

#6850 Share pawlak2507

pawlak2507

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 16:16

Żywienie bydła mlecznego

Mam pytanie czy u was są limity na mleko w mleczarniach ja oddaję do Piątnicy i tam wprowadzili ,

polega na tym że wybrali dwa najlepsze miesiące w roku  i średnią wzięli z tego  za każdą nadwyżkę po za limit za litr 30% mniej 

W Piątnicy już znieśli limity

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6851 Share pawelpiotr29

pawelpiotr29

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 19:21

Żywienie bydła mlecznego

W Piątnicy już znieśli limity

to jak powiesz ze! przyszła faktura  za tamten miesiąc i miałem ponad tysiąc litry wiecej po za limit  i mi policzyli to taniej 

#6852 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 20 styczeń 2017 - 19:45

Żywienie bydła mlecznego chlopaki jaki mocznik dajecie i w jakiej ilosci? mam w dawce 50gr ulozone i pytam jakie sa wasze doswiadczenia

#6853 Share mikaro

mikaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 21:16

Żywienie bydła mlecznego

komodo gdzie kupujesz ten DDGS w takiej cenie i o takich parametrach?

#6854 Share czesio1612

czesio1612

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 07:40

Żywienie bydła mlecznego ja daję zwykly nawozowy już kilka lat tylko, że nie więcej jak 30-50 gram na sztukę

#6855 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 787 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 11:33

Żywienie bydła mlecznego

właśnie gdzie jakos patrzę w necie na oferty i o takiej zawartości białka jaka ty podajesz to nie wiedze ...

#6856 Share pawlak2507

pawlak2507

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 14:58

Żywienie bydła mlecznego

pawelpiotr29 od stycznia jest bez limitu

#6857 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1463 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 20:32

Żywienie bydła mlecznego

właśnie gdzie jakos patrzę w necie na oferty i o takiej zawartości białka jaka ty podajesz to nie wiedze ...

slabo szukasz :) zreszta juz dawno sie nie oglaszaja nigdzie firma nie za duza wszystko idzie na zapisy na pniu takza nie znajdziesz zadnej oferty w internecie  ostatnia jest z 2014roku jaka znalazlem

#6858 Share tomala1111111

tomala1111111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 23:09

Żywienie bydła mlecznego

Mam problem z dwoma pierwiastkami w stadzie.

Miesiąc 10.2016r wycielały mi się 4 jałówki, 3tyg przed wycieleniem standardowo wchodziła stopniowo pasza właściwa laktacyjna (objętościowa + treściwa do 3kg max)

Po wycieleniu rozbujały się wszystkie w miarę dobrze, 4-5kg treściwej dostawały ale z dwoma czasie po niedługim czasie nastąpił problem biegunki (kwasicy).

Początek obserwacji, zejście z treściwej do ok 1kg reakcja po 2 dniach wlewy sody oczyszczonej 2x50g dziennie na sztukę- 4 dni i brak efektu. -

No to weterynarz; witaminy, jakieś inne proszki do wlewów zostawił, nic nie pomogło. Dziwnę dla mnie było to że nie zagłębił się on w temat, bynajmniej tak mi się wydawało; sprawdził krew na tym swoim testerze (cukier badał czy coś tam) mówi że wyniki w normie więc powinno przejść po tych proszkach.

4 Dni, koniec proszków i brak efektu.

No to zmiana żywienia; słoma, sianokisz w większości, kukurydza ograniczona ilość, wysłodki, liście w małym stopniu, pasza treściwa 0,5kg max, kwaśny węglan sody 150g 100g żywych kultur drożdży i witaminy lacto plus extra- wymieszałem im to wszystko za każdym razem.

Bywało różnie, raz kał już prawie ok, a na drugi dzień znowu się leje.

Kwaśny węglan miarkowałem sobie sipką no i z przyzwyczajenia, jak się leje no to trochę trzeba bardziej zbuforować,

Pytam weta czy nie szkodzi że tak długi czas tą sodę dostają i to ok 200g dziennie, to powiedział mi że soda jeszcze nikomu nie zaszkodziła

No i tak walczę cały czas, mieszając to wszystko i sypiąc ten kwaśny węglan sody trochę na oko, aż tu sobie ostatnio z tej sipki zważyłem i wychodzi że daje im tego ok 450g dziennie...

Wydaje mi się że coś idzie w bardzo złym kierunku. Proszę o radę co dalej działać z tym fantem. Krowy oczywiście wychudły. Wyniki

Załączone miniaturki

• 178 kw.jpg
  • 755 problem.jpg

#6859 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4048 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 23:23

Żywienie bydła mlecznego Mój wet za taką ilość sody to by mnie opier...ił,bo niszczy mikroflorę żwacza. Soda rozwala Ci wszystko. Stosowanie dodatków poprawiających pracę żwacza jak RumenActive i pochodne tej nazwy pomagają, ale w nadmiarze również powodują biegunki. Zabierz sodę, dodaj bufor na algach, drożdże zostaw i wrzuć dobre siano. Treściwą dawałeś w jednym odpasie, że kwasicę podejrzewasz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6860 Share tomala1111111

tomala1111111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 styczeń 2017 - 06:28

Żywienie bydła mlecznego

Nie, treściwa szła normalnie jak na wszystkie krowy, czyli 3x dziennie i troche mnie to zdziwiło że się z nich polało.  Może zadzwonie po innego weta (kilka ludzi już mi go poleciło) obejrzy je, zbada może dokładnie i zobaczymy co on na to powie.

Algi i drożdże w jakiej ilości ? Posypywać czy wlać? do koryta tylko siano i nic pozatym proponujesz? Przez ile dni taka taki układ żywienia stosować? Do skutku normalnego kału+3dni?

Jeszcze dodam że krowy dostały jakieś bolusy właśnie od weta wcześniej. Po 2szt